Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:43:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Strah od emotivnog vezivanja  (Pročitano 18148 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 73
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Hvala ti  Smile  Smile Smile


Veoma zanimljiva prica. Ja sam isto jako vezana za ono sto radim ali retko odolim da se prepustim emotivnom istrazivanju. Pod ovim ne podrazumevam samo ljuvabnicke stvari vec razne oblike emotivnog istrazivanja: upoznavanje novih ljudi, druzenje itd.  Ja ne osecam da to na bilo koji nacin ugrozava ni moju samostalnost ni moju kreativnost – naprotiv mislim da je samo ispunjava. Naravno, to isto znaci compromise: banalnog tipa – kao da li cu da citam ili da idem sa prijateljima u bioskop. Nekad idem sa njima I celo vece prepustim druzneju, drugi put sedim I citam … Ali ja ne bi opstala da nemam kvalitetne emitivne veze sa ljudima I onda mi je tesko da razumem kako neki ljudi pazljivo filtriraju da se prepuste osecanjima ….

Ustvari ja sve ovo posmatram (naravno) kroz sopstvenu prizmu – ja sma jako radoznala I zelim da znam I saznam, a to ukljucuje I upoznavanje ljudi. Na njegovom mestu ja ne bi odolela da dam sebi sasnu da vidim sta/ko se krije iza te osobe koja mi se jako dopada. I onda mi je tesko da spoznam nekoga ko reaguje toliko drugacije od mene. Ja ne mogu da se okrenem I odem kad mi se neko jako dopada (ovo vazi i za ljude koji su mi znaimljivi i za muskarce koji su mi privlacni).

Eto, prica je o meni isto koliko i o mom drugu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Postoji jedan jako prost i najverovatnije porpilicno tacan odgovor na ovo pitanje,ne znam dal ga je neko pomenuo,jer sam procitao sve ali sam vec zaboravio(spava mi se jbga)
Evo ga...covek jednostavno oseca da nije u stanju da pruzi ono sto ta(osoba koja mu se dopada) zasluzuje i ne zeli da ulazi u neki odnos za koji zna da nije u mogucnosti da ga ispostuje do kraja onako kako je to posteno i kako bi on to voleo da ucini(i kako bi voleo da se na kraju krajeva prema njemu neko ponese,kada jednom odluci da napravi takav korak) da moze.Zato to ponasanje moze biti i cin odgovornog coveka koji ne zeli da laze ni sebe ni druge,jer da li ste se zapitali da li je dovoljno da vam se neko jako svidi pa da to vec bude osnova za neku vezu?Ako ce neko da vam se svidja i da ga ludo volite,ali ne mozete da se otvorite ili prilagodite(a uvek je makar malo potrebno)...cemu onda sve to?Zar nije bolje pustiti ga na miru da zivi svoj zivot nego se poigravati sa njim,navesti ga da se veze za vas da bi na kraju shvatili da mozete da mu/joj priustite samo bol i povredjivanja....
Postoje ljudi koji ne mogu bas mnogo da se otvore prema drugima...i onda je bolje ako nadju nekoga kome to nije toliko ni potrebno,nego da neko vecito pati za njima.
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia 6630
Hvala ti na tom odgovoru...
IP sačuvana
social share
badly in bad love
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
hmm,
moram i ja da dodam nesto.
Izneli ste svoja misljenja(kao to je tako i tako, zbog toga i toga) o coveku kojeg uopste nepoznajete,
a niste uzeli u obzir da se govori o posebnoj individui koja ima svoj nacin razmisljanja uslovljen prethodnim zivotnim iskustvima.Govori se o STRAHU. Dakle decko ima STRAH  verovatno (pod pretpostavkom).
taj STRAH nema tek onako, bezveze, vec verovatno ima neko traumatsko iskustvo vezano za neku ili neke zene u njegovom zivotu (mozda majku ili sestru ili neku trecu, cetvrtu...).Sto znaci da on ima STRAH i da zbog toga nemoze da uziva u emotivnim odnosima sa ljudima itd.Svejedno preporuci mu ali onako diskretno da bi mozda mogao da razgovara sa nekim o tome. Recimo sa nekim dobrim psihoterapeutom , kognitivno biheijvoralnim.I tako...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
Like, who are you dude ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 4372
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 
Stupanje u vezu ili brak ,odnosno bezanje je znak nespremnosti ,odnosno nezrelosti.

Ljudi su emotivno vezani jedni za druge, pa cak i za monoge druge stvari : predmete.............

Ljude , partnere, prijatelje, decu........ mozemo isto tako silno voleti i ako nismo tako silno vezani za njih.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


zažmuri brzo i za tren ćeš videtikako izgleda mrak

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 25600
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Sagem vrrrrrr
ja se lako vezujem za ljude... Smile
i nemam problem sa tim...
IP sačuvana
social share
ako neko ubije neciju zenu pa mu onda siluje cerku, a sina zivog saHrani u mravinjku. ako kod tog covEka dodJe nA veceru, ne moze biti iSKLjuceno da eventualno nece docN i do te teme. G

tu eres un pecado mortale
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 4372
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 znam ja Simo da si ti takav, ako ti ne smeta Smile ima vremena mozda jednog dana pokusas to da promenis
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
cao!Mene cesto okarakterisu kao "takvu"...i mislim da je opsti problem u strahu od povredjenosti...cemu predhodi naravno,emotivno vezivanje.....Mislim cak da svako ima taj strah,samo je kod nekoga izrazajniji...pa bukvalno pred sam cin pobegne,a kod nekoga je manje izrazajan....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Strah nije problem sve dok smo njega svesni i pokusavamo da odgovorimo sami sebi zasti se on javlja. Znaci ako se plasimo da budemo sami i ostavljeni trebamo da kopamo po nasim dubinama i da vidimo zasto - ako nam nesto fali onda to treba da sami ostvarimo i nadgradimo. To sto nam fali nece nam dati osoba koja je sa nama u vezi. Strah od vezivanja ide korak dalje - kaze - ja necu da se vezem jer se plasim sta ce biti ako me osoba ostavi. Jedini lek je vezati se i videti sta ce da se desi. Posmatrati sebe i svoj emotivni bol - prozivljavati ga svesno a ne bezati od njega. Jedino tako mozemo da emotivno ucimo i odrastamo. Jedino tako mozemo da naucimo da je moguce biti sa nekim a nebiti emotivno vezan - biti slobodan od vezanosti i davati drugome slobodu. To jest, da mozemo da volimo a da ne zahtevamo i uslovljavamo.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:43:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.