Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 23:32:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jeste kravata, al' se ne vezuje oko vrata  (Pročitano 2570 puta)
21. Nov 2004, 15:36:20
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Jeste kravata, al' se
ne vezuje oko vrata
Kačiće se na drugo mesto, uz nju će ićI i sertifikat na kome će se upisivati svi muškarčevi podaci, a koji će žene zadržavati kao trofej

Neven Vrgoč, kravatolog, Ginisov rekorder u brzom vezivanju kravate, planira da u svet lansira novu vrstu kravate. Biće to kravata koju će žene poklanjati muškarcima, ali samo u slučaju kad su s njima zadovoljne do kraja. Kravata će biti specijalnog oblika, i jedino što u razvojnoj fazi projekta može da se otkrije jeste da se ta kravata - neće kačiti na vrat.

- Kačiće se na jedno drugo mesto. Uz nju će ići i sertifikat na kome će moći da se upišu svi muškarčevi podaci. Sertifikat će žene zadržavati kao trofej - priča Vrgoč. Još traži adekvatan prostor gde će se održati promocija, pošto, kaže, sve će se kretati na ivici skandala, a posebno sama prezentacija kačenja trofejne kravate na mesto koje nije vrat.

Od vremena kada je umesto da postane turizmolog postao kravatolog Vrgoč je razvijao teoriju o kravatama. Utvrdio je da su one deo odeće koji žene najviše vole da skinu muškarci.
- Kad vas dame kroz razgovor dodirnu prstom za kravatu, ili počnu da je nameštaju budite sigurni da hoće da je razvežu. Smeta im, razvezale bi je. Kad dama dodirne kravatu, intima je započeta. Po tome kako razvezuje kravatu, mogu nepogrešivo i da procenim kakava je žena u krevetu. Dal' je pikantna, da'l naskače, da li je studiozna...- kaže Vrgoč.

To shvatili i brojni svetski državnici i glumci kojima je poklanjao svoje rukotvorine. Od Pitera Justinova, Arnolda Švarcenegera, Marlona Branda do Bila Klintona i Žaka Širaka. Većina mu je poslala pisma zahvalnosti.
- Širak mi svaki put oko Nove godine šalje pismo u kome naglašava da on i žena željno čekaju novu kravatu. Iako su moja specijalnost razni motivi naslikani tekstilnom bojom, državnicima šaljem neke geometrijske oblike. Ne znam šta sve nisam crtao po kravatama - Hram Svetog Save, gole žene, šahovske figure, albanske spomenice, fudbalske stadione, plodovi mora, teniske rekete, spomenik Pobedniku, Beograd noću...

Napravio sam na jednoj kravati celu istoriju Srba. Devedeset odsto Srba ne zna ko je bio prvi patrijarh, ko je bio prvi kralj, koja je bila prva crkva, kad su se doselili na Balkan. Sve to ima na kravati. Imam kravatu koja je napravljena kao da je progorela na nekoliko mesta. To je, kao, od ljubavnog žara. Sa tom kravatom slikaće se Vendi, gola. Pravio sam kravate i od drveta, od gvožđa, kravate u obliku stolice. Napravio sam kravatu od 23 metra, ali i kravatu veličine nokta.

Kako je za 0,76 stotih delova sekunde vezao kravatu pred Ginisovom komisijom, neće da otkrije nikom. Tvrdi da je sve matematički proračunao. Znao je da će biti Ginisovac kad-tad, jer mu je radnju 1978. otvorila Ginisovka Vesna Vulović, stjuardesa koja je pala sa 10.000 metara i, kako kaže Vrgoč, dočekala se na noge.

U svim beogradskim hotelima stranci na recepciji mogu naći njegov katalog.
- Meni je cilj da kad nosiš kravatu da te non-stop pitaju, da te ubiju od pitanja, da te na ulici zaustavljaju. Kravate najviše kupuju žene - na poklon. Osvajaju na taj način muškarca, zavežu ga, da bi ga posle razvezale. Boja na kravati i motivi, pokazuju snagu njene ljubavi. Donesu ponekad sliku, pa traže da nacrtam njih ili inicijale - objašnjava Vrgoč.

Jedini srpski kravatolog se nada da će njegov novi projekat povećati interesovanje za kravate, koje većina Srba, priznaje, ne ume ni da veže. Ovako će kravata vezana za nešto što nije vrat, ipak, veli, kod njih probuditi želju da bar, s visine, pogledaju kako se to radi.
D. Petrović
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 23:32:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.