Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:11:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Strah od emotivnog vezivanja  (Pročitano 18158 puta)
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
U kom procentu sluchajeva se deshava da oboje ne zhele da dodje do cvrsce emotivne veze?
Hoces da kazes da sad recimo ti upoznash mene i kazes mi na prvom sastanku- znash maco, ali ja ne bih da se vezujem, pa ako bi mogli onako neobavezno da se vidjamo, to bi bilo super! ... Daj kazhi mi da se ovakve stvari svakodnevno deshavaju?!? Ne deshavaju se, deshava se da pochnesh da se vidjash sa nekim i da on/ona ili ti jednostavno povuchesh ruchnu. U 99% sluchajeva je to zato shto ti partner ne odgovara u nekom pogledu, pa se sve zavrshi na rechenici :ne zhelim da se vezujem. U stvari zhelish, ali nisi nashao pravu osobu, tj taj neko nije prava osoba. Osobe koje se plashe da se emotivno vezhu imaju neki ozbiljan problem. Ne govorimo sada o partnerima totalno razuzdanim koji time ispunjavaju vreme onako vishe radi sporta...
Ko shto reche deki - ili si u vezi, ili nisi u vezi, sve ostalo je proizvod negog sopstvenog tripa koji u vecini sluchajeva tom nekom donosi krajnje nezadovoljstvo. Tezhnja svakog normalnog choveka je da primi i podari ljubav. Jel greshim? Dakle ako imash neku kochnicu koja ti ne dozvoljava da se upustish u emotivnu vezu, zashto onda to radish? Zato shto imash neki problem (pouchen prethodnim iskustvima) ili zato shto jednostavno zhelish da menjash broj partnera/partnerki bez da unesesh istinsku emociju u sve to. A to je , po meni, gubljenje vremena i zhivaca ... osim ako ne lupash reckice ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Jedino ako nas prijatelj Davidovac ne misli na 1nightStand varijante - u prevodu on bi da se jebe ali da mu ne udje. Mislim mozda ima takvih devojaka ali mislim da samo na tu temu vec tupili nebrojeno puta.

Ili mozda na varijante mi muskarci smo lovci pa jebemo sve sto mrda a zene treba da sede u pecini i cuvaju deci i kuvaju rucak. Mozda ces naci kume i takve primerke ali mislim da ces morati da pozajmis vremeplov ili neko slicno skocalo da doneses neko parce zenskog mesa iz 230BC ili ranije. U usprotnom mozes lako da ostanes bez pishe na spavanju. 

@Dugina Kci

Ne razumem o kakvim se "iskusenjima" radi - mislim moze da ide u manastir ako hoce da trenira izbegavanje iskusenja mada ga tamo cekaju iskushenja drugacijeg tipa koja ne znam kolko bi mu se svidela. Lepo ti ja kazem ili se glupira i lupeta ili baronise i sebe i druge.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 73
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
decky999: slatko si me nasmejao za ovo sto si napisoa nasem 'kolegi' davidovac

A moj drug .. ma on je covek intelektualac (vazda po nekim belosvetskim takmicenjima osvaja neka prva mesta); a nada se nekom poslu (prstiznom u svetksim okvirima) pa mislim ne zlei da ga nista ni najmanje otea u tome ... a ja opet mislim da je vazno i nesto drugo osim posla i uspeha u tom polju .... a mislim da je on emotivno zatvoren i da je najsigurniji kad je sam .. onda ga nista ne sprecava (ukljucujuci njegove vlastite emocije) da bude 'samostalan' ... i da uvek kad hoce digne sidro i ode gde hoce ... ipak lakse je biti mobilan kad si sam ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Fair enough - kazu braca englezi - hvala Bogu svako ima izbor da sa svojim vremenom radi sta hoce. Nek sam bira sta je najbolje za njega. Ako bas hoce da tera "intelektualizam" dok kraja nek gura. Mada ja iz svog iskustva znam (ne pretpostavljam) da moze i jedno i drugo i  da se prava inspiracija za naucni rad dobija iz srca a ne iz glave. Ali to je slucaj samnom i nemora da bude istina za njega.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
... nije spreman,
ne zeli da remeti svoj zivot, sasvim mu je udoban i odgovarajuci takav kakav jeste i ne zeli da bilo sta menja

da li je nezreo ili zna sta hoce i sta nece?
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia 6630
strah od emotivnog vezivanja, svasta...
Ja mislim da je ljubav smisao zivota. Posao samo sluzi da bi imao od cega da zivis...Znam da je lep osecaj kad pobedis na takmicenju, bilo kakvom ne samo intelektualnom, ali isto tako znam da je mnogo lepsi osecaj kad tu pobedu posvetis nekome...Nekako je uzviseniji...Ne znam za ostale, ali znam da se ja osecam zivlje nego ikad kad sam sa onom koju volim, cak mi bilo sta van toga i ne izgleda kao zivot... a mozda ja jednostavno imam ozbiljan problem ... Smile
IP sačuvana
social share
badly in bad love
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 73
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
machakz: da li je nezreo ili zna sta hoce i sta nece?

on retko prica o svojoj proslosti (ja ga znam oko godinu dana --mi smo zajedno na fakultetu u Canada i jedini smo poreklom iz Srbije). ), uvek preleti preko price o tome. Izvan intelektualnih stvari jako je aktivan u raznim drustvenim i sportskim aktivnostim, ali mi se uvek cini sa njim da to radi po nekom 'programu', da nema previse spontanosti odnosno da nikad sebi ne dozvoli da uradi nesto sto je izvan nekog njegovog plana, mada na prvi pogled covek ne bi rekao da je rigidan u nacinu zivota, a jos manje u zivotnim stavovima. Naprotiv, zvuci kao covek sirokih shvatanja (mada mi se cini da to dolazi iz njegovog intelekta) ali sa vrlo odlucnom (mada ne na prvi pogled vidljivom) potrebom da bude u kontroli onoga sto moze da ga maker I malo ‘uzdrma’.

Nisam sigurna o cemu se radi: lici mi na nekoga ko je zbog neke zivotne situacije bio sputan I zeli da se u potpunosti zastiti od neceg slisnog. Sta ti mislis?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Ah klasican primer control freak-a - pusti ga naucice kad dodje vreme. Sta da mu kazem osim - welcome to the club.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 73
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
decky999 : jesi li ti to sebe prepoznao u ovome?

Pricaj malo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
HA ha provalila si me! Svaka chast.

Hmm pa stvari idu otprilike kada sam raskinuo sa devojkom posle skoro 5 godina zabavljanja. Onda 3 godine nisam imao devojku zbog raznoraznih okolnosti. Posle sam se ozenio. Te tri godine su bile prevashodno bitne za moj licni razvoj. Poceo sam intenzivno da se bavim sobom i naucio sam ono sto kazu ljudi da budem srecan sam sa sobom i da trpim samog sebe. Medjutim taj proces je bio proces jacanja ega i organizovanja sveta kako to meni odgovara. Stvari su funkcionisale savrseno ali sam znao duboko u sebi da nisam kompletan covek. Otkrovenje je bilo da sam shvatio da je moja samostalnost koja je na pocetku bila borba protiv vetrenjaca ustaljenog i ocekivanog prerasla u liniju manjeg otpora i to me je uzasnulo. Kako sam dosao do toga? Vrlo jednostavno - shvatio sam da je ziveti sam strasno lako i bez izazova i da polako ali sigurno prerasta u stagnaciju i raspadanje i da ne vodi nicemu. Ja jesam bio u kontroli i sve je radilo oko mene savrseno ali opet je sve bilo bezveze jer sam znao da to ne vodi nicemu. Kada sam upoznao ososbu iste snage i samostalnosti u trenutku sam shvatio da je to to - treba mi osoba koja ce stajati samostalno pored mene i ja pored nje - i koja ce biti dovoljno jaka da izdrzi izazove zajednickog zivota dve jake indiviue. Shvatio sam da je to jedini put daljeg razvoja i ucenja. I sta da ti kazem i dalje ucim i dalje sam srecan i znam da mi je to bio najbolji potez u zivotu. I dalje sam control freak (mada sad mnogo vise u poslu nego u ljubavi) ali sam naucio sta je kompromis - stvari ne idu bas uvek glatko ali to je ono sto nas drzi zajedno i u dinamici  Smile.

To je cest problem sa ljudima koji rade nesto kreativno jer se lako vezuju za produkt svoje kreativnosti - ono sto je neophodno pomeriti se sa tog stadijuma is to let go. Nista ne moze strasno da se desi. Sve dok je covek vezan za produkt svok posla i sam posao on zivi u ogranicenjima svog uma. Kada se prepusti da ga nosi srce onda upoznaje beskonacnost i razbija barijere koje je sam sebi postavio.

Problem tvog druga nije strah od vezivanja za tu devojku vec od gubitka vezanosti za ono sto radi.

Eto otvorio sam ti dushu  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:11:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.123 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.