Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 06:18:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: tko po vasem mislenju ima veci utjecaj na nas ovozemaljski zivot?
bog
66.7%  (14)
sotona
4.8%  (1)
neka druga sila
28.6%  (6)
Ukupno glasova: 20
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: pitanje vjere  (Pročitano 7768 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
LG 4X HD
A nije ti nikad palo na pamet da se i ostalima zbog kojih si ti nesrecan deshava to shto ima se deshava za njihovo dobro kao i tebi  Smile


Citat
Ali tesko je to obljasniti.
teshko je,ali postoje ustanove gde mozesh da pokushash

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k310i
Ја занам, а да ли они раде ствари које су за њихово добро.И да не требају да буду не срећни.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
LG 4X HD
mozda rade a mozda i ne,ali sve je to Bozje delo zar ne?I nije neshto o chemu ti treba da brinesh,i ti radish pogreshne stvari uvek kad pokushavash da brinesh tudje brige,meshash se Bogu u posao.Ne valja ti to.A nesrecan se pishe zajedno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k310i
Једно је божија воља једно божија промислао а једно наша слобода.Ми треба увек да тражимо божију вољу и тако се и молимо.Нека буде воља твоја.
"Бремена једни других носите и тако испуните закон Христов"

Само онај коjи носи бреме другога, само тај знаде шта то значи имати праву, истинску љубав. Носити своје бреме, то је природно, али то спада у самољубље. Међутим, узети бреме, тегобу, искушење, рану другога, па је носити и проживјети је као своју, то је Христов пут, то је пут Господњи. Не каже ли се за Христа, да се ми раном Његовом исцјелисмо? Његово Распеће, Његов Крст није ништа друго, него је преузимање на себе бремена свих земаљских покољења. Он је узео на себе и понио на себе гријехе свијета. Није ли то већ видио Јован Крститељ, обасјан Духом Светим, чистога ума, и чисте душе и чистога срца, када је Господ долазио на ријeку Јордан? Видјевши и осјетивши Господа, предосјетивши Њега и Његово дјело, изговорио је оне чудесне ријечи: "Гле Јагње Божије које узима на себе гријехе свијета". Господ, не само да је понио свој Крст, него је понио Крст људски и човјечански - бреме овога свијета примио на себе и носио га жртвујући се у свом бескрајном човјекољубљу, до распећа и до смрти. Тиме је показао да заиста нема веће љубави, него да неко живот свој положи за пријатеље своје. То је Његова заповијест коју је прво испунио Он, па је тек онда заповиједио другима. Та заповијест је садржана и у овој ријчи Св. Апостола: "Бремена једни других носите и тако испуните закон Христов".

http://www.mitropolija.cg.yu/index_l.html

О ПРОМИСЛУ И СЛОБОДИ ВОЉЕ
http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Osnovi/Dijalozi/Dijalozi08.htm
http://www.verujem.org/forum/viewtopic.php?p=13473&sid=112544d50d3e64b2ea46c4f6256ff830

« Poslednja izmena: 12. Okt 2006, 13:35:44 od Joca_jox »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
LG 4X HD
matori,meni se chini da je tvoje breme preteshko da bi nosio i tudja.Ako svako nosi svoje breme kao shto si napisao shto cesh mu ga i ti nositi?Iposhtuj tu slobodu o kojoj govorish i pusti ljude na miru da zive svoj zivot onako kako smatraju za shodno,nisi ti zaduzen da sudish nikome i da pomazesh onima kojima pomoc nije potrebna i koji ti pomoc ne traze.Uporan si u insistiranju da proglasish sebe za nekog sveca,pokushavash da budesh veci Isus od Isusa,gord si preko svake mere i granice
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k310i
Пусто би ја њих кад би и они пустили мене.И ја имам слободу,зар не.Али где се своди моја слобода.Постајем мањина у рођеној земљи сато што се трудим да ипуњавам Божије законе.Како не тражи да помогнем.Зар није питање имамо ли мо слбоду и ја покушавам да одговорим.Ако се некоме то не свиђа шта ја да радим.И ја имам слободу да кажем шта имам.А не где год да нешто кажем будем поглашн како будем,али нека опраштам вам и нека Бог опрости.И незнам откуд то да ако мислим супротно мрзим вас.Ја вас не мрзим.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
LG 4X HD
ne znam uopshte o chemu prichash,opet se tripujesh.niko nije rekao da ti nekog mrzish.Kao shto ti imash slobodu da kazesh shta mislish valjda i mi imamo slobodu da kazemo shta mislimo o tebi i tvojim tvrdnjama,ili mislish da bi nama ta sloboda trebala biti uskracena?A tvoj oprost nije potreban uopshte.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k310i
A ko vam uskracuje tu slobodu, i ja ne napadam vec se branim.Meni je sloboda ugrozena od strane onih koji ne razmisljaju kao ja.Mnogo tema mi je ukinuto zato sto ne razmisljam kao drugi a cak sam i kod psihijatra slat.Ja mislim da nikog nisam uvredio ako jesam neka mi oprosti.Mozda vama oprastanje nije potrebno ali meni sigurno jeste.Zato oprostite i ja cu vama a neka i nama Bog.A ako ti mislis da si savrsen blago tebi,ja imam mnogo da mi Bog oprosti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
LG 4X HD
teme su ti ukinute zato shto tupish o jednim istim stvarima po sto puta i zato shto dosadjujesh i otvarash teme koje vec postoje ili su jako slichne.,a ne zato shto ne razmishljash kao drugi.Isto tako bi bile ukinute teme bilo kome drugom da ih je postavio 30 kao ti,opet sebi pridajesh preveliki znachaj,toliko o tome da nisi egocentrichan  Smile

ja ne mislim da sam savrshen,ne bih to ni zeleo da budem,ali za moje nesavrshenosti ne trazim oprost zato shto mislim da mi nije ni potreban.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k310i
Е да ја хоћу нашао би знаш колико истих тема.Само ме то не занима.Свака моја тема отвара неке нове.А посто то не могу у тој ја морам да отворим неку нову.Нисам ја ниста значајан на овом форуму и то не желим ни да будем.Да желим ласкао би и коворио оно што желите а не оно што мислим.А ѕасто је по вама луд онај којимисли као ја?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 06:18:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.