Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko je Tom Henks?  (Pročitano 1913 puta)
14. Nov 2004, 14:01:33
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ko je Tom Henks?



Tom Henks (Tom Hanks) je jedan od dvojice glumaca u istoriji koji su osvojili dva Oskara zaredom. Prvog Oskara dobio je 1994. za dirljivu ulogu advokata koji boluje od side u filmu "Filadelfija" ("Philadelphia", 1993) Džonatana Demija. Naredne godine dobio je drugog Oskara za nezaboravnu naslovnu ulogu u filmu "Forest Gamp" ("Forrest Gump", 1994) Roberta Zemekisa. Dobio je i Zlatne globuse za oba filma.

Nominovan je za Oskara još tri puta, za uloge u filmovima: "Veliki" ("Big", 1988) Peni Maršal, "Spasavanje redova Rajana" ("Saving Private Ryan", 1998) Stivena Spilberga i "Izgnanik" ("Cast Away", 2000) Roberta Zemekisa. Godine 2002. Henks je dobio Nagradu za životno delo Američkog filmskog instituta, što ga čini najmlađim dobitnikom te nagrade.

Henksova saradanja sa Stivenom Spilbergom na "Spasavanju redova Rajana" dovela je do toga da njih dvojica budu izvršni producenti mini-serije HBO-a "Band of Brothers", po knjizi Stivena Embrouza. Henks je režirao jednu epizodu i napisao scenario za drugu epizodu ove serije zasnovane na istinitim događajima. Ta serija osvojila je nagrade Emi i Zlatni globus za najbolju mini-seriju. Pri tom je Henks dobio Emi za najboljeg reditelja i nominaciju za Emi za najbolji scenario.

Godine 1996. Henks je uspešno debitovao kao scenarista i reditelj celovečernjeg filma ostvarenjem "That Thing You Do!" (1996), u kom je i igrao. Henks je zajedno sa svojom ženom Ritom Vilson i partnerom Garijem Gecmanom producirao veliki hit iz 2002. godine "Moja velika mrsna pravoslavna svadba" ("My Big Fat Greek Wedding", 2002).

Filmografija (uz podatke o Henksovoj zaradi):

"Izgnanik" Roberta Zemekisa (20 miliona $), "Spasavanje redova Rajana" Stivena Spilberga (40 miliona $ + procenat od profita) "Filadelfija" Džonatana Dema, "Forest Gamp" Roberta Zemekisa (70 miliona $ + procenat od profita), "Ladykillers" braće Koen, "Uhvati me ako možeš" Stivena Spilberga, "Put bez povratka" Sema Mendesa, "Zelena milja" Frenka Darabonta (20 miliona $), "Dobili ste poštu" (20 miliona $), "Besani u Sijetlu" Nore Efron, "Veliki" Peni Maršal, "Apolo 13" Rona Hauarda, "Vašar taštine" (pet miliona $), "Splash", 1984. godine (70.000 $), "He Knows You're Alone", 1980. godine (800 $) i animirani hitovi "Priča o igračkama" (50.000 $) i "Priča o igračkama 2" (pet miliona $).
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Tom Henks (Tom Hanks) rođen je kao Tomas J. Henks 9. jula 1956. godine u Kaliforniji. Visok je 1,85 metara.

Henks je imao prilično nestabilno detinjstvo, jer se često selio i menjao hraniteljske porodice. On sam napravio je dve stabilne porodice. Sa prvom ženom, Samantom Livs, bio je u braku deset godina i sa njom ima dvoje dece - Elizabet Henks i Kolina Henksa, koji je takođe glumac. Posle smrti Livsove, ženi se sadašnjom suprugom, Ritom Vilson (Rita Wilson), koju je upoznao na snimanju filma "Volunteers" 1985. godine. Sa Vilsonovom takođe ima dvoje dece - Čestera Marlona i Trumana Teodora.

Posle gostujuće uloge u TV seriji "Happy Days" (1974), producent (i režiser) Ron Hauard (Ron Howard) zamolio ga je da ostane na audiciji za sporednu ulogu u filmu "Splash" (1984), koji je spremao. Tom Henks je umesto toga dobio glavnu ulogu.

Njegov govor prilikom primanja Oskara za film "Filadelfija" ("Philadelphia") inspirisao je scenariste filma "In & Out" da naprave film o učitelju srednje škole za koga se ne zna da je homoseksualac, a kome se poznati glumac zahvaljuje deklarišući ga kao homoseksualca tokom svog govora prilikom prijema Oskara.

Henks je bio prvi izbor studija za glavnu ulogu u filmu "Džeri Megvajer" ("Jerry Maguire", 1996).

Poznat je pod nadimkom moderni Džejms Stjuart.

Veliki je navijač engleskog fudbalskog kluba "Aston Villa".

Izgubio je blizu 20 kiliograma za ulogu u filmu "Filadelfija" ("Philadelphia", 1993).

Dobio je, a zatim izgubio, više od 25 kila za potrebe snimanja filma "Izgnanik" ("Cast Away", 2000).

Na odjavnoj špici filma "Njihova liga" ("League of Their Own") Henks se zahvalio obližnjem prodavcu sladoleda što mu je pomogao da se ugoji 15 kila.

Sa Spilbergom je snimio tri filma: "Spasavanje redova Rajana" ("Saving Private Ryan", 1998), "Uhvati me ako možeš" ("Catch Me If You Can") i "Terminal" ("The Terminal").

Citat:
"Snimio sam preko 20 filmova, od kojih su samo pet bili dobri."
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Mnogo je skroman,po meni svaki film koji je on snimio ima neki poseban pecat...

On je glumacki genije

Nisam znala da mu je prva zena umrla... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ne za gomilom vec za pravdom.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 11066
Zastava
Fantastican je glumac. Svaki film mu je bio hit ili bar dobro primljen.
Ni ja nisam znao za zenu..... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
Nije los...
Znao sam mu ja zenu :twisted:
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Iskreno, nikada nisam gledala nijedan film sa T. Hanksom, a da mi je nije dopao.
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Izgubljeno je samo ono cega smo se odrekli...

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 28108
mob
SonyEricsson X10 Mini Pro
fenomenalan glumac..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.