Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 11:10:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ubistvo na biračkom mestu  (Pročitano 10239 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
GLASANJE PIŠTOLJEM

Policija uhapsila Ertana Gegića i Ismeta Derdemeta, osumnjičene za ubistvo kandidata za odbornika Ruždije Durovića

Ljajić: Ne znam da li su uhapšeni članovi moje stranke, ali znam da nisu iz mog obezbeđenja

Omeragić: Situacija u Pazaru se smiruje, verujemo da će državni organi rasvetliti ovo ubistvo

BEOGRAD - Novopazarska policija uhapsila je Ertana Gegića (32) i Ismeta Derdemeta (26), osumnjičene za ubistvo odborničkog kandidata koalicije Lista za Sandžak Ruždije Durovića. Policija i dalje traga za trećim osumnjičenim Seadom Papićem (32). Prema saznanjima MUP-a, njih trojica su u nedelju ispred biračkog mesta broj 74 u Novom Pazaru ubili Ruždiju Durovića i ranili njegovog rođaka Sulejmana Durovića.
Sulejman Ugljanin, lider Liste za Sandžak, za ovo ubistvo optužio je telohranitelje lidera SDP-a Rasima Ljajića, koji je to odlučno demantovao. Ljajić je juče izjavio i da će njegova stranka zbog ubistva Durovića tražiti poništenje izbora u Novom Pazaru.
- Nema nikakvog smisla nastaviti sa glasanjem kada je izgubljen jedna život. SDP neće učestvovati u radu lokalne skupštine ukoliko se ovaj zahtev ne prihvati. SDP više nikad neće izaći na izbore u Novom Pazaru bez prisustva međunarodnih posmatrača. Ovo je grad u kom su kriminalci uzeli vlast u svoje ruke, oni odlučuju o svemu i vode politiku. Ovde je bavljenje politikom obesmišljeno - rekao je Ljajić. On nije mogao da precizira da li su uhapšeni Ertan Gegić i Ismet Derdemet članovi njegove partije.
- Ne znam ko su ti ljudi, ali ono što mogu da tvrdim jeste da oni sigurno nisu pripadnici mog obezbeđenja, kao što je navela Ugljaninova Lista za Sandžak - rekao je Ljajić.
S druge strane, jedan od lidera Liste za Sandžak Bajram Omeragić izjavio je da je politička situacija u Pazaru smirena.
- Verujemo u državne organe! Jedan general policije hitno je došao u Novi Pazar i nadležni organi preduzeli su sve da se sukobi ne šire. Osvajanje lokalne vlasti nije razlog da se ljudi sukobljavaju... - izjavio je Omeragić na zajedničkoj konferenciji za novinare LZS-a, DSS-a i NS-a.
Portparol DSS-a Andreja Mladenović, u ime koalicije DSS-NS, osudio je ubistvo Durkovića i izrazio saučešće porodici ubijenog. Ministar pravde Zoran Stojković izjavio je da je ubistvo u Pazaru "rezultat toga što su se neke stranke uoči izbora služile teškim i prljavim rečnikom želeći da stvaraju sukobe i podelu među ljudima".
- Nijedni izbori nisu vredni ljudskog života i pozivam sve učesnike da se okanu teških i prljavih reči, koje vode narod u sukobe i podele - rekao je Stojković, dodajući da su "izbori bili slobodni".
(S. M. - AG.)

Ugljanin pobedio u Pazaru i Sjenici

Prema podacima koje je saopštio DSS, na izborima u Novom Pazaru koalicija Lista za Sandžak osvojila je 27 mandata, koalicija Zajedno za Novi Pazar 12 mandata, DSS i NS osvojili su četiri mandata. Koalicija SRS-SPS ima dva mandata, koliko i LDP Čede Jovanovića.
Opštinska izborna komisija Sjenice saopštila je da je najviše glasova na vanrednim lokalnim izborima osvojila koalicija Lista za Sandžak Sulejmana Ugljanina, odnosno dobila je 5.354 glasa građana Sjenice. Koalicija SDP-DS-G17 ima 4.236 glasova, Narodni pokret Sandžaka dobio je 1.123 glasa, a koalicija DSS-NS 1.031 glas. SRS ima 528 glasova, SPS 274 glasa, LDP 218 glasova, PSS 206 glasova, Liberalno-bošnjačka organizacija 178 glasova, Partija udruženih penzionera 127 i Stranka za Sandžak 22 glasa.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Situacija u Novom Pazaru posle krvavih izbora je mirna, ali napeta

Ko je odgovoran za sukob?

Ruždija Durović sahranjen u prisustvu brojnih sugrađana
Suljević: Pitanje je šta sve iz ovoga može da se izrodi
Džudžević: Upozorili smo da se stvara loš ambijent

Kandidat koalicije Lista za Sandžak Ruždija Durović, koji je prekjuče ubijen tokom izbora, sahranjen je juče na Velikom groblju u Novom Pazaru, u prisustvu velikog broja građana. Na centralnom gradskom trgu u 16 sati klanjan je namaz za poginulog Durovića.

Posle preksinoćne napetosti koja je vladala u Novom Pazaru situacija je juče bila mirna. U gradu je bio uobičajen broj ljudi i, kako kažu žitelji Pazara, situacija je normalna, mada se u vazduhu oseća napetost, a primetan je i niži nivo dnevne buke.

Nervozu, kako kažu meštani, unose i pripadnici MUP-a Srbije kojih uočljivo ima više nego uobičajeno. Agenciji Beta je potvrđeno u MUP-u Srbije da je broj policajaca u Novom Pazaru povećan u skladu sa bezbednosnim procenama, međutim podatke o broju policajaca vanredno raspoređenih u tom gradu nije bilo moguće dobiti.
      

NAJVIŠE GLASOVA ZA "LISTU ZA SANDŽAK"

Koalicija "Lista za Sandžak" Sulejmana Ugljanina dobila je najviše odborničkih mesta na prekjučerašnjim vanrednim lokalnim izborima u Novom Pazaru osvojivši 53,42 odsto glasova, pokazali su preliminarni rezultati Opštinske izborne komisije u Novom Pazaru.
Na drugom mestu sa 23,44 odsto glasova je koalicija "Zajedno za Novi Pazar" Rasima LJajića, koju čine Sandžačka demokratska partija, Demokratska stranka i G17 plus, a slede koalicija Demokratske stranke Srbije i Nove Srbije sa 7,28, koalicija Srpske radikalne stranke i Socijalističke partije Srbije sa 4,4 i Liberalno-demokratska partija sa 3,66 odsto glasova.
Bošnjačka koalicija dobila je 2,03 odsto glasova, a Grupa građana Srpski demokratski savez osvojila je 1,97 odsto glasova birača.
Manje od jednog procenta glasova osvojile su Partija ujedinjenih penzionera Srbije i Pokret snaga Srbije.
Na birališta je izašlo 52,49 odsto od ukupno 69.098 birača.

UHAPŠENA DVOJICA OSUMNJIČENIH

Novopazarska policija uhapsila je tokom noći između nedelje i ponedeljka Ertana Gegića (32) iz Novopazarske banje zbog osnovane sumnje da je jedan od saizvršilaca ubistva Ruždije Durovića. Gagiću je određeno zadržavanje do 48 sati. Tokom dana je uhapšen i Ismet Derdemez (26) iz Novog Pazara, rečeno je agenciji Beta u policiji. Policija je nastavila da traga za Seadom Papićem (32), takođe iz Novog Pazara.

Naslov_antrfilea

Tekst_antrfilea
      
   
   

- Ovo je politički motivisano ubistvo i mi tražimo da nadležni organi Republike Srbije do kraja ispitaju i uhvate počinioce - rekao je za Glas Esad Džudžević, iz Liste za Sandžak čiji je odbornik Ruždija Durović pre dva dana ubijen u Novom Pazaru, nedaleko od svog biračkog mesta, dok je njegov sinovac Sulejman Durović ranjen u nogu i trenutno je van životne opasnosti.

Nije prvi put da u vreme izbora u Novom Pazaru "padne krv".

- Država Srbija je direktno odgovorna za ovaj incident, jer do sada nije preduzela ništa da se počinioci iz prethodnih incidenata, bacanja molotovljevih koktela, bombi i ne znam čega sve još, privedu pravdi - dodaje Džemail Suljević, predsenik Bošnjačkog nacionalnog veća Sandžaka.

Lokalni izbori u Novom Pazaru, koji su očigledno shvaćeni kao politički obračun između dve političke stranke - Liste za Sandžak Sulejmana Ugljanina i SDP-a Rasima LJajića, evidentno su dobili krvavi bilans. Da li će ubistvo odbornika Ugljaninove stranke za koje su, na osnovu očevidaca, iz Liste za Sandžak odmah optužili ljudi iz obezbeđenja Rasima LJajića, ostati na ovome, tek će da se vidi. Iako Džudžević kaže da ne očekuje da se iz ovoga incidetna izrodi još nešto gore, ipak smatra da treba uzeti u obzir da je "pucano u odbornika koji je pošao da ostvari svoje pravo glasa."

- Ubijen je u momentu kada je bilo jasno da naša Lista pobeđuje. Upravo to je dokaz da iza ubistva stoji politički motiv. Osim toga, mi smo još u petak upozorili da se stvara loš ambijent uoči izbora, a dokaz za to je i da je na molitvi u džamiji imam u propovedi čitao politički pamflet, što smo mi oštro osudili. Na ovaj način prekršena je i izborna tišina, ali izgleda da to nikoga nije brinulo - tvrdi Džudžević.

Da stvar može da se otme kontroli govori i to što se povodom ovog ubistva oglasio i sam predsednik Srbije Boris Tadić. Predsednik Srbije je pozvao lidere i aktiviste političkih partija i sve građane Novog Pazara na smirivanje strasti. Tadić je poručio da izbori nisu razlog da se ugrožavaju životi ljudi i bezbednost svih građana i pozvao je na momentalni prekid nasilja i uspostavljanje mira.

- Vlada Srbije igra prljave igre sa obojicom, a cilj joj je da se međunarodnoj zajednici predoči da u Sandžaku ne postoji drugi problem nego međusobni politički među Bošnjacima. I LJajić i Ugljanin pristaju na ove igre. Međutim, iako sada trenutno vlada zatišje, pitanje je šta sve iz ovoga može da se izrodi - opominje Suljević.

Džudžević kaže da će od predsednika Srbije Borisa Tadića direktno tražiti da se ogradi od svojih koalicionih partnera, odnosno od stranke Rasima LJajića.
- Ne može se podržavati politika nasilja i smatramo da bi predsednik Srbije i njegova stranka trebalo da se distanciraju od ovoga - naglasio je Džudžević.

Politička atmosfera u Novom Pazaru koja već godinama liči na bure baruta, do usijanja je dovedena proletos, kada je Vlada Srbije odlučila da uvede privremene meru u Skupštinu opštine Novi Pazar, zbog, kako je objašnjeno, finansijskih propusta.
Rasim LJajić ovo nije prihvatio kao objašnjenje i optužio je Vladu Srbije da je dozvolila da je ucenjuje stranka Sulejmana Ugljanina zbog dva poslanika u vladi. Zbog ove odluke Vlade Srbije, LJajić je podneo ostavku na mesto predsednika Koordinacionog tela za jug Srbije.

Tako se desilo da između serije sporadičnih incidenata od bacanja bombi na stranačke prostorije suprotstavljenih političkih tabora pa do javnih prozivki, desi da se za mesto gradonačelnika održe dva referenduma, jedan prema planu LJajića, a drugi prema planu Ugljanina i da do danas ostane nejasno da li je i ko pobedio na njima.
      

UGLJANINOVE OPTUŽBE

Lider koalicije "Lista za Sandžak" i predsednik novopazarske opštine Sulejman Ugljanin ponovio je juče optužbe da su članovi SDP Rasima LJajića odgovorni za ubistvo odborničkog kandidata Ruždije Durovića.
Ugljanin je na konferenciji za novinare dodao da je situaciju u Novom Pazaru "dolivanjem ulja na vatru" dodatno zaoštrio sandžački muftija Muamer Zukorlić.

LJAJIĆ: KRIMINALCI VODE GRAD

Sandžačka demokratska partija tražiće poništavanje vanrednih izbora u Novom Pazaru, najavio je juče lider SDP-a Rasim LJajić.
- Mi ćemo tražiti da izbori budu poništeni, besmisleno je da neko nastavi izbore onog trenutka kada je izgubljen jedan život. Više nikada nećemo učestvovati na izborima bez stranih posmatrača i direktnog učešća države - rekao je LJajić na konferenciji za novinare u Novom Pazaru.
LJajić je rekao i da njegova stranka neće učestvovati u radu lokalne skupštine, ukoliko sud ne prihvati prigovor SDP-a.
- Ovo je grad u kojem su kriminalci uzeli vlast u svoje ruke, oni odlučuju o svemu i vode politiku. Ovde je bavljenje politikom obesmišljeno - rekao je LJajić, ali nije mogao da precizira da li su uhapšeni Ertan Gegić i Ismet Derdemez članovi njegove partije.
      
   
   
Brankica Ristić


Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Po­mi­ri­ti za­va­đe­ni na­rod
M. NI­ĆI­FO­RO­VIĆ, 12. septembar 2006

TRI da­na po­sle ubi­stva Ru­ždi­je Du­ro­vi­ća, od­bor­nič­kog kan­di­da­ta Uglja­ni­no­ve "Li­ste za San­džak" u No­vom Pa­za­ru je mir­no, stra­sti su de­li­mič­no smi­re­ne, ali na­rod je upla­šen i za­bri­nut, jer ni ovim iz­bo­ri­ma, ko­je jed­ni pri­zna­ju, a dru­gi ospo­ra­va­ju, ni­šta ni­je re­še­no. Na­pr­o­tiv, za­va­đe­ne stra­ne uko­pa­ne su u još du­blje ro­vo­ve, op­tu­žbe su još te­že, pa­la je i krv.
- Na­rod je za­va­đen, po­treb­no je po­mi­re­nje ko­je je ne­mo­gu­će sa sa­da­šnjim bo­šnjač­kim stran­ka­ma i nji­ho­vim za­va­đe­nim li­de­ri­ma. Tra­ži­će­mo od pred­sed­ni­ka Sr­bi­je Bo­ri­sa Ta­di­ća i pre­mi­je­ra Ko­štu­ni­ce da se za de­set go­di­na za­bra­ni rad svim bo­šnjač­kim stran­ka­ma u Sr­bi­ji. Za to po­sto­ji ustav­ni osnov, jer pri­me­nju­ju na­si­lje u po­li­ti­ci, ko­ri­ste ma­lo­let­ni­ke za po­li­tič­ke igre i po­te­žu go­vor mr­žnje i ne­to­le­ran­ci­je - ka­že Ra­miz Cr­ni­ša­nin, ne­ka­da­šnji sa­ve­zni po­sla­nik iz San­dža­ka, a sa­da ko­pred­sed­nik Ne­vla­di­ne or­ga­ni­za­ci­je San­džač­ki in­te­lek­tu­al­ni krug.

ZLO­U­PO­TRE­BA MO­LI­TVE
KO­A­LI­CI­JA "Li­sta za San­džak dr Su­lej­man Uglja­nin" pod­ne­la je ju­če Op­štin­skom jav­nom tu­ži­la­štvu u No­vom Pa­za­ru kri­vič­nu pri­ja­vu pro­tiv Zu­kor­lić Mu­a­me­ra iz Me­ši­ha­ta Islam­ske za­jed­ni­ce San­dža­ka i Du­dić Me­vlu­di­na iz Me­a­rif­ske slu­žbe Me­ši­ha­ta Islam­ske za­jed­ni­ce San­dža­ka, za­to što su ka­ko se na­vo­di "iz­no­še­njem la­žnih ve­sti iza­zva­li pa­ni­ku u re­do­vi­ma pri­pad­ni­ka islam­ske ve­ro­i­spo­ve­sti i uz­ne­mi­ri­li gra­đa­ne No­vog Pa­za­ra."
Na­i­me, oni su u svim dža­mi­ja­ma u No­vom Pa­za­ru i okol­nim me­sti­ma u to­ku ver­skog ob­re­da (Džu­ma na­maz) da­li na­log da se u okvi­ru oba­ve­znog ver­skog pre­da­va­nja pro­či­ta do­pis u ko­jem su iz­ne­te ne­i­sti­ne i la­ži pro­tiv "Ko­a­li­ci­je Li­ste za San­džak dr Su­lej­man Uglja­nin".
Za­ni­mlji­vo je, a i vr­lo opa­sno, što ne­ki u No­vom Pa­za­ru i San­dža­ku za ne­mi­le do­ga­đa­je op­tu­žu­ju Vla­du Sr­bi­je ko­ja se, ka­ko tvr­de Ra­sim Lja­jić i dr Fev­zi­ja Mu­rić, pot­pu­no svr­sta­la na jed­nu stra­nu.
- No­vi Pa­zar je je­di­ni grad u Sr­bi­ji gde se ne mo­gu odr­ža­ti ni iz­bo­ri, ni re­fe­ren­dum. Ne ra­di se ov­de, ka­ko mno­gi mi­sle, o unu­tra­bo­šnjač­koj bor­bi, ov­de je reč o bor­bi san­džač­ke i be­o­grad­ske op­ci­je, i to baš u vre­me ka­da se u Be­o­gra­du pi­še ustav u ko­me ne­ma me­sta za Bo­šnja­ke. Za­to su da­nas svi ne­za­do­volj­ni, bez ob­zi­ra za ko­ga su gla­sa­li i za­to ni ubu­du­će ne­će bi­ti mi­ra dok se u iz­bo­re ak­tiv­no ne uklju­če me­đu­na­rod­ni či­ni­o­ci - is­ti­če dr Fev­zi­ja Mu­rić, li­der Stran­ke za San­džak, ko­ja tra­ži po­ni­šte­nje pro­šlo­ne­delj­nih iz­bo­ra.
Vla­du je, zbog po­di­za­nja ten­zi­ja i stva­ra­nja at­mos­fe­re u ko­joj se iz­bo­ri do­ži­vlja­va­ju kao bor­ba na ži­vot ili smrt, kri­ti­ko­vao i muf­ti­ja Mu­a­mer Zu­kor­lić, is­ti­ču­ći da bi Be­o­grad mo­rao da igra mno­go ne­u­tral­ni­ju ulo­gu.
Na­rod San­dža­ka tra­ži iz­mi­re­nje, do­sta mu je su­ko­ba i stra­ha.

SRE­DI­ĆU STVA­RI
PRED­SED­NIK op­šti­ne Su­lej­man Uglja­nin ape­lu­je na gra­đa­ne No­vog Pa­za­ra da sa­ču­va­ju mir i bez­bed­nost u gra­du. Uglja­nin is­ti­če da ima od­lič­nu sa­rad­nju sa Vla­dom Sr­bi­je i da će, u sa­rad­nji sa nad­le­žnim mi­ni­star­stvi­ma, br­zo sre­di­ti stva­ri u ovom kra­ju.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Нови неспоразуми у Новом Пазару
Сулејман Угљанин против муфтије
Извршни одбор Бошњачког националног већа сматра да треба да прекине сваку сарадњу са Исламском заједницом Санџака све док је на њеном челу муфтија Муамер Зукорлић


НОВИ ПАЗАР – Председник општине Нови Пазар Сулејман Угљанин је за све инциденте на недељним изборима за локални парламент, па тиме и за погибију кандидата за одборника Листе за Санџак Руждије Дуровића који је убијен у близини бирачког места, оптужио Санџачку демократску партију Расима Љајића. Муфтију санџачког Муамера Зукорлића Угљанин је оптужио да је „доливао уље на ватру”.

Одмах затим огласио се и Извршни одбор Бошњачког националног већа (председник овог већа је такође Угљанин). Извршни одбор, на чијем челу је Есад Џуџевић, сматра да Бошњачко национално веће треба да прекине сваку сарадњу са Исламском заједницом Санџака све док је на њеном челу Муамер Зукорлић. Председник општине Угљанин и функционери његове Листе за Санџак, као и Бошњачко национално веће оптужили су Мешихат Исламске заједнице Санџака и њене имаме да су грубо кршили предизборну тишину а нека удружења грађана, која делују под окриљем Угљанинове политичке опције, све су то „објаснила” политичким амбицијама самог муфтије Зукорлића.

– Та сарадња не постоји већ десет година – каже муфтија Зукорлић. Угљанин је још тада тражио да Исламска заједница буде чланица БНВ Санџака, а када смо ми то одбили, јер је Исламска заједница неполитичка институција, обећао нам је „да ће или бити како он хоће, или нас неће бити”. Тај став је обелодањивао повремено, зависно од тога колико се осећао јаким. Сада се, уз подршку Владе Србије, осећа јаким, али и рањеним јер се Исламска заједница „дрзнула”да обелодани истину о упаду његових присталица у зграду Факултета за исламске студије и њеном скрнављењу. Угљанин сада има проблем јер, насупрот једноумљу који заговара, постоји Мешихат Исламске заједнице са муфтијом на челу који се не боји да народу каже истину – каже Зукорлић.

Да је Исламска заједница Санџака кршила правила ћутања сложила се и Општинска изборна комисија. Имами су у петак, уочи избора, у свим џамијама читали саопштења Мешихата о упаду присталица Листе за Санџак за време предизборног скупа у зграду Факултета за исламске студије, где су нанели велику материјалну штету и ово за муслимане свето здање оскрнавили.

--------------------------------------------------------------------------

Тадић да се огради од Љајића

Бошњачко национално веће затражило је од председника Србије и лидера ДС-а Бориса Тадића да се „огради од свог коалиционог партнера, СДП-а, и тако помогне расветљавању убиства Дуровића, које је дубоко узнемирило све Бошњаке и грађане Новог Пазара”. Додаје се да ће од Уставног суда Србије бити затражено да преиспита политичко деловање СДП-а и његовог председника Расима Љајића „због употребе политичког насиља као недозвољеног средства у политичкој борби”.


Izvor: Politika / (Бета) ~ С. Бакрачевић
« Poslednja izmena: 13. Sep 2006, 10:33:07 od cg_ac »
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Pritvor zbog ubistva Durovića
Novi Pazar -- Predsednik Okružnog suda u Novom Pazaru Ćamil Hubić odredio pritvor dvojici osumnjičenih za ubistvo Ruždije Durovića.


Hubić je za Radio 100+ rekao da je saslušao i odredio pritvor od 30 dana Ismetu Derdemezu i Ertanu Gegiću. Hubić je doneo rešenje o sprovođenju istrage u vezi s tim slučajem, a novopazarska policija traga za Seadom Papićem, takođe osumnjičenim za ubistvo Durovića.


Izvor: B92
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
UDARIO SULJO NA MUFTIJU!
Pristalice Liste za Sandžak u otvorenom ratu s muftijom Muamerom Zukorlićem, koji se zbog ozbiljnih pretnji kreće u pratnji telohranitelja

NOVI PAZAR - Raspaljivanje strasti u Novom Pazaru nastavljeno je "politizacijom" dženaze (opela) odborničkom kandidatu Liste za Sandžak Ruždiji Duroviću, koji je prekjuče ubijen nedaleko od biračkog mesta. Dženaza Duroviću održana je na centralnom gradskom trgu i to bez odobrenja Islamske verske zajednice!

- Dženaza može da se služi samo u džamiji ili njenom dvorištu. Za svako drugo mesto potrebno je posebno odobrenje Islamske zajednice (IZ) Sandžaka, koje u ovom slučaju porodica ubijenog nije tražila - rekao je Kuriru predsednik Mešihata IZ Sandžaka muftija Muamer Zukorlić, koji potvrđuje da se od preksinoć zbog pretnji ima pojačano lično obezbeđenje.

Pretnje upućene muftiji Zukorliću čule su se preksinoć, nakon zatvaranja biračkih mesta, u masi okupljenoj ispred zgrade Skupštine opštine Novi Pazar. Neki su tražili čak i upad u Mešihat IZ Sandžaka, zbog čega je pojačano obezbeđenje oko ove verske ustanove.

- Ugljaninu je krivo što je uspeo da pobedi sve političke protivnike, ali ne i IZ Sandžaka, njene imame, ustanove, organizacije, vernike... Ali, najveću odgovornost za dešavanja u Sandžaku snosi Beograd, koji je svaki put štitio jednu ili drugu političku partiju unoseći jednoumlje. Mi ćemo i dalje biti kao Kongo, Zair ili Bangladeš, gde se vlast shvata kao nasledstvo koje se više nikada ne sme izgubiti - kaže muftija Zukorlić.

Kako saznajemo, porodica ubijenog Ruždije Durovića juče ujutru je najpre zatražila usluge IZ Sandžaka, ali je nakon nekoliko sati jedan od rođaka ubijenog došao u Mešihat IZ Sandžaka i otkazao dženazu uz opravdanje da će to sprovesti "u sopstvenoj režiji". Dženazu u centru grada pred više hiljada građana obavio je imam za kojeg muftija Zukorlić tvrdi da "ne pripada sistemu IZ Sandžaka". Zanimljivo je da je telo ubijenog Durovića nošeno s visoko uzdignutim rukama, kako se po islamskim zakonima nose samo istaknuti i zaslužni vernici.

Lider koalicije Lista za Sandžak i predsednik novopazarske opštine Sulejman Ugljanin optužio je članove SDP Rasima Ljajića da stoje iza ubistva Ruždije Durovića, a muftiju Zukorlića je optužio da situaciju u Novom Pazaru zaoštrava "dolivanjem ulja na vatru". Predsednik SDP Rasim Ljajić uzvratio je najavom da će tužiti Ugljanina zbog tvrdnji da su članovi njegovog obezbeđenja ubili Durovića.

- Ja imam policijsko obezbeđenje, a u trenutku ubistva bio sam sa njima u kući. Ovde se mesecima podgrejava atmosfera straha, a u nedelju je zabeleženo niz incidenata koji su nekome bili potrebni kako bi neometano mogao da trpa listiće u biračku kutiju - kaže Ljajić u izjavi za Kurir. On ističe da će njegova partija tražiti poništavanje izbora "jer je besmisleno da neko nastavi izbore onog trenutka kada je izgubljen jedan život".

- Ovde su kriminalci uzeli vlast u svoje ruke, odlučuju o svemu i vode politiku - navodi Ljajić.

Aktivisti partija koje su direktni protivnici Ugljaninove LZS u razgovoru za Kurir kažu da su uplašeni za sopstveni život. Tvrde da je za njih veliki rizik da odu i do najbliže prodavnice.
- Posle svega moja je glava u torbi. Na ulicama vlada strašna napetost i panika. Protivnici su zapamtili šta smo sve govorili u predizbornoj kampanji i kako smo napadali Ugljanina i samo čekaju trenutak za osvetu - objašnjava naš sagovornik koji je zahtevao anonimnost.

Inače, koalicija Liste za Sandžak, Demokratske stranke Srbije i Nove Srbije pobedila je na lokalnim izborima u Novom Pazaru. LZS je osvojila 27 mandata, dok je 12 pripalo koaliciji Zajedno za Novi Pazar, u kojoj je najjača Sandžačka demokratska partija (SDP) Rasima Ljajića. Zajednička lista DSS-NS dobila je četiri, a SRS, SPS i LDP po dva mandata.

Uhapšeni akteri zločina

Novopazarska policija uhapsila je Ertana Gegića (32) i Ismeta Derdemeta (26) iz Novog Pazara zbog sumnje da su umešani u ubistvo aktiviste Koalicije Lista za Sandžak Ruždije Durovića. Policija intenzivno traga za Seadom Papićem (32).


Izvor: Kurir / (LJ. R.)
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 356
Zastava Singidunum
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Siemens c72

- Ugljaninu je krivo što je uspeo da pobedi sve političke protivnike, ali ne i IZ Sandžaka, njene imame, ustanove, organizacije, vernike... Ali, najveću odgovornost za dešavanja u Sandžaku snosi Beograd, koji je svaki put štitio jednu ili drugu političku partiju unoseći jednoumlje. Mi ćemo i dalje biti kao Kongo, Zair ili Bangladeš, gde se vlast shvata kao nasledstvo koje se više nikada ne sme izgubiti - kaže muftija Zukorlić.

Rekoh ja. Opet Srbi ipadose krivi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Odluka o Pazaru na sudu
M. NIĆIFOROVIĆ, 13. septembar 2006

PREDSEDNICA Opštinske izborne komisije u Novom Pazaru Zejnepa Kavrajić u sredu je saopštila da su kao neosnovani odbijeni prigovori koalicije Zajedno za Novi Pazar i Stranke za Sandžak, koje su imale primedbe na regularnost izbora u Novom Pazaru.
Uvidom u zapisnike sa izbornih mesta, Komisija u proširenom sastavu je utvrdila da su prigovori neosnovani i da su izbori održani u skladu sa zakonom. Podnosioci prigovora sada imaju pravo žalbe Opštinskom sudu u Novom Pazaru. Koalicija Zajedno za Novi Pazar i Stranka za Sandžak u prigovorima navode neodrživu atmosferu van biračkih mesta i napuštanje biračkih odbora posle pogibije Ruždije Durovića.
- U prigovorima nije naveden nijedan dokaz da je prekršen zakon, a napuštanje biračkog mesta nije razlog za poništavanje izbora - naglasila je Kavrajićeva.
U Ljajićevom SDP ističu da će se žaliti Opštinskom sudu u Novom Pazaru, a potom, ako bude trebalo, i višim instancama, sve do Strazbura.

SASLUŠANJE
PREDSEDNIK Okružnog suda u Novom Pazaru Ćamil Hubić saslušao je u sredu, u svojstvu istražnog sudije, Ertana Gegića i Enesa Derdemeza, osumnjičene za ubistvo odborničkog kandidata Ruždije Durovića, kojima je, potom, određen jednomesečni pritvor. Trećeosumnjičeni Sead Pepić je u bekstvu.
 

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
PREOKRET!

Ertan Gegić, osumnjičen za ubistvo Ruždije Durovića, tvrdi da nije pucao i kaže da su za incident krivi rođaci ubijenog!

Gegić: U blizni glasačkog mesta Suljo (ranjeni Sulejman Durović) mi se obratio rečima "Šta ćeš ti ovde?", i tad sam video vrh noža kako viri iz njegovog rukava

BEOGRAD - Ertan Gegić, osumnjičen da je u nedelju tokom lokalnih izbora ubio odborničkog kandidata SDA Ruždiju Durovića i teško ranio Sulejmana Durovića, negirao je pred istražnim sudijom da je kriv, saznaje Press. Podsetimo, Press je juče objavio fotografije Gegića kako sa pištoljem u ruci beži sa mesta ubistva.
U izveštaju sa saslušanja do koga je juče došao Press, Gegić je naveo da je svađa počela tako što je ranjeni Sulejman Durović sa nožem u ruci krenuo na njega da ga ubode. On tvrdi da nije pucao na Ruždiju Durovića, već da je Durovićev rođak pucao na njega! Gegić je ispričao da se sa pokojnim Durovićem, koga naziva Ruždo, njegovim rođacima Sulejmanom Durovićem (zvanim Suljo) i izvesnim Eskom sukobio u dolasku na glasačko mesto, koje se nalazi u krugu firme "Razvitak".
- Trebalo je da glasam na biračkom mestu u krugu građevinskog preduzeća "Razvitak" i negde posle podne došao sam da glasam. Sa mnom je bio moj komšija Enko i još nekoliko momaka koje ne znam po imenu. Kada smo se kretali prema kapiji "Razvitka", iza kapije prema nama su krenuli Esko, Suljo (Sulejman Durović) i Ruždo (Ruždija Durović). Kada su se približili na metar i po, Suljo mi se obratio rečima: "Šta ćeš ti ovde?" i nastavio da se kreće prema meni. Tom prilikom sam video vrh noža koji mu je virio iz rukava desne ruke. Kada mi se približio na dohvat ruke, ja sam ga odgurnuo od sebe i tada sam čuo pucanj - naveo je Gegić. On dodaje da je tada video kako "Esko, koji je bio udaljen 20 metara", puca u njegovom pravcu.
- Tada sam se okrenuo, izvadio pištolj iz pojasa, repetirao ga, okrenuo se i počeo da bežim glavom bez obzira! Skrenuo sam u prvu levu ulicu koja vodi ka magistrali i počeo da bežim pravo uz brdo ka borićima. Dok sam bežao, Esko je jurio za mnom nekih 50, 60 metara. Mada se nisam okretao, Esko je pucao za mnom, jer sam osećao fijuk metaka pored moje glave - ispričao je Gegić pred sudijom.
Iako je policija navela da je uhapsila Gegića, on je na saslušanju rekao da se policiji sam predao (?!). Gegić je naveo da se posle ovog incidenta sklonio u brda, a da se kući vratio u nedelju tek oko 23 sata. Prema njegovim rečima, u toj bežaniji ispao mu je pištolj.
- Kada sam stigao kući ukućani su mi javili da me je policija tražila. Tada sam uzeo telefon, javio se policiji i kazao im da sam kod kuće i ako treba kakva izjava da sam tu. Ubrzo je policija stigla i odvela me u zgradu SUP-a u Novom Pazaru. Posle saslušanja policija me je sprovela u Kraljevo... Ne mogu da objasnim zašto sam to uradio. Ja sam običan član SDP-a i nemam nikakvu funkciju u stranci - rekao je na kraju saslušanja Gegić.
S. Marjanović

Sead Papić ranjen?!

Policija i dalje traga za Seadom Papićem, trećim osumnjičenim za ubistvo. Prema informacijama Pressa iz Pazara, Papić se tokom jučerašnjeg dana javio svojim rođacima i rekao da je ranjen!
U policiji nisu mogli da nam potvrde ovu informaciju.

Glasački listići u džepovima Durovića?!

Prema informacijama iz Novog Pazara, nije nikakva tajna da je ubijeni Ruždija Durović bio jedan od lokalnih kriminalaca i član SDA Sulejmana Ugljanina. I sam Ertan Gegić je u saslušanju u policiji opisao pokojnog Durovića kao "žestokog kriminalca kojeg je SDA stavio za kandidata za odbornika".
Prema nepotvrđenim informacijama, Durović je u trenutku ubistva imao pune džepove glasačkih listića!?! U Novom Pazaru postoje i svedoci koji mogu da potvrde da je Durović, tokom izbornog dana, obilazio glasačka mesta i pretio članovima komisije. Prema rečima jednog od članova komisije, Durović je na jednom biračkom mestu čak uzeo glasački spisak i izneo ga napolje, kako bi navodno "upisao jednog invalida koji ne može da glasa"!

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 11:10:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.