Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koliko nam tumačenje natalne karte pomaže, a koliko odmaže?  (Pročitano 10876 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Ericsson T-68
Ako me neko zamoli da mu pogledam nesto a ja mu stavim do znanja da sam ja amater i da sam u fazi istrazivanja tako da cu da ga pitam sta god mi padne napamet jel to krsenje "etike"?

I mene interesuje odgovor na ovo pitanje.
Ali ne postavljanje pitanja koja god nam padnu napamet, nego ako vidim neki aspekt npr. Sunce u Ribama - negovanje drugih osoba...i pitam tu osobu da li se bavi medicinom ili slično? Smile

Inače slažem se sa Sašom.

pa maki normalno da ga pitam pitanje da li je tachno nesto sto vidim na natalu, ono sto ne vidim necu ni da ga pitam. U cemu se tachno slazes sa Sasom ?
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 60
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Pa osnovna stvar u astrologiji je da astrolog dobiva informacije iz

1) natalne karte
2) podataka od klijenta

te na osnovu toga daje odgovor na postavljeno pitanje

Primjer:

Ako netko pita kad ću se seliti iz horoskopa vidiš kad i da li je moguće u nekom sljedećem razdoblju ali samo teoretski

Zašto samo teoretski??
Pa prije same prognoze mora se izvršiti provjera a ona se vrši na taj način da ti osoba kojoj odgovaraš da datume prethodnih selidbi te na osnovu provjere i usporedbe s prijašnjim selidbama daješ prognozu, hoće ili neće ili kad će.

Zato su potrebni podaci od osobe da "vidiš" na koji način i kako je reagirala u nekom momentu te na osnovu toga točno znaš kad će sljedeći put tako reagirati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Aiwass,
sa svim njegovim rečenicama. Dakle u vezi etike - pre svega sa onim što je napisao o načinu na koji ćemo osobi, kojoj tumačimo horoskop, saopštiti ono što vidimo ( što se tiče loših stvari) Uvek se može to reći kako zaparavo jeste ali ne direktno već na način na koji će osoba to prihvatiti na pravi način.

Kad nekome kažeš - uh ...raskinućeš sa dečkom zato što je on takav i takav, možda će te prevariti...to osobu ne navodi na razmišljanje da će biti  kriza u njihovoj vezi i da je možda može prevazići samim tim što joj je ukazano na nju već joj može pasti na pamet prvo '' uh pazi on kakav je, preveriće me, bolje da ja njega ostavim sada''

Zar ne?  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Ericsson T-68
Citat: makishon link=topic=146379. Msg1858405#msg1858405 date=1159620774
aiwass,
sa svim njegovim rečenicama. Dakle u vezi etike - pre svega sa onim što je napisao o načinu na koji ćemo osobi, kojoj tumačimo horoskop, saopštiti ono što vidimo ( što se tiče loših stvari) uvek se može to reći kako zaparavo jeste ali ne direktno već na način na koji će osoba to prihvatiti na pravi način.

kad nekome kažeš - uh . . . Raskinućeš sa dečkom zato što je on takav i takav, možda će te prevariti. . . To osobu ne navodi na razmišljanje da će biti kriza u njihovoj vezi i da je možda može prevazići samim tim što joj je ukazano na nju već joj može pasti na pamet prvo '' uh pazi on kakav je, preveriće me, bolje da ja njega ostavim sada''

zar ne? Smile
ako je paranoichna onda ce to da joj se zadrzi u mislima . . Konstatno. . Ako nije bice tu nedelju dana i iskuliraca. .
opet ako je paranoichna . . Sama ce to da pomisli i bez astrologa. .
to je sitnica. .
ja se ne slazem da takve stvari iskrivljuju sliku u ocima drgih. Kao sto rekoh. . covek me je ubedjivao da je astrologija glupost iako sam mu dokazao da astrologija ima astrolosku praksu koja je skoro nepogresiva kod iskusnog astrologa
no on je idalje trazio "naucni" dokaza. . Zato sto je zatucani debil opeminded evropljanin - intelektualac wannabe. . To je do ljudi. . Znam ja filozofe koji pricaju da je psihologija glupost. . .

« Poslednja izmena: 30. Sep 2006, 14:57:49 od Makishon »
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Ma to je drugo,
takve osobe nisu lude da daju lovu za tumačenje natalne i da te onda ubedjuju da to što si mu rekao nije tačno. Dakle, sa ljudima koji veruju u astrologiju moraš komunicirati sa poštovanjem i na način koji će ih uputiti na pravo razmišljanje o onome što si im rekao a ove druge, koje ne interesuje astrologija - za mene ne postoje  Smile

Mogu da pretpostavim koga si ubedjivao da postane astrolog  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Ericsson T-68
Citat: makishon link=topic=146379. Msg1858433#msg1858433 date=1159621361
ma to je drugo,
takve osobe nisu lude da daju lovu za tumačenje natalne i da te onda ubedjuju da to što si mu rekao nije tačno. Dakle, sa ljudima koji veruju u astrologiju moraš komunicirati sa poštovanjem i na način koji će ih uputiti na pravo razmišljanje o onome što si im rekao a ove druge, koje ne interesuje astrologija - za mene ne postoje Smile

mogu da pretpostavim koga si ubedjivao da postane astrolog :p Smile

skroz me pogresno kapiras. Nisam nikog ubedjivao da postane astrolog. . Na jednom durgom forumu sam otvorio temu o astrologiji i lik je uskocio sa bezveznim napadima. .
maki, sta je durgo poenta je u tome da je astrologija na losem glasu zato sto su ljudi ogranicene budale kapiras. .
posebno naucnici, svaka budala sa malo memorije moze da stekne ko zna kakve diplome i da leci komplekse. .

primer:
naucnici su negirali troju dok je slobodoumni trgovac  sliman nije pronasao. A posle ispalo da su naucnici nasli jel su iskopali malo dublje nego on pa je on kao naso sloj iznad a to josh nije bila troja. . . I ispalo je kako je zapravo tragao za zlatom a ne za trojom. . . Strashno

mislim ti sad ne mozes da mu objasnis zasto  planete uticu i njemu je to ko da ne uticu i ima da bude ubedjen u to. . .

aa . . Sta ja kenjam ionako me ne kapirate nista. . .
« Poslednja izmena: 30. Sep 2006, 15:14:42 od Makishon »
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Ti mene pogrešno razumeš. Ja tebe razumem odlično. Ona rečenica na kraju,u mom prethodnom postu,je bila šala-mala. Mislim da znam sa kim si vodio tu raspravu zbog toga sam to napisala.
Smile

Onome ko ne želi da te ''čuje'' ne vredi ni obajašnjavati - to je moje sažeto mišljenje o onome što smo i ja i ti napisali Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 60
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7

...Kad nekome kažeš - uh ...raskinućeš sa dečkom zato što je on takav i takav, možda će te prevariti...to osobu ne navodi na razmišljanje da će biti  kriza u njihovoj vezi i da je možda može prevazići samim tim što joj je ukazano na nju već joj može pasti na pamet prvo '' uh pazi on kakav je, preveriće me, bolje da ja njega ostavim sada''

Zar ne?  Smile

Upravo tako, jer se može dogoditi kontra efekt, a to je ovo što je rekla Makishon " ...prevarit će me, bolje da ja njega ostavim sada"

To je totalno krivo iz razloga što osoba neće "proživjeti" potrebno iskustvo u životu, te će je "nova (stara) lekcija" dočekati na neki slijedeći tranzit, i umjesto da je osoba odradila lekciju na prethodnio tranzit s tom vezom koju je imala tada, dočekat će je "lekcija" u krivom trenutku s osobom sa kojom bi mogla ostvariti nešto više u životu, a neće moći to ostvariti jer nije odradila "lekciju " kad je trebala i doći će do "pucanja" one veze koja u biti nije trebala da pukne.

I to je naravno direktno uplitanje u život osobe i davanje gotovih rješenja što je potpuno krivo.

Primjer:

Mlada osoba bez ljubavnog iskustva, ušla u vezu na Sa aspekt. Načelno takva veza trebala bi trajati minimalno 7,5 godina
 ,no međutim, pošto je to prva veza osoba nema dovoljno životnog iskustva prevladavanja krize u vezi tako da ova veza nemože trajati toliko već "samo" 2,5 godine ili manje.
I sad da kažeš toj osobi - ti ćeš prekinuti vezu za recimo pola godine- I sad ta osoba recimo kaže samoj sebi - ma što da čekam tih pol godine ja ću već sad da prekinem kad i tako neće dulje trajati.
Ta osoba neće iskustveno proći ono što je trebala te će i  slijedeća Sa veza trajati manje a ne punih (najmanje)7,5 god

Direktna šteta.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 60
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Još jedan primjer, "štetnosti" astrolologije , je kad sama sebi gleda neiskusna osoba, pa kaže na primjer

ah, neću ući u vezu s ovim tipom jer mi je sad nepovoljno to i to ili pak jer on ima u svom horoskopu ovo i ono

Na taj način osoba "preskače" povoljnu priliku za vezu i lako se može desiti da na taj način propusti jednu priliku.
Ali lako za tu jednu priliku, već je problem ako to učini i drugi i treći put. E onda je frka, jer na četvrti osoba uopće više neće ni reagirati.

Zato tko nezna nek se ne petlja već reagira isklučivo po svom vlastitom nahođenju, bez gledanja u ćoroskop  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Ma ja samoj sebi uopšte ne verujem, još uvek Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.