Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nesreća u stambenoj zgradi u Beočinu ~ Poginuo mladić u eksploziji gasa  (Pročitano 2451 puta)
28. Sep 2006, 22:18:59
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Nesreća u stambenoj zgradi u Beočinu

Poginuo mladić u eksploziji gasa

BEOČIN - U eskploziji plina u svom stanu u Dimitrija Tucovića 1 u Beočinu, juče oko 15 sati poginuo je Nenad Jelkić (24), a još troje njegovih komšija, Borka Babić, Lazar Gaborov i dvomesečna beba Nikola Gaborov pretrpeli su teže i lakše povrede.

Kako pričaju stanari , eksplozija, u kojoj je teže oštećeno najmanje desetak stanova, odjeknula je oko 15.15 sati.

- Jedan naš zajednički prijatelj zatekao se baš ispred zgrade kada je odjeknula eksplozija. Rekao je da je Nenad istrčao na terasu, sav u plamenu. On mu je vikao: „Skači, skači“, ali ovaj nije imao snage. Uspeo je da se uhvati za ogradu i tu je i ostao - priča jedan od Nendovih prijatelja.

U trenutku eksplozije, kako nezvanično saznajemo, Jelkić je bio sam u stanu. Svi prozori i vrata bili su zatvoreni, a njegovo telo pronađeno je na terasi stana.

Dok se čeka zvaničan izveštaj veštaka, među stanovnicima Beočina kruže razne priče o uzroku tragedije. Neki od poznanika nastradalog mladića kažu da je možda u pitanju samoubistvo.

- Prolazila sam kraj njegovog stana i osetila neki čudan miris. Samo što sam ušla u stan i pripremila se za tuširanje, odjeknula je eksplozija. Dok sam uspela da izađem kroz plamen, stopala su mi već bila krvava - priča Borka Babić, jedna od lakše povređenih.

Neposredno posle eksplozije, požar je zahvatio prvi sprat zgrade. Vatrogasci su ipak relativno brzo uspeli da ugase vatru.

- Moja ćerka Sandra je sedela u kuhinji, a suprug Lazar je držao dvomesečnog unuku Nikolu u naručju. Odjeknula je eksplozija, Sandra je pala, stakla su popucala, a plamen je počeo da ulazi u stan - kroz suze priča Emilija Gaborov, baka povređene bebe.

- Plamen mi je zahvatio kosu, i počeo da se širi. Kroz vrata nisam mogao, nego sam sa detetom istrčao na terasu. Jedan momak uspeo da se popne na terasu ispod nas i uzme bebu - priča Lazar Gaborov.

Posle nesreće zgrada je evakuisana, a dotok plina zatvoren.

Ekipa „Blica“

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
RAZNEO SE NARKOMAN!
Nenad Jelkić (23) poginuo u eksploziji gasa koju je izazvao u svom stanu u Beočinu. Lakše povređeni dvomesečna beba i dvoje komšija

Lazar Gaborov telom zaštitio unuka Nikolu

Borku Babić detonacija izbacila iz kade!

BEOČIN - Nenad Jelkić (23), narkoman iz Beočina, poginuo je u eksploziji gasa koju je izazvao u svom stanu! U nesreći koja se dogodila juče oko 15 časova povređene su tri osobe, među kojima je i dvomesečna beba! Posle eksplozije izbio je veliki požar, cela zgrada je evakuisana, a vatrogasci su posle sat vremena uspeli da ugase vatrenu stihiju. Nesrećni Jelkić, čije je telo od strahovitog udara izbačeno na terasu, preminuo je na licu mesta. Komšije Lazar Gaborov (60), njegov dvomesečni unuk Nikola i Borka Babić (50) sa lakšim povredama prebačeni su u Klinički centar u Novom Sadu.
Kako Press saznaje, Jelkić je juče po podne spustio sve roletne u svom stanu u ulici Dimitrija Tucovića u Beočinu. Uzeo je šibicu i upalio je na mestu gde se plinska boca spaja sa gasom.
- Nenad je već dva puta u poslednjih nekoliko meseci pokušao da se ubije. Bio je dugogodišnji narkoman. Juče je rešio da sam sebi presudi. Zabarikadirao je ceo stan. Mislio je da detonacija neće oštetiti druge stanove. Međutim, od siline eksplozije njegovo ugljenisano telo izbačeno je na terasu - kaže izvor blizak istrazi.
Nenadov prvi komšija Lazar Gaborov u trenutku eksplozije držao je svog dvomesečnog unuka Nikolu u krilu.
- Deda je svojim telom zaštitio malog Nikolu. Imali su dosta sreće, jer se njihov stan nalazi odmah do Nenadovog. Nikolina majka je pala sa stolice. Lazar i Nikola lakše su povređeni - pričaju komšije.
Borka Babić, koja je lakše povređena, živi u stanu iznad Nikole Jelkića. Stanari pričaju da je krenula u kupatilo kada je gas eksplodirao.
- Borka je htela da se okupa i u tom trenutku bila je u kadi. Eksplozija ju je bukvalno izbacila iz kade na drugi kraj kupatila! Na sreću, i ona je van životne opasnosti - kaže njen komšija sa drugog sprata.
Stanari ove petospratnice pomislili su juče po podne da će se cela zgrada srušiti!
- Kao da smo bili pogođeni nekom bombom! Imao sam takav osećaj. Prštalo je na sve strane! Kada sam se malo pribrao, setio sam se da je možda u pitanju plinska boca iz Jelkićevog stana na prvom spratu, jer se iz hodnika gde je on živeo poslednjih nekoliko dana osećao miris plina - kaže jedan od komšija.
Stanari pričaju da je Jelkić bio narkoman, koji se nedavno vratio sa lečenja.
- Nenad se drogirao nekoliko godina. Svi su to znali. Čudno se ponašao i dovodio je sumnjivo društvo. Nekoliko puta se lečio, a nedavno se vratio sa terapije. Komšije su mu nekoliko puta rekle da povede računa o plinu koji se osećao iz njegovog stana, ali on se nije obazirao na upozorenja - kaže naš sagovornik.
Vatrogasne ekipe borile su se sat vremena protiv plamena koji je pretio da zahvati i susedne stanove. Od siline eksplozije popucala su sva stakla na zgradi, ali drugih većih oštećenja nije bilo. Požar su gasili beočinski i novosadski vatrogasci.
A. PAVLOVIĆ


Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Tragedija zbog gasa

Do prekjučerašnje eksplozije u Beočinu u kojoj je poginuo Nenad Jelkić (24) najverovatnije je došlo zbog toga što je u Jelkićevom stanu ostao otvoren ventil na instalacijama, pa je gas nesmetano isticao i ispunio prostoriju. Policija smatra da je eksplozivna koncentracija gasa, po svemu sudeći, aktivirana otvorenim plamenom, ali ne isključuje ni mogućnost da je do nje moglo da dođe i paljenjem svetla u sobi. Ne zna se kako je došlo do toga da ventil ostane otvoren, ali je utvrđeno da je gasna peć izvesno vreme pre eksplozije izneta iz stana.

S. S.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.