Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dudakovic najveci bosanski zlocinac? ~ Podjednako ubijao Srbe i muslimane  (Pročitano 4503 puta)
22. Avg 2006, 12:32:04
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
NOVI ZLOČIN DUDAKOVIĆA

General Atif Dudaković, koji je odgovoran za zločine nad Srbima, lično je naredio da se u leto 1995. pobije najmanje 50 muslimana!

ZAGREB - Komandant Petog korpusa Armije BiH, general Atif Dudaković, lično je u leto 1995. naredio da se pobije najmanje 50 muslimana kod Pećingrada, nedaleko od Velike Kladuše! Dudaković, koji je dospeo u žižu interesovanja ovdašnje javnosti pošto je objavljen snimak na kome se vidi kako on lično naređuje paljenje srpskih sela u vreme akcije "Oluja", odgovoran je i za stravične zločine nad muslimanima u Zapadnoj Bosni!
Zagrebački "Večernji list" objavio je juče da je Dudaković u leto 1995. godine prilikom osvajanja Pećingrada naredio da se pobiju svi članovi pregovaračkog tima Fikreta Abdića, ali i zarobljeni civili, među kojima je bilo žene i dece! Ovaj dnevni list tvrdi da je zločin u Pećingradu snimljen i da je još pre nekoliko godina dostavljen Haškom tribunalu. "Večernji list" je u jučerašnjem izdanju objavio i nekoliko kadrova iz ovog snimka.
"Na snimku su zabeleženi pregovori delegacija Petog korpusa Armije BiH i snaga Autonomne pokrajine Zapadna Bosna, koje su predvodili Atif Dudaković, s jedne, i Besim Muhamedagić Zenga, s druge strane. Dudaković i njegovi potčinjeni tražili su od Muhamedagića da njegovih 600 ljudi odmah položi oružje i preda se da bi se sprečili dalji sukobi. Dudaković je obećao da će svi ranjenici biti zbrinuti, da se vojnicima neće ništa dogoditi i da će doći amnestija", prenosi "Večernji" list zapis sa video-snimka.
Kako piše zagrebački dnevni list, Muhamedagić je tada tokom pregovora upozoravao na pređašnja iskustva, kada su "abdićevci" posle predaje bili premlaćivani, a neki i ubijeni. Na snimcima pregovora komandanta Petog korpusa i "abdićevaca" vide se i pripadnici Unprofora, koji su, uz prevodioca, prisustvovali događaju.
"Pošto su se pregovarači, predvođeni Mehmedagićem, posle pregovora udaljili oko 300 metara od mesta pregovora, ispaljen je projektil i svi su pobijeni. Na snimku se vidi mnogo mrtvih, među njima je i telo Muhamedagića", piše "Večernji list".
"Ubistvom pregovarača Dudaković je prekršio sva ratna pravila, a među ubijenima su bile i žene", rekli su za "Večernji list" predstavnici Udruženja logoraša Zapadne Bosne iz Velike Kladuše. Oni ističu da je Dudaković lično naredio da se puca na pregovarače, i tvrde da imaju snimke na kojima se čuje njegova naredba da se puca.
(AG.)

Hag: Posao za Bosance

U Haškom tribunalu juče nisu imali nikakav komentar na najnovije dokaze o ratnim zločinima Atifa Dudakovića. Anton Nikiforov, portparol Haškog tužilaštva, samo je ponovio da Hag više ne može da podiže nove optužnice, i rekao da i ovim zločinom mora da se pozabavi tužilaštvo u Bosni.

Pobijeno 500 muslimana

Udruženje logoraša Zapadne Bosne optužuje Atifa Dudakovića da je odgovoran za "nebrojene likvidacije" muslimanskih civila posle pada Autonomne oblasti Zapadna Bosna, čiji je predsednik bio Fikret Abdić. U ovom udruženju procenjuju da je posle pada Zapadne Bosne pobijeno najmanje 500 muslimana.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1032
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Uspjeh nije slučajan"
"Uspjeh je stanje uma.
Ako želite uspjeti, sami sebe
počnite smatrati uspješnim"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 308
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry bold 9000
Sve ovo vrlo slikovito prikazuje da zločin i zločinac nemaju naciju, veru, državu... Što se mene tiče, sasvim je nebitno da li je Dudaković Srbin, Hrvat, Musliman ili Eskim, i da li je pobio Srbe, Hrvate, Muslimane, Eskime ili Indijance... Svaki monstrum mora da odgovara za svoja zverstva, bilo da se zove Naser Orić, Atif Dudaković, Ratko Mladić, Ante Gotovina, ili Pera Perić... U tamnice s njima!!!

P.S. Izvinjavam se Peri Periću što sam ga stavio u loše društvo...
IP sačuvana
social share
This time next year we'll be millionaires !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
kad ti tako kazes...  Smile
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 308
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry bold 9000
@ od rasssse

Pišeš postove samo da bi povećao broj ispod nick-a, ili, možda, imaš neko mišljenje?
IP sačuvana
social share
This time next year we'll be millionaires !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
imam, ti si brate, parolas, teski. cuj moraju da se kazne? hoces ti da ih kaznis?
prica ti je isto predizborna. to sto si ti napisao iznad, ja cujem svaki put kad mi se ne da prebaciti sa dnevnika. kakve eskime cova? jel tebe neko placa za ove postove, reci i meni da i ja zaradim.

"Zlocin nema ime, svi su zlocinci, mi nismo, stati u kraj zverstvima, monstrumi u tamnicu, sloboda radnicima, penzije penzionerima, sportom protiv droge..." itd.
pitanje, kad otkucas ovako nesto, kasez li sam sebi -  "takoooo jeeee"
ps
dobija li se nesto ako imam veci broj postova?
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1032
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 

ps
dobija li se nesto ako imam veci broj postova?
Imas Brate  postanes popularan, a s druge strane postanes Glup
Neznam ali se nadam da si jedinka u podrzavanju zlocina.To malo ko izvali takve gluposti
Sorry ali tako nesto kad procitam moram da odreagujem (nista licno)  Smile
IP sačuvana
social share
"Uspjeh nije slučajan"
"Uspjeh je stanje uma.
Ako želite uspjeti, sami sebe
počnite smatrati uspješnim"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
oooo, oooooo,
easy...
ne znam kako si dosao do toga da podrzavam zlocine, nije ni bitno, samo kazem da mi smeta ovakav nacin izrazavanja. mene nervira suplja, a ovo sto je del boy postovao je suplja. ispravi me ako grijesim. Smijesno, svaki monstrum mora da odgovara.... gdje to mora da odgovara? i ko je to od monstruma do sada odgovarao za nesto slicno.
ali, kao sto rekoh, nije ni bitno....






Srbi nisu cinili zlocine, nego muslimani i hrvati  Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
.... popularan.... Smiley 1

 Smile

popularan je atif
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 308
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry bold 9000
Ajd' da odgovorim...


Prvo, to što ti se moja priča čini šupljom, ili što me smatraš za parolaša, ne samo da nije moj problem, nego me i ne zanima. I, nije mi jasno kakav je to komentar uopšte, i šta te to podseća na parole. To što smatram da zločinac nema veru, naciju i državu? To što smatram da je krajnje vreme da svako počisti đubre u svom dvorištu? Osnovni razlog zbog koga većina mojih postova na ovu temu ima sličan prizvuk je sledeći - Srbiju ne treba da zanima ni Atif, ni Ante; Srbija mora da svu svoju energiju i sve svoje kapacitete stavi u službu rešavanje sopstvenih problema sa sopstvenim monstrumima. Ne sećam se da sam u poslednjih godinu ili dve video veću i jaču medijsku ofanzivu (osim možda u slučajevima Mileta Dragića, Bogoljuba Karića i ostalih nesrećnika) od one u slučaju otkrivenih video-snimaka sa Atifom Dudakovićem u glavnoj ulozi. Tog debelog gmaza smo mogli da vidimo 100.000.000 puta, sa sve komentarima zajapurenih i frenetičnih voditelja, koji su, verovatno smatrajući da je prava prilika da iz sebe oslobode naboj "patriotizma" koji je već više od deceniju potiskivan iz raznoraznih razloga. Da nesreća bude veća, ono što se naziva "zvaničnim Beogradom" je prednjačilo u svemu navedenom. Imao sam neki osećaj da gospoda koja danas kroje kapu narodu u tom snimku vide mogućnost za neki dobitak, za "unapređenje položaja celokupnog društva". Iskreno, nije mi jasno kako, zašto, na osnovu čega bilo ko može da pomisli da jedna tako ogavna stvar kao što je, evo već čitava kinoteka dokumentarno-radno-paradno-zločinačkih minijatura može bilo kome da donese bilo šta pozitivno, osim što sudovima može da bude još jedan, jako često presudan, argument.

S druge strane, i to je često razlog gorke doze mojih postova, sumnjam da ćemo, kada jednog lepog dana i naš Atif Dudaković, u narodu poznat kao Ratko Mladić, bude uhvaćen i, sa lisicama na rukama, sproveden u pritvorsku jedinicu u Sheveningenu, moći da u informativnim, dokumentarnim, kontakt i ostalim emisijama "Javnog servisa Srbije" vidimo istu količinu oduševljenja, entuzijazma i osećaja napretka. Naravno, samo lud čovek bi mogao da pomisli da je ovoj Vladi zaista stalo da Ratko završi svoju seriju epizodom u Hagu. Mene baš zabole uvo šta oni misle, osećaju ili žele, ali ne mogu da podnesem činjenicu da svojim delovanjem gurkaju čitav narod u isti mentalni kalup. Nema, bre, kompromisa na ovu temu, nema tu šta da se misli, priča, pregovara. Kakva, bre, "politička volja za hapšenje Mladića"? Koga je briga šta mu je volja činiti? I, još jedno, ne vidim šta bi to Srbija trebalo da dobije kao "protivuslugu" Ratkovog isporučenja. Ne samo što je to naša obaveza prema Evropi, nego je pre svega naša obaveza prema nama samima. I, baš me briga ako ovo bilo kome liči na praolu, trabunjanje ili "predizborni marketing"... Stvari tako stoje, i nikako drugačije...

Što se tiče komentara na tvrdnju da svaki monstrum mora da odgovara - nadam se da ne misliš drugačije. Nikada nisam rekao da je moguće da svaki zločinac bude osuđen, ali nije nemoguće da najveći broj njih bude. Ali, to ne samo da ne sme da spreči, već mora da bude i jedan od osnovnih razloga zašto sve zemlje, a pogotovo ova naša mala prćija, moraju da učine sve što je u njihovoj moći, pa i mnogo, mnogo više od toga, da makar svoje fleke i greške, na neki način, reše i konačno završe s tom pričom...
IP sačuvana
social share
This time next year we'll be millionaires !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.