Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Разнет „мицубиши”  (Pročitano 3317 puta)
03. Sep 2006, 01:44:18
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Eксплозија у београдском насељу Баново Брдо
Разнет „мицубиши”
Могући мотиви инцидента „грађевинска мафија” или кумовске везе са Милорадом Улемеком Легијом



Непознати нападач поставио је јуче ујутру експлозивну направу под аутомобил „мицубиши пајеро” Милана и Јасне Муњас, у Орселиновој улици 55, на Бановом брду у Београду. У страховитој експлозији, која је се десила око 4, 30 часова јуче ујутру, срећом није било повређених, али је зато причињена велика материјална штета.

Један од станара околиних зграда испричао је да је експлозија страховито одјекнуло читавим Бановим брдом и да су се готово сви житељи пробудили у тренутку детонације.

У експлозији је готово уништен „мицубиши пајеро”, а значајно су оштећени и аутомобили са оближњег паркинга – „пежо 206” и „голф”. Од детонације су попуцали готово сви прозори на околним кућама и зградама.

На место догађаја убрзо је, после експлозије, стигле специјализоване екипе београдске полиције које су у присуству дежурног истражног судије и заменика државног тужиоца обавиле увиђај. Даљу истрагу водиће оперативци Петог одељења Полицијске управе Београд који су задужени за утврђивање узрока пожара и експлозија.

Први резултати истраге говоре да је под „мицубиши” постављен пластични експлозив. Полиција сматра да овај напад није дело професионалца и специјалисте за експлозивне направе, који је овај смртоносни занат изучио у ратовима на просторима бивше СФР Југославије, већ да је реч о приученом минеру. На тај закључак полицију наводи чињеница да је под аутомобил била постављена количина експлозива знатно већа него што је била довољна да разнесе џип породице Муњас.

Први резултати истраге такође говоре да ово заправо није био покушај убиства неког од чланова породице Муњас, већ да је била својеврсна опомена. Мотив за сада није познат, па полиција испитује пословне и породичне везе породице Муњас због којих је овај напад могао да буде изведен. Незванично, ова породица се бавила грађевинским пословима, па је могуће да се замерила неким члановима такозване грађевинске мафија о којој се у последње време много говори. Други извори наводе да разлози за експлозију можда јесу у информацијама да су Милан и Јасна Муњас кумови Милорада Улемека Легије, првооптуженог за убиство др Зорана Ђиђнђића и осуђеног за убиство Ивана Стамболића и покушај атентата на Вука Драшковића у Будви.


Izvor: Politika / Д. Т.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
BOMBOM NA Legijinog kuma

U bombaškom napadu uništena kuća Milana Munjasa, kuma Legije i čoveka koji godinama pomaže porodicama poginulih i uhapšenih članova JSO!

Korišćen eksploziv C4...
Moguća meta bila porodica bivše "beretke" Nenada Ilića, čija supruga Marija sa dvoje male dece živi u ovoj kući

Munjas: Zato što sam Legijin kum u vreme "Sablje" bio sam mesec dana u pritvoru

Marija Ilić: Sreća da deca i ja nismo povređeni, eksplozija nam je raznela pola stana

BEOGRAD - Na kuću Milana Munjasa, kuma Milorada Ulemeka Legije, juče ujutru u 04.30 bačena je eksplozivna naprava! Od siline eksplozije popucala su sva stakla na ovoj i okolnim zgradama, a potpuno je demoliran Munjasov džip "micubiši pajero". Stradala su i blindirana vrata garaže na ovoj kući, a oštećeni su i svi automobili koji su se nalazili u okolini. Prema nezvaničnim informacijama, u napadu je korišćen plastični eksploziv "C4", koji po pravilu koriste vojne službe.
U zgradi Munjasa u Orfelinovoj ulici stanuje pet porodica i srećom niko od njih nije povređen. Munjas, koji je krstio decu Milorada Ulemeka i koji godinama pomaže porodice poginulih i uhapšenih članova JSO, kaže za Press da je ovaj napad "politički pritisak".
Krstio Legijinu decu
- Ovaj napad je posledica političkih pritisaka prema onima koji su bili i dalje su bliski sa pripadnicima JSO. Meni je savest potpuno čista, jer nikad u životu nisam prekršio zakon. Dugo godina sam uspešan privrednik, bavim se investicijama i nekretninama i nikad nisam imao problema. Nikom se nisam zamerio jer mi je životna filozofija samo fer i otvorena igra. Verovatno je jedna moja krivica to što sam Legijin kum i zbog čega sam i proveo mesec dana u pritvoru u vreme "Sablje". Nikad nisam ni krio da pomažem Legijinoj porodici i porodicama ostalih pripadnika "crvenih beretki" koji su poginuli na ratištu ili se nalaze u pritvoru - kaže Munjas za Press.
Međutim, kao moguća meta ovog bombaškog napada pominje se i porodica bivše "beretke" Nenada Ilića (pogledaj okvir). Ilićeva supruga Marija, sa dvoje maloletne dece, već godinama živi u ovoj kuću i bomba je eksplodirala upravo blizu njenih vrata. Munjas je zbrinuo ovu porodicu kada im je oduzeto službeno obezbeđenje. Marija Ilić kaže za Press da je cilj ovog napada upravo likvidacije njene porodice!
- Prava je sreća što moja deca i ja nismo povređeni, jer je eksplozija raznela pola stana! Neverovatno jaka eksplozija odjeknula je oko pola pet, dok smo deca i ja spavali. Ovo je vrhunac konstantnih pritisaka na moju porodicu koji traju poslednjih pet godina, otkako je Nenad u pritvoru - kaže Marija Ilić.
Telefonska provera napada
Ona dodaje da uoči ovog napada nije dobijala direktne pretnje.
- Međutim, odmah posle eksplozije usledio je poziv. Tačno u 04.45 sati zazvonio je fiksni telefon, a kada sam podigla slušalicu veza se prekinula. Neko je očigledno proveravao da li smo živi i verovatno nije želeo da čuje moj glas - kaže Ilićeva supruga.
Marija tvrdi da "ne zna ko stoji iza ovog napada", niti iz kojih razloga neko želi da ubije nju i decu.
- Ne želim da razmišljam o tome, niti je moje da istražujem zbog čega smo izabrani za metu. Trudim se da živim neprimetno kao 99 posto drugih žena koje gaje malu decu. Radim u privatnoj firmi i funkcionišem kao sav normalan svet. Decu sam sklonila na sigurno, još ne znam da li ću se i ja preseliti - objašnjava supruga bivšeg pripadnika JSO. Policija se do zaključenja ovog izdanja nije oglašavala o ovom događaju.
T. Ivančević
S. Dž. Stojanović

Dve verzije komšija

Među komšijama u Orfelinovoj ulici sa kojima smo juče razgovarali kruže dve verzije o mogućim bombašima na kuću Milana Munjasa. Prema jednoj, eksploziv su ubacila "tri klinca" koji su viđeni kako protrčavaju pored Munjasove kuće u subotu rano ujutru, a prema drugoj, eksploziv je izbačen iz zatamnjenog "džipa".
- Ovo je izuzetno mirna ulica i nikad se nije desilo nešto slično. Stanari kuće ispred koje je bačen eksploziv su divni ljudi i dobre komšije i nije se nikad moglo primetiti da se tu odvija nešto sumnjivo. Svi smo u šoku. Eksplozija nas je probudila iz sna, a na mene se sručilo staklo od prozora koji je popucao - kaže Munjasov komšija.

Munjas: Očajnički potez

Milan Munjas smatra da je ovaj napad "očajnički potez onih koji po svaku cenu žele da ih Milorad Ulemek i ostali optuženi iz JSO ne razotkriju".
- Šta god da je, nedopustivo ja da se baca eksploziv na kuću u kojoj žive žene i deca. Čudne stvari su se zaređale u poslednje vreme, počev od toga da sudija Marko Kljajević pred kraj suđenja za ubistvo Zorana Đinđića naprasno napušta pravosuđe, pa do ovakvih niskih pretnji - smatra Munjas.

Ilić već osuđen na 15 godina za ubistvo Stambolića

Bivši pripadnik Jedinice za specijalne operacije Nenad Ilić osuđen je na 15 godina za ubistvo Ivana Stambolića i pokušaj ubistva Vuka Draškovića u Budvi, a čeka presudu i za zločin na Ibarskoj magistrali. On je optužen da je vozio "kamion ubicu". Vrhovni sud Srbije ukinuo je prvostepenu presudu za ovaj zločin, kojom su i Ulemek i Ilić osuđeni na po 15 godina. U toku je treće suđenje po redu.
Milorad Ulemek Legija za ubistvo Ivana Stambolića dobio je najveću zatvorsku kaznu, 40 godina. Kao i Ilić i Legija čeka kaznu za četvorostruko ubistvo na Ibarskoj magistrali. On je prvooptuženi za ubistvo premijera Srbije Zorana Đinđića i tereti se kao član "zemunskog klana".

Aleksandra Ivanović, Legijina supruga, za Press - Napadaju porodice optuženih za Ibarsku!

Ne želim da nagađam ko je i kakav motiv imao za ovaj napad. O tome treba da brine neko drugi, kaže supruga Milorada Ulemeka

Supruga Milorada Ulemeka Legije, Aleksandra Ivanović, kaže za Press da posle bombaškog napada na kuću njihovog kuma Milana Munjasa "ne zna kome više da se obrati za pomoć".
- Više je nego evidentno šta se dešava! Posle ovog napada jasno je da su porodice, žene i deca optuženih za Ibarsku magistralu nezaštićeni i ostavljeni na vetrometini. U toj kući živi supruga Nenada Ilića, Marija, sa dvoje maloletne dece! Njima je naš kum Milan Munjas ustupio na korišćenje deo kuće. Ne želim da nagađam ko je i kakav motiv imao za ovaj napad. O tome treba da brine neko drugi, po službenoj dužnosti. Ostavljam istražnim organima da obave svoj posao - kaže Aleksandra Ivanović.
Iako ne želi da upire prstom ni u koga, Aleksandra pita kome je to najviše smetalo što je njoj i porodici dodeljeno službeno obezbeđenje i ko je vršio pritisak da joj se ono ukine. Ona dodaje da je juče ujutru, odmah posle eksplozije, posetila Mariju Ilić, koja je u vreme napada bila u kući.
- Marija je veoma uznemirena, a scena koju sam zatekla podsetila me na slike iz Vukovara. Bomba je bačena na deo kuće u kojoj ona sa dvoje maloletne dece živi. I ja sam žena sa dvoje male dece nekog ko je osuđen za Ibarsku magistralu, kao i Marija - kaže Aleksandra, i dodaje da je njihov kum Milan Munjas uvek brinuo o njoj i deci.
(G. T.)

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Eksplozija u Orfelinovoj ulici, na Banovom brdu u Beogradu

Bombom na kuću Legijinog kuma

Nepoznate osobe bacile dinamit na kuću u kojoj živi porodica Nenada Ilića, zvanog Glavonja (32), bivšeg pripadnika "crvenih beretki"

BEOGRAD - U dvorištu kuće u kojoj živi porodica Nenada Ilića zvanog Glavonja (32), bivšeg pripadnika "crvenih beretki", optuženog za četvorostruko ubistvo funkcionera SPO na Ibarskoj magistrali i pokušaj atentata na Ibarskoj magistrali, juče ujutru, oko 4,15 časova, nepoznate osobe bacile su bombu. U eksploziji nije bilo povređenih, a od siline detonacije razneta je garaža pored kuće, a oštećeni su džip "micubiši pajero", BMNJ i "pežo" koji su se nalazili u istom dvorištu. Velika materijalna šteta napravljena je i u stanu porodice Ilić, a popucala su i sva stakla na prozorima obližnjih kuća.
      

ANONIMNI POZIVI

Marija Ilić, supruga Nenada Ilića, rekla je za Glas da ne može da upre prstom u napadače i naglašava da je ovaj incident posledica petogodišnjih pretnji.
- Još uvek sam u šoku. Sa dvoje male dece živim u tom stanu, koji sada izgleda kao da je u Bejrutu. Štokovi su izleteli od eksplozije, a te večeri sam spavala u sobi koja je bila najbliže mestu eksplozije. Ne znam ko je ovo napravio. Nikad se nisam eksponirala i skretala pažnju na sebe, a kao supruge uhapšenih pripadnika JSO smo satanizovane- kaže Marija. Ona naglašava da dobija anonimne višegodišnje telefonske pozive na kućni telefon od kada je njen suprug optužen za ubistvo na Ibarskoj magistrali. "Neko samo pozove, ćuti, i spusti slušalicu. Ponekad se ne javljaju jedno vreme, pa opet nastave. Šta da vam kažem kada mi je pola sata posle eksplozije, oko 4,45 usledio opet anonimni poziv", kaže supruga optuženog Ilića.
D. Ć.
      
   
   

Kuća, u Orfelinovoj ulici 55, na Banovom brdu, ima nekoliko stanova, a vlasništvo je Milana Munjasa (50), kuma Milorada Ulemeka Legije. U jednom od njih stanuje i Ilićeva supruga Marija i njihovo dvoje dece. Pretpostavlja se da su nepoznate osobe bacile plastični eksploziv C-4 izuzetno razorne moći između ograde i Munjasovog džipa. Prema jednoj verziji, tri nepoznate osobe su protrčale u to vreme Orfelinovom ulicom i bacile eksplozivnu napravu, a po drugoj, eksploziv je bačen iz automobila u pokretu.

Milan Munjas izjavio je za Glas da su svi ukućani u trenutku eksplozije spavali i da ih je eksplozija prestravila. On kaže da ne zna ko stoji iza napada. "Nemam ideje ko bi mogao da bude naredbodavac. Ja sam biznismen i ne bavim se nikakvim mutnim radnjama. Nemam čak ni obezbeđenje. Da neko hoće mene da likvidira, mogao bi to bez problema učiniti svakoga dana, na primer dok igram fudbal", rekao je Munjas. On je dodao da je u poslednje vreme dobijao pretnje od nepoznatih osoba, a da je jučerašnja eksplozija samo način da se zaplaši. Munjas je vodio računa o Legijinoj porodici i ovog leta je sa njima bio i na moru na Crnogorskom primorju.

On kaže i da nisu tačni navodi medija da je Legijina supruga Aleksandra Ivanović sa decom pobegla u inostranstvo. Munjas je rekao i da, kad god je bio u mogućnosti, pomagao je i Ilićevu porodicu, posebno nakon što im je ukinuto obezbeđenje.

Jedan stariji gospodin kazao da je od ranog jutra ispred Orfelinove 55 "prodefilovalo mnogo ljudi u crnom i da su svi bili vidno namršteni".
Katarina Jovanović


Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Opo­me­na za Ibar­sku?
R. KO­VA­ČE­VIĆ, 3. septembar 2006

VRE­LU je­sen 2006. go­di­ne, u ko­joj se oče­ku­je pre­su­da za ubi­stvo pre­mi­je­ra Đin­đi­ća, u su­bo­tu, 2. sep­tem­bra, pod­gre­jao je još je­dan u ni­zu in­ci­de­na­ta, ko­ji još od ma­ja uzi­ma­ju za­let. To­ga da­na, u ra­nim ju­tar­njim sa­ti­ma, oko 4.20 sa­ti, raz­net je džip Mi­la­na Mu­nja­sa, ku­ma pr­vo­op­tu­že­nog za ubi­stvo pre­mi­je­ra Đin­đi­ća, Mi­lo­ra­da Ule­me­ka Le­gi­je. Ra­zor­ni eks­plo­ziv (ne­zva­nič­no, voj­ni C4) ba­čen je is­pred zgra­de na Ba­no­vom br­du, u ko­joj sta­nu­je još pet po­ro­di­ca, me­đu ko­ji­ma je i po­ro­di­ca Ne­na­da Ili­ća, biv­šeg pri­pad­ni­ka JSO, osu­đe­nog na 15 go­di­na za­tvo­ra zbog uče­šća u zlo­či­nu na Ibar­skoj ma­gi­stra­li, ubi­stvu Iva­na Stam­bo­li­ća i po­ku­ša­ju ubi­stva Vu­ka Dra­ško­vi­ća.
U ja­koj eks­plo­zi­ji ošte­će­na je ga­ra­ža u pri­zme­lju ku­će, a stra­da­lo je i ne­ko­li­ko auto­mo­bi­la.
Ne sa­op­šta­va­ju­ći de­ta­lje, u MUP Sr­bi­je je re­če­no da je od de­to­na­ci­je eks­plo­ziv­ne na­par­ve, po­sta­vlje­ne is­pod dži­pa mar­ke "mi­cu­bi­ši pa­je­ro", pri­či­nje­na ma­te­ri­jal­na šte­ta i da je is­tra­ga o do­ga­đa­ju u to­ku. Bez na­vo­đe­nja ime­na vla­sni­ka de­mo­li­ra­nih auto­mo­bi­la, MUP ot­kri­va da je džip bio par­ki­ran u Or­fe­li­no­voj uli­ci is­pred bro­ja 55.
U tre­nut­ku eks­plo­zi­je, u dnev­noj so­bi, is­pred ko­je je "pu­klo", na­la­zi­la se Ili­će­va su­pru­ga Ma­ri­ja, ko­ja tu ži­vi sa dvo­je de­ce, od osam i pet go­di­na.
Ja­ka de­to­na­ci­ja raz­ne­la je vi­še pro­zo­ra na obli­žnjim ku­ća­ma, či­ji sta­na­ri ka­žu da je pra­vo ču­do da sr­ča i de­lo­vi fa­sa­da obli­žnjih zgra­da, ni­su ne­ko­ga po­vre­di­li.
Le­gi­jin kum Mi­lan Mu­njas, ko­ji je u vre­me ak­ci­je "Sa­blja" bio u pri­tvo­ru me­se­ca da­na, pod­vla­či da ne­ma ni­ka­kve ve­ze s kri­mi­na­lom i pod­ze­mljem, te da mu ni­kad ni­ko ni­je pre­tio. Na­pad do­vo­di u ve­zu s pri­ti­sci­ma na Le­gi­ji­nu po­ro­di­cu, o ko­joj bri­ne.
Mu­nja­sa po­mi­nju i kao čo­ve­ka ko­ji po­ma­že, ne sa­mo Le­gi­ji­noj, ne­go i osta­lim po­ro­di­ca­ma po­gi­nu­lih i uhap­še­nih pri­pad­ni­ka "cr­ve­nih be­ret­ki".

VE­ZA
MO­TI­VI pod­me­ta­nja eks­plo­zi­va ni­su po­zna­ti. Ma­ri­ja, su­pru­ga Ne­na­da Ili­ća, za­po­sle­na je u jed­noj pri­vat­noj fir­mi, a Mi­lan Mu­njas se za­jed­no sa su­pru­gom Ja­snom ba­vi tr­go­vi­nom i grad­njom ne­kret­ni­na.
Slo­bo­dan Mi­li­vo­je­vić, Ule­me­kov i Ili­ćev advo­kat, na­gla­ša­va da je u na­pa­du upo­tre­blje­na pro­fe­si­o­nal­na bom­ba, što bi mo­glo da zna­či da ga je pro­fe­si­o­na­lac i iz­veo. Isto­vre­me­no, uve­ra­va da eks­plo­zi­ja ima ve­ze s Vu­kom i Da­ni­com Dra­ško­vić, od­no­sno s nji­ho­vim ne­za­do­volj­stvom pre­su­dom za ubi­stvo če­tvo­ri­ce čla­no­va SPO.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6

3. septembar 2006.
RAZNET DŽIP LEGIJINOG KUMA
Vojni eksploziv bačen na kuću Milana Munjasa, kuma nekadašnjeg komandanta JSO, demoliran i stan bivše "beretke" Nenada Ilića

BEOGRAD - Džip Milana Munjasa (49), kuma Milorada Ulemeka Legije, raznet je juče ujutro, u 4.20 sati, u snažnoj eksploziji kada je na njegovu kuću na Banovom brdu bačen razorni eksploziv C4! U eksploziji je oštećen i stan u kome živi porodica Nenada Ilića, pripadnika JSO, osuđenog za zločin na Ibarskoj magistrali, ubistvo Ivana Stambolića i atentat na Vuka Draškovića. U stravičnoj eksploziji stradalo je nekoliko automobila, potpuno su raznete garaža u prizemlju i ograda kuće.

Čelična kapija izletela je iz ležišta i odletela na ulicu, a od detonacije je popucalo i pedesetak prozora na obližnjim kućama i zgradama. Samo pukim slučajem u eksploziji nije bilo povređenih, iako su polomljena stakla, komadi fasada i razvaljenih roletni leteli svud unaokolo. Ulemekova supruga Aleksandra Ivanović došla je kod kumova čim je čula za eksploziju, ali nije želela da komentariše događaj.

Zasad nije poznato da li je napadač vojni eksploziv C4 bacio preko ograde kuće u Orfelinovoj ulici 55, ili je on podmetnut. Naprava je eksplodirala između džipa i ograde, tik ispod dnevne sobe, u kojoj je u trenutku napada spavala Ilićeva supruga Marija.
- Na trenutak je od eksplozije bilo toliko svetlo kao da je dan. Samo čudom niko nije povređen - ogorčeno kaže Marija Ilić, koja u ovom stanu živi sa decom koja imaju osam i pet godina.
Foto

U eksploziji oštećeno nekoliko susednih zgrada

U stanu je potpuna havarija. Razvaljene roletne, staklo, delovi fasade i parčići crepa sa dvorišne ograde prekrili su pod. Legijin kum Milan Munjas i njegova supruga Jasna su u šoku. Pričaju da su kamere u trenutku napada bile podešene samo na trenutni nadzor, pa nisu snimile napadača. Munjas kaže da mu se u životu nije desilo ništa slično i zato veruje da napad na njegovu kuću ima veze s pritiscima koji se poslednjih dana vrše na Legijinu porodicu.

On podseća i na to da je Legijina supruga Aleksandra pre tri nedelje ostala bez policijskog obezbeđenja i da je zbog toga napustila zemlju.
- Poslednjih dana Legijinoj porodici su upućivane intenzivne pretnje i pojačani su pritisci na njih. Verujem da ovo ima veze sa Legijom, jer ja brinem o njegovoj porodici. Kada su počele pretnje, sklonio sam njegovu i Aleksandrinu decu, a u nedelju sam se vratio s mora, na kome sam takođe bio sa njima. Nekome je sve to očigledno dobro poznato - kaže Munjas.

On ističe da nema nikakve veze ni sa kriminalom ni sa podzemljem, niti je u bilo kakvim mutnim poslovima.
- Napad nema nikakve veze sa mnom. Niko mi nikada nije čak ni ogrebao auto. Osim što sam Legijin kum, ja brinem i o nekoliko porodica pripadnika JSO, poput familije Nenada Ilića. Zato verujem da je ovo tendenciozan napad, pokušaj zastrašivanja i novih pritisaka na Legiju i njegovu familiju - objašnjava Munjas.

U šoku su i Munjasove komšije. Oni o Milanu i Jasni, kao i Mariji Ilić, imaju samo reči hvale. Razočarani su, međutim, reakcijom policije i načinom na koji su juče ujutro obavili uviđaj.
- Policija nije ušla ni u jedan jedini stan, iako su sva stakla popucala. Parče stakla palo je na krevet mog deteta, koje je još u šoku, ali policiju to nije interesovalo. Nisu čak ni snimili oštećenja na našim zgradama i kućama - priča komšinica iz broja 56.

Na kući u broju 58 polomljeno je 18 prozorskih stakala. Eksplozija se čula i na Čukaričkoj padini i višim delovima Banovog brda.
      

Krvavo upozorenje Ulemeku i njegovoj porodici?!

Ulemekov i Ilićev advokat Slobodan Milivojević veruje u to da napad ima veze "s pozivom na linč" posle presude za ubistvo četvorice funkcionera SPO na Ibarskoj magistrali.
- Danica i Vuk Drašković su javno rekli da sud nije uradio posao kako treba i da će zato oni preuzeti to na sebe. Bila je to prva direktna pretnja upućena osuđenima, i od tad Danica i Vuk permanentno traže krv i likvidaciju. U jučerašnjem napadu je upotrebljena profesionalna bomba, a napadač je možda i neko ko je podoban i pod utiskom onoga što traže krvožedni Draškovići - kaže Milivojević.
On ne isključuje ni mogućnost da je napad izveo profesionalac:
- Možda su na ovaj način upućene nove pretnje i krvavo upozorenje. U svakom slučaju, Draškoviće smatram direktno odgovornim za napad, jer neprestano podstrekavaju na ovakav čin i traže nekakvu svoju osvetu. To se, nažalost, juče i dogodilo porodici Nenada Ilića, a preko Milana Munjasa upućena je pretnja i Legijinoj familiji. Njegovu porodicu verovatno nisu direktno napali, jer pretpostavljaju da i posle ukidanja obezbeđenja o njima neko brine.
Milivojević tvrdi da i iza nedavnog ukidanja policijske zaštite Legijinoj ženi stoji ista osoba.
- Danica Drašković je tražila da se Aleksandri ukine obezbeđenje i u tome je i uspela, preko trgovačke vlade, koja svake noći ima problem da li će opstati sutra - zaključuje Milivojević.
      
Misteriozni telefonski poziv

Neposredno posle eksplozije, Marija Ilić primila je čudan telefonski poziv.
- Javila sam se na telefon, ali je taj neko odmah prekinuo vezu. Poziv verovatno ima veze sa eksplozijom - priča Ilićeva.


Izvor: Kurir / D. MANOJLOVIĆ
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Eksplozija u Beogradu
Bombaš u bekstvu

BEOGRAD - Policija još traga za napadačem koji je pre tri dana u Orfelijinoj ulici bacio bombu na kuću u kojoj žive Milan Munjas, kum Milorada Ulemeka Legije, bivšeg komandanta JSO, i porodica Nenada Ilića, pripadnika iste jedinice.

Operativci ne zaobilaze ni to što je Munjasova supruga Jasna drugarica Legijine žene Aleksandre Ivanović i kuma jedne od njihovih kćeri. Zbog te veze ne odbacuje se mogućnost da je napad upozorenje Legijinoj porodici, kojoj je nedavno ukinuto policijsko obezbeđenje.

Takođe, istražni organi ispituju da li je meta bombaša bio Milan Munjas, poznati građevinski preduzimač, i zbog prirode poslova kojim se bavi. Možda je u tom poslu, u kome se obrću velike sume novca, sa nekim došao u sukob.

Ne odbacuje se, kako kažu nezvanično u MUP, ni manje realna mogućnost da je bombaš imao na meti porodicu Nenada Ilića. Ilić je, da podsetimo, osuđen na 15 godina zatvora zbog učešća u atentatu na Vuka Draškovića, dok je Legija zbog istog zločina dobio maksimalnih 40 godina robije.

Srpski pokret obnove juče je podneo krivičnu prijavu protiv Slobodana Milivojevića, advokata Milorada Ulemeka Legije, zbog izjave jednom dnevniku u kojoj je povodom ove eksplozije izneo nekoliko optužbi na račun vodećih ljudi te stranke.

A. Ž. A.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
"Napad delo građevinske mafije"
Beograd -- Napad na kuću Milana i Jasne Munjas nije izveden zbog Ulemeka, već je u vezi s građevinskom mafijom, saznaje Politika.


Slobodan Milivojević, advokat Milorada Ulemeka, optužio je predsednika Srpskog pokreta obnove Vuka Draškovića i njegovu suprugu Danicu da su odgovorni za bombaški napad na kuću Munjasa, koji je u kumovskim vezama sa Ulemekovom suprugom. Nepoznati napadači su u noći između petka i subote bacili bombu na Munjasovu kuću. U eksploziji niko nije stradao, ali je učinjena veća šteta.

Prema prvim rezultatima istrage, kako navodi izvor Politike iz vrha MUP-a Srbije, napad nije izveden zbog Ulemeka. "Prve informacije nesumljivo govore da je napad delo građevinske mafije. Porodica Munjas ima firmu koja se bavi građevinskim radovima i nedavno se zadužila kod jednog od poslovnih partnera", rekao je izvor lista.


Izvor: B92
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.