Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Medium Coeli - Sredina neba u horoskopu  (Pročitano 26361 puta)
20. Jun 2006, 01:22:34
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
Medium Coeli - Sredina neba u horoskopu

Predavanje i razgovor sa Frenkom Klifordom
Frenk Kliford (Frank Clifford) se bavi astrologijom i hiromantijom više od 15 godina, a njegova karijera je višestruka. Pored rada sa klijentima, Frenk je redovan tutor pri Londonskoj školi astrologije, gost je mnogih radio i TV emisija, kao i pisac mesečnih horoskopa za časopis "Marie Claire". Frenk je takođe kreator baze podataka za astrološki program "Solar Fire" i osnivač izdavačke kuće "Flare". Autor je knjiga "Britanske zvezde", "Savremena hiromantija" i "Gledanje u dlan", a trenutno piše knjigu "Sredina neba u horoskopu".


Šta simboliše MC?

Uspeh
Imidž
Uzori
Reputacija i status
Sažeta biografija
Rana stremljenja
Roditeljsko nasleđe


Uspeh - MC pokazuje najbolji i najkraći put do uspeha i javnog priznanja (kao i kakvu vrstu ponašanja treba da izbegnemo). MC nam ukazuje na vrstu uspeha koji nas lično ispunjava, kao i šta je po nama uspeh i zašto želimo da ga postignemo. Element znaka u kome se MC nalazi, otkriva nam šta nas motiviše na uspeh. MC je kruna naše profesije, naše lične sudbine i donekle naša krajnja destinacija. Ovoga najčešće postajemo svesni za vreme, ili posle Saturnovog povratka.

Imidž - MC
predstavlja imidž i javnu personu, pre nego karakter ili lični temperament. MC je mesto u horoskopu gde smo pod svetlima reflektora, za razliku od IC-a gde se povlačimo u privatnost. Nemoguće je da ovaj deo nas ne pokažemo svetu jer MC predstavlja ono što ljudi čuju o nama pre nego što nas sretnu. Ako smo prisutni u javnosti, MC pokazuje kako nas ljudi vide, i kako nas klasifikuju.

Uzori - MC
otkriva kome i čemu se divimo, na koga se ugledamo i kakvi bi želeli da budemo. Takođe otkriva ko su nam heroji i koga "dižemo u nebesa".

Reputacija i status - MC ukazuje na reputaciju kakvu bi želeli da imamo, ali i onu koju možda nerado prihvatamo (ponekad je u pitanju samo jedan događaj). Na primer, Boris Beker ima sa jedne strane MC-a Uran, a sa druge Veneru. Uran koji je prvi prešao preko MC-a ukazuje na njegov munjeviti uspeh na teniskim terenima. Kasnije, Venera i njegov MC u Vagi dolaze do izražaja i Boris postaje poznat po svojim ljubavnicama (njegova vanbračna afera i seks sa ljubavnicom u japanskom restoranu je svojevremeno imala veliki publicitet).

Sažeta biografija - MC je takođe i biografija u kratkim crtama, kako bi sebe opisali drugima, kao i po čemu bi voleli da nas drugi pamte.

Rana stremljenja - MC
nam otkriva šta smo u detinjstvu želeli da budemo kad porastemo.

Roditeljsko nasleđe - MC kao i IC je naše roditeljsko nasleđe. MC simboliše kakva su očekivanja, ambicije i želje roditelja koje oni prenose na nas i koje mogu kasnije da nas opterećuju u životu. Šta roditelji traže od nas, što se kasnije prenosi na društvo - šta društvo traži od nas? Roditelji su prvi autoriteti koje srećemo u životu i MC pokazuje kakav je naš odnos prema autoritetima.
« Poslednja izmena: 30. Avg 2006, 16:16:07 od Makishon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
MC u horoskopu

MC je jedan od četiri ugla u horoskopu, koji predstavljaju dvosmerne prozore u svet:
Asc (vatra) - šta nas motiviše kada zakoračimo u svet.
IC (voda) - naša osnova, koreni; ko smo kada smo sami.
Desc (vazduh) - naš odraz kroz odnose sa drugima.
MC (zemlja) - naša intencija da stvorimo nešto solidno da drugi vide.

Pošto je MC jedan kraj meridijana, IC takođe treba uzeti u obzir. Kada se planeta nađe na jednom kraju meridijana ona naglasi taj ugao, ali utiče i na celu osu. Da bi u potpunosti razumeli svoj meridijan, obratite pažnju na oba znaka, koji su uvek u opoziciji; na primer, Bik na MC-u i Škorpija na IC-u. Ovo su dva potentna znaka, jedan materijalno, drugi emotivno. Sa ovakvom osom, moguće da je osoba u detinjstvu bila suočena sa borbom za opstanak ili nekom krizom (Škorpija IC), koja je na nju ostavila trag kao osećaj nesigurnosti i nemanja konrole nad sudbinom, tako da osoba teži profesiji koja će biti profitabilna, stabilna i pouzdana (Bik MC). Osoba želi da se obezbedi materijalno (Bik) u slučaju lične krize (Škorpija).

IC je podsvesna motivacija koja nas podstiče na dostignuća, a planeta na IC-u, njegov vladar, kao i aspekti, ukazuju do koje mere je osoba motivisana. često sa MC-IC osom, osoba želi ono što joj je poznato (IC), dok ne smogne hrabrosti da sazna šta je to što želi (MC). Zato ne možemo da znamo gde idemo (MC) ukoliko ne znamo odakle dolazimo (IC).

Planete na MC-u

Planeta u konjukciji sa MC-om ima najsnažniji uticaj na MC.
Ovo su samo neka od mojih zapažanja i ukratko opisuju neke od mnogih načina na koje planete mogu da se manifestuju:

Sunce na MC-u - često osobe sa ovom pozicijom iako ne žele da budu "pod svetlima reflektora" ili izloženi javnosti, mogu da imaju poteškoća da ne budu primećeni u domenu koji predstavlja znak na MC-u. Zanimljivo je da se ova pozicija ne nalazi često u horoskopima poznatih ljudi ili lidera, koliko je za očekivati. Takođe, Sunce na MC-u može da ukazuje na roditelje sa neostvarenim ambicijama, koji žele da žive kroz dete i koji su uložili puno energije u nadi da će dete da "blista" za njih.

Mesec na MC-u - Sa ovom pozicijom, osoba ima vezu sa javnošću na emotivnom nivou. Ovo je slika osobe koja je društveno povezana i koja ima puno veza kroz mrežu poznanstava, a često su prisutne i porodične veze na poslu. Ona može da radi u nekoj uslužnoj delatnosti ili u domenu koji je tog trentka popularan. Sa Mesecom na MC-u osoba neće uvek biti "in vogue" i njena reputacije može da raste i opada (kao mesec); posao i profesija takođe mogu biti izloženi promenama.

Merkur na MC-u
- Ova pozicija opisuje osobu koja prikuplja informacije i podatke, koja povezuje ljude i razmenjuje ideje. Osobe sa Merkurom na MC-u vole da pričaju o drugima (naročito iz oblasti koju predstavlja znak na MC-u), kao što i drugi vole da pričaju o njima. Takođe, ove osobe su vične kako konverzaciji tako i pisanju, iz raznoraznih oblasti, a akcenat je na raznolikosti.

Venera na MC-u - Ovo je osoba koja voli provod i koja misli da život treba da je zabava i zato je često drugi ne shvataju ozbiljno. Osobe sa ovom pozicijom su najčešće poznate po svojim ljubavnim aferama i stilu oblačenja; mogu da budu vrlo zabavne i ulepšaju svaki društveni skup. Najviše im odgovaraju profesije koje su vezane za estradu, modu i lepotu. Venera na MC-u takođe može da ukaže na osobu čija budućnost, poziv ili profesija su usko vezani za partnera, ili neko ko čeka na odluku partnera pre nego što napravi važan korak u svom životu.

Mars na MC-u
- Osoba sa ovom pozicijom može da bude vrlo ambiciozna i u žurbi da što pre stigne do vrha. Ovo može da bude slika ambicioznog mladog skorojevića, koji diže prašinu i provocira autoritete. često, osoba sa Marsom na MC-u mora da se bori da bi opstala na vrhu, gde svaki poslovni sastanak može da bude takmičenje ili odmeravanje snaga. Osoba želi da bude viđena kao "osvajač"; iako se ponekad nađe u ulozi negativca, često je borac za bolje uslove i prava podređenih.

Jupiter na MC-u - Imidž osobe sa ovom pozicijom je često preuveličan i mnogo raskošniji od stvarnosti. Osoba možda teži da bude okružena uticajnim prijateljima, u želji da se njihov status prenese i na nju. Sa Jupiterom na MC-u osoba je često viđena kao filantrop, učitelj, Svengali, ili kao tvorac velikih planova; takođe, možda želi da izigrava Boga i ima vlast. Ključna reč je "integritet" i osoba sa ovom pozicijom treba da teži besprekornom ponašanju. U suprotnom, osoba se može naći u situaciji gde je njena reputacija dovedena u pitanje (naročito u kombinaciji sa Neptunom).

Saturn na MC-u - Osobe sa ovim položajem sa teškoćom se oslobađaju "uloge", koju su dobile od roditelja (znak MC-a pokazuje koji je stereotip u pitanju); na njih porodica i rodbina imaju snažan uticaj. One imaju veliki osećaj odgovornosti i od njih se možda očekuje da nastave porodičnu tradiciju, a često i žele da budu viđene kao neko ko održava tradiciju. Sa Saturnom na MC-u, osobi su neophodni konkretni rezultati da bi se osećala uspešnom, a njen uspeh kao i neuspeh ili greške koje je napravila, često su izloženi javnosti da služe za primer drugima.

Uran na MC-u - Ova osoba kao da nije iz ovog vremena, već svojim stavovima, ponašanjem i izgledom često štrči iz gomile. Moguć je i osećaj nepripadnosti društvu u kome živi, kao i porodici. Uran na MC-u često ukazuje na nagle preokrete sudbine, gde osoba preko noći postane popularna, da bi isto tako iznenada nestala iz javnosti; ili na iznenadne promene posla. Takođe, Uran je izražen u horoskopima osoba koje se bore za slobodu govora i koje izražavaju mišljenje koje možda plaši druge, ali i kod onih koji to pokušavaju da spreče kroz cenzuru (oba ekstrema su prisutna!).

Neptun na MC-u - Osobe sa ovom pozicijom često nemaju predstavu kako ih drugi vide. Na žalost, osoba sa Neptunom na MC-u često ostavlja neodređen i maglovit utisak i može da bude viđena kao nepouzdana i neprofesionalna i zato može da ima problema da bude adekvatno plaćena za svoj posao. Osoba možda ima tendenciju da je drugi vide kao mučenika, ili kao sanjara koji gleda na svet kroz ružičaste naočare.

Pluton na MC-u - Tradicionalno ova pozicija sugeriše moć iza prestola. I zaista, osoba često ima moćan i prikriven uticaj u svom okruženju. Pluton predstavlja ugnjetača, ali i ugnjetenog i od osobe zavisi koju će ulogu da odabere. Osoba je možda u mladosti bila na milosti drugog i osećala se bespomoćno. Ovaj položaj može da ukaže i na osobu sa mrljom na svom imenu ili reputaciji, kao i na neku prikrivenu porodičnu tajnu. Ponekad, osoba mora da počne sve ispočetka i Pluton na MC-u može da siboliše "povratak otpisanih".

Hiron na MC-u - Osoba sa ovim položajem često ima hrabrosti da se suprotstavi porodici, poslodavcima i društvu, i tako uspostavi svoj autoritet. Međutim, često mora da "plati" za svoje reči i stavove.
« Poslednja izmena: 30. Avg 2006, 16:17:33 od Makishon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
Intervju sa Frenkom Klifordom


"MC je važan koliko i Ascendent"

Sedim sa Frenkom u kafiću, gde razmenjujemo utiske sa konferencije i pričamo o temi njegove najnovije knjige - MC u horoskopu...

Dejana: Kakvi su ti utisci sa konferencije?

Frenk: Ovo je moja četvrta poseta konferencijama Astrološkog udruženja... čini mi se da je prošle godine bila mnogo veća razmena iskustava i da ove godine nije bilo dovoljno astrologije u predavanjima. Lično, nisam veliki ljubitelj teorije, principa ili filozofije astrologije. Moj pristup astrologiji je baziran na izučavanju horoskopa, pronalaženju veza i razumevanju odnosa - na konkretnim horoskopima i konkretnom istraživanju. Tako da na konferencijama želim da saznam i naučim nešto novo iz primenjene astrologije, kroz zapažanja, otkrića i tehnike drugih astrologa. Svaka konferencija je koncentrat astrološkog talenta, astrologa sa bogatim iskustvom i želeo bih da sam imao više prilike da čujem njihova lična zapažanja. Ove godine razmena ideja je bila više na teoretskom nivou, sa filozofskim pogledima o stanju astrologije u svetu i univerzumu.

Dejana: Da, slažem se sa tobom. Međutim, ovo je moja treća poseta i ono što sam primetila je da konferencije imaju vrlo izraženu temu. Ove godine, konferencija je održana u Bat Spa Univerzitetu, sedištu Sofija centra, gde su prvoj generaciji upravo dodeljene magistarske diplome iz astrologije. Mislim da je Astrološko udruženje UK želelo, ne samo da promoviše, već i proslavi povratak astrologije na univerzitete i da su zato ove godine predavanja bila više na akademskom nego na primenjenom nivou. Prošle godine je zaista bilo mnogo više praktičnih predavanja...

Frenk: U pravu si. Takođe su promovisali i status astrologije u društvu.

Dejana: Na konferenciji si održao predavanje o MC-u, a upravo pišeš i knjigu na tu temu. Reci mi šta te je privuklo da počneš da proučavaš MC?

Frank: MC nije dovoljno istražen; ne znam za ostatak Evrope, ali u UK i SAD sigurno nije. Mislim da je zapostavljen, a po meni, MC je važan koliko i Ascendent. Astrolozi mu uglavnom površno pristupaju i posmatraju ga samo kao karijeru ili roditelja. Mene MC intrigira i kada klijentu tumačim horoskop, to je prva stvar od koje počnem. Iz mog iskustva, MC je najlakši način da se pristupi horoskopu, zato što nam puno govori kako klijent želi da bude viđen, imidž koji želi da projektuje, kao i kako ga drugi ljudi vide. Ponekad, klijent može da bude nervozan kada dođe kod astrologa, zabrinut da će astrolog momentalno da sazna nešto što bi on rađe da sakrije. Možda je u pitanju njegova seksualna opredeljenost ili možda neka trauma iz detinjstva. Međutim, ako počnem da tumačim kartu od MC-a, sa opisom kakav bi klijent želeo da bude, čemu se divi i stremi, to može puno da pomogne da se probije led, jer klijent vidi da razumem nešto o njemu i da ga ne osuđujem. Takođe, mnogi klijenti upravo dolaze kod astrologa jer ne ispunjavaju ono čemu teže, tako da pričajući o MC-u astrolog pomaže klijentu da stupi sa time u kontakt. Istovremeno, MC nije previše ličan kao Asc ili Mesec i ne tera klijenta da se suoči sa nečim što on možda odmah ne bi želeo - ako bih počeo od Meseca, to bi moglo da ga uznemiri. Neko ko ima, na primer, Mesec-Saturn ili Mesec-Uran bi momentalno ustuknuo, neko sa Asc u Škorpiji verovatno ne želi da se odmah otvori i priča o tome. Zato klijent verovatno neće imati ništa protiv da pričamo o opsesivnim, sitničarskim osobinama Device na MC-u, čak možemo i da se šalimo na račun MC-a.
Volim da radim nešto novo, što nije u potpunosti otkriveno, i zato me je MC privukao. Dosta sam ga proučavao i moj rad obuhvata veliki broj primera i knjiga će pre svega biti na tome bazirana, bez previše teorije. Po meni je neophodno da astrologija bude bazirana na horoskopima i praktičnim primerima.

Dejana: S obzirom da si prikupio veliki broj horoskopa poznatih ličnosti za astrološki program "Solar Fire", kao i za svoju knjigu "Britanske zvezde", da li ti je ta baza podataka pomogla u tvom radu na MC-u? Pretpostavljam da zvezde imaju izražen MC u svojim horoskopima.

Frenk: Da, dosta mi je pomogla. Naročito što podatke nisam prikupljao kao veverica, već sam proučavao njihove živote. Kod kuće imam jako puno biografija, oko 800, i ne samo u knjigama već i kao snimljene TV emisije.
Inače, ne bih rekao da sve zvezde imaju izražen MC, osim da im MC sa sigurnošću opisuje čime se bave. Poznati i uspešni ljudi ga očigledno više koriste, inače ne bi bili primećeni.

Dejana: Da li iz tvog iskustva, uspešne ličnosti imaju više planeta u gornjoj polovini horoskopa?

Frenk: Ne, ni najmanje. Ako zaista želiš da dominiraš svetom, u horoskopu je neophodno da imaš Merkur-Pluton ili Mesec-Pluton, po mogućstvu na jednom od uglova.

Dejana: Zanimljivo, a zašto misliš da je tako?

Frenk: Iz iskustva. Pošto sam proučavao na stotine horoskopa (uključujući i poznate ličnosti), primetio sam da je Pluton glavni faktor. I Merkur-Pluton, i Mesec-Pluton mogu da budu do te mere opsesivni sa nekom oblasti iz svog života, da, donekle, nemaju izbora osim da to pokažu drugima. Uspešni ljudi ovu kombinaciju koriste kreativno, dok su, na primer, kriminalci otišli drugim putem.
Ako bih ovo posmatrao kroz hiromantiju: desna ruka je povezana sa levom stranom mozga i to je Merkur, dok je leva ruka povezana sa desnom stranom mozga i to je Mesec. Tako da ljudi sa kombinacijom Mesec-Pluton komuniciraju preko desne strane mozga, podvlače se pod kožu na vrlo subliman način. Merkur-Pluton osobe utiču na ideje, mišljenja i tako manipulišu mase.

Dejana: Da li možeš da mi navedeš još neku astrološku "zabludu" koja je vezana za MC?

Frenk: Kroz svoja astrološka istraživanja, primetio sam da se planete koje nose opšte prihvaćenu simboliku određenog posla, ne nalaze uvek u horoskopu ljudi koji se tim poslom bave. Na primer, Neptun koji je simbol za muziku, ne nalazi se u horoskopima muzičara, osim ukoliko muzičar nije neptunski tip. Naravno da će muzičar sa Neptunom na Asc, ili u konjukciji sa Mesecom, ili opoziciji sa Suncem, biti karizmatičan neptunski tip muzičara, možda i na drogama, ili u potrazi za nirvanom. Međutim, veliki broj muzičara neće biti taj tip, zato što im je neophodna disciplina, vežba i puno rada, a to je Saturn. Zato je, po meni, naučno istraživanje Gokelijana izuzetno važno, jer je pokazalo da ako se planeta nađe u određenoj zoni horoskopa, to ukazuje na tip osobe, a ne na vrstu posla kojom se osoba bavi. Na primer, ako je u pitanju Mars, a osoba je zidar, to znači da je osoba marsov tip zidara. Ako je u pitanju Saturn, a osoba je političar, onda imamo saturnov tip političara...itd.

Dejana: Da, potpuno se slažem sa tobom. Na žalost, puno metodičnih astrologa voli da pripisuje određena zanimanja određenim planetama, i ne samo zanimanja... Nedavno je u Astrologosu objavljen intervju sa Bobom Muliganom u kome je on jako lepo opisao kako svaka planeta može da vlada olovkom u zavisnosti od njene primene i ugla posmatranja.

Frenk: Takvu vrstu vežbi i ja često radim sa studentima. Svaka planeta može da opiše za šta god se uhvatiš, bilo da je u pitanju olovka, biljka ili religija. Izuzetak je horarna astrologija, gde je neophodno da, na primer, auto bude predstavljen određenom planetom. Međutim život je mnogo kompleksniji od toga i stvari treba posmatrati višeslojno.

Dejana: Gde se po tebi vidi poziv u nečijem horoskopu?

Frenk: Mislim da puno ljudi prolazi kroz život ni ne znajući šta im je poziv ili da ga uopšte imaju. Jedna od osnovnih uloga astrologa je da pomogne ljudima da prepoznaju svoj životni poziv. Svi imamo poziv, koji može da se vidi u horoskopu. Po meni poziv ima nekoliko signifikatora: MC, njegov vladar, kao i planete koje ga aspektuju. U svom predavanju sam dao hierarhiju kojim redom posmatram signifikatore u horoskopu.
Ako neko želi da se bavi svojim pozivom, da mu to bude profesija, Mesec je onda jako važan. Jer, ako želiš da se nečim baviš iz dana u dan, to onda treba da je u skladu sa tvojim Mesecom: navike, raspored, rutina, šta svakodnevno očekuješ i želiš od života. Kada je poziv u skladu sa Mesecom onda je dnevni ritam života dobra baza za profesiju. Na primer, ako imaš MC u Biku i Mesec u konjukciji sa Neptunom, bolje da ne pokušavaš da stvoriš praktičnu bazu za svoj MC jer to nije u skladu sa tvojim Mesecom. Sa Mesec-Neptunom tvoja svakodnevnica je verovatno haotična i ne voliš mnogo da radiš. Tako da je neophodno da se nađe rešenje između želje da se kreira nešto solidno i konkretno i očekivanja da stvari dolaze olako, bez mnogo truda i rada.
Takođe i Sunce treba da je u skladu sa pozivom. Međutim ja ne pridajem Suncu preveliku važnost kao neki astrolozi. Iz mog iskustva, Sunce je retko prominentno u horoskopima poznatih i uspešnih ljudi i skoro nikada nije na MC-u. Dopada mi se ideja Liz Grin, koja kaže da je Sunce na MC-u pokazatelj da roditelji vrše uticaj na dete da postigne uspeh za njih, a ne za sebe - mislim da je ovo veoma važno. Međutim, Sunce je vezano za MC, na isti način na koji je Mesec vezan za IC. Ako su Mesec i IC naši koreni, mesto odakle dolazimo, Sunce i MC obeležavaju naš životni put i gde idemo. Sunce takođe predstavlja ono čemu težimo, želju da postanemo neko, ili da budemo ono što jesmo i zato je važno u kakvom je odnosu sa MC-om i da li su u skladu. Naravno, ceo horoskop je na neki način vezan za poziv, a ovo su faktori koji mislim da su najvažniji.

Dejana: Pošto se dugo godina baviš hiromantijom, napisao si i dve knjige na tu temu, da li možeš da mi kažeš kako hiromantija može da bude od koristi astrolozima?

Frenk: Na više načina, iako se hiromantija i astrologija ne preklapaju onoliko koliko je za očekivati. Na primer, osobe sa zemljanom ili vazdušnom rukom ne moraju da budu zemljani ili vazdušni znaci, niti da imaju taj element dominantan. Tako da je pomalo čudno kad neko ko ima izrazito vodeni horoskop - ima vazdušnu ruku. Međutim, ja se služim hiromantijom i astrologijom više od deset godina zajedno i mislim da se dosta nadopunjuju. U astrologiji, horoskop može da bude natalna karta drveta, ili psa, ili organizacije - bilo čega. Horoskop je jednostavno opis trenutka u vremenu. Kada tumačimo horoskop, kao trenutak u vremenu, kao mapu potencijala, moramo da budemo obazrivi kakve zaključke izvodimo, jer ne možemo da budemo sigurni u kom pravcu se osoba razvila. Astrolog ne zna kroz šta je osoba prošla, niti u kakvim okolnostima je odrasla i kako je to uticalo na njen život. U hiromantiji, dlanovi su deo nas i pokazuju na koji način smo se razvijali tokom godina. Linije se stalno menjaju: linija srca počinje da se razvija u pubertetu; zatim, linija sudbine, Saturnova linija, počinje da se razvija između sedme i desete godine, kada deca počinju da spoznaju da nisu jedini na svetu i počinju da razvijaju osećaj odgovornosti. U hiromantiji, dlanovi nam govore gde se osoba nalazi u ovom trenutku i u šta se razvila, jer sve akcije i reakcije iz prošlosti, sve od važnosti što je proživela, zapisano je na dlanu. Horoskop može da se ispolji i razvije na nekoliko različitih načina, jer ljudi imaju izbor, a sam horoskop nam neće reći šta je osoba izabrala. Hiromantija je alatka koja nam momentalno otkriva osobu kakva je u tom trenutku i čini horoskop jasnijim, tako da možeš da vidiš da je osoba izabrala ovaj put, umesto onog. Na primer, u horoskopu osoba ima puno planeta u Lavu, ali dlan jasno pokazuje da je ona odabrala da umesto njih živi svoje planete u Ribama. Astrolozi se ponekad izgube u horoskopu i zaborave da ljudi donose odluke, prave izbore i razvijaju na različite načine. Hiromantija takođe pokazuje da ljude nije tako lako klasifikovati, kao što bi to astrolozi želeli. Dlanovi su naša lična autobiografija, u kojoj sva poglavlja još uvek nisu napisana. Odluke koje pravimo danas, pojaviće se na našem dlanu, koliko sutra...

Dejana: Da li to znači da uvek gledaš u dlan klijentima koji dolaze zbog horoskopa?

Frenk: Da, uvek. Međutim, do sada nisam pokušavao da pronađem astrološku vezu sa dlanovima. Na primer, da li izražen Jupiter u horoskopu znači i izražen prst Jupitera. Jer kada radiš sa klijentom, ipak si usresređen na njega... Jednog dana ću to sigurno istražiti, a onda ko zna, možda napišem i knjigu na tu temu.
« Poslednja izmena: 30. Avg 2006, 16:18:39 od Makishon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
Procenjivanje MC-a


U procenjivanju MC-a, hijerarhija po važnosti signifikatora je sledeća:

1.Planeta u konjukciji sa MC-om
2.Znak MC-a i njegova dekada
3.Vladar MC-a


Znak i kuća u kome se vladar MC-a nalazi, kao i aspekte koje pravi su od važnosti. Na primer, Piter Selers koji je poznat po svojim kameleonskim ulogama i imitacijama različitih ličnosti ima Merkura za vladara i MC-a i Ascendenta u konjukciji sa Neptunom u XII polju u Lavu. Jednom prilikom je rekao: "Ako bi morao da glumim sebe, ja ne bih znao sta da radim... pre je postojalo moje "ja" iza maske, ali sam tražio da ga hirurški odstrane."

4. Izazovni aspekti sa MC-om (opozicije i kvadrati)
5. Harmonični aspekti sa MC-om (trigoni i sekstili)


MC kroz znake

Ovan - Ovo je imidž čoveka od akcije i nestašluka, simpatične bitange. Primeri su Džefri Arčer i smeli avanturista Ričard Branson. Brza kola, avantura i sport su naglašeni kod osoba sa MC-om u Ovnu. Takođe, ove osobe imaju potrebu da se bore i pobede. Žene sa ovom pozicijom su vrlo samostalne i ambiciozne, ali da bi doživele uspeh neophodno im je da izbalansiraju svoj IC u Vagi. Ovaj položaj ne mora uvek da predstavlja mačo muškarca a najbolji primer za to je komičar Kenet Vilijams poznat po seksualnim insinuacijama i dečačkoj opseudnutosti seksom. Vilijam ima vladara MC-a u Jarcu u VI polju, koji signifikuje isfrustriranu seksualnost i opsesivnost higijenom, klasnim sistemom, telesnim funkcijama, kao i beskrajne šale na račun njegovih hemoroida.

Bik - Osobe sa MC-om u Biku teže imidžu prizemljenosti, senzualnosti i humora. One žele da ih ljudi vide kao nekoga na koga mogu da se oslone, kome mogu da veruju na reč, neko ko je pouzdan kao Gibraltarska stena. Bik na MC-u može da nagovesti opsednutost finansijama i materijalnom sigurnošću, međutim ako je osoba toga oslobođena, mnogi se opredele za povratak prirodi i životu na selu.
Svi fiksni znaci imaju izražene principe, a kod Bikova, ti principi se manifestuju kroz istrajnost u onome u šta veruju. Osobe sa ovom pozicijom ne odstupaju od svojih ubeđenja i odbijaju da budu zastrašeni ili zavedeni. Izuzetno determinisana, osoba sa Bikom na MC-u će odoleti svim iskušenjima, sve dok opozicija ne digne ruke i ne odustane. Takođe, ona traži postojanost i konkretne rezultate i sve što radi je sa namerom da traje. Muzika ima veliko terapeutsko dejstvo i često može da bude hobi ili profesija.

Blizanci - Osoba sa Blizancima na MC-u ima imidž koji zrači mnogostranošću i inteligencijom, neko ko je upoznat sa svim i svačim i ko voli da se igra rečima. Kada rade na bilo kom poslovnom projektu, oni znaju kako da barataju s lakoćom i uspešno primene nekoliko različitih metoda. Međutim, iako izuzetno informisane, osobe sa Blizancima na MC-u imaju ponekad površno znanje. Ovo su multi-talentovane, pomalo nervozne osobe i, osim ukoliko neka "teška" planeta nije na Ascendentu ili MC-u, one često mogu da budu viđene kao neko ko priča "puste priče". Potrebna im je sloboda i mogućnost kretanja da bi njihove mnogobrojne veštine došle do izražaja. Osobe sa ovom pozicijom često imaju dvojne karijere ili dva imena - jedno profesionalno i jedno privatno. One vole da pričaju o drugima, ali i da drugi pričaju o njima.

Rak - Osobe sa ovom pozicijom često rade sa porodicom ili vole da na poslu imaju porodičnu atmosferu. One umeju da preuzmu na sebe ulogu roditelja, slušajući i brinući se o svojim klijentima, "hraneći" svet ili tako što zadovoljavaju ljudske potrebe (rađe nego birokratske) na svom poslu. Takođe, njihova karijera je često vezana za pomaganje drugima kako da bolje i uspešnije vode svoj porodični život ili sve što je vezano za kuću. Osoba sa MC-om u Raku ponekad prekomerno kompenzuje u svojoj karijeri osećaj izolovanosti, hladnoće i nedovoljne poželjnosti u svom detinjstvu i/ili privatnom životu (IC u Jarcu). Ove osobe mogu da budu veoma uspešne u sagledavanju važnih ciklusa, da osete plimu i oseku trendova i tako naslute šta će biti popularno u bliskoj budućnosti.

Lav - Osobe sa MC-om u Lavu imaju dostojanstven imidž i kraljevsko držanje koje zahteva poštovanje. Iako nonšalantne u svom ponašanju, njihovo prisustvo nameće autoritet. Međutim, ovo razmetanje je zapravo paravan kojim one prikrivaju svoje slabosti i mane, kao i strah da će drugi otkriti njihovo pravo lice. Ove osobe su često poznate po svom hvalisanju, po samozaokupljenosti, kao i po preteranoj nezi svoje kose. One imaju veliku sposobnost privlačenja pažnje javnosti, bilo ekstravagancijom ili dramatizacijom svoje svakidašnjice, mada ne vole mešanje u njihov privatan život. Žene sa MC-om u Lavu su često "super-žene" koje s lakoćom balansiraju karijeru, porodicu i veze.

Devica - Ključne reči za osobu sa MC-om u Devici su "koristan" i "isplativ". Ona želi da bude viđena kao personifikacija produktivnosti i efikasnosti. Osobe sa MC-om u ovom znaku imaju imidž koji odiše skromnošću i urednošću, uvek spremne na rad (što je dosta različito od Ascendenta u Devici koji može da radi u totalnom haosu i neredu). One vole da prave liste stvari koje treba da se urade, a u svojoj težnji ka perfekciji u poslu dostižu veštinu i preciznost koja je drugim znacima često nedostupna. Briljiraju kada su u potpunosti upoznate sa prirodom svog posla i imaju dovoljno poverenja da prepuste manje važne stvari drugima. Osoba sa MC-om u Devici je strateg koji kontroliše tiho iz pozadine, za razliku od Lava koji je otvoren i glasan. Jer iako prikriveno, Devica je takođe znak ekscentrika i tiranina koji bolesno drži sve pod kontrolom. S druge strane, ove osobe žele da urede spoljni svet i učine ga boljim i lepšim mestom.

Vaga - Osobe sa MC-om u ovom znaku treba da budu obazrive: da ne žive kroz partnera ili se "voze" na njegovoj reputaciji. Ime ovih osoba je često vezano za partnera ili supružnika, sve dok ne smognu snage da se same otisnu u javnost. Osobe sa MC-om u Vagi žele da budu društveno prepoznate, šarmantne, popularne i prijatne. One takođe žele da budu voljene od strane javnosti i teže približavanju i harmonizovanju opozitnih faktora, kako na poslu tako i u privatnom životu.
Elizabet Tejlor je više poznata po svom glamuroznom životu i partnerima, nego po glumačkim ulogama. Vladar njenog MC-a, Venera, je u Ovnu u konjukciji sa Uranom i kvadratu sa Plutonom u VIII polju. Njene ljubavne veze su bile strastvene, dramatične i burne, sa prekidima i ponovnim počecima (takođe, jedan od njenih muževa je umro u avionskoj nesreći). Elizabet je bila poznata i kao rasturač brakova, ali i kao osoba koja je uticala na promenu moralnih standarda njenog doba (konjukcija Venera-Uran).

Škorpija - Iako osobe sa MC-om u Škorpiji ispoljavaju harizmatičnost, intenzitet i fokus, one retko pokazuju drugima svoje pravo "ja". Njihov javni imidž je ponekad "težak", "opasan" i "neprobojan", a osoba je vrlo sumnjičava prema čeprkanju po njenom privatnom životu. Istovremeno, osobe sa ovom pozicijom su rođeni detektivi i uživaju da istražuju tuđe motive, sve ono što nije izrečeno i, naravno, tabue. One žele da budu viđene kao tvrdi pregovarači i politički igrači, a njihov "ujed" je često gori od "laveža". Ove osobe obožavaju krize i često priželjkuju sledeću dramu koja će uticati na njihov život. Posao osobe sa MC-om u Škorpiji može biti vezan za smrt, bolesti i krize, a ponekad je smrt neke važne osobe u njenom detinjstvu bila prekretnica koja je uzrokovala ličnu ili profesionalnu metamorfozu. Ove osobe mogu da budu same sebi najveći neprijatelj na poslu i često su primorane da počnu sve iz početka. MC u Škorpiji je najviše prisutan u ove tri oblasti: politici, psihologiji i prostituciji!

Strelac - Osobe sa MC-om u Strelcu, motivisane svojom verom u više sile, najviše dolaze do izražaja kada kod drugih bude emocije vezane za religiju ili lični doživljaj Boga. One žele da probiju barijere i otvore nove horizonte kroz podučavanje i prosvetljenje ostatka sveta. Osoba sa MC-om u ovom znaku je večni student života koji na kraju najviše nauči kada podučava i mentoriše druge. Njihova zarazna težnja ka avanturi često služi kao inspiracija drugima da žive danas, umesto da brinu o sutrašnjici. Najuspešniji su kada znanja stiču obrazovanjem, putovanjem i direktnim iskustvom i uzdrže se od držanja pridike iz kvazi uzvišeno-duhovnog stava. Ove osobe imaju izuzetan dar za publicitet a negativne manifestacije ovog položaja mogu biti preterivanje, razmaženost i hedonizam.

Jarac - Zanimljivo je i donekle ironično da mnoge osobe sa ovom pozicijom MC-a buntovnički odbacuju ono što se od njih očekuje i bojkotuju autoritete, da bi jednog dana postale ti isti autoriteti sa kojima su se sukobljavale. Razlika je što one postižu uspeh same i dolaze na vodeći društveni položaj tako što su odabrale lični i drugačiji put od svojih kolega. Sa MC-om u Jarcu, osoba često ima potrebu da bude gazda svog okruženja i upravlja svojim javnim životom. Ona želi da postane svoj lični autoritet i da kao takva bude prepoznata - kao osoba koja je sve sama stvorila. Ponekad, osoba sa MC-om u Jarcu može da ima osećaj krivice zbog postignutog uspeha, ili što je češći slučaj, da se oseća neadekvatno zbog svojih neostvarnih nemoguće visokih standarda (koji najčešće nastaju zbog previsokih roditeljskih očekivanja). Ove osobe su veoma svesne svog javnog imidža i ponekad im je u životu veći prioritet odgovornost prema porodici, nego lična ambicija.

Vodolija - Osobe sa Vodolijom na MC-u su iskreno zainteresovane za živote drugih ljudi, naročito onih koji su pošli putem "kojim se ređe ide". One nikad nisu klasičan predstavnik svog posla ili familije, već se često osećaju kao "crne ovce" i autsajderi svog porekla, godišta ili klase. često su u borbi protiv tradicije i društva bojkotujući autoritete i okrivljujući sistem. Međutim, osobe sa ovom pozicijom često imaju demokratske ideje koje sprovode autokratičnim metodama! Pomalo ekscentrične, one su često ispred svog vremena ili se bave poslom koji njihovi vršnjaci ne prihvataju. Bez obzira na to, ove osobe su u stanju da vrlo brzo nauče kako da iskoriste svoj originalan pogled na svet. Osoba sa Vodolijom na MC-u može da bude svačiji prijatelj, mada može se činiti da je rezervisana i na distanci, jer nju suštinski poznaje samo nekoliko bliskih prijatelja.
Majkl Kejn ima Saturn u konjukciji sa MC-om u Vodoliji koji govori o dugom šegrtovanju, ali i o trijumfu nad ustaljenim Holivudskim šablonom jer Kejn postiže uspeh zvezde, iako je iz radničke klase i bez glamuroznog filmskog izgleda. Posle čuvenog filma "Alfi" Kejnu su dugo dodeljivane uloge anti-heroja iz radničke klase, imidž koga se nikad nije oslobodio (Saturn). Nedavno je izjavio da se oduvek osećao kao autsajder u svojoj zemlji i profesiji, a većina je primetila njegovu opsesivnost sa klasnim sistemom u Britaniji (Saturn/Vodolija).

Ribe - Osobe sa ovom pozicijom žele da prikupe što više eklektičnih iskustava i pokažu se u javnosti tako što će kameleonski reflektovati svoje prijatelje i okruženje. Ako krenu spiritualnim putem, život im se često čini kao fantastična avantura jedna za drugom. Na žalost, u javnosti, njihova reputacija nije ni približno sjajna koliko bi to oni želeli, jer ih često bije glas da su nepouzdane, da beže od stvarnosti i da vole da dramatizuju. Osoba sa MC-om u Ribama takođe može da završi kao "žrtveno jagnje" ili predmet ogovaranja i špekulacija na temu njenog morala i/ili ponašanja. Međutim, ove osobe moraju biti obazrive da im glasine ne koriste kao izgovor za izgubljeno vreme, propuštene prilike i neuspeh. Osoba sa ovom pozicijom isuviše olako prepušta drugima moć nad svojim životom i ima tendenciju ka svemu što joj omogućava da izbegne ličnu odgovornost. MC u Ribama često nagoveštava traganje za nirvanom u flaši, Bibliji ili krevetu.


Dodatna zapažanja o MC-u

- Pokazatelj uspeha u mladosti je najčešće predstavljen harmoničnim aspektima sa MC-om (naročito trigonom), ili ako je vladar MC-a u konjukciji sa MC-om ili u X polju.

- Poznati parovi često imaju uglove u međusobnoj konjukciji, naročito ako su vešti u manipulisanju publicitetom. Takođe, MC je često "aktiviran" tranzitima i solarnim direkcijama u trenutku venčanja.

- Najčešće srećemo ljude od važnosti i uticaja na naš život, kada Sunce prolazi kroz znak u kome nam se nalazi MC.

- Kada je vladar MC-a retrogradan (posmatramo tradicionalnog vladara, npr. Jupiter je vladar MC-a u Ribama a ne Neptun), ili ako je planeta koja je u konjukciji sa MC-om retrogradna, to često ukazuje na period pun uloženog truda u određenu profesionalnu oblast posle koga nailazi dug period mirovanja, kada se čini da nam je karijera u zapećku. Ova pauza je neophodna kao period unutarnjeg sazrevanja, da bi kasnije u životu dobili još jednu šansu iz te profesionalne oblasti i izgradili karijeru na solidnim osnovama.
Kod tumačenja MC-a i traganja za osnovnom temom u natalu, astrolog bi trebao da izbegne nametanje onoga što zna o određenoj konstalaciji, već da se potrudi da otkrije (kroz razgovor, biografiju itd) kako osoba živi svoj MC. Na taj način, astrolog prvo vidi osobu kakva je ona zaista, pa tek onda kako se njen život i osobine manifestuju kroz natalnu kartu. Ako astrolog radi obrnuto, jedino što dobija je ono što već zna, a i to ponekad sa mukom, pokušavajući da objasni ono što nije pogodio nekim npr. minornim aspektom. Kroz primenjivanje apstraktnih ideja i tuđe astro-simbolike na osobu, nemoguće je otkriti beskraj mogućnosti na kojima astrologija "radi" u stvarnosti i zato se dobar astrolog oslanja na svoje iskustvo i sakuplja primere iz lične prakse.


IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Meni je MC u devetom polju u strelcu, a Neptun je takodje na MC. Šta mislite o mom slučaju pošto se sa gore kopiranim tekstom ne slažem u potpunosti ? Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Atomski mrav

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 195
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Samsung D500
MC ne može biti u 9. kući....on je početak 10.kuće. Smiley
Bitan je i stupanj MC, mislim.

Ja ga imam u Strijelcu, 27° u konjukciji s Uranom....
I sve je opisano točno....

Bit ću rock n roll superstar.  [smilie=frisko36.gif]
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Malopre sam pila sok od jabuke, ali izgleda da nije bio sok... Smile

Pardona me, MC 28 39' strelac. Deseto polje  Smile
Ja mislim da je moj MC u konjukciji sa Saturnom, ali nemojte mi danas ništa verovati.  Smile
Ako te ne mrzi baci pogled na moju natalnu u temi Vaše natalne karte-top tema.  Smile

« Poslednja izmena: 30. Avg 2006, 17:03:07 od Makishon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 84
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Meni je Mc na 11 stepenu device, u konjukciji sa suncem a i vladalac ( merkur ) je u X...znaci da bi trebalo da budem jako uspesna? Mislim imam predispozicije za to?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 477
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
ja na zalost imam prazan MC pa ne dolazim bas previse do izrazaja iako mi je u lavu u 18 stupnjeva,
ali istina je da uvijek pravim dramu, iako mi nije namjera, jer ipak mi je sunce u biku. Al jednostavno automatski mi se raspolozenje prebaciti na radost i veselje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Meni je Mc na 11 stepenu device, u konjukciji sa suncem a i vladalac ( merkur ) je u X...znaci da bi trebalo da budem jako uspesna? Mislim imam predispozicije za to?
Jako ambiciozna,a cim je covjek ambiciozan,mora i da uspije.
Inace na 11 st Djevice je fiksna zvijezda Zosma,donosi sposobnost za astrolodki rad(ja to onako usput)
Sunce u desetoj je obicno znak dobre drustvene pozicije,mozes biti direktor ili sef na poslu Smile
Kniga kaze da Djevica na vrhu desete kuce,ne daje ambiciju,da je tesko za privatni biznis,a iz mog iskustva to nije tacno.
Jedino moze biti tacno,da ces imati stalnu potrebu za radom,a da nece mozda,imati zahjeve za priznanjem,priznanje ce samo doci Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.