Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 13:51:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vu­ko­var no­va pri­ča  (Pročitano 8525 puta)
05. Sep 2006, 00:33:09
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
B. PO­PO­VIĆ, 4. septembar 2006

Od stal­nog do­pi­sni­ka Za­greb
Srp­ski i hr­vat­ski đa­ci u Vu­ko­va­ru po­sle de­vet škol­skih go­di­na od ponedeljka su po­no­vo u istim ško­la­ma!
Ot­ka­ko su is­toč­na Sla­vo­ni­ja i za­pad­ni Srem iz RSK re­in­te­gri­sa­ni u Hr­vat­sku, uče­ni­ci hr­vat­ske na­ci­o­nal­no­sti išli su u raz­li­či­te ško­le ili u su­prot­ne sme­ne od de­ce ko­ja su škol­ski pro­gram pra­ti­la na srp­skom je­zi­ku i ći­ri­lič­nom pi­smu. Kra­jem pro­šle škol­ske go­di­ne, Tre­ća sred­nja ško­la 15-ak da­na or­ga­ni­zo­va­la je eks­pe­ri­men­tal­nu za­jed­nič­ku na­sta­vu. Pro­ba je, oči­gled­no - pro­šla.
- Bi­la je to i že­lja uče­ni­ka, ali i pre­po­ru­ka Mi­ni­star­stva obra­zo­va­nja. Do­ka­za­li smo da de­ca mo­gu za­jed­no da idu u ško­lu, ako se već dru­že po ka­fi­ći­ma ili di­sko­te­ka­ma - ob­ja­snio je Vla­di­mir Ma­tić, di­rek­tor Tre­će sred­nje ško­le u Vu­ko­va­ru.
Pre po­čet­ka no­ve škol­ske go­di­ne odr­žan je i sa­sta­nak u ka­bi­ne­tu vu­ko­var­sko-srem­skog žu­pa­na Bo­že Ga­li­ća, i po­dr­ža­na ide­ja o me­ša­nju srp­skih i hr­vat­skih ode­lje­nja. Sa­stan­ku su pri­su­stvo­va­li i po­moć­ni­ci mi­ni­stra obra­zo­va­nja i pred­stav­ni­ci lo­kal­nih pro­svet­nih vla­sti.
Oko 400.000 osno­va­ca i 200.000 sred­njo­ško­la­ca u Hr­vat­skoj, od ove škol­ske go­di­ne ra­di­će po do­sta ras­te­re­će­nom na­stav­nom pro­gra­mu. Vi­še pa­žnje po­sve­ti­će se is­ku­stve­nom uče­nju, iz­vo­đe­nju eks­pe­ri­me­na­ta i pra­će­nju pro­me­na, dok će ma­nje bi­ti "bu­ba­nja", uče­nja for­mu­la i jed­na­či­na, da­tu­ma... đa­ci će ubu­du­će bi­ti po­šte­đe­ni pam­će­nja poj­mo­va, go­di­na i de­fi­ni­ci­ja.
Ina­če, Hr­vat­ska je pr­va dr­ža­va u Evro­pi ko­ja od sle­de­će go­di­ne uvo­di oba­ve­zno sred­njo­škol­sko obra­zo­va­nje.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


heroj ulice

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1874
Zastava Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Motorola v360v
 Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 356
Zastava Singidunum
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Siemens c72
E hvala bogu ako je to tako Smile. Dobro je ako ta deca i omladina mogu da zive i uce u najnormalnijim uslovima. Najinteresantnije od svega je da je to bila i zelja ucenika, a ne samo politicara, jer je mnogo vaznije realno stanje na terenu nego zelje politicara i njihov marketing (ovo vazi samo ukoliko je to zaista bilo tako, mada nemam razloga da sumnjam u dopisnika Novosti). Jedino sto jos uvek nije dobro je to sto sumnjam da je broj Srba u tom kraju onakav kakav je bio pre rata, mislim da se povratak raseljenih suvise sporo izvodi, al popravice se i to valjda vremenom (bitno je samo da medju ljudima na terenu nema netrpeljivosti).

I nije losa ova zadnja recenica da je Hrvatska prva koja uvodi obavezno srednjoskolsko obrazovanje. To svakako ne moze da skodi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung S7220
E hvala bogu ako je to tako Smile. Dobro je ako ta deca i omladina mogu da zive i uce u najnormalnijim uslovima. Najinteresantnije od svega je da je to bila i zelja ucenika, a ne samo politicara, jer je mnogo vaznije realno stanje na terenu nego zelje politicara i njihov marketing (ovo vazi samo ukoliko je to zaista bilo tako, mada nemam razloga da sumnjam u dopisnika Novosti). Jedino sto jos uvek nije dobro je to sto sumnjam da je broj Srba u tom kraju onakav kakav je bio pre rata, mislim da se povratak raseljenih suvise sporo izvodi, al popravice se i to valjda vremenom (bitno je samo da medju ljudima na terenu nema netrpeljivosti).

I nije losa ova zadnja recenica da je Hrvatska prva koja uvodi obavezno srednjoskolsko obrazovanje. To svakako ne moze da skodi.

Морају... услови за Европску Унију...
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
a kad ćeš ti u srednju školu?
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1032
Zastava U pokretu
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Mudar potez  Smile

Uvodjenje obavezne srednje skole potrebno i kod nas. Prosla su ona vremena kada se covek sa zavrsenom osnovnom skolom mogao smatrati pismenim.
IP sačuvana
social share
Jednom merim, tri put secem....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung S7220
a kad ćeš ti u srednju školu?

Glupiranje na forumu u porastu...
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
a kad ćeš ti u srednju školu?
A ti kod psihijatra??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
odoste u opff topic Smile kakve to veze ima sa srpskom i hrvatskom decom??? Smile
Svaki rat besni, besni pa zavrsi i nakon toga sledi onaj period vestackog pomirenja Smile koji negde traje duze negde krace. negde strane sile ili jednostavno domace vlasti pod uticajem stranih sila to isforsiraju brze, negde sporije...I naravno velike ustupke treba uciniti, kao sto je na primer to rasterecenje ucenika isl. Sve, samo kako bi uspeli tu decu da stave u iste klupe, makar i za vreme casova jedni drugima psovali majke. e sad, i ja sam definitivno za to da kad tad ta deca su morala zapoceti neki normalan zajednicki zivot.samim tim sto si ostao da zivis u jednoj suverenoj drzavi sasvim je normalan proces da ces se uklopiti u drustvo i nastaviti zivot nekim normalnim tokovima.daj boze da to sve funkcionise kako treba i da ta deca zaista zajedno nastave dalje skolovanje i zivot..Ne moze covek ni vecito ziveti u proslosti niti mrzeti zbog nekoga ili necega citavu naciju. Mislim da je ovo zaista mudar poduhvat i da je svakako bio neminovan...
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


čovjek čudan!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 133
Zastava Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Motorola Bla Bla
...i nikad narod zaboravit nece Vukovar...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 13:51:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.