Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 14:43:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: kako da ubacim titil WinAvi?  (Pročitano 9175 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1166
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
HTC one m7
dobro uzeo sam convetorxtodvd i sta sad daj neku pomoc....
IP sačuvana
social share

sponzor seksualnog odnosa ... Omega Smile
Pogledaj profil Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 42
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Smile Trudio sam se da pojednostavim. Pokušaću ovako:
Ovde možeš skinuti ffdshow http://www.free-codecs.com/download/FFDShow.htm besplatan je. Za početak, uradi dve stvari: kad ga instaliraš, ideš na Start-Programs-ffdshow pa otvoriš configuration i onda u properties-u čekiraš kvadratić subtitles. Drugo, ne zaboravi da ti film i prevod budu u istom folderu (što verovatno i jesu) i da imaju isti naziv (dao sam ti jasan primer kako to treba da izgleda u prošloj poruci). Kad to uradiš, probaj u WinAvi-ju da enkodiraš taj neki .avi fajl a ffdshow će sam da "zalepi" prevod na njega tokom enkodiranja.
Nije mi uspelo. Uradio sam sa ffdshow, uklucio sam winavi video converter, napravi sam konvert .mpg to .avi i nije zalepio titl. Daj neki link za winavi koji ti koristis. Daj pomozi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 560
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
PocketDivXEncoder najbolji i najjednostavniji za lepljenje titla   Smile
IP sačuvana
social share
Moja država se zove Republika Srpska !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Kakve prijatelje imam, neprijatelji mi ne trebaju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 119
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 6600
Evo i detaljnijeg objanjenja u vezi ffdshow-a:

Potrebno je uraditi podešavanje ffdshowa tako da se u toku procesa enkodiranja DVD sadržaja omoguci pravilno ucitavanje tekstualnih datoteka sa prevodima i njihovo „lepljenje” na sliku.Pristup brojnim podešavanjima obavlja se putem odgovarajuce ikonice na systrayu (ukoliko postoji aktivna reprodukcija na desktopu) odnosno pozivanjem Properties panela opcijom Configuration lociranom u instalacionom direktorijumu programa. Od brojnih opcija nas jedino interesuje sekcija Subtitles.

Subtitles sekcija sadrži i tri podoblasti: Text, Font i Vobsub.Prva stvar koju treba uraditi jeste definisanje direktorijuma u kojem se nalaze titlovi. Vrlo fleksibilna Search rutina dozvoljava odredivanje neogranicenog broja razlicitih lokacija na hard disku ili jednostavno upisivanje željenog direktorijuma svaki put kada se ukaže potreba. Medutim, lepu stvar predstavlja cinjenica da ffdshow vrši automatsko ucitavanje titlova svaki put kada se naziv reprodukovanog fajla poklapa s nazivom titla, naravno pod uslovom da se ovaj nalazi u istom direktorijumu ili u direktorijumima definisanim pod Search in linijom. Zbog toga je vrlo važno izvršiti pravilno definisanje direktorijuma kako bi program, u trenutku zapocinjanja procesa enkodiranja, znao odakle da „povuce” potrebne informacije, ali i da bi se izbeglo pozivanje Properties panela pre svake reprodukcije.

Sledeca bitna stvar jeste definisanje položaja titla na ekranu, što se obavlja uz pomoc dva klizaca (horizontal i vertical position). Dodatna pažnja mora se posvetiti vertikalnom položaju jer ako se usvoje vrednosti suviše blizu donje ivice ekrana, moguce je da pojedine linije prevoda prilikom reprodukcije u kucnim DVD uredajima ne budu vidljive na TV ekranu (iako je na racunaru sve u redu). Ovo se odnosi iskljucivo na situacije kada se za ispis titlova koriste tzv. leftovers – tacnije crna traka ispod same slike (po defaultu titl ce se ispisivati preko slike, poravnat s njenom donjom ivicom, što može prilicno da smeta kod filmova niže ulazne rezolucije). Ukoliko želite da iskoristite ovu mogucnost, prvo je potrebno postaviti vrednost opcije Letterbox na 4:3, a zatim i cekirati opciju Process whole image kako bi se i prakticno omogucilo korišcenje delova ekrana koji nisu zauzeti slikom za rad (ispisivanje titlova).
Nezaobilaznom izboru tipa fonta (može se iskoristiti bilo koji instalirani font) pridodate su opcije za promenu velicine, debljine ispisa (u cak devet koraka), boje, dodavanje senki (uz odredivanje intenziteta) i slicno. Ne treba zaboraviti ni opciju Charset cijim se setovanjem na vrednost Easteurope omogucava ispis naših slova.

Na kraju, da bi definisana podešavanja postala aktivna, potrebno je izvršiti „cekiranje” sekcije Subtitles klikom miša na prazan kvadratic pored naziva i pritisnuti dugme Apply. Ostalo je još samo da željenu video datoteku ucitate u program za enkodovanje, odradite posao kao svaki prethodni put i prepustite automatizaciji ffdshowa da izvrši postavljeni zadatak „lepljenja” titlova. Ukoliko se koristi program WinAVI, za vreme trajanja procesa, ukljucivanjem opcije Open the preview window, na ekranu sevidi kako titl pojavljuje tacno na željenim mestima.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

ffdshow1.jpg
(39.51 KB, 548x400)
ffdshow2.jpg
(37.98 KB, 548x400)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 14:43:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.169 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.