Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 42
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Saslušanje svedoka u postupku protiv Glavaša  (Pročitano 20028 puta)
10. Sep 2006, 13:54:18
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
    
Saslušanje svedoka u postupku protiv Glavaša

ZAGREB - Svedoci u sudskom postupku protiv Branimira Glavaša i Krunoslava Fehira, osumnjičenih za ratni zločin protiv srpskih civila u Osijeku 1991, obavestili su Županijski sud da ne mogu da dođu na raspravu, pa je saslušanje odloženo. Od troje pozvanih svedoka, koji su trebali da budu saslušani pred istražnim sudijom Zdenkom Posavcem, dvoje su obavestili sud da su sprečeni, dok trećem nije bio uredno uručen sudski poziv, rekao je portparol Županijskog suda Krešimir Devčić agenciji Hina.

Devčić je objasnio da će ti svedoci biti saslušani najverovatnije tokom oktobra, budući da su do tada zauzeti svi termini, ali je odbio da otkrije njihov identitet.

Nastavak saslušanja zakazan je za utorak 12. septembar, kada bi trebalo da budu saslušani drugi svedoci prema ranije utvrđenom rasporedu.

U istražnom zahtevu, tužilaštvo je predložilo saslušanje 45 svedoka, kao i sprovođenje dodatnih sudsko-medicinskih i balističkih veštačenja.

U predistražnom postupku, nezavisni saborski poslanik Glavaš je pred istražnim sudijom odbacio sve optužbe tužilaštva, koje ga tereti za zlostavljanje troje srpskih civila i ubistvo dvojice, a odbacio je i optužbu da je početkom rata u Osijeku imao svoju paravojsku. Krunoslav Fehir, bivši pripadnik osječke jedinice poznate pod nazivom "Branimirova osječka bojna - BOB", kojom je 1991. komandovao Glavaš, osumnjičen je da je zlostavljao jednog zarobljenog civila srpske nacionalnosti i pucao u njega. Fehir je to pred istražnim sudijom priznao i optužio Glavaša kao naredbodavca.
Beta
   


Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nije moguce da u hrvatskoj postoji sud za ratne zlocine!? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
Postoji normalan (redovan) sud - u ovom slučaju Županijski sud u Osijeku kao mjesno i stvarno nadležan sud prvog stupnja za kazneno djelo ratog zločina protiv civilna.

Kazneno djelo ratnog zločina inkriminirano je u Kaznenom zakonu Republike Hrvatske i za kazneni progon nadležan je Županijski sud u prvom stupnju jer je riječ od djelu za koje se može izreć kazna od 5 ili više godina zatvora.

Vrlo jednostavno.

Šta ti tu nije jasno?
« Poslednja izmena: 10. Sep 2006, 21:24:27 od st_faca »
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
Postoji normalan (redovan) sud - u ovom slučaju Županijski sud u Osijeku kao mjesno i stvarno nadležan sud prvog stupnja za kazneno djelo ratog zločina protiv civilna.

Kazneno djelo ratnog zločina inkriminirano je u Kaznenom zakonu Republike Hrvatske i za kazneni progon nadležan je Županijski sud u prvom stupnju jer je riječ od djelu za koje se može izreć kazna od 5 ili više godina zatvora.

Vrlo jednostavno.

Šta ti tu nije jasno?


Pardon, ispričavam se... došlo je do greške, umjesto "izmeni" kliknuo sam na "citiraj"...

Neka moderatori obrišu ovaj drugi post... sory, nije bilo namjerno!!!!
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Koliko ste dosad ljudi osudili?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
Koliko smo dosad ljudi osudili?  Smile

Pa nemam pojma... ne vodim ja statistiku....

Koliko ja znam -

- bilo je suđenje u Splitu petorici okrivljenika za zločin u Lori, i svih pet su dobili osuđujuće presude i zatvorske kazne
- bilo je u Rijeci suđenje Norcu, Oreškoviću i onome trećemu (zaboravio sam mu ime) i sva trojica su dobila osuđujuće presude, Norac mislim 7 godina ((ili 9, nisam siguran) a Orešković maksimalno (znači 20 godina) ali nisam 100% siguran za kazne

To je ono što ja znam...

Samo, štos je u tome što postoji Ustavni zakon o suradnji sa sudom u Haagu, po kojemu se svaki istražni zahtjev i svaka optužnica za kaznena djela iz grupe ratnih zločina moraju poslat tužiteljstvu u Haag, pa ako tužiteljstvo odluči da će se postupak vodit u Hrvatskoj, onda to vodi sud u Hrvatskoj, a inače se svi postupci vode u Haagu.

Kužiš?
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
E dok vi sudite i posle najmanje 3 godine osudite par zlocinaca dotle u Srbiji osude cele dobrovoljacke jedinice za ratni zlocin i kazne su uglavnom u proseku oko 15 godina. A o hagu da ne govorim koliko Srba ceka ili je vec osudjeno, mogu zatraziti i neka prava nacionalnih manjina.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
Pa je li to nešto govori o broju zločinaca?

To je najniža razina formalne logike: više osuda = više zločinaca; manje osuda = manje zločinaca
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne nego to dokazuje da hrvatska za razliku od Srbije neizvrsava svoje medjunarodne obaveze.
A to moze i da znaci da manje hrvatskih zlocinaca=mnogo zlocina.
Dosta srpskih zlocinaca=malo zlocina
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
Pa ne bih baš rekao... Mi smo Gotovinu predali sudu, ostali optuženici su u Haagu... a Mladića još nema ni čut ni vidjet... a ni Karadžića... a vjerovatno ni još nekih...

Hrvatska izvršava svoje međunarodne obveze barem u istoj mjeri kao i Srbija ako ne i više...

A ako ćemo (opet) o formalnoj logici

Kako je moguće da bude dosta zločinaca a malo zločina? Malo nelogično, zar ne?




Ma... u stvari... ode ova rasprava daleeeeeeko van teme, a meni se ne ide u offtopici...  ako imaš još pitanja u hrvatskom kaznenopravnom sustavu ili o postupku protiv Glavaša, izvoli,slobodno pitaj.

U protivnom, molin te molaj me sa tin bedastoćama
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 42
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.