Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:39:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Miladin Šobić  (Pročitano 85049 puta)
23. Avg 2006, 02:06:11
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone 6s
Miladin Šobić je akustičar i kantautor iz Nikšića, Crna Gora. U javnosti nikada nije iznijeto kada je on zapravo rođen. Međutim, pretpostavlja se da je to 1956. godina. U danima srednje škole Šobić je prvi put počeo da komponuje i da piše. Najviše su ga inspirisala djela grupe S vremena na vreme i Ibrice Jusića. Nakon srednje škole Šobić upisuje turizam u Dubrovniku. Taj period se smatra ključnim za njegovo stvaralaštvo. Pod utiskom studentskog života i velikih prijateljstava, on stvara svoje najveće pjesme. Iako autobiografske, pod lupom detaljnije analize, dolazi se do utiska da one predstavljaju sudbu i istoriju svih nas. Te 1975. godine objavljuje prvu pjesmu To sam ja. Elegična primorska ljubavna balada u kojoj dominira primarno a capella a kasnije i fantastično razlaganje, u to vrijeme u privatnim studentskim dubrovačkim krugovima dobija status studentske himne. Ona se našla na prvom singlu (zajedno sa pjesmom Zazvoni zvono) koji izlazi u produkciji PGP RTB-a. Godinu dana kasnije Šobić je imao drugi javni nastup. Desilo se to na muzičkom festivalu Omladina koji se tradicionalno održavao u Subotici. Osvojio je drugo mjesto sa pjesmom Daj nam neba. Na tom festivalu je nastupio i Đorđe Balašević sa grupom Suncokret gdje je osvojio treće mjesto.

U narednom periodu Šobić se isticao fantastičnim pjesmama koje su mnogi ljudi čuli. Preselio se u Sarajevo gdje je i briljirao. 1981. godine izdaje svoj prvi album Ožiljak za sarajevski Diskoton. Sa tog albuma se izdvajaju legendarna studentsko-socijalna tema Džemper za vinograd i najpoznatija Marija. Na tom LP-ju su se našle i pishološka Ne pokušavaj mijenjat me i klasično-optimistični naslov Vrijeme ide dalje. U tom trenutku Miladin Šobić je bio na vrhuncu svoje karijere. 1982. godine postavlja rekord kada za nevjerovatno kratko vrijeme završava svoj drugi (epopejski) album Umjesto gluposti. Album počinje da se radi u Studiju muzičkog ateljea u Subotici, u noći 21. februara a završava se 8. marta iste godine. Pored naslovne pjesme na fantastičan prijem nailazi genijalna pjesma Đon kao i Od druga do druga, Opet krivi tip, Svetozara Markovića 39... Tada i počinje sa koncertnim aktivnostima na kojima je mnogo puta okupio veliki broj ljudi. Uvijek se odazivao i na pozive studenata i ljudi iz manjih gradova. Pjesme sa ta dva albuma legendarnog plavokosog, razbarušenog i skromnog mladića sa gitarom godinama nisu silazile sa čuvenih Venovih top – lista. Oba albuma je snimio uz pomoć Gabora Lendjela i studijskih muzičara. Treći album - Barutane ljubavi je snimio, ali ga nikada nije izdao. U vrijeme najvećeg uspjeha Miladin Šobić doživljava porodičnu tragediju. Poslije teške bolesti (raka) umire njegova rođena sestra. Nakon svega Šobić se povukao. Od tada o njemu ne postoji nijedna zvanična informacija. Govorili su da je nestao bez traga, da se zamonašio... Neki su pričali da je mrtav, neki su govorili da se nastanio u Herceg Novom ili da živi u djedovoj kući u nekom selu nedaleko od Nikšića. Posljednji put su ga, kako kažu, vidjeli na Žabljaku krajem devedesetih. Pričalo se i da je samo ponekad umio da zasvira za svoju dušu i društvo.

Miljenko Jergović je za njega rekao: Ali najveći i najzanimljiviji kantautor u ovoj povijesti bio je Miladin Šobić. Iako je bio iz Crne Gore, bio je domaći. Za njega se nije znalo ni u Zagrebu ni u Beogradu, niti su u tim gradovima prodavane njegove ploče. A onda je kao najveći sarajevski kantautor morao biti i posljednji. Onog dana kada je Miladin Šobić zauvijek otišao iz našeg grada, ugašena je iluzija da bi čovjek sam s gitarom imao gradu i svijetu nešto reći i da bi to nešto moglo biti važno. S posljednjim kantautorom umrla je zapravo poezija naše povijesti, dani vjere u pjesme koje se mogu pjevati, a ipak su pjesme po pravilu i zakonu. 2002. godine Ibrica Jusić, njegov prijatelj, najavio je njegov povratak. Od tada se stalno u javnost puštaju priče o njegovom novom albumu. Međutim, postoji zvanična verzija koja je došla od izvora bliskim Miladinu Šobiću. Objavljeno je da on već duže vrijeme (u saradnji sa Vukićem Raspopovićem) priprema novi album u Trstu. Takođe, povremeno boravi u Beogradu, Budimpešti I Dubrovniku. Miladina Šobića takođe sve češće prepoznajemo u vokalnoj pojavi Vanje Radovanovića, njegovog sestrića. Naravno, ne možemo a da ne pomenemo mnoge objavljene i neobjavljene pjesme kao što su: Cipele nove, Nevjernice, Pokvaren telefon, Četa luđaka, Kad klonem snagom, Prođoh gradom, Bio sam jednom novembar, Bolesno ljeto, Kišobran na magistrali, Od majmuna mi nijesmo, Ašik Ajša, Svetionik, Zima u Sutomoru, Prvi jutarnj, Stare novine, Sunce tebi sunce meni, Željezničke tuge, Jelo, Pjesma za kraj, Puste ceste, Na ulazu jedne zgrade (Keka), Protiv svakog zla, Kako da ti kažem to, Izvini što te volim, Desetka iz drugarstva, Hram ljubavi, U nedjelju kod her Franca, Jutarnja kafa, Žana, Kriva si,Sve su teže tuge moje...

(Copyright by Nikola Zečević - ITD Magazin)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6300
nemoguce da ova tema nije komentarisana
hvala na informacijama
nadam se da ce izdati makar jednu novu pjesmu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


*Kako koristim kosmo disk, moja zena vise ne hrce*

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 5204
Zastava Nova Pazova↔Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
Nokia onaj veliki
Nazalost, mozemo samo da se nadamo...
IP sačuvana
social share
Top teme:
:: Da li pishate pod tushem ::
:: Ima li petao penis? ::
:: Koje vam jaje vise visi? ::


...histerija znaci kadse covek dere iz petnih zila smrt smrt smrt!!...
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 173
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia N73
On se valjda povukao nakon smrti svoje sestre,jelda?
U svakom slucaju,volim ga poslusati...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
sobic je vrh
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Ko zna zasto je to dobro?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 790
Zastava GB
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Pantech N73
...Posljednji put su ga, kako kažu, vidjeli na Žabljaku krajem devedesetih...

Vidio sam ga prije par dana u mojoj ulici u Nk i razgovarao sa njim. Kućni smo prijatelji.
« Poslednja izmena: 19. Sep 2008, 00:04:55 od Predrag_NK_77 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
Vraća se Šobić! Učestvovaće na Budvanskom festivalu ovog ljeta.
IP sačuvana
social share
ooo haptenstand, your football team is good, ooo haptenstand, fuck me in da mood.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Covek je, koliko ja imam informaciju, umro, ubijen pre nekoliko godina.  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

"...ne morah na fakultet, al' mi se omaklo..."

Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
"Vraća se Šobić! Učestvovaće na Budvanskom festivalu ovog ljeta. "

"Covek je, koliko ja imam informaciju, umro, ubijen pre nekoliko godina. "


Saljivdzije. . .     -. -'

Lik pravi novi materijal, mozda ga je vec i zavrsio, ali se ceka taj njegov svecani dolazak! Bice ga! Doci ce! Nije to pusta nada! Cekajmo i docekacemo!
« Poslednja izmena: 14. Okt 2010, 23:21:48 od MetallicaLover »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 27
Zastava Podgorica,Crna Gora
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Sagem s5230
Svakodnevno ga ubjeđuju da se vrati. . . ali kako kažu svi,pa i njegov sestrić Vanja Radovanović,neće se baviti više muzikom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:39:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.