Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Naučite nešto o praznoverju na koje svaki dan nailazite i u koje možda verujete  (Pročitano 4617 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 9820
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Z240
Svaka cast, super tema! Smile Smile Smile

U potpunosti se slažem

Odrasla sam sa babom i dedom i kljukali su me od malena raznim sujeverjima koja su u narodu na kraju postala običaj, na primer:

1. kad neko umre od ukućana pokri ogledala - da bi njegova duša otišla iz kuće
2. kad odlaziš sa sahrane operi ruke - da ne poneseš parče duše umrlog sa groblja
3. kad dolaziš na babine a imaš menstruaciju, povuci bebu za nos i reci: sve što poželela tvojoj mamo poželela i sebi inače će se beba osuti jer se smatralo da je žena tada nečista
4. ne stavljaj bebi pelenu blizu glave - smrdeće joj iz usta
5. ne stavljaj tašnu na pod - bićeš siromašan
6. ne gazi po ljuski od crnog luka - imaćeš bolne menstruacije
7. ne stavljaj bebine cipelice na sto - boleće je noge
8. ne ostavljaj piće u čaši kad si u gostima - ostavljaš im svađu
9. ne stavljaj hleb na sto naopačke - ukućani će se svađati

Imam ja ovoga na pretek, ali neću da smaram - hoću samo da kažem da u neke stvari verujem i pridržavam ih se (kucanje u drvo kad se pohvališ ili ponadaš nečem lepom i sl)

A što se tiče petka 13. neću da plašim nikog - moj stric je rođen na takav dan - izgoreo je kao dete, kao momka ga je udario kamion i smrskao mu nogu... zapitajmo se da li je slučajno ili ne
IP sačuvana
social share
sve je ovo igra,šala,volim te budalo mala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Deus non est

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 8798
Zastava Udaljen za debljinu senke
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia onaj zajebani
sujeverje je totalno sranje...oko moje zgrade ima par crnih macaka i mesu pota su mi presle ulicu i nista...ja u to ne vjerujem...to je totalni smor...i glupo je...pogotovo ono sa bebama i pelenama i smradom.... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 9820
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Z240
Slažem se zato sam i navela sve to

A ja u kući imam crnog mačora
IP sačuvana
social share
sve je ovo igra,šala,volim te budalo mala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 332
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Siemens neki stari
Kad smo kod izbegavanja broja 13 niko od vozaca formule 1 ga ne nosi na svom bolidu. Nisam siguran ali mislim da je jedan vozac koji je nosio taj broj poginuo pa ga sada svi za svki slucaj izbegavaju
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 9820
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Z240
Primer izuzetno surovog običaja a koje se pretvorilo u praznoverje pa čak i u uzrečicu:

Prvi se mačići u vodu bacaju

Svoje začeće ova izreka vuče još iz doba vladavine Turaka, kada je postojao običaj (uglavnom na selu) da se mlada (srpska naravno) prvu bračnu noć vodi kod age, paše ili ko je već bio najvažniji u tom kraju. Ako bi se u roku od devet meseci rodilo dete ono je ubijano jer se nije moglo znati ko ga je napravio, otud izreka da se prvi mačići u vodu bacaju...
IP sačuvana
social share
sve je ovo igra,šala,volim te budalo mala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Samsung S8
Ovo mi malo menja pogled na svet....
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.065 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.