Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:24:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Bosna je Srpska...
iz X vijeka dolaskom srpskih plemena
krunisanjem Tvrtka I Kotromanica
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpska Bosna  (Pročitano 22980 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1032
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Ma kakva Bosna samo Cijeli Svet je Srpski!!!!!! sta ti je nebudi lud
IP sačuvana
social share
"Uspjeh nije slučajan"
"Uspjeh je stanje uma.
Ako želite uspjeti, sami sebe
počnite smatrati uspješnim"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@vlado85
pa eto sa tim i dokazujes nase argumente o tome da se sa tobom i tebi slicnim nemoze raspravljati o bilo kojoj temi jeli ti samo citas ono sto tebi pase, a cinjenice preskaces...
eh vlado jarane moj evo ti par pitanja. Kada su svi muslimani iz bosne, po tebi, bili srbi jednom , dali si se ikada pitao zasto je BAS toliko SRBA iz Bosne i Hercegovine preslo na islam? zasto ih nema toliko u srbiji? u makedoniji? u hrvatskoj?bugarskoj? Siguran sam da ima jedno dobro objasnjenje za to. Siguran sam da je jedan mali dio srba preso na islam da bi ocuvali svoju zemlju, ali nije uopste toliko koliko ti navodis. Eh sada ja imam jednu drugu stvar za tebe kada vec pricas o poturcenim srbima i tim jeftinim tezama da i ja onda upotrjebim jednu isto takvu jeftinu. Kao sto "svi" ZNAJU da pod "turskom okupacijom" je vladalo pravilo o "pravu prve bracne noci"..sto znaci. kada beg posjeti kmeta srbina i ostane na konaku imao je pravo da bira koja od zena udanih ce da spava sa njim,to je bilo zakonski i legalno. Znaci po toj nekoj teoriji svi su srbijanci turci, ili vecina njih, kao i ti isto govoris o poturcenim muslimanima. Vidis kako je ta teza blijedna? Ovo pravo nije postojalo, kao ni teorija da su svi muslimani iz BIH poturceni srbi.


E ovo postujem... Ovo su argumenti, ne citirani, ali realni i predstavljaju tvoje misljenje... a ne da mi Hrvat citira neku prodanu dusu sa sajta koji je nastao iz mrznje prema Srbima i svim ostalim... Pogledaj malo tekstove pa ce ti biti jasno. Toliko neistine i prema Hrvatima...
Dalje... Ne smatram ja da su svi sadasnji muslimani bili samo Srbi... Bosna je bila zemlja na koju su doselila Slovenska plemena... (Srpska i Hravatska) bila je granica na kojoj je sa zapada djelovao Papa i katolicanstvo, a sa istoka Vizantija i pravoslavlje. U jednom istoriskom razdoblju Bosna je bila klin koji je odvajao Hriscanstvo tj na cijoj zemlji je stanovnistvo prihvatalo jeres. Dolaskom Turaka na Balkan mnogi ljudi prihvataju Islam, da bi prezivjeli, neki iz ljubavi prema njemu, a neki zbog moranja... Stanovnistvo u Bosni je bilo najpodloznije (iz pomenutih razloga) na prihvatanje islama i iz razloga sto su turci tezili ka zapadu, a dalje nisu mogli... Najjace turske snage su bile smjestene u Bosni... Teza da samo u Bosni postoje muslimani, nije tacna. Koliko imas samo procenta muslimana u Srbiji... preciznije u Sandzaku, Vojvodini, Kosovu, pa u Makedoniji, Bugarskoj... Pogledaj pospis stanovnistva ovih zemalja. Postoje i Goranci koji su muslimani, a slave neke pravoslavne obicaje kao sto je krsna slava... Ljudi nisu zaboravili identitet. Ovo je moje misljenje nastalo na osnovu mog znanja koje sam stekao iz skole i proucavanja nase istorije. Ti ne moras da se slozis sa njim, to mi nije cilj, ali moras da ga postujes kao sto sam ja postovao tvoje, jer je proizaslo na osnovu tvog znanja, a ne ono besmisleno citiranje...

PS nije mi jasno sta si htjeo da kazes sa ovim: Zasto su Srbi toliko crni? To je isto kao da pitas Svedjanina zasto ih na Euroviziji predstavlja rasna crnka, a turke zasto in predstavlja kaubojac... Na osnovu cega si ti to zakljucio, sam bog zna...


postovacu ja tvoje misljenje..nema problema...skroz dok je bez vrijedjanja i nekih "mi smo najbolji, naj jaci, suverena rasa" tezi. eh sada da se vratim na to sto si napiso..Jednu stvar si zaboravijo navesti , a to je da je dosta Bogumila zivjelo u bosni...papa jeste pokuso da im podturi katolicanstvo ali nije uspio..kako su turci uspjeli namjetnut islam ja neznam. ...

pa koliko imas procenata muslimana u srbiji ? koliko to imas u bugarskoj?   

znaci u bosni se najvise prelazilo na islam iz ovih nekih navedenih razloga sto ti pises :  "da bi prezivjeli, neki iz ljubavi prema njemu, a neki zbog moranja... Stanovnistvo u Bosni je bilo najpodloznije (iz pomenutih razloga) na prihvatanje islama i iz razloga sto su turci tezili ka zapadu, a dalje nisu mogli"

sta si htjeo sa tim da kazes? 

koliko znam da je otomansko carstvo bilo i u rumuniji, nema muslimana, i u hrvatskoj, nema muslimana..sto ih onda toliko ima u bosni? nekontam neke tvoje teorije.

a za ovo sto si pito sta mislim sa tim zasto su srbi toliko crni..mislio sam da kazem da srbijanci puno lice na turke..sto znaci da 500 godina sa turcima i pravom o prvo bracnoj noci mjenja gene i izgled..(vidis kako to zvuci blijedo? isto kao da je bosna uvijek bila srpska itd itd)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung S7220
1) Naveo sam ja Bogumile... samo ti nisi dobro procitao.(Jeres)
2) U Srbiji zivi oko 350 000 muslimana...
3) Moje teorije: Jel ti znas koja godina je pocetak pada Turskog carstva? Jel znas koja je sila zaustavila Turke? Jel znas gdje su bile granice te sile? E pa upravo na tim obroncima su Rurci bili veoma jaki...
4) Kada sam rekao zbog moranja, mislio sam prije svega na to da bi ljudi prezivjeli, kada sam rekao iz ljubavi, misli sam na one koji su objerucke prihvatili Islam.(Kao sto su Hrvati prihvatili fasiste)

I na kraju, a zasto vi Hrvati licite na zabare, kad se zna odakle poticu slovenska plemena... Jel dobro jebu Italijani, a ? Ti si izvukao pogresan zakljucak na osnovu vidjenja par ljudi. Kad je tako zasto stanovnistvo u Bosni nije "crno" kada je poznato da je u Bosni bilo "najzesce". U Srbiji su bili brojni ustanci i neke oblasti su privremeno bile i bez Turaka.
PS i ne vidim nikakvu razliku u boji koze izmedju Mesica, Tadica, Dodika i Silajdzica...  Smile
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ma kakva Bosna samo Cijeli Svet je Srpski!!!!!! sta ti je nebudi lud
Ne treba nama ceo svet, nismo mi halapljivi kao vi.
Samo Srbija do svojih granica, ali pravih, ne treba vise.
Zadrzite ostatak za sebe.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1032
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Ma kakva Bosna samo Cijeli Svet je Srpski!!!!!! sta ti je nebudi lud
Ne treba nama ceo svet, nismo mi halapljivi kao vi.
Samo Srbija do svojih granica, ali pravih, ne treba vise.
Zadrzite ostatak za sebe.
Smile Smile Smile Ma sta mi kazes  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Uspjeh nije slučajan"
"Uspjeh je stanje uma.
Ako želite uspjeti, sami sebe
počnite smatrati uspješnim"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@željko

koje jebene izvore? i ja tebi citiram iste te tvoje izvore ali koje neki drugi drugačije tumače tako da se malo zamisliš da lu je baš tvoje tumačenje ispravno.
nitko ne osporava postojanje tih dokumenata ali ovisi kako ih tko tumači
ti si isključiv i prihvaćaš jedino svoje tumačenje, no to je normalno jer si sada u toj fazi kad je gadno ostajati bez snova
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung S7220
@željko

koje jebene izvore? i ja tebi citiram iste te tvoje izvore ali koje neki drugi drugačije tumače tako da se malo zamisliš da lu je baš tvoje tumačenje ispravno.
nitko ne osporava postojanje tih dokumenata ali ovisi kako ih tko tumači
ti si isključiv i prihvaćaš jedino svoje tumačenje, no to je normalno jer si sada u toj fazi kad je gadno ostajati bez snova

 [smilie=f.gif]
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Moskva je ruska, Bosna je srpska!
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1032
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Ma nije valjda da ste moskvu pustili rusima ccccc
IP sačuvana
social share
"Uspjeh nije slučajan"
"Uspjeh je stanje uma.
Ako želite uspjeti, sami sebe
počnite smatrati uspješnim"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:24:43
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.