Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 13:45:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Bosna je Srpska...
iz X vijeka dolaskom srpskih plemena
krunisanjem Tvrtka I Kotromanica
Idi dole
Stranice:
1 ... 18 19 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpska Bosna  (Pročitano 22968 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nestalo je malo pre nego sto su turci dosli jos za vreme Kotromanica. Ako nisu bili Srbi zasto su onda isli u Kosovsku bitku da se bore? I jer su tako voleli te turske osvajace i cekali ih? Zasto su namestili RS ako nisu Srbi? I zasto su se borlii za Srbiju u I i II svetskom ratu?
Pa ti stecci nista ne dokazuju jer ih je mozda namestio i Srpski narod. Tu se nigde ne vidi da su ih pravili iliri ili neki drugi narod.
Pa Srbi govore ekavicu tek od sredine XX veka i to ne samo Srbijanci vec i Vojvodjani i Kosovari i Makedonci ili ti Srbi iz Makedonije.
Pa 30% danasnjih hrvata su Srbi katolicke veroispovesti i nacionalnog izjasnjavanja kao hrvati.


pa bas na to pitanje o kosovu sam ti htjeo da napisem u gornjem komentaru ali ovo posto si lijepo pitao ja cu ti i lijepo odgovorit. razlog zasto su bosanci isli da se bore na kosovo je logican, da zaustave prodir turaka jeli to je jedini nacin bio...naravno i bosnjacima/bogumilima je bilo u interesu da zadrze BIH pod svojom kontrolom tako da su otisli na kosovo, ne da pomognu srpskom narod vec da se odbrane od turaka.kao sto i znas da su otisli pod zastavom ljiljana a ne nekom srpskom   .logicno. kada su bili porazeni jedina je opcija bila da predju na islam tako da bi zadrzali zemlju u svoim rukama. 

ja ti opet kazem, vecina srbijanaca je naseljena u BIH..logicno je da danas vcina srba iz bosne nepriznaju BIH kao svoju drzavu zato sto nikada i nije njihova bila...vise osjecaju za srbiju a narocito za kosovo..

a to sto pricas da je stechke mozda namjestio srpski narod je citsa glupost..covjece znas ti da vecina tih stechaka vaze preko dvije tone? jeli znas koliko je bilo mukotrpno u to vrijeme da iskresas bilo sta na kamenu??bez ikakve tehnologije..mislis da bi ti srbi kresali bezveze likove zivotinja, sunca , mjeseca itd itd samo bezveze?da se toliko namuce sa tim a da nista nestave sto prestavlja to neko srpstvo? eto ti demanta i za tu teoriju. 

a to za 30% hrvata katolicke vjeroispovijesti koji su srbi necu ni da komentarisem  Smile

« Poslednja izmena: 20. Okt 2006, 00:07:23 od SavoNaSavi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
stećke i piramide su pravili srbi i zato je bosna srpska Smile
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1032
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
 @Savo na Savi
Smile Smile Smile Smile Smile
Bravo!  Bravo!  Bravo!
Savo
Zlatnim slovima pises svaka cast!!!
 Smile Smile Smile Smile Smile

@Zeljko lupetas  Smile
IP sačuvana
social share
"Uspjeh nije slučajan"
"Uspjeh je stanje uma.
Ako želite uspjeti, sami sebe
počnite smatrati uspješnim"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Nokia ispo iz modu
Citat
pa bas na to pitanje o kosovu sam ti htjeo da napisem u gornjem komentaru ali ovo posto si lijepo pitao ja cu ti i lijepo odgovorit. razlog zasto su bosanci isli da se bore na kosovo je logican, da zaustave prodir turaka jeli to je jedini nacin bio...naravno i bosnjacima/bogumilima je bilo u interesu da zadrze BIH pod svojom kontrolom tako da su otisli na kosovo, ne da pomognu srpskom narod vec da se odbrane od turaka.kao sto i znas da su otisli pod zastavom ljiljana a ne nekom srpskom   .logicno. kada su bili porazeni jedina je opcija bila da predju na islam tako da bi zadrzali zemlju u svoim rukama.

Jel ovo znaci da bosnjaci kao narod ili kao nacija (nazovi kako hoces) postoje jos iz vremena kosovske bitke?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
pa bas na to pitanje o kosovu sam ti htjeo da napisem u gornjem komentaru ali ovo posto si lijepo pitao ja cu ti i lijepo odgovorit. razlog zasto su bosanci isli da se bore na kosovo je logican, da zaustave prodir turaka jeli to je jedini nacin bio...naravno i bosnjacima/bogumilima je bilo u interesu da zadrze BIH pod svojom kontrolom tako da su otisli na kosovo, ne da pomognu srpskom narod vec da se odbrane od turaka.kao sto i znas da su otisli pod zastavom ljiljana a ne nekom srpskom .logicno. kada su bili porazeni jedina je opcija bila da predju na islam tako da bi zadrzali zemlju u svoim rukama.


jel ovo znaci da bosnjaci kao narod ili kao nacija (nazovi kako hoces) postoje jos iz vremena kosovske bitke?



Svakako da postoji. Potrazi malo na internetu i procitaj par knjiga, mozda da naucis nesto.

@Lafcina, umorni

Mah piramide, ako imaju, su sto posto srpske. Takodjer i stechci su srpski iako nema nista srpsko na njima. To su srbi pravili i dangubili vrijeme zato sto nisu imali sta drugo da rade. Kakva bosna srpska, nije nikad ni bila niti ce biti. Predosmanski dokumenti ne spominju pravoslavno stanovnistvo van Zahumlja(eto ode i ta teorija o poturcima spskog naroda) dok dokumenti pisani poslije 1480. godine sadrze informacije o pravoslavnim vjernicima u svim djelovima Bosne i Hercegovine. Mitropolit (pravoslavni biskup) dobiva svoje sjedište u Sarajevu u 1532. godini , dok se prve pravoslavne crkve u Vrhbosni spominju u 1616. godini. Sto znaci..turci su naseljavali srbe da im obradjuju zemlju, davali im beneficije kako bi ovi ostali da rade za njih. Eto kad su se oni krenuli sirit po bosni...mah bosna je srpska isto toliko ko sto je turska  Smile

pa evo jos jedna cinjenica. bosanska zastava od 1992 su bili ljiljani, sto znaci stari bosanski grb koji predstavlja bosnu jos od kotromanica, tvrtka itd itd,ali je promjenita sa ovom novom bezveznom zastavom..ko je bio najvise protiv ljiljana? pa normalno narod i celnici iz RS..a sto ? logika cista.neosjecaju bosnu kao svojom drzavom zato sto nikad nije ni bila..
« Poslednja izmena: 20. Okt 2006, 13:53:04 od SavoNaSavi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
savo lupas, bosna ne postoji.

twice,
kako ti se da? vidis da su se digli balijaneri, ko pred rat. treba to po nosu opet, al sad bolje i temeljnije.
cuj, otpisa bale zacas teoriju o poturicama. cas posla. od njih ni arhimed nije siguran.

Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Der Babo

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36416
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Apple Iphone 8+
savo lupas, bosna ne postoji.

twice,
kako ti se da? vidis da su se digli balijaneri, ko pred rat. treba to po nosu opet, al sad bolje i temeljnije.
cuj, otpisa bale zacas teoriju o poturicama. cas posla. od njih ni arhimed nije siguran.

 Smile Smile Smile

tako je Smile
samo seru bez razloga i dalje ih boli sto su od nas nastali i sto su pre bili srbi! jbg nikad kopija nije volela orginal! zato ja ovde udjem na temu nasmejem se i odem Smile
IP sačuvana
social share
Ako sam ja ja, zato sto sam ja ja i ako si ti ti zato sto si ti ti, onda sam ja ja a ti si ti. Ako sam naprotiv ja ja zato sto si ti ti, a ti ti zato sto sam ja ja onda ja nisam ja a ti nisi ti.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
je, i biblija počinje: u početku bijahu srbi Smile
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
SonyEricsson k800i i D820
je, i biblija počinje: u početku bijahu srbi Smile

 Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
a pre toga hrvati, pa amebe...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 18 19 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 13:45:48
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.