Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 13:30:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 45 46
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pusaci...  (Pročitano 67055 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 128
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Apple 5S
bolje reci trovaci

Ne znam da li si pusac, ali serem se ja i po zakonu o pusenju, i o svima onima koji se govnjaju tim pricama kako pusenje narusava zdravlje. E, pa covece, sta udisete od izduvnih gasova iz fabrika i automobila, pa nikom nista, nego udri po pusacima. Jebe mi se sto sebi "unistavam zdravlje" na taj nacin, sto je nula naspram sta sve nama narusava zdravlje iz okoline, ali radije cu da ga narusavam tako pa makar i crko, al bolje da kako rece neko u nekom filmu "bolje da umrem sit, nego da zivim gladan". A ne volim ljude koji imaju predrasude tih vrsta prema cigarama, a narocito alkoholu, jer kod konkretno alkohola, ko ne voli da pije do kraja, taj je pun nekih predrasuda i boji se da ne otkrije sebe u tom stanju. Ja pusim 2 pakle dnevno, najlepse mi je uz jutarnju kafu, neku ozbiljnu diskusiju, posle sexa, posle jela. Pusim iz cistog uzitka, iz uzitka sam i poceo, nikakav fol i fazon nije bio u pitanju, jebalo mi se dal ce me neko videti sa cigarom jer ne smatram to nizakakav bum i aperitiv smeku. A ima i dosta takvih koji pocinju iz nekog fazona, a ko se druzi s mekinjama pojedu ga svinje, i dok se okrenes pojeden si. Niti planiram da smanjim, niti planiram da ostavim pusenje, nikada nisam planirao, i nikada se nisam pokajao sto sam poceo da pusim. Oprostite ako sam se malo uziveo u pricu, ali na pomen ove teme poludim i volim o ovome bas da raspravljam, narocito sa nepusacima, ali ne onima koji ne puse jer im ne pricinjava zadovoljstvo i ne prija im eto, nego s onima sto to odbijaju tako eto jer su "pametnice" i veliki poznavaoci medicine. 98% doktora koje ja poznajem su pusaci, masa pisaca, naucnika, muzicara, su strastveni pusaci, ali neee...molim vas...to je vrlo stetno!!! stetno moj kurac, meni je cak i korisno, popravlja mi koncetraciju.

Pusio sam cetiri godine i ostavio prosle godine. Zakljucio sam jedno, pusaci su jedne velike picke bez samopouzdanja. Slicno misljenje imam i za recimo ljude koji se prejedaju i zive nezdrav zivot, da ne bude da pricam samo lose o pusacima. Slazem se da ima uzitka u toj cigari i verovatno kod vecine svaki posao koji pocnes gledas da ga zavrsis kako bi na kraju u miru mogao da zapalis cigaru i uzivas, stoji i da povecava koncentraciju. Elem , sta je to u meni sto je prelilo casu i nateralo me da krenem da se gnusam pusaca? Jednoga dana, zapitao sam se zasto sam ja jedna picka kojoj je potrebna pakla cigara da uziva u danu, zar ja ne mogu jednostavno da budem srecan i koncentrisan bez te cigare kao i svi normalni ljudi. Jedna stvar koja me je tog dana naterala je da se zapitam sta radim od svog zivota je lavabo pun gnojnog, budjavog, ispljuvka koji sam ujutro iskasljao u lavabo, verovatno posledica popusene pakle prethodno vece u gradu....Onda sam seo i razmislio da pored toga sto sam picka, ja sam izuzetno neodgovorna osoba prema sebi i prema drugima. Tako tvrdim da ljudi koji puse su picke jer ne mogu da ostave cigare, nisu karakterne osobe, ako su u vecini bore se za svoja ,,prava'' da truju naokolo druge ljude.... Pusac kaze da mu cigare ne smetaju u normalnim aktivnostima. Ako ne u 24 onda u 34 ili 44 javice se taj uzdisaj kad se popenjes uz stepenice. Ako sad mozete da idete u teretanu, trcite, opusteno zivite i pusite pola pakle ili paklu dnevno, nema sanse da vas ne zaobidje lek za snizenje krvnog pritiska u 45, 50 oj godini, a onda i drugi lek u 50oj pa prvi infarkt u 65oj.(okvirno kazem ,razlika je gotina tamo-vamo) Od ovih cinjenica ni jedan pusac se nece uplasiti, jer vecina i ne razmislja o ovome. U toliko vise u prilog cinjenici da je pusac neodgovoran prema sebi i prema svom zdravlju. Naime covek koji i pored saveta profesionalca narusava sebi sopstveno zdravlje je neodgovorna i tvrdoglava osoba=mnogo veliki debil i losa osoba! Druga stvar je neodgovornost prema ostalima, a evo i zasto. Pusac ugrozava vremenom svoje zdravlje , kao i mnogi od nas na neke druge nacine. Pusac ce nakon odredjenog vremena da se javi lekaru i lekar ce da mu prepise lekove. Ti lekovi su u principu 100 posto na pozitivnoj listi sto znaci da ih placa socijalno( u prevodu novac od mog oca i majke i drugih gradjana ide na lecenje jednog pusaca). Da li je to posteno, da coveku koji je pusio cigare i unistavao sopstveno zdravlje neko drugi placa lecenje? Samo da ne bude zabune lecenje pacijenta koji nije svojom namerom izazvao bolest zove se humanost, a lecenje coveka koji namerno steti sebi zdravlje je debilizam. Znaci pusac pored mene em sto mene truje nego jos i uzima meni pare iz dzepa za svoje lecenje srca ili eventualno jos i pluca. Smile I sad ja treba da razumem pusace??? Em truje, em je picka, em je tvrdoglav manje vise i na kraju vrlo neodgovoran. Smile Spreman sam da kao zdravstveni radnik, svakom pusacu pomognem da ostavi pusenje i svestan sam da je to vrlo tesko jer spada u sam vrh bolesti zavisnosti, a i video sam to na licnom primeru, ali pusac koji ne zeli da ostavi cigare  ostaje za mene necovek i picka!

Cekaj, ti mislis da sam ja picka zato sto pusim? Mislis da meni to popravlja samopouzdanje? Ja sam od trenutka kad sam se rodio do dana danasnjeg bio vrlo samouveren i pun samopouzdanja...nikad mi cigare nisu pojacale ego...elem, ja sam probao cigare, video da mi prijaju, i posto mi predstavljaju uzitak ja sam i nastavio da pusim, i necu se odreci tih jebenih cigara ni za kakve pare. I pijem isto tako iz zadovoljstva. Posto si zdravstveni radnik, verovatno ne razmisljas desnom nego levom stranom mozga. Ja i ti u ovim raspravama nikada onda necemo moci da se slozimo. To sto ti mislis da su pusaci picke, ja smatram vrlo neosnovanim misljenjem. To ako ti imas takvo iskustvo, ne mora da znaci da su svi takvi. Svaka tebi cast sto si ti ostavio, tvoje pravo, kao i pravo da prozivas pusace, ali jel tvoj problem ako neko svesno truje sebe? Opet ponavljam, smanjite prvo zagadjenje vazduha od izduvnih gasova iz fabrika i iz saobracaja, pa onda pusacima kenjajte. Naravno da cu da se borim za svoja prava, jer ne trpim autoritet, ninakav nacin. A to sto je tebi pusac koji ne zeli da ostavi pusenje necovek i picka, to samo pokazuje da imas ogranicen vidik, jer ne moze covek da bude necovek na osnovu svog poroka. U ovom danasnjem svetu su porocni ljudi, strasni, odvratni, i ne znam ni ja kakvi...a po meni je vrlo konzervativno takvo ograniceno misljenje. A ako nesto mrzim, to je konzervativnost. Dakle ovim si direktno uvredio mene. Ja picka nikad nisam bio. Cak sta vise, imao sam dosta posla sa raznoraznim pickama koji su nepusaci i antialkoholicari. Govnjaju se ljudi na svakom cosku pa nikom nista. Ja tvoje misljenje ne mogu da promenim, ali me i boli kurac za njega, iskreno, samo me nervira sto ljudi kao ti imaju takvo misljenje koje je notorna budalastina. Izvini na uvredi mislim, ali to je moje misljenje... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 309
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 6120
Slazem se da sam malo preterao sto se pusaca tice i toga da li je neko p***cka i izvinjavam se, jer ipak je to droga koju nije lako ostaviti i nije lepo da nazivam svoje pacijente pickama...Nije stvar oko samopouzdanja, imam utisak posmatrajuci svoje drugove i drugarice kao i rodbinu da im cigare daju neki osecaj sigurnosti, u smislu manje me zanimaju problemi i mnogo lakse i opustenije prilaze problemu ako je tu ta cigara. Cinjenica je i da taj nikotin smiruje....Ja sam samo ogorcen na pusace zato sto oni mene sad ugrozavaju. Cinjenica je da ja priblizno jednako udahnem dima iz cigarete kao i pusac.  Drugo, sto se tog zdravstvenog osiguranja tice, ono je obavezno za svakog i pod istim uslovima. Ja mislim da to nije posteno, jer pusac namerno truje sebe, rusi sebi zdravlje, i zbog toga mislim da nije ispravno stavljati njega u isti kos sa nekim ko nije pusio, redovno trcao ...I trece on uzima pare iz budzeta drzave za lecenje sopstvenog nemara? Mislim da to nije posteno, a ti kako hoces. Ne branim ja nikom da se drogira, pusi, pije, ali nemoj meni da steti svojim postupcima.  Smile Picki ima i kao pusaca i kao nepusaca, ljudi na mnoge nacine truju kako vazduh tako i okolinu u kojoj, ja sam samo obrazlozio zasto sam mislio da su pusaci picke, a koliko znam u sam vrh aero zagadjivaca spada duvanski dim( zato sto je najblizi coveku i ima najvise stetnih materija sumarno gledano) pa i bez obzira na to, opet ga je lakse ukloniti( ne zahteva nikakve filtere na fabrikama, jednostavno samo prestanak pusenja na javnim mestima)  Smile.
IP sačuvana
social share
,,Oni koji umeju da govore, govore kratko.'' Dostojevski

Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.0
 Smile

Слатко сам се насмејала, ем лекар, ем бивши пушач Smile

Значи овако, пушачи не треба да имају исту здр заштиту, као  непушачи?! Или сам ја побркала нешто  Smile

Ај бре, ко има адекватну заштиту док Вас не подмити (тада Вам није важно да ле је пушач или не, већ кинта  Smile )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 309
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 6120
Pa ako cemo realno meni se najvise isplati da ljudi puSHu....Farmaceutska industrija bi daleko manje poslovala da nije njih  Smile Smile
IP sačuvana
social share
,,Oni koji umeju da govore, govore kratko.'' Dostojevski

Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 128
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Apple 5S
Ok je meni sve to, razumem ja tebe, ali opet cu terati po svome i necu ostaviti cigare...ja ne dobijam osecaj sigurnosti na osnovu cigare, ja sam takav rodjen, siguran u sebe i svoje odluke, a mozda njima i meni samo dobro stoji cigara.  Smile Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Genio y figura hasta la sepultura

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 415
Zastava Somewhere in time
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.218
mob
Samsung S6 Edge
Sve u svemu - Zachin C  Smile
IP sačuvana
social share
Gemini - Master of Demise
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
pusim cigarete jer volim da trujem okolinu... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Ego sum qui sum.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 15076
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
2 pakle... Uz kafu,posle jela i posle sexa...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Sloboda nije slobodna!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 515
Zastava Leskovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
Tri pakle. Palim non-stop. Svuda.
IP sačuvana
social share
Čudiš se što me ponovo vidiš. Ali da…To sam ipak ja, tvoj pali anđeo, tvoj prognani sin, onaj sa mnogo imena...
Beliog, Asterox, Belfabio, Aplexas, Mefistopulos, Satana… Sećaš se, zar ne? Ti i ja imamo jedan hitan razgovor starče! Slušaj me dobro sada!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 45 46
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 13:30:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.