Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 08:07:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Duran Duran - 17. oktobra na Sajmu  (Pročitano 8140 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Nokia N86
Šta je Duran Duran tražio za koncert?

Tri luksuzna kombija, maser, crveni pasulj, vegetarijanska jela, ali bez crnog bibera, skupocena vina i šampanjac, berba izmedju 1988 i 1991, bekstejdž u kome je temperatura od 20 do 22 stepena, soba za zagrevanje saksofoniste i kulturno obezbedjenje... ovo je deo stvari koje su članovi benda "Duran Duran", koji će 17. oktobra svirati u Hali 1 Beogradskog sajma, tražili od organizatora koncerta.

Oni su izričito naveli da ne vole brzu i ekscentričnu vožnju. Takodje, poželjno je da njihovi vozači dobro poznaju Beograd i govore engleski jezik, prenosi "Blic".

U bekstejdžu se mora nalaziti šest prostorija: dve sobe za presvlačenje, za pušače i nepušače, u kojima je osim tuš-kabine, toaleta, stolova i stolica, potrebno staviti i veliki kauč, poveća ogledala i dva metra dugačku vešalicu za garderobu. Zatim, posebne sobe će imati prateći vokal, kao i saksofonista kome će ta prostorija služiti za zagrevanje pre nastupa.

Takodje, tu će biti i velika garderoba i gostinska soba koja može da primi 30 ljudi. Sveže oprani peškiri (poželjno je da oni koji će se koristiti na bini budu tamne boje) se podrazumevaju. Od organizatora je zahtevano i da temperatura u svim prostorijama bude izmedju 20 i 22 stepena, a engleski muzičari su zahtevali i da im se dva sata pre koncerta obezbedi maser.

Sajmon Le Bon i ostali članovi benda, kao i njihova prateća ekipa, tražili su nekoliko vrsta sokova (pomorandža, jabuka, ribizla), gazirana pića, "evijan" i "san pelegrino" mineralnu vodu, domaće i strano pivo (korona, beks, sol...), japanski zeleni čaj, kao i nekoliko flaša italijanskog crnog vina, dve boce belog vina "korton šarlemanj" i, na kraju, šampanjac "verv kliko" ili "bolindžer". Berba od ‘88 do ‘91.

Kada se radi o hrani, britanski muzičari su tražili domaću supu, sendviče, sveže povrće, mladi crveni pasulj, topla i hladna jela (vegetarijanska i „obična“), skuvani tofu, sarmice od vinskog lišća, ražani hleb, grčku salatu, voće (banane, groždje, breskve, trešnje, papaja), suši, a bogami i orasnice - domaće.

Jedini dodatni zahtev je bio da se u vegetarijanska jela ne stavlja crni biber, zato što je neko iz ekipe alergičan na njega!




Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung Neki shit
poludecu od nasih novinara i organizacije...

Ni u jednoj zemlji al bas ni u jednoj se ovakve informacije ne daju u javnost...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Nokia N86
Duran Duran u utorak na Beogradskom sajmu

Britanska grupa Duran Duran, za kojom je tokom 1980-tih vladala pomama nalik "bitlmaniji", nastupiće u utorak u Hali jedan Beogradskog sajma, i to u postavi iz doba najveće slave, od 1980. do 1985. godine.

Zbog histerije koja je za njima vladala, Sajmon Le Bon, Nik Rouds, Rodžer Tejlor, Endi Tejlor i Džon Tejlor bili su poznati kao "neverovatna petorka" - po ugledu na "neverovatnu četvorku", to jest The Beatles.

Grupa je bila najslavniji eksponent "novog romantizma", muzičko- stilskog pravca koji je proizašao iz "novog talasa", i koji je bio inspirisan stavaralaštvom i imidžem grupe Roxy
Music i Dejvida Bouvija.

Nazvan po čarobnjaku iz filma Rožea Vadima "Barbarela", Duran Duran takodje je bio simbol ranog MTV-ja, sa tada nevidjeno ambicioznim spotovima za pesme "Girls On Film" (1981), "Hungry Like a Wolf" (1982) i "Rio" (1982). Ti promo klipovi ustoličili su svih pet originalnih članova grupe za seks simbole. Sa druge strane, kritičari su tvrdili da je ogroman uspeh Duran Duran, naročito kod žena, zasnovan isključivo na frizurama i fizičkom izgledu Le Bona, Roudsa i "trojice Tejlora", koji nisu u srodničkom odnosu.

Duran Duran su 1981. godine, sa prvim singlom "Planet Earth", u prvi plan lansirali britanski pokret "novih romantičara", čiji su nosioci bili Visage, Spandau Balet i rana postava benda Ultravox.

"Planet Earth" utro je put kasnijoj praksi svemirske agencije NASA da pesme Duran Duran pušta astronautima u Zemljinoj orbiti.

Prvi album Duran Duran (1981), doneo je uz "Planet Earth" i prvi pravi hit, "Girls On Film", a 1982. bend je izdao "Rio", svoj po mnogima najbolji album. Spotovi za singlove "Hungry Like a Wolf", "Rio" i "Save A Prayer" probili su Duran Duran u Americi.

Bend je od 1982. do 1985. godine bio medju najpopularnijim na svetu, nanizavši impresivan broj "top ten" singlova u Velikoj Britaniji i SAD, medju kojima su najuspešniji bili "Is There Something I Should Know", "Union Of The Snake", "The Reflex", "Wild Boys" i "A View To A Kill" - tema za istoimeni film o tajnom agentu Džejmsu Bondu.

Na vrhuncu slave, 1985. godine, članovi su se, medjutim, okrenuli sporednim projektima koji su trebali da posluže kao predah, ali je ishod bio - cepanje grupe. Pevač Sajmon Le Bon i klavijaturista Nik Rouds ostali su nukleus Duran Duran koji je, sa promenljivim uspehom, nastavio da snima i svira tokom 1990-tih.

Grupa se 1993. vratila u sam vrh muzičkog šou biznisa sa singlovima "Ordinary World" i "Come Undone", ali nije uspela da se tamo održi, a sledeći album "Thank You", sa obradama "Duranovcima" omiljenih grupa, dobio je neke od najgorih kritika u istoriji popularne muzike.

Duran Duran su se, početkom novog milenijuma, okupili u prvobitnoj postavi, i snimili hvaljeni i komercijalno uspešni "Astronaut" (2004) - za sada poslednji album ove grupe. Rad na novom je u toku, a sadašnja, kratka turneja zamišljena je kao predah.




Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Nokia 
Imam dve pozivnice za galeriju, VIP je u pitanju, ali stajanje. Sedenje je rezervisano za Tadića i kompaniju Smiley

Dve za 4000 din.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Poznata licnost


Nef Imperatoriqus Extraordinare

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 4943
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja bila na koncertu prosle godine...
sta znam... iskreno receno razocarala sam se... Smile
zvuce oni odlicno.. uigrana masina... samo bre, totalno bez duse... :|
posle citam da je Sajmon i na nekom drugom evropskom koncertu izgovarao iste "provale" kao i na atinskom....
sve osmisljeno.. odrade posao i odu... meni posle bilo zao para  Smile
mada.. i publika je bila mlaka...

i da.. na kraju kad se predstavlja bend.. sajmon sidje u publiku da neko njega predstavi...
vezbajte teks.. mozda to budete bas vi  Smile
IP sačuvana
social share
                                                                                        
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1533
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Nokia 6630
Ja bila na koncertu prosle godine...
sta znam... iskreno receno razocarala sam se... Smile
zvuce oni odlicno.. uigrana masina... samo bre, totalno bez duse... :|
posle citam da je Sajmon i na nekom drugom evropskom koncertu izgovarao iste "provale" kao i na atinskom....
sve osmisljeno.. odrade posao i odu... meni posle bilo zao para  Smile
mada.. i publika je bila mlaka...

i da.. na kraju kad se predstavlja bend.. sajmon sidje u publiku da neko njega predstavi...
vezbajte teks.. mozda to budete bas vi  Smile
pa to je vec klasika...svi rade isto...i pricaju isto...samo menjaju imena gradova Smile
IP sačuvana
social share
* ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_,* ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_, *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Poznata licnost


Nef Imperatoriqus Extraordinare

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 4943
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ama, znam...
ali.. iako sam bila bas blizu bine.. nekako sam imala osecaj kao da nisam na koncertu nego da ih gledam na tv.. Smile
onda ja i drugarica lepo izadjemo iz guzve i sednemo na travu.. i na sred koncerta raspalimo trac partiju  Smile doslo mi da i kazem da stisaju malo muziku da nam ne smetaju  Smile
sve u svemu... duran duran su bili jako dosadni  Smile
IP sačuvana
social share
                                                                                        
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Nokia N86
Duran Duran: Istočna Evropa misterija za nas

Uoči koncerta u Beogradu, lider grupe "Duran Duran" Sajmon le Bon je na konferenciji za novinare priznao da o Srbiji ne zna mnogo, ali da ipak prati vesti o našoj zemlji.

"O vama znam to da ste imali lošeg predsednika, užasnog Slobodana Miloševića, i da ste ga oborili", rekao je Le Bon.

Na na pitanje šta misli o grupi Franc Ferdinand, izjavio je: "Franc Ferdinand? To je onaj koga su Srbi ubili?".

Da se "razume" u istoriju Sajmon je potvrdio i pričom o gvozdenoj zavesi.
"Nikada nismo bili u istočnoj Evropi. Istočna Evropa je za nas uvek bila velika misterija. Kako ste se vi osećali tokom godina gvozdene zavese?".

Kada su mu novinari rekli da je bivša Jugoslavija bila negde izmedju Istoka i Zapada, frontmen grupe Duran Duran je dodao: "Dobro, vi ste bili tako-tako".

Bas gitarista Džon Tejlor i klavijaturista Nik Rouds rekli su da su presrećni što grupa i dalje traje i što sviraju tamo gde nikada nisu bili, kao recimo u Beogradu.

"To je sjajan osećaj. Kad smo bili klinci bili smo u fazonu daj da napravimo grupu, iako nismo znali formulu uspeha. Da nam je neko tada rekao da ćemo 20 godina kasnije prvi put svirati u Beogradu, mislili bismo da je lud", rekao je Tejlor.

Upitani kako gledaju na to što su nekada bili seks simboli, obojica su kroz smeh odgovorila: "Pa, mi i dalje mislimo da smo seks simboli".

Na pitanje koju bi pesmu voleli da im sviraju na sahrani, odgovor je bio: "Oooo, kakvo pitanje! Recimo od Velvet andergraund "Sve sutrašnje zabave".

Nakon konferencije za novinare članovi grupe su otišli u klub "Absent" gde su se uz vino, karpadjo i biftek, opustili pred večerašnji nastup. Društvo su im pravili Ana Stanić, Rada Radenović, Vuk Veličković...




Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


eat steel !

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 853
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Motorola v3
to su bash fini momci majke mi !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Motorola c350
Pa kratko i jasno.... Bilo je preterano Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 08:07:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.13 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.