Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:48:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: The Pit bull problem  (Pročitano 28472 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Pit bul ujeo desetogodišnjeg dečaka
Autor: Radio 021 | 28.05.2008 - 08:57

Novosadska policija podnela je krivičnu prijavu protiv 45-godišnjeg Zorana Ć. iz Petrovaradina čiji je pit bul ujeo desetogodišnjaka, preneo je Radio 021. Zoran je vodio psa na povocu, bez zaštitne korpe, koji je napao i ujeo dečaka prilikom mimoilaženja. Policija je saopštila da se vlasnik psa potom udaljio sa lica mesta, ali je ubrzo pronađen.

Radio 021 dodaje da je od pre dve godine zabranjeno držanje pit bul terijera na teritoriji Novog Sada i prigradskih naselja. Takođe, po istoj odluci Skupštine grada, vlasnicima se ljubimac može oduzeti i na ulici ukoliko nema korpu. Propisano je da prilikom šetnje, pas mora biti na povocu dugačkom najviše dva metra, dok veliki psi moraju imati zaštitne korpe i povodac dugačak najviše jedan metar.
Za kontrolisanje ovih propisa nadležna je Komunalna inspekcija, a kazne se kreću od 250 do 500 hiljada dinara.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Citat
zabranjeno držanje pit bul terijera na teritoriji Novog Sada i prigradskih naselja. Takođe, po istoj odluci Skupštine grada, vlasnicima se ljubimac može oduzeti i na ulici ukoliko nema korpu.

Volim pse ali opravdavam ovo u potpunosti... naravno neko ce sad da se buni zasto pudlice nemaju korpe ali ko ne vidi razliku, i ne mora...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1739
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Bilo bi dobro da svi koji ucestvuju u ovoj temi budu prethodno informisani ovoj ili nekoj "slicnoj" rasi!!!Ovde sam procitao ogroman broj gluposti i dezinformacija!Takodje bi bilo bolje da vlasnici i uzgajivaci  pitova,bull-terijera i staforda(mada mislim da oni ne mogu da se svrstaju u isti kos)  pisu komentare i svoja iskustva, a ne svako ko je nacuo nesto ili jednostavno mrzi ove ili sve pse!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Џукеле ће ме докусурити...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5780
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Alcatel OT 800 Tribe
Citat
a ne svako ko je nacuo nesto ili jednostavno mrzi ove ili sve pse!
Cinjenica je da su 80% kompleksasi koji samo hoce tog psa zato sto je "opasan."  Toliko ljudi sam sreo ili ih poznajem, tako da odgovorno ovo tvrdim.
IP sačuvana
social share

Speed kills, drive 2cv and live forever.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Citat
a ne svako ko je nacuo nesto ili jednostavno mrzi ove ili sve pse!
Cinjenica je da su 80% kompleksasi koji samo hoce tog psa zato sto je "opasan."  Toliko ljudi sam sreo ili ih poznajem, tako da odgovorno ovo tvrdim.
Tacno.
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1739
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Na to sam i mislio!!!Problem su neodgovorni vlasnici koji su po pravilu najcesce problematicni likovi male inteligencije i nije ni cudo sto posle imaju agresivnog psa!Da postoji zakon koji bi ovakvim kretenima zabranili kupovinu ovih rasa sigurno je da bi bilo mnogo manje napad na ljude i ostale zivotinje!Ali na zalost to je nemoguce!Za pitove nemogu nista da tvrdim, ali zato planiram da kupim staforda i pricao sam sa mnogim ljudima koji ga imaju(normalnima), bio na raznim domacim i stranim sajtovima i forumima i jedini problem je agresivnost prema drugim psima, ne ljudima!!!Ranom socijalizacijom se  ovaj problem moze u potpunosti prevazici!Medjutim posto se mnogi kompleksasi surovo odnose prema ovim psima,nije ni cudo sto polude pa posle nevini stradaju!A takvi isfrustrirani ljudi sigurno nece kupiti pudlicu ili pekinezera!Zato su i ove rase na udaru,a sto bi Ajnstajn rekao:"lakse je razbiti atom nego predrasudu"!!!!!!!!Nadam se da se vecina vas slaze samnom!Pozdrav svim ljubiteljima pasa i zivotinja uopste   Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
sve to treba preseliti u carstvo snova. i dzukele i vlasnike.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1739
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Batice, sta kazes da uzmes malo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
prostije receno treba ih pobiti    Smile
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 831
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mrzi mi sad da nabrajam ali ovde na ovoj temi vise od polovine ljudi se poprilicno nalupetalo  i da naglasim da se gospodin kinolog pod nickom @ratata takodje nalupetao kao i ostali koji vide rasu pit bull kao problem i sve ostale pasmine sto izgledaju zestoko ,agresivno bla bla

pit bull problem (i ostali psi koji izgledaju opasno ) hah ?

netacno je da su ti psi genetski predisponirani za napad, ali je tacno da su kao svi terijeri zivcaniji(agresivniji) od drugih grupa. Mnogo agresivnijii od pitbull su svi lovni terijeri !
Inace pas `rase` pitbul jeste veoma inteligentan pas , predrasudi su da ti psi nisu poslusni i da su glupi.
Takodje je i predrasuda da ti psi imaju najjaci ujed (po nekoliko tona po cm2)i da taj pas moze najvise da povuce.
Pitbull cak spada u neku skromnu polovinu po jacini ujeda,zapravo njegova jacina(potisak) iznosi oko 130 kg po cm2.
Znaci mnogo drugih pasmina seta svakodnevno po ulicama bez korpe koje imaju jaci ujed i koje su agresivnije,a ne izgledaju tako .
Nemacki ovcar,Doberman ,Rotvajler i bla bla  su daleko ispred pita po napadima (statistika ne gresi )
inace evo nekih rasa pasa koje sam drzao : kratkodlaki nemacki ovcar 2 komada, dugodlaki nemacki ovcar , flandrijskis buvije ,staford , sarplaninca, lutalicu, mesanca staforda i boksera ,madjarski kuvas i poslednje  dogo argentino.(sad imam macka Smile )

inace jednom prilikom dok sam setao DA (dogo argentino) na uzici sa korpom  (njega sam u gradu drzao ) dva odvezana pekinezera od nekih baba su ga napala , dok sam ih sklanjao nogom , ostao sam sa ujedom na listu i pocepanom trenericom dok one nisu sklonile svoje pse.takva situacija mi se jos dva puta  dogodila al tad sam svom psu skinuo korpu . dogo argentino je izuzetno snazan pas i on je genetski predisponiran da ubije ,moj nije podnosio ni jedno drugo zivo bice osim sebe i svojih gazda ali uvek je bio na uzici i sa korpom kao i moji ostali psi(koji nisu bili tako `negostoljubivi` prema drugim zivim bicima) kad sam ih vodio po gradu.

Dakle , polovino u ovom slucaju tupih ljudi na ovoj temi znajte da nije problem u psu nego u vlasniku !!!
da li je pistolj kao vatreno oruzje opasan ?! daj ga ludaku ili nekom normalnom da ga drzi na sigurnom...tako je i sa psima.
 i zato prestanite da lupetate !

ps istina je da se temperament psa moze srediti socijalizacijom istog ali opet svaki pas treba da bude u dobro ogradjenom dvoristu, a u setnji na uzici i sa korpom ,jer nikad se ne zna...


« Poslednja izmena: 20. Dec 2008, 09:24:45 od mln80 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:48:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.