Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Izdavanje stanova prilika za prevaru  (Pročitano 960 puta)
28. Avg 2006, 10:48:35
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Smeštaj preko oglasa može biti preskup
Izdavanje stanova prilika za prevaru

Kraj avgusta i početak septembra idealan je period za rad fantomskih agencija za izdavanje stanova u Beogradu. Kako se bliže početak fakultetske godine, u memljivim prolazima i ruiniranim kancelarijama niču agencije i brzo ulaze u unosan posao.

- Našla sam u oglasima baš fin stan za izdavanje, po mojoj meri. Centralno grejanje, u zgradi sa liftom, jednosoban u centru grada. Cena, samo 150 evra. Okrenula sam broj i dobila agenciju. Otišla sam kod njih, uzeli su mi proviziju od 2.000 dinara i dali mi broj navodnog vlasnika. Taj broj, ni posle četiri dana neprekidnog zvanja nije dostupan - priča A. M., studentkinja iz unutrašnjosti koja je proteklih dana bezuspešno pokušavala da pronađe smeštaj u Beogradu i postala žrtva klasične prevare.

- U agenciji su mi onda rekli da su oni svoje uradili, i da ako hoću, dođem za 15 dana, a oni će mi dati novi spisak sa desetak odgovarajućih stanova. Odustala sam - nastavak je priče studentkinje A. M.

Kako smo saznali u nekim beogradskim renomiranim agencijama, kada vidite da se nudi stan u krugu dvojke po maloj ceni, i kada agencije proviziju uzimaju unapred.

- Čim čujete da se provizija uzima unapred ili da se traži neka članarina, budite svesni da se 99 odsto radi o prevari. Svaka ozbiljna agencija uzima od klijenata novac tek po gotovom poslu - kaže Nada Tomić iz agencije „Eurent“ koja već godinama uspešno posluje.

Za mnoge kojima je smeštaj u prestonici neophodan, glavni izvor potencijalnih stanova su mali oglasi. Isti ti oglasi, odličan su izvor zarade za fantomske agencije.

- Kada izađu novi oglasi, ljudi iz tih agencija okrenu sve one koji izdaju stan i zapišu podatke o stanu u slučajevima kada dobiju samog vlasnika stana, a ne neku drugu agenciju. Naravno, predstave se kao potencijalni klijent. Dobijene podatke lepo sklope, popišu, odštampaju, napišu broj telefona i ponude onda ljudima koji dođu kod njih da se raspitaju za neki stan. Naravno, provizija od 2.000 ili 3.000 dinara se onda podrazumeva - ispričao je za „Blic“ momak iz Kragujevca, koji je želeo da ostane anoniman.

P. Mihailović

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.