Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Grčka: Požar na Halkidikiju  (Pročitano 13858 puta)
22. Avg 2006, 16:06:32
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Grčka: Požar na Halkidikiju

22. avgust 2006. | 08:36 -> 15:40 | Izvor: B92, Beta

Hanioti, Pefkohori, Solun, Beograd -- Turisti iz Srbije na grčkom poluostrvu Halkidiki, koje je juče zahvatio požar, evakuisani su i bezbedni, petoro lakše povređeno.

Kako je izjavio generalni konzul Srbije Radomir Živković, turisti iz Srbije evakuisani su iz hotela i kuća blizu mesta požara i svi su na bezbednom. Nema žrtava, a lakše je povređeno petoro turista. Dvoje je povređeno sabraćajnoj nesreći dok su bežali od požara, a tri osobe iz Srbije javile su se bolnici u letovalištu Polihrono zbog lakših povreda i tegoba.

Požar na Halkidikiju je lokalizovan kod turističkih mesta Hanioti, Pefkohori i Polihrono, kojima više ne preti neposredna opasnost od vatrene stihije, rekao je jutros Živković i dodao da je sada na redu vraćanje turista. "Treba organizovati i povratak u Srbiju, pa apelujem na agencije koje su organizovale ture da pošalju autobuse za njihov povratak u zemlju. On je rekao da nema zvaničnih podataka o tome koliko turista iz Srbije letuje na Halkidikiju i naveo nezvaničnu procenu da ih je oko 10.000. Turisti su danas pre podne počeli da se vraćaju u hotele u letovalištima na grčkom poluostrvu Halkidiki. Šef vatrogasne službe izjavio je da je požar van kontrole na dva fronta, između sela Nea Skioni i Agija Paraskevi, odnosno između Polihrona i Haniotija.

Turista iz Srbije Sandro Grubić, koji se nalazi u Haniotiju, kaže da je situacija u tom gradu pod kontrolom i da vatre nema u blizini, ali da od sinoć nema ni struje ni vode. "Prema informacijama koje imam, vatra još gori, ali preko brda. Problem je visoka koncentracija ugljen-monoksida, jedva dišemo, sve je pod dimnom zavesom", kaže on.

Sedam osoba sa opekotinama I i II stepena, dve osobe s kardiološkim i nekoliko desetina s disajnim problemima zbrinuto je u bolnici u Poligirosu i lokalnim domovima zdravlja. U saobraćajnim nesrećama tokom paničnog bekstva od požara prošle noći prelome kostiju zadobile su tri osobe, a više desetina njih je lakše povređeno. U požaru je izgorelo nekoliko stotina kuća i vozila. Jedan nemački turista se udavio dok je čamcem, tokom noći, pokušavao da pobegne sa obala mesta Kasandra, okruženog požarom, saopštili su lokalni zvaničnici, a drugi muškarac umro je od srčanog udara.

Izgorelo je priobalno područje dužine 30 kilometara, površina izgorele šume je između 3.500 i 4.000 hektara, a u požaru je uništeno ili oštećeno na stotine kuća i vozila. Ministar za pokrajine Makedonija i Trakija Jorgos Kalandzis kaže da je šokiran katastrofom i da se vlasti izvinjavaju zbog onog što nisu uradile, zbog konfuzije i kašnjenja u angažovanju vatrogasnih aviona i preduzimanju drugih mera.

Svi turisti iz Srbije koji letuju u Haniotiju, Polihronu i Pefkohoriju na poluostrvu Halkidiki gde je od juče požar, mogu se vratiti u zemlju ako žele, a autobusi za njihov prevoz večeras će biti u tim mestima, najavile su turističke agencije koje imaju aranžmane za ta letovališta.

U Kompasu u Kragujevcu, preko kog je iz Srbije otišlo najviše turista u taj deo poluostrva, kažu da je od više od 600 turista koji su tamo njih dvadesetak navelo želju da se vrate sutra, a aranžman im traje do prekosutra. Blagana Jaglić iz Kompasa kaže da su predstavnici te agencije u stalnom telefonskom kontaktu s većinom gostiju, koji kažu da je situacija normalizovana. Sutra će na Halkidiku krenuti nova grupa turista.
Direktor Argus-tursa Saša Vučković rekao je da je oko 400 turista iz Srbije koji su u Pefkohoriju i Haniotiju bezbedno. I on je da je situacija normalizovana i da je juče grupa novih turista otputovala na Halkidiki.

Direktor Sabre Vladimir Vlaho rekao je da je bezbedno nekoliko stotina turista iz Srbije koji preko te agencije letuju u mestima Grčke kod kojih je izbio požar. "Trenutno nema zahteva da se naši turisti vrate, sem par porodica koje su se noćas svojim automobilima uputili ka Srbiji", rekao je Vlaho. Prema njegovim rečima, turistima su na stalnom su raspolaganju zastupnici Sabre, koji su u stalnoj vezi s grčkim službama. Vlaho je potvrdio da će večeras u te turističke centre stići autobusi za mali broj gostiju koji žele da se vrate u zemlju.

Telefoni za informacije

Za sve informacije o letovalištima na grčkom poluostrvu Halkidiki građanima su 24 časa dnevno dostupni brojevi Konzultata Srbije u Solunu, saopštilo Ministarstvo trgovine, turizma i usluga Srbije. Telefoni su 99302 310 244 265, 99302 310 244 266 i 99302 310 244 267.

Informacije se mogu dobiti i od Sektora turističke inspekcije Ministarstva, na 011 3234 203, dodaje se u saopštenju.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 18999
Zastava Beograd-Vračar
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Nokia E72
A ja se 2 dana pre ovoga vratio...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1206
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson Aino
Ja sam i dalje u Pefkohoriju
poslacu slike sutra
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Hoce li ovo nekada proci?

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3760
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
BlackBerry 
Jadni ljudi... Nadam se da ce sve biti ok...
IP sačuvana
social share
Ко рескира профитира... Србија Србима, Европа Европљанима...
Heart Breaker...

U kafileriji se neprekidno ubijaju psi i to ne agresivni,
već SVI.
Štenci stari mesec, dva, veliki, mali, mešanci i rasni, bez izuzetka, posle sedam dana biće ubijeni injekcijom otrova!
U proseku između 50 do 200 pasa ubiju nedeljno!
Više od 7 000 pasa ubiju godišnje u kafileriji u Beogradu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone SE 2020
U požaru na grčkom poluostrvu petoro srpskih turista lakše povređeno
Pakao na plažama Haniotija

Najmanje pet Beograđana lakše je povređeno u požaru koji je u ponedeljak uveče besneo grčkim poluostrvom Halkidiki, potvrdio je za „Blic“ Milan Dimitrijević, vicekonzul Srbije u Solunu.

U bolnici u Poligirosu zbrinuto je troje ljudi - supružnici V.A. i V.B. i mladić C.M.

- Kako da se oseća roditelj kad mu jave tako nešto. Ne znam kako se desilo da upadnu u vatrenu stihiju. Samo sam se kratko čuo sa ćerkom, auto je uništen, ali oni su sada dobro. Ne znam kad će i kako će da se vrate - isprekidanim glasom priča K.M., otac povređene V.A.

Još dvoje Beograđana, mladić M.M. i devojka J.A., doživeli su saobraćajnu nesreću tokom evakuacije. Njih dvoje su zbrinuti u solunskoj bolnici i juče u toku dana trebalo je da budu pušteni.

Biblijska katastrofa

Jedan nemački turista umro je od srčanog udara koji ga je zadesio u moru dok je pokušavao da dođe do čamca. On je nestao u talasima pošto je uspeo da spase ženu i dete i da ih ukrca na brod. Još jedan turista umro je od srčanog udara, a u bolnice je smešteno nekoliko desetina ljudi zbog problema sa disanjem i opekotina.

Požar koji grčki mediji već zovu „biblijskom katastrofom na Halkidikiju“ mogao bi da bude podmetnut, za šta već postoje indicije, saopštili su grčki vatrogasci.

Pogođena grčka mesta Polihrono, Hanioti i Pefkohori juče tokom dana uglavnom su bila bez vode i struje. Mobilni telefoni naših turista listom su bili isključeni, jer nisu imali gde da napune baterije koje su potrošili u ponedeljak tokom noći, jer su bili stalno na vezi sa porodicama u Srbiji.

A paklene noći, u ponedeljak uveče, zaista je najgora situacija bila u Haniotiju, gde je na hiljade ljudi u panici istrčalo na plažu.

Jedna od majki sa malom decom na plaži te noći je bila i Jelica Dimitrijević iz Beograda. Njen jednoipogodišnji sinčić, inače astmatičar, cele noći nije prestajao da se guši od teškog dima, a nije mogla ni da pomisli da u opštem haosu pronađe lekara.

Prvo su pokušali da pobegnu kolima, ali im je rečeno da neće moći da se probiju kroz vatru. Onda su krenuli prema plaži kada je mali Pavle dobio astmatični napad.

Najgori trenutak u životu

- To je bio najgori trenutak u mom životu. Osećala sam se jezivo jer ništa nisam mogla da uradim. Počeli smo da kvasimo krpe, ali smo ostali i bez vode - priča Jelica.

Najveći problem je nastao kada su ljudi, koji su kao i ona krenuli na plažu, shvatili da je vatra i tamo. Nastali su panika i stampedo.

- Ljudi su počeli da padaju. Mi smo našli deo plaže na kome smo sedeli i nadali se da ćemo u nekom trenutku ugledati helikopter za spasavanje. Ali do sledećeg dana niko nije došao - kaže Jelica.

Vesna Marić, urednica u „Blicu“ koja se ovih dana odmarala u hotelu „Grand Štrand“ u Haniotiju, priča da ih je dim isterao iz hotela usred večere, a da je noć bez struje na lokalnoj plaži bila puna tragičnih, ali i tragikomičnih situacija.

- Najteže je bilo posmatrati majke sa decom koja su stalno plakala. Pepeo je padao svuda oko nas i bukvalno smo osećali vrelinu po obrazima. Mnogi su se toliko uplašili da su utrčavali u more, pa je obalska straža morala da pazi da se neko ne udavi usred požara - priča Marićeva.

Kofere na dušek i plivaj

Najekstremniji primer je bio strani turista koji je na dušek pored sebe stavio i dva kofera i počeo da beži. Ležaljke na plaži Haniotija primale su čitave porodice.

- Ljudi su u panici svašta radili - otimali vodu, plakali, vrištali, pričali razne priče... Bilo je strašno što su mnogi izgubili decu i starije u toj panici. Samo se moglo čuti vrištanje kroz mrak i dim. Jedno 45 minuta bio je stravičan oblak dima... Moram da priznam da su srpski turisti najmanje paničili, najviše su, čini mi se, vikali Rusi - kaže Vesna Marić.

Domaćini zakazali

Naši turisti pomalo su razočarani ponašanjem svojih domaćina. U hotelu „Grand Štrand“ gostima čiji su ključevi bili na recepciji satima nisu davali ključeve, „iz bezbednosnih razloga“, pa su majke sa malom decom uzaludno čekale u lobiju da odu u svoju sobu i konačno se malo odmore od noći koja je bila paklena u svakom smislu.

Naši turisti ističu i da panike ne bi bilo u toj meri da ih je neko makar obavestio šta se događa.

U hotelima ni u jednom momentu niste mogli da nađete nekoga ko bi vam rekao bilo kakvu informaciju. Stalno je ponavljano kako gori centar Haniotija, što nije bilo tačno.

I Radomir Živković, naš konzul u Solunu, kaže da su naši građani sa kojima je juče razgovarao na terenu bili ljuti na Grke. Jedan drugi naš sugrađanin ispričao je kako su na jednoj plaži Grci došli brodićem, pitali ima li među evakuisanima Grka i otišli kada su čuli da nema.

U vatrenoj stihiji stradalo je preko 50 kuća i na desetine automobila, kao i hektari guste borove šume.

Oko tri hiljade naših turista juče ujutro, dan posle požara, svojim automobilima krenulo je za Srbiju. Neki su pošli autobusima, a samo je Hanioti tokom dana napustilo oko 600 ljudi, kaže za „Blic“ Milan Dimitrijević, zamenik konzula Srbije u Solunu. Kako dodaje, većina naših turista je po smirivanju požara odlučila da ostane do kraja aranžmana. U ovdašnjim turističkim agencijama kažu da su juče u ranim jutarnjim satima prema Grčkoj krenuli autobusi koji će vratiti sve koji to žele. Dodaju da nije bilo otkazivanja novih aranžmana.

Ekipa „Blica“

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Hoce li ovo nekada proci?

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3760
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
BlackBerry 
E jesu zakazali,to sam i ja odmah rekao....
IP sačuvana
social share
Ко рескира профитира... Србија Србима, Европа Европљанима...
Heart Breaker...

U kafileriji se neprekidno ubijaju psi i to ne agresivni,
već SVI.
Štenci stari mesec, dva, veliki, mali, mešanci i rasni, bez izuzetka, posle sedam dana biće ubijeni injekcijom otrova!
U proseku između 50 do 200 pasa ubiju nedeljno!
Više od 7 000 pasa ubiju godišnje u kafileriji u Beogradu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


ΓΕΩΡΓΙΟΣ '90

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 817
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Motorola V3i
Bas mi je zao sto se to desilo.  Smile
Bio sam u Pefkohoriu do 7 avgusta, super sam se proveo, kao i prosle i preprosle godine...
Jel zna neko da li je izgoreo onaj najlepsi hotel na planini iznad pefkohoria?
(ovaj na slici - skroz gore na brdu) -slikano je pre pozara (kada sam bio tamo, 1 avgusta)

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

PICT0315.JPG
(183.9 KB, 800x600)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 18999
Zastava Beograd-Vračar
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Nokia E72
Znaće Bl@ck M@n Smile
Inače, on je u budućnosti verovatni gazda jedne od gorepomenutih agencija... Stvarajte kontakte ljudi Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


----- Whiro -----

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1848
Zastava Šabac, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
Ja sam nekoliko sati pre požara uplatio letovanje u Haniotiju Smile  Valjda će se do 14.9. sve normalizovati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Petoro Srba povređeno je u požaru na grčkom poluostrvu. Dvoje je zbog opekotina zadržano u bolnici, dvoje je povređeno u udesu kada su u panici pokušali da pobegnu od vatrene stihije, a jedan turista je potražio lekarsku pomoć zbog otežanog disanja

Pakao na Halkidikiju


BEOGRAD - U požaru koji je preksinoć zahvatio grčko poluostrvo Halkidiki povređeno je petoro Srba!!! U letovalištu Polihrono dvoje naših turista zadržano je u lokalnoj bolnici zbog opekotina, a jedna osoba zatražila je pomoć zbog otežanog disanja, saznaje Press u konzulatu u Solunu. Još dvoje Srba zadobilo je lakše telesne povrede u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila dok su u panici bežali od vatrene stihije koja je zahvatila Halkidiki!!
Ministarstvo trgovine i turizma organizovalo je Krizni štab koji će za naše turiste koji žele da se vrate u Srbiju obezbediti autobuski prevoz u saradnji sa turističkim agencijama. Prema procenama, u Grčkoj letuje oko 12.000 Srba, a najveću brigu za Ministarstvo predstavljaju građani koji su samostalno otišli na letovanje, jer su mnogi u panici bežali u druga mesta ili su kolima krenuli ka Srbiji.
Požar na Halkidikiju izbio je preksinoć oko 17 časova. Vatra je buknula u brdima iznad letovališta Polihrino, Pefkohori i Hanioti, ali se brzo proširila do samih hotela. Turisti su u panici spas potražili na plaži.
Irena Jovanović, urednik programa Studija B, koja je sa dvoje dece boravila u Haniotiju, posle samo dva dana letovanja vratila se juče u Beograd. Vatrena stihija zahvatila je hotel "Olimpik kozma" u kom je boravila, a gosti su u paničnom begu pokušavali da spasu goli život, kaže za Press Jovanovićeva.
- Sve je ličilo na scene iz najgoreg horor filma. Vatra se iz brda proširila preko magistrale i doprla je u naseljeni deo. Tek kada se plamen pojavio iznad hotela shvatila sam u kakvoj smo opasnosti. Nije bila organizovana evakuacija, nastupio je stampedo i svi smo se posle nekoliko trenutaka našli na plaži bez vode i lekara. Smog i dim širili su se na sve strane, a od vreline vazduha nije moglo da se diše. Pošto imam dvoje male dece, peškire koji su mi bili pri ruci natopila sam morskom vodom, a onda stavljala deci na usta. Ni to, međutim, nije mnogo pomagalo. Najstrašnije je to što nas niko nije upozorio na katastrofu, niti je bilo ko prišao sa mora da nam pomogne - kaže Irena, i dodaje da su joj u pomoć pritekli Srbi koji su se tu zadesili.
- Srećom, imali su automobil, pa smo u ranim jutarnjim časovima napustili Hanioti prolazeći pored brda koja su bila u plamenu - objašnjava Irena Jovanović.
I Milici Mihailović katastrofalni požar u Grčkoj skratio je porodično letovanje i primorao da krene ranije kući. Ona je sa porodicom i rodbinom odmor provodila u Haniotiju.
- Ovde je zaista grozno. Čitavu noć proveli smo smrzavajući se na plaži, a da nam se niko od grčkih vlasti i turističkih vodiča nije obratio. Još nema struje i vode, a iako imamo decu, niko nam nije ponudio pomoć, niti savet šta da radimo. Turistička agencija "Kompas" organizovala je autobuse za prevoz naših turista koji žele da se vrate u Srbiju i cela moja porodica rešila je da skrati odmor za tri dana - kaže Milica Mihailović.
U popularnim letovalištima Polihrono, Pefkohori i Hanioti zbog vatrene stihije noć između ponedeljka i nedelje pod otvorenim nebom provelo je nekoliko hiljada naših turista. Ipak, vatra nije uplašila Srbe, pa je većina odlučila da nastavi letovanje!!!!
Milan Dimitrijević, konzul savetnik koji se nalazi u Solunu, kaže za Press da se zasad za povratak u Srbiju prijavio samo manji broj naših turista.
- Situacija je danas mnogo stabilnija. Vatrena stihija nije još obuzdana samo u brdima, van naseljenih mesta, ali očekujemo da će vrlo brzo i ti požari biti lokalizovani. Inače, prema podacima sa terena, nijedan objekat u kojem se nalaze naši turisti nije ugrožen. Dim se povukao i ljudi su manje uplašeni. U saradnji sa Ministarstvom turizma, organizovali smo prevoz za sve naše turiste koji žele da se vrate u Srbiju, ali prema našim informacijama, takvu odluku zasad je donelo dvadesetak porodica. Nažalost, još nemamo podatke o porodicama koje su samostalno došle na letovanje, ali očekujemo da će nam se javiti ukoliko žele da se vrate - objašnjava Dimitrijević.
Zvezdan Ivić, koji je sa porodicom u sopstvenom aranžmanu letovao u Haniotiju, nakon neprospavane noći u kojoj je buknuo požar kaže za Press da će ipak ostatak letovanja provesti u Grčkoj.
- Najgore je prošlo mesto Polihrono. Srećom, sa porodicom sam smešten u Haniotiju i požar nije zahvatio naš hotel. Na odmor sam krenuo kolima i danas smo odlučili da se udaljimo od požara i mirisa paljevine, od koga se jedva diše. Dan ćemo provesti u Solunu, a onda se vraćamo u svoj hotel u Haniotiju. Situacija se stabilizovala i mislim da više nismo u opasnosti - navodi Ivić.
Na Preševu, graničnom prelazu između Srbije i Makedonije, juče nije bilo gužvi. Prema rečima carinika, nešto veća gužva najavljena je za noć kada bi iz Grčke trebalo da doputuju autobusi sa putnicima koji rešili da prekinu letovanje.
A. DRAGOVIĆ - I. PEŠIĆ

Brojevi telefona za hitne informacije


Za sve informacije o događajima u letovalištima na grčkom poluostrvu Halkidiki, koje je delimično zahvatio požar, građani Srbije mogu danonoćno pozvati brojeve Konzulata Srbije u Solunu.
Brojevi telefona za sve informacije o turistima iz Srbije koji letuju u tim turističkim centrima su: 99302-310-244-265 i 99302-310-244-266, kao i 99302-310-244-267.
Bliže informacije mogu se dobiti i od Sektora turističke inspekcije na 011/3234-203.

"Naši neće kući"

Direktor "Argus tursa" Saša Vučković rekao da je oko 400 turista iz Srbije koji su u Pefkohoriju i Haniotiju bezbedno i da većina ne želi da se vrati u Srbiju.
Agencija "Travel lend" smestila je 350 naših turista u Haniotiju i, prema rečima vlasnice Vere Srdanović, samo dve ili tri porodice žele da idu kući. Prema njenim rečima, turisti koji ostaju na letovanju potpuno su bezbedni i ne preti im nikakva opasnost.
"Holidej" iz Kragujevca organizovao je odmor za pedesetoro ljudi u Hainotiju. Iako je nekoliko osoba isprva želelo da "pokupi kofere" i vrati se u Srbiju, samo je jedna porodica zaista to i učinila.
Miloš Arsić iz turističke agencije "Sabra", koji sa dvoje dece boravi u Pefkohoriju, kaže da se svega nekoliko porodica prijavilo za povratak u Beograd. U tom mestu, inače, boravi oko 700 srpskih turista.

Poginuo Nemac


Jedan turista iz Nemačke izgubio je život, a 50 ljudi smešteno je u bolnice zbog problema sa disanjem i opekotina, zadobijenih u požaru na grčkom poluostrvu Halkidiki, za koji postoje indicije da je podmetnut. Nekoliko hiljada ljudi pobeglo jeod vatrene stihije, u kojoj je uništeno ili znatno oštećeno više od 50 kuća i na desetine automobila.
U gašenju požaru učestvuje 60 vatrogasnih kamiona, 180 vatrogasaca i 40 građana dobrovoljaca, a u spasilačke napore uključeni su i pripadnici grčke vojske. Gašenju požara pridružili su se i vatrogasni avioni, a vatrogasci posebne napore ulažu da od vatre zaštite benzinske stanice.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.119 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.