Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Veliki incidenti u Podgorici!  (Pročitano 7055 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
Citat: Bad Habbit
Definitivno nije bilo tamo Delija.


slika sve govori ... a bilo je peglanja izmedju nasih i njihovih ... bas gadnog , juce je bio ne montiran snimak na SOS-u ....
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Jebes ti budale koje slucajno ubace suzavac
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Kad ja tamo, a ono, medjutim.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1733
Zastava u kuci
Hmmmmm, slucajno  
IP sačuvana
social share
Aoccdrnig to a rscheearch at an Elingsh uinervtisy, it deosn't mttaer in
waht oredr the ltteers in a wrod are, the olny iprmoetnt tihng is taht the
frist and lsat ltteer is at the rghit pclae. The rset can be a toatl mses
and you can sitll raed it wouthit porbelm. Tihs is bcuseae we do not raed
ervey lteter by it slef but the wrod as a wlohe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Pa ja sam mislio da nasih tamo nije bilo. Smile  Doduse niko nije rekao da ih nije bilo, ali isto tako niko ih nije ni pominjao, pa sam mislio da nisu ni isli tamo. Na SOS-u bar taj deo reportaze koji sam ja gledao, nisam video nigde nase.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
pa znas da NASI svuda moraju da idu Smiley
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Brza reakcija organa FS SCG
Suspendovan stadion
"Pod Goricom"

Odlukom disciplinskih organa Fudbalskog saveza SCG, stadion u Podgorici je suspendovan od juče na neodređeno vreme, zbog nereda na utakmici Budućnost - Crvena zvezda. Konačnu odluku o kazni fudbalskom klubu Budućnost, zbog loše organizacije prvenstvenog meča 13. kola, biće izrečena do kraja ove nedelje, a u petak bi na saslušanje pred disciplinsku komisiju trebalo da izađe i predsednik Budućnosti Vladan Vučelić.

Prvenstveni duel ove dve ekipe trebalo je da počne u nedelju u 16 sati, ali je kasnio dva sata zato što su navijači Budućnosti, koji sebe zovu "varvari", aktivirali dve kutije suzavca i potom je nastao haos na stadionu. Prethodno su napali i demolirali autobus koji je prevozio fudbalere gostujućeg tima od hotela ka stadionu. Bilo je i tuče sa policijom, ali i među navijačkim grupama Budućnosti i Zvezde. U neredima je povređeno 25 ljudi.

Budućnost je ove sezone već kažnjena sa 300.000 dinara zbog nereda njenih navijača na utakmici protiv Partizana, kada su navijači podgoričkog kluba gađali gostujuće fudbalere kamenjem i predmetima sa tribina i ubacivali pirotehnička sredstva, zbog čega je meč u nekoliko navrata prekidan.
S. S.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
Huligani, a ne politika!
Ekipa Novosti  23.11.2004, 18:13:58

GENERALNI sekretar FS Crne Gore Momir Đurđevac, bio je i delegat na utakmici Budućnost - Crvena zvezda. Iskusni sportski radnik ispričao je sve detalje, do tančina, a priča je počela tri dana pre susreta koji je uzburkao duhove.
- Poučen iskustvom sa utakmice protiv Partizana, još u minuli četvrtak, kao delegat, zakazao sam sastanak sa direktorom Budućnosti Vukčevićem i komesarom za bezbednost Radulovićem i zajednički smo do tančina isplanirali sve bezbedonosne aspekte. Identifikovali smo "neuralgična" mesta koja su se pokazale kao slabe tačke prilikom gostovanja Partizana, tu pre svega mislim na južnu tribinu koja je u izgradnji, ali i deo istočne. I Budućnost je preduzela sve potrebne mere.
Da li je, i pored svega, bilo nagoveštaja pre početka meča, da može doći do takvih nereda?
- Pred početak utakmice razgovarao sam sa predstavnicima klubova i policije i upravo im uputio to pitanje - nastavlja Đurđevac. - Rekli su da neće biti problema i da će navijači napraviti spektakl tako što će bacati rolne papira. Kako je išao TV prenos, zahtevao sam da se izađe osam minuta ranije da bi utakmica počela na vreme. Tvrdim, ništa nije nagoveštavalo da će doći do nereda, a onda smo odjednom osetili dim. U prvi mah sam mislio da je u pitanju dimna bomba, a onda su potekle suze. Shvativši da je neko bacio suzavac, igrači oba tima su potražili spas kod južne tribine, gde se prebacio i jedan deo navijača, koje je, takođe, štipao dim za oči. Iako su bili veoma blizu fudbalerima, nije došlo do nikakvog kontakta. Predložio sam kapitenima Burzanoviću i Panteliću da povedu ekipe u svlačionicu, tako je i bilo. A onda su počeli i neredi na tribinama, ali, pitanje je za sociologe i policiju, zašto su se navijači tukli između sebe. Proverio sam u svlačionicama oba kluba da li su svi bezbedni, svi su bili u redu, samo su se Biševac i ekonom požalili da ih je neko u tom metežu udario.
Utakmica je, ipak, privedena kraju?
- Odmah sam organizaovao sastanak svih službenih lica, predstavnika klubova i policije i dobio uverevanje šefa policije da će uspostaviti normalne uslove za pola sata. U 17.20 časova svi smo izašli na teren i konstatovali da može da se igra, s tim što je kapiten Crvene zvezde Pantelić tražio da se isprazni južni deo tribine, gde je bilo navijača Budućnosti. Policija je obavila taj posao, utakmica je počela i završena bez problema. Kasnije, od stadiona do aerodroma, takođe, je sve proteklo u najboljem redu, a moram da istaknem da su predstavnici oba kluba i igrači imali maksimalno razumevanje i da su bili za sportsku varijantu, znači nastavak utakmice, bez obzira na ono što su doživeli.
Tako je bilo na terenu, a pitamo Momira Đurđevca: da li je postojala politička pozadina tog nereda, jer se o tome uveliko govori?
- Ne, taman posla, tvrdim da politika nije umešala prste - kategoričan je generalni sekretar FS Crne Gore. - Razmišljam samo o onome što sam video svojim očima, tako i pričam. Dakle, video sam grupu huligana koji su napravili probleme, i sebi i svima na stadionu. Međutim, takvo je vreme, sve što se dogodi mi ispolitizujemo. Niko iz Crvene zvezde i Budućnosti nije ni spomenuo mogućnost da je politika uslovila haos na tribinama. Neredi su fenomen s kojim se suočavaju i Zvezda i Partizan, naravno i Budućnost i ostali naši klubovi, ali tvrdim da je u pitanju društveni, a ne politički problem.
Znači, poređenje sa "Maksimirom" nije umesno?
- Samo poređenje je ružno i tužno - jasan je i glasan Momir Đurđevac. - Rekoh, prilepljivanje političkih etiketa, onako ad hok, samo zamagljuje istinu. Ponašanje navijača širom zemlje, pa i u Podgorici, sličan je ili isti i, nažalost, ponavlja se. Ali, to je već, kažem, društveni i socijalni problem.
J. SEKULIĆ

POLICIJA NA POTEZU
HOĆE li se oglasiti FS Crne Gore ili predsednik Dejan Savićević?
- Nismo o tome razgovarali - kaže Đurđevac. - Takmičenje vodi Zajednica prvoligaša i mi ne želimo da saopštenjima nešto potenciramo ili nekog okrivljujemo. Sada je na fudbalskim organima i policiji da obave svoj posao.

SUSPENDOVAN STADION
STADION Budućnosti od juče je pod suspenzijom, odlukom dicisplinskih organa Fudbalskog saveza Srbije i Crne Gore, posle nereda na nedeljnom meču između POdgoričana i Crvene zvezde. Konačnu odluku o kazni Budućnost zbog loše organizacije trebalo bi da bude izrečena do kraja ove nedelje, a u petak bi na saslušanje pred Disciplinsku komisiju trebalo da izađe i predsednik Budućnosti.
Utakmica je trebalo je da počne u 16.00 sati, ali je kasnila dva sata zato što su navijači Budućnosti, koji sebe zovu "Varvari", aktivirali dve kutije suzavca i potom je nastao haos na stadionu. Bilo je i tuče sa policijom, ali i među navijačkim grupama Budućnosti i Zvezde, a pre utakmice "Varvari" su polupali autobus koji je prevozio crveno-belih igrače. U neredima je povređeno 25 ljudi.
POdgoričani su ove sezone već kažnjeni sa 300.000 dinara zbog nereda njenih navijača na utakmici protiv Partizana, koji su gađali crno-bele fudbalere raznim tvrdim predmetima sa tribina i ubacivali pirotehnička sredstva, zbog čega je meč nekoliko puta prekidan.

NEMA VEZE S MAKSIMIROM!
FUDBAL je odavno u izlogu politike. Razbijanje u Maksimiru i Poljudu rasturilo je Jugoslaviju u paramparčad uz priznanje svih aktera. U strahu su velike oči, pa potom i nedavni incident u Podgorici, pre meča Budućnost - Crvena zvezda, nije čudo što podseća na predigru, koja s fudbalom ima veze kao "lanjski sneg"...
- Ne bih bio toliko vidovit, uostalom i ne mislim da bi skandal u Podgorici trebalo da dobije političku dimenziju. Zapravo, uveren sam da to nije bilo "razbijanje države", nalik onom u Maksimiru. Ako se sećate, u Zagrebu je bila jasna namera da se utakmica ne odigra, ni po koju cenu. Ovo što se zbilo u Crnoj Gori, svakako, je strašno, ali nemojte da sad bistrimo sve kroz politiku. Nema smisla - tvrdi Dragan Stojković, predsednik srpskog-crnogorske fudbalske zajednice.
Ipak, desilo se slično i kada je gostovao Partizan?
- I Crvena zvezda i Partizan su inspiracija za svakog domaćina, mislim i na navijače i na igrače. Pristalice Budućnosti, očigledno, nikada nisu bile bolje organizovane, vidim zastave, trake, dimne bombe - koreografija. Uveren sam da su oni hteli da pokažu navijačku moć, onda je uleteo suzavac i stvar je izmakla kontroli... Psihologija mase, klasičan model. Naravno, nemam nameru nikoga da branim, svi će biti rigorozno kažnjeni!
Dakle, nema politike?
- Ne!
Meč je, ipak, odigran?
- Možda zvuči smešno, ali fudbal je pobedio. Svaka čast Zvezdi i Budućnosti, oni su ugasili vatru. Sad je na istrazi da ispita razloge požara. Ponavljam: sankcije će trpeti svi - i klub i navijači, oni pravi i oni lažni. Šteta, žao mi je onih istinskih ljubitelja fudbala, verujte u Crnoj Gori ih ima mnogo.
Da li biste smeli da odvedete reprezentaciju u Podgoricu, da tamo odigra neki međunarodni meč?
- Iz ovih stopa! Poznajem te ljude, zaboga igrao sam kroz karijeru "milion" puta u Crnoj Gori! Huligana ima svuda, svuda u svetu... Stadion pod Goricom uvek bio "vruć teren", ali nikada Maksimir ili Poljud... Niti će biti - jasan je Piksi.
G. BRANKOVIĆ

DEJO IZNENAĐEN!
DEJAN Savićević, predsednik Fudbalskog saveza Crne Gore, odavno je okrenuo leđa novinarima.
- Ne znam, nije na meni da to komentarišem - kaže Stojković. - Razgovarao sam s Dejom, i on je iznenađen događajima pre utakmice, tim pre što se sve desilo u klubu gde je fudbalski odrastao.

MRZIMO SVE REDOM
Ma, kakva politika. Samo bolesni umovi mogu da prave analogiju između prošlonedeljnog incidenta na stadionu "Budućnosti" sa zbivanjima, početkom devedesetih, na Poljudu i Maksimiru.
Ovo za "Novosti" kaže Aleksandar Čaki Ivanović, jedan od vođa "Varvara", navijača "Budućnosti", čije su dve "akcije" u samo dva dana proteklog vikenda izazvale pravu buru u javnosti.
"Varvari" su u petak uveče bezmalo linčovali "gej gurua" Atilu Kovača ispred zgrade RTV Crne Gore, a u nedelju popodne bacili suzavac na teren i izazvavši teške incidente na utakmici Budućnost - Crvena Zvezda.
Najuže rukovodstvo "varvara", tzv. "prva ekipa", od juče ne komunicira sa medijima. Na ispovest "Novostima", kažu, odlučili su se kako bi poslali više poruka u Beograd, jednu od njih i Zvezdinim "delijama".
- Oni jesu naši dušmani i tući ćemo se gde se god sretnemo, ali nisu u pravu što su na svom sajtu napisali da smo ustaše - kažu članovi "prve ekipe".
Analizirajući posle par dana nedeljna zbivanja, "varvari" još ne mogu da odgonetnu kako se dogodilo da bace suzavac, izazovu metež i budu na udaru javnosti zbog teških incidenata.
- Postoje tri varijante - kažu. - Prva je da smo toliki idioti da sami sebi bacimo suzavac, druga da nam je prodavnica pirotehnike "Kabas" iz Beograda "uvalila" suzavac među dimne bombe. Prvo, naravno, nije, a ako je drugo, eto nas za vikend u Beogradu!
Po trećoj varijanti, "varvarima" je sve podmetnuto, zato što su hteli da se obračunaju sa "gej lobijem" u Crnoj Gori!
Rukovodstvo navijača još istražuje kako se suzavac našao u njihovim rukama, ali ne odbacuju mogućnost da je prste umešao neko iz policije. Sumnjivo im je, između ostalog, i to što je u nedelju u svečanim ložama bilo veoma malo funkcionera iz vlasti koji, inače, uvek dolaze na velike utakmice.
- Kada smo posle "slučaja Atila" privedeni i proveli u policijskoj stanici 16 sati, policajci su nam poručili da ćemo se opet videti u nedelju - prisećaju se. - Izgleda da je neko procenio da je 4.000 ljudi koje ne mogu da kontrolišu previše.
A ko su "varvari"?
- Osnovani smo 1987. godine, ali je ovo jezgro stvoreno 1994. kada smo se dogovorili da nećemo biti ni Crnogorci ni Srbi, ni reformisti ni partijske pristalice, nego navijači - kaže Aleksandar Ivanović. - Nema nikakve politike! Mi potpuno jednako mrzimo i Zetu i Sutjesku kao Zvezdu ili Partizan. Nismo vezani ni za rukovodstvo i igrače Budućnosti, koji se menjaju. Naš univerzum je Podgorica.
"Varvari" ne kriju da su vazda spremni na incidente i žestoke tuče. Za njih je sasvim normalno da ne časeći fizički napadnu svakog navijača sa šalom ili drugim znamenjem nekog drugog kluba koga sretnu na ulici. Prosto, postali su strah i trepet za Podgoricu.
- Jesmo, izgleda, zaveli strahovladu, ali nismo iznad zakona - kažu. - Jer, nas za sve što učinimo kažnjavaju i novčano i zatvorom, policija nas tuče. Ali, idemo dalje, tućićemo dušmane svih vrsta!
Registrovani formalno kao NVO, "varvari" se, kažu, finansiraju "proseći od vlasnika kioska i piljara". Ne pomaže ih ni "Budućnost", ni vlast.
U vreme dok smo razgovarali, dobili su poruku od nekoga da dođu pred Skupštinu, da učestvuju u protestu za spas reke Tare.
- Doći ćemo ako hoćete incidente - odgovorili su.
Nisu otišli. Jer, kako sami kažu, bez "frke" se ništa ne može postići.

RAZORUŽALI POLICAJCE
Navijači ne kriju da su u nedelju hteli da se obračunaju sa "delijama", što smatraju uobičajenim delom svog "posla". U tome ih je, međutim, sprečila policija.
- Malo smo se, ipak, potukli kod hotela "Crna Gora". U gužvi smo oteli i dva pištolja od policajaca, ali smo ih pre utakmice vratili - pričaju "varvari".

SUSPENDOVAN "SKOČKO"
Jedan od vođa "varvara", novinar TV IN Darko Skočko Ivanović, suspendovan je sa radnog mesta posle incidenta sa "gej guruom" Atilom Kovačom, saznajemo nezvanično.

NEĆE NA KOŠARKU
"Varvari" već nekoliko godina ne podržavaju košarkašku klub Budućnost.
- Dok je tamo na čelu Danilo Mitrović nećemo ići na utakmice - objašnjavaju. - I nije košarkaški klub "škartao" nas, kao što se priča, već mi njih. Onog časa kada smo na terenu videli partijske dresove i kada su oni počeli da nas svrstavaju po nekim partijskim kriterijumima.
Podsećamo, KK "Budućnost" je pre par godina javno podržao DPS pred izbore.
Č. PRELEVIĆ
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.145 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.