Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:10:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: kakva je ovo je.ena glupost?!?!?  (Pročitano 11438 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
INTERVJU Vlajko Senić, potpredsednik SPO-a
IZBORI U DECEMBRU

Želja međunarodne zajednice je da oni budu održani do kraja godine i da se nakon toga formira nova demokratska vlada

Ostao bih u politici i da dobijem sedmicu na lotou!

Pregovaramo sa G17, ali nećemo voditi Dinkića na Ravnu goru!

BEOGRAD - Treba očekivati da izbori budu održani ubrzo po usvajanju novog ustava, dakle, do kraja ove godine. Što se tiče datuma, on će sigurno biti poznat početkom novembra. To je stav većine političkih stranaka i to bi bilo najbolje rešenje. Takođe, treba reći da je želja velikog dela međunarodne zajednice da izbori budu održani do kraja godine i da se nakon toga formira nova demokratska vlada, kaže u intervjuu za Press Vlajko Senić, potpredsednik SPO-a.
Odakle onda Miloradu Vučeliću ideja da od izbora nema ništa do marta sledeće godine?
- Pa, možda on smatra da je za njegovu stranku bolje da izbori budu održani tada. To je njegovo pravo.
Da li je tačno da pregovarate o koaliciji sa G17 Plus?
- Rukovodstvo stranke je donelo odluku da SPO tokom oktobra aktivno počne predizbornu kampanju. Biću potpuno iskren: razgovarali smo sa nekim strankama demokratskog bloka, razgovarali smo i sa G17 Plus.
Šta je to zajedničko SPO-u i G17 Plus?
- Naše stranke pripadaju desnom centru i zalažu se za brz ulazak Srbije u EU i Partnerstvo za mir. I mi i G17 Plus formalno pripadamo evropskoj grupi narodnjačkih političkih stranaka. Važno je reći da ozbiljna istraživanja javnog mnenja pokazuju da bi naša saradnja bila dobar potez jer bismo na izborima osvojili više glasova nego da nastupamo pojedinačno.
Jeste li se već dogovorili o podeli mandata?
- Ne, još nismo razgovarali o tome. Pričali smo samo o saradnji u budućnosti.
Hoćete li voditi Mlađana Dinkića na Ravnu goru?
- Ne verujem da ćemo ga voditi tamo. Došlo je vreme da se građanima Srbije predizborne i postizborne koalicije predstave iskreno. Koalicije mogu biti i tehničke, s ciljem da se okupe svi glasači opredeljeni za evropsku Srbiju.
Imate li neke stranačke procene o uspehu na narednim izborima?
- Imamo realne procene da nam za ulazak u parlament, ako nastupamo samostalno, treba oko 200.000 glasova. Zato već prikupljamo sigurne glasove i napravićemo popis najmanje 200.000 ljudi koji će glasati za nas.
Da li ste spremni da snosite odgovornost ako SPO ne uđe u parlament?
- Apsolutno! Kao potpredsednik stranke, bio sam jedan od glavnih inicijatora da stranka što pre donese odluku o nastupu na izborima i da ne čekamo kraj referendumske priče. Spreman sam da se u toku kampanje maksimalno angažujem i da snosim odgovornost za rezultat. To je sasvim normalno.
Vi ste verovatno jedini političar u Srbiji koji se sprema za izbore, a priželjkuje da posle njih bude u opoziciji! O čemu se tu radi?
- Mislim da SPO i dalje plaća cenu pogrešne odluke iz 2000. godine da ne nastupi sa ostalim demokratskim strankama. Posle tri godine apstinencije, vratili smo se u Skupštinu u koaliciji sa NS-om, onda doneli tešku odluku da uđemo u Vladu koju podržava SPS. Kad razmišljam o budućnosti SPO-a, mislim da bi za naš oporavak bilo lekovito da tri ili četiri godine budemo parlamentarna opozicija.
Smatrate li da je SPO pretrpeo političku štetu učešćem u ovakvoj vladi Srbije?
- Da, ako posmatramo iz današnje perspektive. Međutim, siguran sam da bi stranka nestala sa političke scene da nismo doneli odluku o ulasku u tu vladu.
Hoćete li izaći na predstojeći referendum?
- Da. Za mene je to pitanje izbora između Ustava iz 1990. i ovog novog koji nije idealan, ali je bolji od prethodnog.
Šta se to desilo pa odjednom više nema onako jednoglasne podrške novom ustavu?
- Mislim da je to posledica činjenice da nije postojala javna rasprava. Ne ulazim u razloge zbog čega nije bilo te rasprave, ali je činjenica da je ustav donet, ide se na referendum i to je prilika da se za ovih mesec dana vodi javna rasprava. Dobro je što će taj dokument na kraju verifikovati građani.
Da li je normalno da potpredsednica Vlade, koja vodi referendumsku kampanju, pozove na bojkot tog istog referenduma?
- Mislim da je normalno, ako ona nastupa kao potpredsednik G17 Plus. Moramo biti svesni da u okviru jedne vlade, pa i stranke, moraju da postoje različita mišljenja.
Lider SPO-a kaže da će referendum označiti kraj priče o monarhiji, a SPO kao najjača monarhistička stranka ima slogan "Srbijo, reci da". Nije li to čudno?
- Priča o monarhiji će morati da se nađe pred građanima Srbije, pre ili kasnije. Uvek ćemo se zalagati da se građani izjasne o obliku državnog uređenja. Moram da priznam da u ovom trenutku većina građana nije za monarhističko uređenje, ali to ne znači da se njihovo raspoloženje neće promeniti.     
Šta bi to trebalo da se desi pa da odustanete od bavljenja politikom?
- Voleo bih da ovaj posao radim dugo. Veoma sam motivisan da se bavim politikom i smatram da o tome koliko ću se baviti politikom mogu da odluče jedino organi stranke. Ukoliko SPO proceni da je za stranku bolje da se povučem, poštovaću takvu odluku.
nA ako dobijete sedmicu na lotou?
- Ako dobijem sedmicu, uzeću taj novac.
I ostati u politici?!
- Da, jer je politika za mene izazov. Sa 18 godina sam se učlanio u SPO, napredovao kroz stranku do mesta potpredsednika i imam cilj da SPO bude stranka koja će imati vodeću ulogu u vođenju Srbije u EU.
Koliko traje Vaš radni dan u stranci?
- Traje dosta dugo. Trudim se da radim koliko god mogu. Posle radnog vremena često putujem po Srbiji, obilazim odbore, promovišem stranku... Trudim se da život organizujem tako da maksimalno radim, a minimalno spavam.
Kada se posvećujete porodici?
- Porodica trpi zbog toga što funkcionišem na ovaj način, ali to je pitanje lične odluke. Moja odluka je da sve vreme kojim raspolažem provedem u radu.
S obzirom na to da Vas redovno proglašavaju za najzgodnijeg političara, da li je vaša supruga ljubomorna? Pita li Vas gde ste po ceo dan?
- Znate šta, mislim da te ankete uopšte nisu relevantne i uopšte ne razmišljam o tome.
OZREN RADULOVIĆ

Jedan je Vuk!

Možete li da zamislite da Vuk Drašković ne bude na čelu SPO-a?
- Iskreno, ne mogu! Vuk Drašković je osnovao SPO, daje ton našem radu, zbog njega našu stranku podržava veliki broj ljudi. On je, bez obzira na trenutnu podršku javnosti, jedan od retkih srpskih političara koji ima jasnu viziju i strategiju. Danas imamo dve grupe lidera. Postoje dobri taktičari i njih je više, a na prste jedne ruke možemo nabrojati one koji imaju viziju.
Znači, Drašković ne mora da brine?
- Apsolutno ne mora da brine. To je nešto što uopšte nije pitanje u našoj stranci. Njegova harizma, žrtve koje je podneo i sve ono što je uradio u poslednjih 16 godina daje nam snagu.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
 KO JE NOVI PREMIJER?
I u DSS-u i u DS-u tvrde da će posle izbora mesto predsednika Vlade Srbije pripasti njima, Koštunica planira da ostane premijer


Bakarec, DSS: "Nijedna stranka osim DSS-a nema tako kvalitetnog čoveka za mesto premijera"

Todorović, DS: "U startu ćemo tražiti i mesto predsednika i mesto premijera"

BEOGRAD - DSS i DS su na najboljem putu da zarate oko mesta predsednika buduće Vlade Srbije. Naime, posle izjave Borisa Tadića da će novi premijer Srbije sigurno biti neko iz redova DS-a, funkcioneri DSS-a uzvraćaju tvrdnjom da će Vojislav Koštunica i posle vanrednih izbora ostati u svom kabinetu. U DSS-u, naime, smatraju da Koštunica mora da zadrži mesto premijera ukoliko Tadić na predsedničkim izborima računa na podršku vladajuće koalicije.
Visoki funkcioner DSS-a Nebojša Bakarec kaže da je prerano za priču o raspodeli funkcija, ali napominje da DSS sasvim ozbiljno i, kako on kaže, sasvim osnovano misli da Koštunica treba da ostane premijer.
- Kako zašto?! Pa, zato što je on potvrdio kvalitet i sposobnost na toj funkciji. Uostalom, Koštunica za ove dve godine ima veoma opipljive rezultate. Nisam siguran da bilo koja stranka ima tako kvalitetnog čoveka za mesto premijera - objašnjava Bakarec, dodajući da je poslednja Tadićeva izjava o mestu premijera za DS "samo još jedna želja", slična željama svih drugih stranaka.
- I mi imamo svoje želje, a šta će od svih tih želja biti, pokazaće rezultati. Mi verujemo da ćemo se izboriti za to da Koštunica ostane na sadašnjem mestu - kaže Bakarec.
Na drugoj strani, portparol DS-a Đorđe Todorović za Press izričito tvrdi da je cilj DS-a da posle izbora dobije i mesto premijera i mesto predsednika.
- Predsednik Tadić bio je jasan i glasan. Mi, kao najjača stranka, u Srbiji sasvim opravdano ciljamo oba mesta. Imamo snagu i ljude za obe pozicije, ali i timove koji će ih podržati. U startu ćemo tražiti mesta predsednika i premijera, a sve te spekulacije o dilu DS-a sa DSS-om bez ikakvog su osnova. Jeste, svi pričaju o tome, ali to nije tačno... - kaže Todorović, dodajući da su teze o tome da Tadić bez glasova DSS-a u drugom krugu predsedničkih izbora ne može da dobije kandidata SRS-a "najobičnije pretpostavke".
Politički analitičar Zoran Stoiljković kaže da Tadićeva izjava da će premijer biti iz DS-a samo pokazuje da se demokrate i DSS još nisu dogovorili o raspodeli ključnih funkcija posle izbora. Međutim, procenjuje Stoiljković, logično je pretpostaviti da će do takvog dogovora, ipak, doći.
- Čim je Tadić to javno rekao, jasno je da dogovora još nema. Ipak, nemoguće je da jedan akter dobije sve ključne funkcije, a drugi ništa. Gotovo je sigurno da će se DS i DSS dogovoriti, osim ako demokrate ne naprave neku drastičnu razliku u izbornom rezultatu u odnosu na DSS. Lično mislim da će taj sporazum biti postignut i da će ih rezultati izbora najverovatnije naterati na takvu saradnju - tvrdi Stoiljković.
G. ĐOGIĆ

Nikolić: Dogovor je već postignut

Direktor Centra za proučavanje alternativa Milan Nikolić veruje da su DS i DSS postigli okvirni sporazum o ustavu, referendumu, izborima i podeli vlasti posle njih. Nikolić je, kako kaže, gotovo ubeđen da su se dogovorili i da Koštunica ostane premijer, a da Tadić, kao najjači kandidat demokratskog bloka, uđe u predsedničku trku.
- Deo tog dogovora je i da DS, ako potvrdi sadašnju snagu u odnosu na DSS, dobije najviše resora u novoj vladi pod Koštuničinom komandom i da dobije najjača ministarstva. Mislim da su se već sporazumeli, ali možda još treba samo da usaglase neke detalje... - ocenjuje Nikolić.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
mob
Nokia 
cudo jedno sto ovakve stvari pise samo press. nadam se da nisu dobro obavesteni.
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:10:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.