Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najteža pitanja na razgovoru za posao  (Pročitano 5880 puta)
16. Sep 2006, 05:01:47
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone 6s
Najteža pitanja na razgovoru za posao   

Konkurisali ste za posao i izgleda da se vaša radna biografija koju ste poslali dopala vašim potencijalnim šefovima. U svakom slučaju, dopala im se dovoljno da bi vas poslali na razgovor za posao. Kao pametna i ambiciozna žena, želite da na taj intervju odete što je moguće spremnije, što znači da želite da imate unapred spremljene odgovore na najrazličitija moguća pitanja. Većina pitanja koja se na ovakvim razgovorima postavlja je šablonska, ali neka se i razlikuju, pa se pitate - a koje je najteže pitanje koje bi mogli da vam postave? I, naravno, koji je ispravan odgovor na takvo pitanje? Evo nekih "teških" pitanja i kako bi bilo dobro da odgovorite.

Jedno od "trik" pitanja je sledeće: kada bismo pozvali vaše kolege, šta bi nam rekli o vama? Na to pitanje se uspaničite, jer već zamišljate kako stvarno zovu vaše kolege, kako ona alapača s kojom ste delile kancelariju prepričava svaku vašu greščicu, kako se ispostavlja da niste ni znale da ste nekome stale na žulj, a ta vam se osoba sveti pričajući ružne stvari o vama... Stop! Bez ovakvog razmišljanja! Zaista nije verovatno da će se bilo ko u toj meri raspitivati o vama (recimo, vas 50 konkuriše za to radno mesto i sad će neko da ide u 50 različitih firmi i da ispituje zaposlene u svakoj od njih - ko ima toliko vremena za gubljenje?). Ono što ljudi koji vam postave to pitanje žele jeste da vide vašu reakciju - dobro bi vam bilo da budete nasmejane i samouverene (naravno, ne da kao "ćurkica" cvrkućete kako vas svi vole), a ne da izgledate isprepadano zbog "tragova prošlosti".

Drugo pitanje koje često isprepada kandidate za posao jeste: dajte mi tri predloga kako da... Tu nema tačnog ni pogrešnog odgovora, ali se osetite kao na testiranju i uplašite se da ne pogrešite. Bez straha! Ono što poslodavac želi da vidi jeste način na koji razmišljate, kao i kojom brzinom reagujete - dakle, nemojte ga ostaviti da čeka "sto godina", već pokušajte da smislite tri efikasna načina za pristup imenovanom problemu.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
На разговор за посао треба доћи што је могуће мање нервозан. Треба бити насмејан (не претерано), пристојно обучен и понашати се потпуно природно.
Трик питања су увек само трик  питања и на њих треба одговарати максимално шармантно и лаконски.
Требате показати своју креативност и машту, луцидност и поузданост.
Свако ће запослити занимљиву и перспективну особу која врца од духа, интелекта и која је надасве врло комуникативна.
Искористите своје адуте.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Nokia the best
ja bila skoro...i prvi je prosao super...verovatno jer mi je pricao kako ce na odmor, pa covek bio srecan.
bila apsolutno opustena i nisam bas mogla kontrolisati razgovor, bilo je cisto ispitivanje.
kaze on meni sve super, dodji septembra tad je reorganizacija, trebaju nam zene pravnici.
ja se iskreno ponadala, i pomislih kako svi govore o nekakvoj ''vezi'' a meni mozda upali ovako.
i tako dodjem ja septembra, i onda druga prica...da on prvo resi neka ptanja za unutrasnju organizaciju itd... pa da dodjem oktobra...
tako da mislim da me opasno zavlaci...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.