Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako se moze iskljuciti limiter zvuka na Nokiji 6630?  (Pročitano 4570 puta)
24. Avg 2006, 01:18:46
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 70
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Nokia 6630
Kako se moze iskljuciti limiter zvuka na Nokiji 6630 ? Neki od vas su verovatno primetili da pustanjem mp3, ogg, acc, midi i ostalih formata zvuka kada pojacate volume jace od 75% nema realnog pojacanja. Ako se pojaca volume jace od 75% na doticnoj Nokiji, zvuk se samo kompresuje i limitira (sto na primer, ne vazi za amr fajlove, jedino na njih ne deluje taj limiter zvuka). E sad, da li iko zna koja aplikacija ili servis ili server u telefonu radi to limitiranje ?

[Edit by Cigla tel.:  Naslov teme mora da odgovara njenom sadrzaju i da ga barem delimicno opisuje. Konsultujte se sa Pravilnikom Burek Foruma]

(01. May 2007, 10:41:30)
« Poslednja izmena: 24. Avg 2006, 16:00:24 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Novi Sad-najlepsi grad

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1669
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia e66
Kako se moze iskljuciti limiter zvuka na Nokiji 6630 ? Neki od vas su verovatno primetili da pustanjem mp3, ogg, acc, midi i ostalih formata zvuka kada pojacate volume jace od 75% nema realnog pojacanja. Ako se pojaca volume jace od 75% na doticnoj Nokiji, zvuk se samo kompresuje i limitira (sto na primer, ne vazi za amr fajlove, jedino na njih ne deluje taj limiter zvuka). E sad, da li iko zna koja aplikacija ili servis ili server u telefonu radi to limitiranje ?
Skines power mp3 i resis problem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
HTC HD2
Kako se moze iskljuciti limiter zvuka na Nokiji 6630 ? Neki od vas su verovatno primetili da pustanjem mp3, ogg, acc, midi i ostalih formata zvuka kada pojacate volume jace od 75% nema realnog pojacanja. Ako se pojaca volume jace od 75% na doticnoj Nokiji, zvuk se samo kompresuje i limitira (sto na primer, ne vazi za amr fajlove, jedino na njih ne deluje taj limiter zvuka). E sad, da li iko zna koja aplikacija ili servis ili server u telefonu radi to limitiranje ?
Teško da se iko bavio ovako beznačajnim detaljima na svom telefonu i obraćao pažnju na to da se zvuk ne može pojačati do kraja, tj., da posle 75% nema realnog pojacanja. Smile
Instaliraj lepo par programa za puštanje Ogg, Wma, Mp3, .... melodija i uglavnom svaki od posebnih programa ima opciju(kao recimo OggPlay ili WMAPlus!...) za extra pojačavanje zvuka - "Volume Boost" koja može da se "izgura" do +12 Db gain!!! Smile Ostali plejeri takodje koriste ekvilajzere, ... ma trista čuda .... i siguran sam da ćeš još malkice pojačati zvuk. Ovako, brljanje po generičkom softveru sigurno neće dati rezultata!!!
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 70
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia 6630
Vidim da niste razumeli samu srz mog pitanja. Bilo koji softver da stavim power mp3, ogg player, wma Player, njegov default ili bilo koji drugi player ne vredi. Ogg ima opciju za boost zvuka do 12 db, ali samo se dobije izoblicenje na zvucniku, a jacina pesme i dalje ostaje ista (gledano u db). Nokia 6630 ima ugradjen taj limiter da se ne bi ostetio zvucnik. Kada se povezu slusalice i kada se preko njih slusa muzika, limitiranja nema (znaci samo kad se reprodukuje preko zvucnika). Pa ako neko ima ideju kako pojacati zvuk u decibelima, to jest, jacini, a ne na "volume" koji ima svaki player. A sto se tice servera koji limitira zvuk, procitao sam da postoji, ali niko jos ne zna tacno koji je. Kada bi flesovao tel, ruzno bi izbacio taj podprogram koji to radi. Na primer ako imate slabiji firmware od 5.03, tog limitera nema i svaki muzicki fajl "cepa" do daske (sto u prevodu znaci koliko je jak signal muzickog fajla, toliko ce i svirati glasno). Da flesujem mobilni na slabiju verziju firmware-a ne vredi. Znaci, zanima me samo kako da skinem taj limiter koji radi iskljucivo na zvucniku ove Nokie...Naravno, sve u cilju da bih mogao da iskoristim 25% koje ta nokia ima u rezervi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
HTC HD2
Koliko sam ja ukapirao ovo neće moći biti odradjeno nikako. "Program" koji ovo reguliše dolazi sa firmverom i nalazi se u "Z" particiji gde je onemogućen pristup, ...  Smile
NO, dobra informacija za one koji imaju stariji firmver ispod 5.03. Ako im je stalo do boljeg i jačeg zvuka onda neka ne flešuju telefon na zadnju verziju.
@dachawave, ja bih ti preporučio da nadješ firmware za Nokiju 6630 "Music Edition" i tim firmverom flešuješ svoj telefon(Music Edition firmware version 5.03.38). Možda taj firmver nema ovu začkoljicu! Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Music Edition menu.gif
(29.55 KB, 372x215)
« Poslednja izmena: 24. Avg 2006, 22:50:44 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 70
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia 6630
Ok, samo gde mogu naci taj firmware ? Ne mogu da ga nadjem...Imas li mozda neku adresu ? Googlao sam, ali nigde music edition da nadjem...A mozda bi mogao da vidis koji programcic na z particiji to radi, pa da mi kazes, a ja kad budem flesovao tel, jednostavno cu ga izbrisati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
HTC HD2
Ok, samo gde mogu naci taj firmware ? Ne mogu da ga nadjem...Imas li mozda neku adresu ? Googlao sam, ali nigde music edition da nadjem...A mozda bi mogao da vidis koji programcic na z particiji to radi, pa da mi kazes, a ja kad budem flesovao tel, jednostavno cu ga izbrisati.
Ne možeš da brišeš ništa sa "Z" particije. To ti je eeprom i u njemu se nalazi Symbian operativni sistem. Inače taj čip je zaštićen od brisanja. Koji je program - blage veze nemam. Jenostavno sam pretpostavio da mora da se nalazi u eepromu ako dolazi sa firmverom! Smile
Oko ovog fleš fajla "MusicEditon" raspitaću se i javiti na vreme - takodje nemam informaciju gde bi mogao da se skine!
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 70
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia 6630
Ma znam da ne moze jer je ROM (Read Only) memorija. Nego ja sam vec probao malopre da flesujem 6630 i mogu se napraviti izmene u operativnom sistemu i dodati neki programi ili delovi programa po zelji (naravno sve da podesis) sharedata, startup, libs, plugins itd...sve to radis na kompu i kad napravis sve izmene, onda flesujes fon. Tako sam napisao jedan programcic u javi i impletirao u call opcije. I naravno, 6630 mi sad ima novu stavku u meniju pod call settings. Znaci, ako sam sada ovo uspeo, mogu znaci da iskljucim te programe i prilagodim ih sebi da ne limitira zvuk. Ali niko jos nije otkrio koji resurs to obradjuje. A video sam topic o tom flesovanju i sad kad sam ga vec flesovao, da li mogu da vratim na stariju verziju operativnog sistema ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.51
mob
Nokia N82 + 8GB
Ja mislim da je dobro sto ima taj limiter zvuka. Jer pogledajte Sony Ericsson telefone, mozete pojacati do kraja i onda zvucnik krci a na nokiji nema tog problema oko zvuka. I sta ocekujes od telefona, ne mozes napraviti muzicku liniju od telefona.  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 264
Zastava BGD
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia E66
Vecina MP3 pesama je kompresovana u 128kb, a na to ljudi jos 'seku'na 64kb da bi ubacili vise na karticu
ja sada ubacujem minimum 192kb jer se stvarno oseti razlika narocito u glasnoci!
@dachawave probaj da pustis na 6630 istu pesmu u 128kb i 320kb, umesto da mu pojacavas nivo glasnoce zvuka i videces razliku!
pozzz Smile
IP sačuvana
social share
I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be.
Douglas Adams
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.172 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.