Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 08:58:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tuča u bolnici  (Pročitano 1810 puta)
06. Sep 2006, 12:57:52
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone SE 2020
Tuča u bolnici

Vera Ilić dovela bolesnu ćerku u čačansku bolnicu i potukla se sa doktorkom Marijanom Glišić, obe tvrde da su dobile batine

"Možda je iznerviralo to što sam joj rekla da bi me razumela kad bi i ona imala dete"

ČAČAK - Vera Ilić (39) iz sela Prislonica kod Čačka i doktorka Marijana Glišić potukle su se na Odeljenju neurologije u čačanskoj bolnici! Obe tvrde da je napala ona druga, a istinu bi trebalo da utvrdi sud, pošto je protiv obe žene podneta prekršajna prijava.
Vera Ilić kaže za Press da je u subotu u čačanskoj bolnici "doživela neviđenu neprijatnost".
- Otišla sam na odeljenje sa detetom koje se gušilo i borilo za vazduh, ali tamo sam od dežurne doktorke bukvalno dobila batine. Udarila me je u prsa i posle toga pozvala policiju, a ja sam čekala ispred zaključanih vrata neurološkog odeljenja - priča ogorčena majka, i dodaje da su između nje i dežurne doktorke pale i teške reči.
- Da sve bude gore, moja ćerka je bez ukazane lekarske pomoći sve to posmatrala na hodniku. A najgore od svega je to što, kada je detetu i ukazala pomoć, doktorka Glišić jednostavno rekla da traži izuzeće od lečenja i vratila Jelenu kući. Nakon terapije koju je dete dobilo u bolnici, mojoj ćerki je trenutno bilo bolje, ali su se simptomi uvrtanja jezika, trnjenja i gušenja vratili iste večeri. Tako smo oko ponoći morali da ponovo iz Prislonice dođemo u bolnicu, posle čega je dete primljeno na Odeljenje pedijatrije. Doktorku je verovatno izazvao moj bezazleni komentar da bi razumela kako se osećam kad bi  i sama imala dete - priča Vera.
S druge strane, doktorka Marijana Glišić, koja je načelnik neurologije u čačanskoj bolnici, tvrdi da je Ilićeva prva nju napala, zbog čega je pozvala policiju.
- Ta žena je ušla izbezumljena i u startu počela da me napada. Jesam je odgurnula, ali je nisam udarila, već je ona mene uhvatila za mišice i bukvalno bacila na zid. Sva sreća da je na hodniku bilo ljudi koji su došli u posetu, pa su me odbranili - kaže za Press Glišićeva, i pokazuje vidljive modrice na rukama. Ona dodaje da će protiv Vere Ilić podneti tužbu, ali naglašava da je najvažnije da je bolnička procedura, kada je reč o bolesnoj devojčici, potpuno ispoštovana.
Direktor čačanske bolnice dr Miloje Vukotić nije juče za Press želeo detaljnije da komentariše incident koji se dogodio u subotu. On je rekao da će uprava bolnice svakako sprovesti legalan postupak koji je predviđen u ovakvim slučajevima.
- Policija je o ovom slučaju sačinila detaljan zapisnik. Mi ćemo na stručnom kolegijumu, na nivou kolektiva, doneti odluku o eventualnoj krivici doktorke Glišić, o čemu ćemo obavestiti javnost - rekao je Vukotić.
(G. P.)

Prekršajne prijave protiv obe žene


Portparol čačanske policije Biljana Nastić kaže za Press da je policija brzo izašla na lice mesta i obavila uviđaj.
- Policija je obavila uviđaj, napravila službenu belešku i protiv obe žene, zbog remećenja javnog reda i mira, podnela prijave prekršajnom sudiji - kaže Nastićeva.

Otac: Tužiću ih sve

Otac 13-godišnje Jelene Ilić, Mišo, kaže da će protiv dežurne lekarke podneti tužbu.
- Neću žaliti pare da tu lekarku onemogućim da više bilo čije dete dovede u opasnost. Angažovaćemo advokata i tužićemo i doktorku i bolnicu, a sva sredstva koja dobijemo na sporu, daćemo u humanitarne svrhe - kaže Ilić.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 08:58:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.