Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lučani i Fudbalski klub "Mladost" u šoku posle p  (Pročitano 3557 puta)
21. Nov 2004, 15:26:42
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Lučani i Fudbalski klub "Mladost" u šoku posle pogibije trojice prijatelja
Dres sa brojem 2
nema ko da nosi
Poginuli Nenad Basarić (25), Slavomir Miletić (46) i Đorđe Domanović. Autobus isečen na pola

LUČANI - Fudbalski klub "Mladost" iz Lučana preksinoć je na Ibarskoj magistrali, u trenu - prepolovljen. Na putu ka Beogradu gde je juče trebalo da igraju utakmicu 17. kola Druge lige protiv FK "Bežanija", poginuli su Nenad Basarić (25) desni bek prvog tima "Mladosti" i Slavomir Miletić (46) trener kadeta i vođa puta.

Fudbaleri Dejan Stojanović i Dejan Timotijević teško su povređeni, još petorica, šestorica njihovih kolega zadobili su lakše povrede, ostali su u šoku zbog nesreće koju su čudom preživeli, zbog pogibije kolega i prijatelja iz tima. Lekar ekipe dr Milojko Bošković sa teškim povredama zbrinut je u čačanskoj bolnici.

Dejan Timotijević, zadnji igrač odbrane "Mladosti", kome je preksinoć polomljen skočni zglob leve noge, u trenutku nesreće sedeo je na drugom sedištu iza vozača pored prijatelja, Nenada Basarića sa kojim je zajedno igrao poslednjih godinu i po dana. Nenad pored prozora, Dejan do prolaza. Samo pukom igrom slučaja, Dejan je nesreću preživeo!

- Video sam da kamion ide na nas. Skupio sam se na sedištu. Bacio sam se na desnu stranu, a onda je prikolica počela da seče autobus. Mrak je bio, oni koji su bili pozadi iskočili su iz autobusa, nas pet, šest koji smo bili napred ostali smo unutra. Krv je bila svuda okolo, oni koji su nam pritekli u pomoć nisu znali koga smeju da pomere, koga ne - pričao nam je juče Dejan koji je sa nogom u gipsu svratio da uprave kluba.
   

Ekonom "Mladosti" sa Basarićevim dresom

Slaviša Jeremić, desni vezni igrač "Mladosti" par trenutaka pre sudara pričao je sa Nenadom Basarićem iza koga je sedeo, rekao je Nenadu da će da spava, a onda je prislonio glavu uz prozor autobusa i podigao noge na susedno sedište.
- Znam samo da je staklo prozora počelo da sipa preko lica. Kad sam došao sebi bio sam tri, četiri metra od mesta na kome sam sedeo, na stepenicama srednjih vrata autobusa - sećao se juče Slaviša tragičnih trenutaka odmah posle nesreće.

Nenad Milovanović, član uprave lučanskog drugoligaša, za nesreću je čuo samo par minuta pošto je prikolica FAP-a na Ibarskoj magistrali sasekla autobus. Sa predsednikom kluba Ignjatovićem odmah je pošao na mesto nesreće, u gornjomilanovačkoj bolnici teško povređenog Nenada Basarića zatekli su živog.

- Bio je hrabar čovek, veliki borac na terenu. Takav je bio i sinoć. Sa odsečenom nogom prebačen je u bolnicu, a ni glasa nije pustio od sebe, nije zakukao. Lekari nisu mogli ništa da učine. Sa deset godina počeo je kod nas u klubu da pika loptu, ovde je i ostao. Slavomir Miletić, koga smo svi zvali Ćos, bio je i ostao legenda i kluba i čitavih Lučana. Među dvadeset je fudbalera koji su za naš klub odigrali najviše utakmica. Vozač Đorđe Domanović u poslednjih četiri - pet godina stalno nas je vozio. Tragedija je ovo pre svega za porodice poginulih, ali i za naš klub. Sad smo prepolovljeni, tražićemo da do kraja polusezone ne igramo utakmice, sve i da hoćemo, nema nas dovoljno - kaže Milovanović.
      

Povređeni fudbaleri Dejan Timotijević i Slaviša Jeremić

Sofija Todorović, ekonom kluba juče je u prostorijama uprave "Mladosti" očiju punih suza, u rukama držala dres sa brojem dva koji je nosio Basarić. Vujadin Vasović, sekretar kluba prebirao je po fotografijama ekipe koja nikada više neće zaigrati u kompletnom sastavu.
- Hiljadama puta išao sam sa momcima po čitavoj državi, do Kijeva, i po snegu i po ledu, sinoć mi se nije dalo da budem sa njima, kad im je bilo najteže. Pamtim Nenada još kad je kao petlić ovuda trčao za loptom, sad ga više nema. I Nenadov stariji brat igrao je kod nas, Ćos je bio veliki čovek. - pričao je Vasović.

Lučanci su preksinoć odmah posle nesreće, dok se još nije znalo ni ko je u autobusu povređen, ko mrtav, preživljavali teške trenutke. Na ulici ispred kafića "Alba" gde se obično okupljaju fudbaleri brzo su stigli članovi porodica, uprave, da zajedno strepe i čekaju vesti sa Ibarske i iz bolnica.

Komemoracija u FK "Mladost" iz Lučana biće održana danas u Lučanima. Slavomir Miletić, legenda lučanskog fudbala i vozač autobusa Đorđe Domanović biće sahranjeni danas na groblju u Lučanima, odnosno u selu Lisice. Nenad Basarić, bek "Mladosti biće sahranjen sutra u 13 sati na gradskom groblju u Lučanima.
   
      

Pritvor vozaču kamiona

GORNJI MILANOVAC - Vozaču kamiona užičke regitracije sa prikolicom, vlasništvo preduzeća Jedinstvo, Draganu Vukadinoviću iz Lunovog sela kod Užica, koji je preksinoć izazvao tešku saobraćajnu nesreću na Ibarskoj magistrali u selu Zagrađe, u podnožju Rudnika, određen je pritvor od 30 dana. Vozač je kamionom sa prikolicom preticao drugi kamion na punoj liniji i zadnjim delom prikolice zakačio autobus u kom su se nalazili fudbaleri drugoligaša "Mladosti" iz Lučana i prosto presekao zadnji deo autobusa.
      
      
      
   

Zoran Šaponjić

(02. May 2007, 21:33:16)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.