Ahhh,ovakve priče volim za laku noć.Vesele priče o multinacionalkama koje truju pošteni radni narod, a dokazi o tome bivaju sklonjeni u fioke...
Colgate Total Ingredient Linked to Hormones, Cancer Spotlights FDA Process
Па, сад, да ли су докази склоњени у фиоке не знам, пошто већ годинама уназад видим да постоје чланци и истраживања у којима се наводи да је триклосан штетан, али свакако је занимљиво да и поред тога Колгејт не жели да избаци тај састојак из пасте или да га замени, јер може им се. Да су та истраживања добила медијску пажњу, никоме не би био проблем да купи неку другу пасту.
Иначе, листао сам малопре стране медије, у чланку из априла ове године се наводи да ће триклосан бити замењен у наредне две године, бар што се тиче Колгејта, а и Авон се придружио.
Антибактеријске сапуне изгледа да посебно треба избегавати, има неких истраживања која показују да су веће шансе да ћеш имати стафилококе ауреус у носу, ако користиш антибактеријске сапуне. Обичан сапун је довољан.
Ako previse peres bilo sta i prejakim stvarima pobijes domace bakterije (kerove) pa dodju patogene (vukovi).
Slicno ko bas previse brise usi stapicima.
Slicno kad je neko na oralnim antibioticima, razvije mu se superinfekcija u crijevima... na istom principu. Zato se cesto piju probiotici.. tj. pijes friendly bakterije koje ce zauzet trpezu u stomaku da ne bi dominirale opasnee.
Према недавно објављеним резултатима, до сада највеће студије у САД, чести сексуални односи или мастурбација може да заштити мушкарце од настанка рака простате. Испитивање које је трајало више од осам година и обухвата скоро 30.000 мушкараца показује да они који више ејакулирају имају мање изгледа да добију рак простате.
У групи испитаника са најучесталијом ејакулацијом (око 21 пут месечно) ризик од настанка рака смањен је за око трећину у поређењу са мушкарцима који ејакулирају само седам пута месечно.
Др Мајкл Лаицман и сарадници из Националног института за здравље САД, овим истраживањем практично су побили дуго одржавану теорију према којој велика учесталост ејакулације повећава ризик од настанка рака простате.
Ипак, предстоји дугачак пут до потпуне потврде налаза овог истраживања, истиче Др Грејем Гилес, вођа сличног испитивања у Аустралији које је укључило 1500 мушкараца са већ утврђеним раком простате.
Сваки други дан
На почетку америчке осмогодишње студије испитаници су попунили упитник о учесталости ејакулације, а затим сваке друге године. Нема правила у учесталости ејакулације с обзиром на године живота, али је свако повећање за око три ејакулације недељно, у поређењу са испитаницима који су имали 4-7 ејакулације месечно, повезано са смањењем ризика од рака простате за 15% истиче Др Лаицман.
То значи да би више од 12 ејакулација месечно или просечно сваки други дан било благотворно по здравље мушкараца.
Мада су резултати овог истраживања статистички значајни, Др Лаицман је опрезан, јер не верује да у овом тренутку ова истраживања могу да пруже неку оправдану и озбиљну препоруку којом би се мењале навике у сексуалном животу у циљу ублажавања ризика од настанка рака простате.
Ејакулација - чишћење простате?
Лаицман у САД и Гилес у Аустралији слажу се да учестала ејакулација може да буде један од начина који може да превентира настанак рака простате. Др Гилес, вођа аустралијског истраживачког тима, сматра да што чешћа ејакулација обезбеђује простати као жлезди ослобађање или неку врсту чишћења од карциногена или од материја које могу да послуже као подлога за развој карциногена.
По другој теорији учестало пражњење течности из простате може да стопира стварање кристалоидних микрокалцификата у изводном каналу које многи повезују са настанком рака простате.
С друге стране ни једна досадашња студија не испитује ејакулацију код тинејџера што може, по речима Др Лаицмана, да буде круцијални фактор за разумевање поруке истраживача- учестала ејакулација (без обзира како изазвана) није штетна и врло вероватно може мушкарцу, уз увек несумњиво пријатан осећај, да заштити простату од рака.
A zašto se na kraju videa, ovoj devojci, pod UV kamerom, čini da nedostaje delić zuba (jedinica)? Izleda kao da je polomnjen pod UV kamerom. Možda je taj zub polomnjen pa je stavljena plomba koja izgleda pod UV kamerom isto kao i ona krema? :-k
Inače simpatičan snimak, nego jesi čitao komentare na sajtu b92? Ima toliko bisera da se dobro nasmeješ. :P [KOMENTARI b92.net]
« Poslednja izmena: 31. Avg 2014, 13:47:19 od vandemon »
Веровање да марихуана не ствара зависност, широко је распрострањено, али чак 40 одсто младих који конзумирају канабис, показује знаке зависности.
Стручњаци наглашавају да се уверење у вези са тим да марихуана не ствара зависност нарочито раширило међу младима због тога што је конзумација "траве" у многим државама легална. Ипак, истраживања показују да употреба канабиса може да има озбиљне последице.
Приликом спровођења ове студије, од укупно 90 младих који су конзумирали марихуану, 84 одсто њих испуњава критеријуме зависности - повећана толеранција на канабис, неуспешни напори да се престане са конзумирањем канабиса, односно константна употреба ове супстанце.
Тим истраживача који је радио на овој студији наглашава да су млади који су имали симптоме зависности од марихуане чешће имали проблеме у вези са блиским особама, финансијске проблеме, али и да су постизали слабије резултате у школи или на послу.
Научници наглашавају и да је могуће излечење од ове врсте зависности, али најпре је потребно да особа препозна да има симптоме зависности.
Можда зараде које се добијају за обављање ових послова делују примамљиво, али пилоти, стјуардесе и стјуарди су најизложенији ризику оболевања од рака коже.
Ови подаци резултат су опсежног истраживања стручњака универзитета у Сан Франциску, састављеном од 19 студија, и спроведеном на узорку од 266.000 људи. Како се наводи у анализи калифорнијског универзитета, пилоти и посада у авиону су изложени два пута већем ризику да оболе од меланома него преостали део популације.
На 9.000 метара надморске висине, на којој лети већина путничких авиона, интензитет ултравиолетног зрачења, које погодује развитку рака на кожи, два пута је јаче, пише у студији.
Ниво овог зрачења се додатно појачава када авиони лете изнад густог слоја облака који могу да апсорбују и до 85 одсто ултравиолетних зрака.
У САД је само ове године дијагностиковано 76.000 случајева меланома, који су однели 9.710 људских живота.
У свету се годишње догоди око 800.000 самоубистава, саопштила је Светска здравствена организација (СЗО), која оцењује "неприхватљивим" размере те појаве. Већина особа које изврше самоубиство, старије су од 50 година, а самоубистава је два пута више међу мушкарцима него женама, пише у извештају СЗО, првом те врсте.
Од око 1,5 милиона случајева насилне смрти годишње, 800.000 је самоубистава, пише у извештају који показује да је самоубиство други узрок смртности особа старости од 15 до 29 година.
"Потребно је деловати како би се одговорило на озбиљан проблем јавног здравља који је дуго био табу-тема", рекла је директорка СЗО Маргарет Чен.
СЗО зато позива на успостављање глобалне стратегије спречавања самоубистава и указује да велики број особа које су покушале самоубиство, не добија одговарајућу помоћ. Највише самоубистава има у југоисточној Азији - 17,7 на 100.000 становника, просек у свету је 11,4 на 100.000 становника, а у Србији је та стопа је 12,4 на 100.000 становника.
У Европи је такође повишена стопа самоубистава, а шест европских земаља је међу 20 првих у свету. У Еропи на челу листе је Белорусија, а следе Литванија, Русија, Мађарска, Украјина, Пољска, Летонија, Финска и Белгија. У католичким земљама Европе, попут Италије и Шпаније, та стопа је најнижа. Гијана је на првом месту у свету по стопи самоубистава (44,2), а следи Северна Кореја (38,5).
Најнижа стопа самоубистава у свету је у Саудијској Арабији (0,4).
СЗО наводи и да се самоубиство и покушај самоубиства и даље сматра кривичним делом у 25 земаља, посебно у Африци и Латинској Америци. Извештај СЗО не обухвата питање асистирања при самоубиству, што дозвољава Швајцарска, где је било 350 таквих самоубистава, док је стопа самоубистава у тој земљи 12,2 на 100.000 становника.
Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.
Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.