Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:12:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dejvison horoskop  (Pročitano 100547 puta)
26. Avg 2006, 11:17:25
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Ovdje cu koristeci autora Roberta Blaschkea,napisati nesto o horoskopu,zvanom Dejvison,kao i napraviti razliku izmedju njega i kompozitnog horoskopa.

Godine 1977 britanski astrolog Ronald Dejvison,napisao je knjigu pod nazivom Sinastrija:Razumjevanje odnosa medju ljudima,kroz astrologiju..

U to vrijeme se u Sjedinjenim drzavama,vec nekoliko godina koristio kompozitni horoskop-koji je ranih sedamdesetih iz Evrope donio americki astrolog Dzon Taunli.
Dejvison je prvi uveo vremensko-prostorni horoskop odnosa,koji se dobija ,racunanjem srednjeg datuma,vremena i mjesta izmedju dva rodjenja i dva mjesta rodjenja. (dvije osobe)

Sada su astrolozi imali horoskop odnosa,koji postoji i u vremenu i u prostoru i pozicije planeta,koje postoje zaista u efemeridama,sa retrogradnim planetama.Ovo nije bila samo matematicka konstrukcija,kao sto je kompozitni horoskop..
Medjutim,doslo je do rascjepa izmedju astrologa,koji je od ova dva horoskopa(kompozit-Dejvison)precizniji.
Slicni a ipak razliciti,kompozit ne postoji u prostoru i vremenu,zato mnogi stvaljaju,Dejvison ispred Kompozita.

A sad malo o Kompozitu:

Dejana Necić, dopisnik iz Londona

ŠTA OTKRIVA KOMPOZIT?

Kompozit je horoskop odnosa dve osobe i predstavlja "energetsko polje" koje one zajedno stvaraju. Iako se koristi za analizu međuljudskih odnosa, kompozit je potpuno drugačiji od sinastrije i uporednih horoskopa koji se bave razmatranjem uticaja jedne osobe na drugu, jer predstavlja odnos dvoje ljudi kao treći, nezavistan faktor - kompozit kao da ima svoj samostalan "život". Istovremeno, to "energetsko polje" odnosa utiče na obe osobe i predstavlja centar gravitacije kome one teže, a kompozit nam otkriva esenciju te kreirane energije. Zato nije neobično da kompozit vremenom jača, jer što su osobe duže u vezi to je njihovo "energetsko polje" sve snažnije i izražajnije. Ovaj nezavistan "život" veza može da nam se učini donekle zastrašujući, jer svako od nas ima utisak da ono što čini odnos između dvoje ljudi su pre svega lična osećanja. Kompozit, na žalost, ima snažnu fatalističku crtu i teško mu je psihološki pristupiti: osoba nije u mogućnosti da ga menja, a sam kompozit nema svest koja može da omogući "uzdizanje" iznad problema. Međutim, slobodna volja osobe se ogleda u njenom stavu prema kompozitu jer se sam kompozit nikada neće promeniti.

Na primer, nemoguće je uraditi progresije za kompozit pošto on ne postoji u vremenu i prostoru, on nema trenutak rođenja već postoji samo kao potencijal.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


This is me...then

Zodijak
Pol Žena
Poruke 7354
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
Bravo Andjela! Meni se jako svidja davison tehnika,i mislim da je vrlo precizna..
IP sačuvana
social share
Wanna love me,wanna touch me,think twice 'cause you gotta long way to go
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


This is me...then

Zodijak
Pol Žena
Poruke 7354
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
Andjela evo davison karte

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

davison1.gif
(51.31 KB, 748x1102)
IP sačuvana
social share
Wanna love me,wanna touch me,think twice 'cause you gotta long way to go
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Atomski mrav

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 195
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Samsung D500
Meni osobno ja Davison draži od Kompozitnog jer ga mogu upisati u podatke kao treće, nevidljivo tjelo i onda usporediti sa svkom osobom koja ga čini i kako djeluju između sebe, tj. kako partneri vide vezu i osjećaju je.  Smile

Iako sam slaba ovdje u tumačenju..... Tumačim to kao još jednu natalnu kartu, ali ne znam koliko sam uspiješna u tome.  :no: :blah:

A i u Davisonu imam ljepše aspekte i sve to sa nekime.  Smile  Smile *đouk*
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
...
Andjela - evo dejvisonove karte...licno mislim da objasnjava vise od kompozita ( mada lici ). Saturn kao vladar descedenta ( mene valjda predstavlja ) na 29 stepenu...Kazu da je to znacajno...Rak podznak a mesec na asc..ali u 12 i to conj sa cvorom - tajna ljubav...i naravno pluton - venera ( trigon) pa sam valjda zato tako zalepljena za tog coveka..ali i nazalost opozicija neptun...( uh ...da previse mastam - istina je )..a opet vladari asc i desc u trigonu..ti je valjda dobro..pogledala sam - kada smo prekinuli 2003 tranzitni mars i uran su konjuktirakli saturna ..to je bilo to..
puno pozdrava
Lara
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Andjela evo davison karte

Skorpijice moja, veza pocinje sa Asc u Skorpiji,bazira se na jakoj seksualnoj privlacnosti,mogla bi veza tokom vremena prerasti u stabilan odnos,da nije vladar sedme koja je u Biku,Venera napadnut od Marsa,Boga rata,mada moze ponovo,Mars , da razbuktava erotsku privlacnost.
Ali nije dobro za brak,jer su to bas vladari prve i sedme kuce(Mars u Venera a u kvadratu su)bracni zivot bi bio pun svadja.Zbog toga i dolazi do vasih rastanaka.
Kao i zbog Urana na vrhu prve kuce.
Skorpijice moja,vladar DC je u VI kuci koja je XII od VII,pa nije dobra za brak.Ako je osoba Asc,jedna osoba a DC druga u Dejvison karti,znaci Venera je uvjek iza ledja DC,taji nesto od njega.
Ima ljubavi Sunce i Mjesec u petoj kuci,ali iz pete se treba ici u sedmu zar ne?
Vladar kuce doma IC,Neptun,pravi krak trougla sa Saturnom,vladarom kuce komunikacija i Merkurom,vladarom kuce strasti i MC-a,kao neki pecat,neda da odete,nego da se vracate...
Skorpijice moja,uvjek ima razlog za odlazak i dolazak
Ova Vasa Venera ima pomoc od Jupitera iz osme kuce,mozda jos nije sve zavrseno

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


This is me...then

Zodijak
Pol Žena
Poruke 7354
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
andjelice,evo stigla sam veceras,i moram ti reci da si sve pogodila-naravno,sve je tacno,stalno se vracamo jedno drugom,...vec duze vreme pokusavam da prekinem,ali me stalno nesto tera da se vratim,a znam i ja da tu nema srece....  Smile
IP sačuvana
social share
Wanna love me,wanna touch me,think twice 'cause you gotta long way to go
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
andjelice,evo stigla sam veceras,i moram ti reci da si sve pogodila-naravno,sve je tacno,stalno se vracamo jedno drugom,...vec duze vreme pokusavam da prekinem,ali me stalno nesto tera da se vratim,a znam i ja da tu nema srece.... Smile
Hej "djevojcice"dobrodosla,postavi u sinsatrijama podatke,pa cu jos malo da ti virnem Smile
Ovo nek ostane za Dejvisonke
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 234
OS
Windows XP
Browser
Avant Browser Nepoznat
mob
Samsung D500
Evo Dejvisonka mog supruga i mene.Brak nam je prolazio jako puno kriza...i još uvijek ih prolazimo. Rečeno mi je da od 2 potencijalna partnera (Ur u 4. i Sa u 11) ja sam izabrala baš Sa...iako bi mi Ur više odgovarao jer pravi manje aspekata. Anđela...možeš li baciti svoj komentar?

Tnx  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

achart_bngfileUsOnTJ-u1152239325.77519.11573.gif
(52.65 KB, 748x1102)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 

 Saturn kao vladar descedenta ( mene valjda predstavlja ) na 29 stepenu...Kazu da je to znacajno...Rak podznak a mesec na asc..ali u 12 i to conj sa cvorom - tajna ljubav...i naravno pluton - venera ( trigon) pa sam valjda zato tako zalepljena za tog coveka..ali i nazalost opozicija neptun...( uh ...da previse mastam - istina je )..a opet vladari asc i desc u trigonu..ti je valjda dobro..pogledala sam - kada smo prekinuli 2003 tranzitni mars i uran su konjuktirakli saturna ..to je bilo to..

Evo me napokon sa tobom...

Veza je pocela u znaku Raka,sa puno emocija i bliskosti.Problem je sto je vladar sedme kuce u opoziciji sa konjukcijom Urana i Plutona,pa ne moze doci do braka.

Ali ,moze da traje duhovna veza ali u tajnosti,to sigurno,da ce Satrun doprinijeti.(trouglom sa Mjesecom koji je u XII kuci)
Taj aspekt Saturn i Mjesec(vladari DC i ASC)  120 st,doprinose vasoj ljubavi,u to nemoj da sumljas.
I kao sto sama vidis vladar asc u XII u konjukciji sa SMC-tajna ljubav sudbinska,koja ce se obnavljati tranzitim planeta.
Vi lako raskidate,jer je Venera,planeta ljubavi u 11 kuci,a 11 kuca,simbolizuje Vodoliju,a sto vlada Vodolijom?URAN! Neda miran odnos,mirnu luku.
Sunce i Mjesec,u kvadratu,govore u vasim sukobima,ponovo nije dobro za brak,Merkur i Mjesec u kvadratu-nerazumjevanje i nesporazumi.
Venera je vladar vase pete kuce 120 Pluton,pa sto reci,ljubav ce biti zauvjek,ali tajna

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:12:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.208 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.