Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 13:59:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbija, zemlja staraca bez dece  (Pročitano 6414 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Ode vam tema bre sunce vam klaJisano!!

Aj da stavimo na stranu matematiku promile i sve ostalo - i za trenutak na stranu pitanje da li treba radjati 1 ili 6toro dece. Na stranu sve ustvari.

Kljucno pitanje - zasto se ljudi trude da odrze nesto sto nazivaju nacijom i drzavom - zasto ljudi zrtvuju sebe za ideale koje im serviraju politicari??? Drzavni aparat (politicari - birokratija) ima direktnog interesa da ima sto vise svojih gradjana - osnovni razlog - vise onih koji ce placati porez, vise onih koji se prizvoditi i trositi. Znaci ljudi su drzavi neophodni jer bez njih ne moze da postoji - ali da li je ljudima drzava neophodna. Ja bih rekao - JOCK! Ali je nuzno zlo jer pruza lagodniji zivot, laksi nego sto bi bio bez nje. Balans mora da postoji izmedju dve strane - neka vrsta sinergije. Drzava mora da prvo daje da bi pocela da dobija nazad. Slika negativnog nataliteta je ista skoro u celom razvijenom svetu - progres i razvoj svesti daje ljudima osecaj individualnosti i nezavisnosti. Daje im slobodu izbora. Koliko god se to cinilo sebicnim i egocentricnim nista protiv toga se ne moze na silu uraditi. Ni zapadna demokratija niti islamske republike nisu u balansu sa svojim gradjanima - zato i jedne gube stanovnike a druge ih imaju previse. Covecanstvo ce ici u pravcu u kome treba da ide - opstanak zemlje kao sto Srbija i njenog naroda nece zavisti mnogo od broja dece koji se rode vec od razvoja svesti u narodu o balansu u drzavi i naciji. Medjutim tako mala zemlja mora da prati ekonomske trendove sveta a oni ponajvise uticu na demografiju stanovnistva bilo koje zemlje. Jednom reciju - kuda svi tu i mali Mujo  - pa ako nas ne bude bilo nece nas biti i to je to. Tu nema niceg loseg ni dobrog - jednostavno ce biti posledica globalnih ekonomsko-demografskih trendova u celom svetu.

Nije stvar samo izradjati decu - treba radjati svesne gradjane - obrazovane, zdrave i sposobne da stvaraju. Sta imaju muslimani od miliona koji se radjaju ako svaki 10ti zavrsi osnovnu skolu. Kvantitet nije bitan - kvalitet je dominantna snaga. Ono sto ostaje kao problem je demografska bomba sa kojom se otimaju teritorije i menjaju granice (Kosovo npr) - resenje za sprecavanje tako necega nema ni jedna razvijena zapadna demokratija. Na kraju krajeva mozda tako treba da bude. Mozda treba muslimanima dati teritorije i dozvoliti im da se odcepljuju. Pitanje je kakav ce globalni uticaj imati takve drzavice kada ne bude bilo arapske nafte a stanovnitvo bude i dalje imalo 80% nepismenih. Nemojte da se zestite  preterano - ovo je samo glasno razmisljanje i hipoteza.  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 4372
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Necemo da se zestimo  Smile uvozicemo Romune i Bugare kao radnu snagu.Srbi ce biti samo ugledni obrrazzovani gradjani Smile

Nemojte da se zestite ovo je istina Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
HTC One
Odgvor na pitanje zasto cuvati naciju i drzavu je nesto sto ne mogu da ti objasnim recima (mogu teorijski), ali to nije onda moje licno misljenje. Prosto to je neki unutrasnji osecaj (bar u meni), mozda iracionalan ali je to tako i ne moze se promeniti. Postujem ja sve druge ljude (nacije, religije), ali ima zrno onoga sto me sprecava da kazem da nacija nije bitna i da je dovoljno reci da smo svi ljudi. Ljude postujem po tome kakvi su a ne sta su, ali ipak imam osecaj pripadnosti svojoj naciji, i zelim da se ona sacuva. Kao sto covek mora da sacuva svoj identitet u mnostvu ljudi, tako se mora ocuvati i identitet nacije.Kada govoris o muslimanima, znas dobro da nisu rodjeni sa odredjenim karakteristikama, vec su formirane u okviru nacije u kojoj zive. Ako ti se takav nacin zivota (kao njihov) ne svidja, eto jedan od razloga da cuvas naciju. Cuvajuci nju, cuvas ono sto si ti kao jedinka.

Zasto svi pricaju o "coporu" dece? Pa zar je dvoje, troje dece copor? A sve vise od jednog deteta doprinosi rast populacije. I opet naglasavam da to ne vezujem za ocuvanje nacije, vec licnu zelju. Ako se moja zelja poklopi sa korisnoscu za naciju, to je najbolje. Ali je licna zelja na prvom mestu.

Naravno da deca trebaju da budu obrazovana, ne znam ni jednu osobu koja bi zelela dece radi samog njihovog postojanja, a da ne razmisljaju kakvi ce ljudi postati. Ako se mora praviti paralela izmedju jednog obrazovanog deteta i 3 neobrazovana, ja sam za jedno. Medjutim, primecujem da je vecina ljudi koja diskutuje o ovome iskljuciva, i da ne vidi sredinu. Zasto, kao sto rekoh ne npr. 3 dece, a ne 1 ili 10? Zasto pretpostavka da ako ce ih biti vise bice i neobrazovana? A tek o onoj prici da neko ne zeli da trpi galamu dece, i da mu zena postane domacica i otromboljena  Smile, opet generalizacija. Pa da li je moguce da ne znate zene sa nekoliko dece, koje nisu domacice i koje su ostale zgodne, lepe i savremene? Samo kazem da je svaka generalizacija lose, a ovde je ima na pretek.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 13:59:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.