Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Labus se druzi privatno sa kupcima  (Pročitano 539 puta)
27. Nov 2004, 11:08:22
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Labusov slučaj
nepoznat u svetu
Aleksandar Vučić: Da li su sastanku prisustvovali stenografi i predstavnici vlade? Sava Anđelković: Zna se ko iz vlade, kad i gde može razgovarati sa budućim kupcem

BEOGRAD - Zbunjivanje i zamajavanje javnosti oko prodaje aranđelovačkog "Knjaza" dostiglo je ovih dana vrhunac. Sve podseća na špansku seriju najgore vrste, a kako je radnicima te fabrike, to samo oni znaju. Sa svih strana pljušte optužbe i uvek su krivi oni drugi, a usput se svi kunu u sopstveno poštenje.

Čini se ipak da se vlada, koja, istini za volju, ima najviše akcija i previše meša, dok oni koji se prvi pitaju za postupak - Komisija za hartije od vrednosti - ni sami više ne znaju šta rade. Jedan dan donesu odluku da je Vlade Divac dobio "petu ličnu", a sutradan da su se šalili i da će ceo postupak ići "Jovo nanovo" 6. decembra.

Ko je sledeći na kafi?

Dotle, Danilović bi mogao svoj "poklon" (ko danas šta kome poklanja?!) da poveća na, recimo, 7.000 dinara po akciji, Gurović bi svakom akcionaru koji proda akcije Divcu mogao da obeća besplatnu tetovažu Draže, a Aleksandar Sale Đorđević da ponudi po "Milku" od 100 grama.
   
      

Nemam šta da krijem

Svi koji hoće mogu da me prisluškuju, jer ja nemam šta da krijem, izjavio je juče potpredsednik republičke Vlade Miroljub Labus, prenosi Beta.
On je novinarima prilikom obilaska Rafinerije nafte Pančevo kazao da "tim pitanjima" ne želi više da se bavi, jer neko pokušava da sa prisluškivanjem napravi aferu kao što je napravljena i sa kupovinom akcija "Knjaz Miloša".
Na pitanje da li ga zanima šta radi Bezbedonosno-informativna agencija (BIA), Labus je rekao da ga zanima i da je od njenih čelnih ljudi dobio potvrdu da ga oni ne prisluškuju.
      
      
      
   

"Balkan limitid" će sigurno ući u trku poklonima i ne bi čudilo da svakom radniku ponudi sedam dana letovanja u tropskom okruženju Kajmanskih ostrva, a Slovenci, poznati po racionalnosti i škrtosti, privukli bi najviše akcija obećanjem da će Aranđelovčani dobiti po jedan CD sa slovenskim popevkama. Nije mito, samo mala pažnja.

S druge strane, možemo samo da očekujemo ko će sledeći iz vlade da se razboli i da mu kući na kafu dođe neko od tri takmaca, jer to je, je l' te, sasvim uobičajeno. Što se tiče Labusa, čovek je priznao da je u svojoj kući ugostio predstavnike "Danona", a protiv radikala najavio prijavu UBPOK-u da ispita odakle njima uopšte ta informacija.
- Evo, već dve noći ne mogu da spavam zbog toga, koliko sam se uplašio, rekao je za Glas Aleksandar Vučić, generalni sekretar SRS-a. On navodi i da će, ako ga neko pita, reći sve o sadržini razgovora, ali ni slučajno odakle mu ta informacija.

- Hoću da kažem da takvi sastanci nisu uopšte uobičajeni i želim da znam da li su razgovoru prisustvovali stenografi i zvanični predstavnici vlade. Ne mogu da tvrdim da je na sastanku bilo korupcije, ali sudeći po Labusovoj pretnji da će napustiti vladu ako se iz trke izbaci "Danon", nameće se takav zaključak, jer zašto bi neko izlazio iz vlasti samo zbog tamo nekih nepravilnosti oko prodaje jedne firme - kaže Vučić.

Čaršijske priče

Advokat Sava Anđelković smatra da u jednoj normalnoj zemlji niko novinara ili političara ne može da prisili da kaže odakle mu informacija, jer je obojici upravo "deo posla da dolaze do informacija".
- Što se tiče kućnih poseta, u demokratskom svetu je jasno naznačeno ko, gde i kad u ime vlade može da kontaktira sa potencijalnim interesentom. Imam dugogodišnju praksu, ali verujte mi da nikad nisam čuo da je negde u svetu neko zbog javnog tendera pozvan na privatno druženje.

Ako ništa drugo, prekoračena je granica dozvoljenog zbog kontakta u privatnoj režiji sa kupcem i time pružena mogućnost da se nagađa šta su se zapravo dogovarali. Postavlja se i pitanje zašto ljudi iz "Danona" nisu mogli (zvanično) da razgovaraju sa drugim zvaničnicima - od ministra za privredu, do nadležnih za privatizaciju i ostalih - dodaje Anđelković.

Zamajavanje u vezi sa "Knjazom" nastavlja se do 6. decembra i sam bog zna kako će se završiti, šta će još isplivati na videlo i ko će koga još pozvati kući na kafu. Uzgred, u onom već pomenutom normalnom svetu uobičajena tarifa za političara koji firmi namesti posao je od dva do pet odsto. Malo li je na cifru od stotinak miliona evra?! Da li je neko te pare primio teško da će se utvrditi, ali - i političari su ljudi.
M. Mijailović
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.