Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: :: RITAM NEREDA :: P O R I V  (Pročitano 19863 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1973
@ Arianna
Ako se tice teme bicu tu.
Ako se krene dalje po politici i religiji pokusaci da budem po strani, ali osecam da cu morati malko da odreagujem nekom porukom. Na zalost, osecam da ce tako biti.


@Drksa
Obraduj me da nisam vidovit.


@ Sandra
Ajmo dalje gde smo stali sa muzikom i malko uputi Lasla u Ritam Nereda.
IP sačuvana
social share
Gravitacija je vrlo zajebana sila - nikada ne zakaze.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12
Bend RITAM NEREDA radi od 1989. godine ,mada ideja o rađanju benda datira iz 1987. godine kada je i snimljena prva pesma "Za Novi Sad"(postava Boban, Fritz, Pavke). Krajem 1989. se snimaju demo snimci (studio Barbaro + Matrix) koje pod nazivom "Oi ain't dead" objavljuje Predskazanje tapes. Baš u to vreme bend kreće u koncertne aktivnosti i od samog početka ih prati gomila istomišljenika i fanova (Skins & Punx) koja članovima benda daje posebnu motivaciju. Tada je bend radio u postavi Boban- voice,guitar, PJ- drums, Ceta- bass, a posle par meseci u bend dolazi i Barbun- gitars. Sredinom 1990. godine bend snima svoj prvi album prvenac "Nikog nema" u studiju Matrix. "Sve vreme smo održavali kontakte sa mnogobrojnim fanzinima i ljudima širom Evrope i celog sveta, slali snimke i otuda i zainteresovanost za rad grupe" kaze Boban, a samo posle dva meseca nemačka nezavisna izdavačka kuća "DIM records" izdaje album "Nikog nema"(LP,CD). Bend je dobio odlične recenzije i kritike,pa se ubrzo našao na listama stranih nezavisnih medija,a usledili su i pozivi za koncerte. Grupa je napravila prvo proboj u Evropi i svetu, pa tek onda u YU. Posle par meseci u YU se pojavila kaseta za Ghost house. Krajem 1992. u bend dolazi sollo guitarist Ćomi i ubrzo se kreće sa snimanjem drugog albuma. "Breaking" (LP,CD) je snimljen 1993. za nemački Walzwerk records,a ovde ga je u kasetnom obliku objavio Music user.Slede pozivi za razne Punk-Rock festivale širom Evrope i samostalne koncerte po Nemačkoj,ali zbog rata i sankcija,članovi benda ne dobijaju vize. "Zbog objavljivanja albuma srpskog benda,naš izdavač je imao strašnih problema. Policija je oduzela komplet master snimke ,omote i zahtevala da se plati kazna zbog kršenja embarga,tako da na LP i CD-u postoji nalepnica UNICEF-a da deo dobiti ide za postradalu decu u ratu, dok smo mi trebali na ploči da napišemo da album "Breaking" nema nikakve veze sa ratom." kazu RITAM NEREDA. Tada umesto PJ-a u grupu dolazi Stavra i RITAM NEREDA pune dve godine svira po celoj YU ,tako da je sledeći album "Pogo live"(Complete service-vlasništvo benda) produkt živih nastupa. "Mislimo da na albumu "Pogo live" ljudi osete onu našu pravu energiju,poruku i zato su uz nas.Pevamo o istini i to jako glasno." izjavljuju RITAM NEREDA povodom objavljivanja albuma. Početkom 1996. godine postava se menja tako da Stavra i Ceta odlaze,a u bend se vraća PJ. Sprema se novi album, rade se video spotovi, koncerti ,a RITAM NEREDA ulaze u novosadski DUM DUM studio. Album "Zvuci bola" se snima dosta dugo i u decembru 1996. objavljuje ga Nered Source (vlasništvo benda). Odmah nakon toga u bend dolazi Kića-bass guitar i kreće se na promociju albuma, ali zbog njihovog jasnog stava rad grupe je ignorisan od strane medija, a od strane raznih politickih struja ,organizacija (???) okarakterisan kao krajnje radikalan, na svakom koraku napadan i zabranjivan. Posle izlaska albuma "Zvuci bola" bend je proglašen za drzavnog neprijatelja, iskorišćeno je ubistvo romskog deteta da se svim snagama navali na bend. Zabranjivani su koncerti, zabranjivana je istina. Posle toga RITAM NEREDA doživljava strahovitu medijsku blokadu koja traje dan danas i otežava normalan rad grupe ,ali to sve ne da nije slomilo bend, već ga je ojačalo i dalo mu veru u svoj put. Snimljeni su spotovi za pesme "Tudji glasovi" i "Vaš svet",išlo se na promocije po Srbiji,a bend radi snimke u studiju "M". Posle toga iz benda odlazi Barbun i bend radi ponovo kao četvorka. Tokom 1998. RITAM NEREDA je reizdao svoje albume "Nikog nema","Breaking" i "Pogo live" (A records) u obliku digi packa i tim potezom sva svoja izdanja stavio na discove i kasete. U to vreme iz benda odlazi Kića ,a novi član je poznati novosadski bassaman Mire sa kojim bend počinje da radi novi materijal. RITAM NEREDA počinju probe novih pesama i već u novembru 1998. se rade demo snimci u Cesnjaku kod legende Vuje. Od snimljene tri pesme,dve idu na album kao bonus tracks. Pocetkom 1999. bend dobija povoljan poziv za snimanje novog albuma u Austriji u studiju "Art Noise" u gradu Welsu. Snimanje novog albuma pod nazivom "999" je počelo u martu pod vođstvom herr Bobana Milunovića i prekinuto je početkom bombardovanja kada se članovi grupe vracaju u zemlju. Narednih osam meseci se čeka na remastering (ATS studio) i izdavča. U februaru 2000. prave se dogovori sa izdavačkom kućom Automatik records iz Beograda o izdavanju novog albuma "999" i reizdanju starih albuma koji su rasprodati i piratizovani u međuvremenu. Očekuju se promocija, novi spotovi i turneja ,a RITAM NEREDA već spremaju nove pesme. Izdali su jos jedan live album EXIST TO RESIST i album PORIV.


"MOGU DA NAS NAZIVAJU KAKO ŽELE, DA NAS PRIPISUJU JEDNIMA ILI DRUGIMA, DA NAS MRZE, PONIŽAVAJU, ZABRANJUJU, ALI NAS ZAUSTAVITI NE MOGU!!!"


RITAM NEREDA
ZAUVEK

BEND 1989:


BEND 1993:


BEND 2000:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 687
Citat

Da je bio kraj price mi ne bi ni doslo do ovoga.


Pa sta cu ja, kad se od mene trazi objasnjenje za moje stavove, ali tek nakanadno ....

Citat

Kao prvo, u textovima tih grupa uopste nema dizanja u nebesa jer se u njima govori o surovoj realnosti, problemima u drustvu ... o necemu sto neko, jos ne stasao za ozbiljan zivot, jos ne konta.


Hoces da kazes da su rokeri i njima slicni (cast izuzecima) stasali za ozbiljan zivot ??? Ne bih rekao ... U prilog mojoj tvrdnji ide i broj takvih danas (koji je extremno mali).

Citat

O buntu mladih sto ne mogu jos nista da izmene u ovom sugavom svetu. !!!


Pa kako su onda ti mladi koji ne mogu jos nista da izmene u ovom sugavom svetu stasali za ozbiljan zivot ??? Uskaces sam sebi u stomak ...
Cime da izmene ??? Drogom i ostalim sredstvima, mozda ??? Ne bih rekao ....

Citat

Razmisli samo malo, koliko ti je puta nesto zasmetalo a nisi mogao ni prstom da mrdnes jer je takav sistem.


Pa sta da radim ??? Da cutim i da trpim, jer i ako se pobunim, oni ce ugusiti taj bunt. Tako da nema efekta nikakvi protesti. Sta meni vredi da kazem da je neko daleko iznad mene smrad ??? Mogu samo da pricam i klevetam (kao i vi) a nista konkretno da uradim da bih isto i promenio. Takodje, bolje mi je da idem linijom manjeg otpora (cutim, trpim kao i ostali nerokerski svet koji je u vecini) nego da se bunim i nesto glumim neku originalnost i samostalnost bez veze i da opet nista ne uradim. Zasto rokera i njima slicnih danas ima malo ??? Zato sto su ciljevi za koji se oni bore ne realni i ne ostvarljivi ....

Citat

Da smo u realnom svetu sada bih te pozvao na pivo i batalili ovu temu. Ne volim da se svadjam, da dizem sebi pritisak ... ne zelim to da radim sebi i svom zivotu. Radije cu tu energiju preusmeriti na nesto drugo.


Pa ici cemo na pivo, kad bude okupljanje clanova BUREK FORUMA u BG-u.

Citat

Pa to i jeste poenta pesama: SUROVA REALNOST !!!


Od koje se bezi nekim svojim propalim fazonima i drogom .... mozda ...

Citat

A sto bih se stideo jedno dobrog punk benda, pa jos iz mog mesta, koji je imao gostovanja po svetu???


Pa nista nisam rekao, ponosi se, niko ti ne brani ... ali ... nevermind ...

Citat

Mozda i jesam.


Ako jesi, moj ti je savet da otvoris agenciju kao Kleopatra i uzimas naivnom narodu lovu ... Smiley

Citat

KOLIKO ??? posto vidim da ih ne poznajes dovoljno ili nisi nikada procitao nijedan njihov tekxt vec samo u letu cuo neku njihovu pesmu i rekao: Koji su sad pa ovi drekavi ??? (ili nesto slicno)


Dovoljno da bih mogao da izgradim svoje misljenje o njima koje je prvobitno od mene bilo trazeno da se javno iznese.

Citat

Pa nije poenta da svi bendovi pevaju isti text !!!


Pa nisam to ni rekao ni mislio. Ali, pevanje o nekim stvarima na koje ne mozete da uticete, ostaje samo pevanje i iluzija ....

Citat

OK. Mi smo sta jesno


I ostanite to sto jeste. Nemojte da glumite neke sile i neke koji se nesto pitaju, a u stvari ste malo bitni po sistem, kao i 99 % obicnog naroda ukljucujuci tu i mene. Ali sto da se exponiram, kao budala, kad ce mi biti isto ...

Citat

A sta si ti koji kurac onda ???


Oho ... Pocinjemo sa velikim recima ... Smiley

Ja sam jedan obican prosecan gradjanin Srbije koji zivi zivot koji mu je dat na normalan nacin bez trzavica i cimanja i bunta prema necemu na sta ne mogu da uticem. Eto to sam ja ...
A sta ste vi ??? Gomila gubitnika koji su zamislili da svojom grekom i nekim kvazi prkosom i ostalim glupostima mogu da promene svet.

Citat

Da nisi ti sam Bog (pisem velikim B samo zato sto je to ime) pa da kazes da cuvas Srbe ???


Ne, daleko od toga ....

A gde sam ja naveo da cuvam Srbe ??? Gde ??? Navedi citat konkretno ....

Citat

Ajd ne seri previse majketi.


Ne daj se provocirati ....

Uglavnom seru ljudi koji imaju nerealne ciljeve i koji palamude o njima a to su .... sve je jasno ...

Citat

A sta si ti do sada uradio ???


Zavisi kako gledano i za koga. Za neku nistariju mnogo, a za npr. nekog bogatasa nista. Privatno sam mnogo uradio (nikada na internetu ne iznosim privatne probleme kojih imam previse, bolesti, cuda ...)

A sta ste ti i tvoj butntovnicki pokret uradili ???

Citat

Oblaci su daleko ali mi smo i dalje na zemlji a tebe cemo da posaljemo medju oblake.


Tesko. Pre ce da bude obrnuto, sa obzirom na broj ljudi danas koji podrzava rok i koji ga ne podrzava. Naravno, to cemo da raspravimo kad budemo isli na vopi koje si gore pomenuo ...

Citat

Mozda ja i jesam budala ali ne zelim da budem niciji pijun.


Ne moras da budes pijun. Budi normalan i ne zanosi se nekim idejama koje nisu realne. Ti (ili vi) da promenite ovoliko razvijenu masineriju novog svetskog pretka ??? Tesko ....
Mozete da se ne slazete sa tim, kao ja, ali nista vise od toga ...

Citat

da ne zelis mozda da kazes da ce r'n'r da propadne???


Vec je. Pogledaj da li se rnr pusta u vecini diskoteka ??? Da li se pusta u vecini kafica ??? Ne .... Mozda nece propasti u XYZ umovima nekih entuzijazista ko vi, ali taj broj je mizerija da bi bio realan da se nesto promeni ...

Citat

placem od smeha zbog tvoje neinformisanosti i zaglupljenosti i zalim te sto Nas ne razumes)


Prvo, nisam neinformisan. Naprotiv.
Drugo, glupost je relativna. Ja npr. smatram zaglupljenim. I ??? Jedno veliko NISTA !!! Samo gubljenje vremena ...
Trece, ne treba da me zalis. Ja sam i srecan sto ne volim rock i slicne fore koje nikuda ne vode. Mozes da zivis samo u iluzijama, stoga ja tebe mogu da zalim.

Citat

Pa prosvetli nas onda !!! (sorry ali nikoga sa ovoga foruma ne poznajem licno tako da, na osnovu pisanja poruka, pokusavam da skontam ko je kakav i JAKO sam los u tome)


Rekao sam da privatne stvari ne iznosim na internet. Kad si JAKO LOS U TOME nemoj suditi prerano i donositi pogresne utiske i sudove. Valjda cemo se upoznati na tom pivu (mmmmmmm, beer Smiley) pa ces znati kakav sam u privatnom zivotu ....

Citat

EEEEEEE, drksa moj ... nikada ne reci nikada !!!


Koliko vidim, nisam pomenuo rec nikada.

Citat

Bio sam u jednom kineskom restoranu i jeo onaj kolac.
Pazi poruku: When reading a health book you will die of missprint.

Jednom recju, propascu zbog necije gluposti a to nece biti moj stil zivota i sve sto ide sa njime (muzika, razmisljanje ...)


Svi ti ljudi protiv koga se bunis su daleko pametniji od tebe i mene zajedno, ali to zloupotrebljavaju, tako da ako cemo o gluposti .... Ima je na pretek .... A rok je poslednja stvar koja izrazava neku pamet .... gomila loosera.

Citat

"Gresis sinko, ovaj silno gresis sinko."


Sjebo si se. TXT ide ovako "Gresis, ovaj silno gresis sinko." ali to nije ni bitno po ovo.
Ostajem pri izjavi datoj u gornjem citatu.

Citat

Ovo je text koji je pevan za vreme Milosevica !!!


I jeste li sta promenili ??? Ne.
Vrhunac bi bio kada biste rekli da je narod koji je dosao u BG da zapali slupstinu i skine Milosevica bio rnr nastrojen.

Citat

I nemoj da zajebas, na ovaj nacin, i sam Ritam Nereda !!! To nije lepo !!!


Ne zajebavam nikoga. Samo iznosim cinjenice i licne stavove. Navedi mi citat gde sam zajebavao doticnu grupu ??? Gde ???

Citat

P.S. Namucih se da ti odgovorim na NEKE zanimljive delove. Ostali su mi totalno ne bitni!


Cela ova diskusija je nebitna, ali kad me izazivate, odgovricu. Ponavljam, ja nisam prvi poceo svadju i politicku prepirku, stoga ....

Citat

Dok ne maknem politiku & religiju sa muzike.


Makni. Niko ti ne brani. A zasto ??? Ko je ovo sve zapoceo ??? Ja nisam tako da je svako prebacivanje krivice na mene neosnovano. Inace BUREK FORUMI su specijalizovani forumi za ZAJBEANCIJU pre svega. Takodje, treba odvojiti realni zivot od muzike (sto rok mesa u jedno).

Citat

Ma ne vredi ni da drzim ni njenu stranu (zbog iste muzike koju slusam) a ni da se drzim po strani jer ne volim kada se meza politika muzika i religija.


A ko je mesa ??? Vidi se iz prvih 5 postova na ovom topicu.


@ L-U-D-A-K

Citat

Ovo mi izgleda kao kada je Seselj u skupstini. Na svaku repliku on ima repliku. Samo me zanima dokle ce ovako.


A zasto da ne ??? Jeli ne smem da izrazim svoje misljenje ??? To mozda kod tebe u Ceskoj ne sme, u Srbiji je koliko znam to dozvoljeno.
Po meni, trajace dokle bude bilo potrebe za tim ...



@ Arianna

Citat

Po cemu se zakljucuje ko je sitna, a ko krupna riba?


U principu, svi mi (obican narod) smo sitne ribe. Krupna riba je ona koja ima vlast, novac i prave informacije kako da izmeni stanje necega u datom trenutku. Ni rok, ni nista ga u tome nece spreciti ....

Citat

Ne, ne poznajem te. Ali vidim, da si upucen u religiju, i da je mjesas u dosta stvari, pa sam iz toga izvukla neke zakljucke. Sorry, moja greska.


OK, veliki su oni ljudi koji priznaju svoje greske (ovo je necija izreka, ne mogu da se setim cija). Ako budes dolazila na okuplanje clanova ovog foruma, sigurno cemo se upoznati ....







Cela ova diskusija oduzima bespotrebno vreme, pa bih predlozio da se ista zakljuca, tj. da se prica zavrsi na ovome. No, ako neko od vas to ne zeli, ja mogu da nastavim ovako, pa kome se smuci ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Svaka čast ovo je bilo detaljno. Inače punk nije moj pravac, ali možda mi me mogla uputiti gdje mogu naći nekakav mp3 da ih poslušam. Ako vole eksperimentirati s blažim zvukom (kao Hladno pivo) mogli bi mi se i svidjeti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 687
O gore pomenutoj grupi moze se vise naci na :

http://www.automatik-records.co.yu/ritamnereda/ritamnereda-site/
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 687
Tekstovi pesama ove grupe mogu se naci na :

http://www.svastara.com/muzika/?izvodjac=147


Ovo je samo tehnicki deo koji radim da bih uputio decka u to. Da neko ne pomislim da sam se preorijentisao. Nisam, ali opusteno ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12
Ovde mozes naci par pjesama Ritma Nereda u mp3 formatu: Potrebno je samo  da izaberes slovo R i potrazis naziv grupe.

http://www.nostalgija.com/muzika/indexworld.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Hvala svima.

Tekstovi i nisu loši, ali kao bend su malo prežestoki za mene.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1973
@ Drska

Mrzi me sada da odgovaram na onaj tvoj post ... ali jednog dana, mozda... what the fuck. Oticemo na pivoooooooooooo (mmmmmmmmmmmmmm)


@Svi ostali @

Bitno mi je da se pokrenulo ono o cemu je i tema bila.
IP sačuvana
social share
Gravitacija je vrlo zajebana sila - nikada ne zakaze.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 51
ja stvarno volim ritam nereda i nemam nista protiv tebe sandra ali ona biografija je kopirana sa njihovog sluzbenog sajta tako da si ljudima mogla samo dati adresu a ne kurciti se pisuci(ili samo kopirajuci) citavu biografiju i skidajuci slike
IP sačuvana
social share
forever punk i ritam nereda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.