Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:39:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: crkva sta je to  (Pročitano 15210 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Cekaj 4000 to mu dodje manje od $A100 - dzabe. A jel trazio popus na veliko - mislim troje dece odjednom moze da sekrsti a da se ne menja voda u kadici razumes moze da mu spusti bar 20%. Mada ako je skupo resenje je vrlo prosto - nemora da krsti decu. Deca ce mu biti zahvalnija ako ih nahrani i kupi im lego kocke nego to sto ce da ih krsti. Samo deca mogu da se prehlade u ladnoj vodi. Ja se nisam krstio pa sta mi fali. Uostalom nek proba kod katolika ili muslimana mozda su oni jeftiniji.  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

En arhi in o logos...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Pozdrav svima

Znam da ovo sto cu reci zvuci otrcano, a u praksi se nazalost ne primenjuje, ali krstenja, svadbe, sahrane itd, se zvanicno ne naplacuju vec je prilog iskljucivo dobrovoljan Smile Nazalost, iskustva ljudi govore drugacije, pa otuda i razocarenja. Misljenja sam da bi ovakve usluge svestenika morale biti besplatne i u praksi, a da bi narod po svojoj volji i mogucnostima placao dobrovoljno.
IP sačuvana
social share
En arhi in o logos, ke o logos in pros ton teon....
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Teophilos dzabe je da se sad nesto posipas pepelom kad znasi sam kako to ide u vecini slucajeva

-"Poshto je pope krstenje?"
-A sine to je do tebe da ti odlucis, kolko god da das dobro e znas za crkvu eto malo ikonostas da obnovimo ....
<dramska pauza>
-... Ali znas kako eto Pera kad je krstio svoje on mi ostavi bogami jedno 300eura
- Znas ne moras ti toliko ali.....

Tako da svi znaju metode za iznudjivanje para. Mozemo samo da se pravimo da ih ne vidimo i da tvrdimo kako su to samo pojedinci i tako dalje i tako blize 
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

En arhi in o logos...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
U pravu si, nažalost to je deo naše svakodnevnice.  Smile Žalosno je to što je kod naroda prva asocijacija na sveštenika na nekog ko samo uzima pare, a ne neko ko će duši u potrebi dati duhovnu utehu i pomoć.
IP sačuvana
social share
En arhi in o logos, ke o logos in pros ton teon....
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Da, bas se pitam zasto li je to tako...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Pa nije problem u popovima nego u ljudima. Popovi rade svoj posao i sastavni deo su sitema kome je neophodan novac da bi ziveli. Mislim realno - ako svim ostalim drustvenim strukturama i drzavnim instituciama drzava daje novac iz budzeta i jos svi kukaju - zasto bi se crkva stidela da  trazi pare za svoje usluge - i svestenici moraju da nesto jedu ne zivi se na vazduhu (ovo nije cinicno prim prev)

Ljudi prevashodno (ili u velikoj vecini) idu ka crkvi i u crkvu zbog toga "sto se valja". Stvar je znaci rituala, tradicije i prinosenja zrtvi - necega sto postoji medju ljudima mnogo duze nego hriscanstvo i sve ostale religije. Veoma mali broj njih ume da pronikne u svoje srce i da krene na put razumevanja i ljubavi prema Bogu. Taj proces se ne desava zato sto je crkva tu da mu u tome pomogne - to je unutrasnji proces vezan za svakog coveka ponaosob kojinema ama bas nikakve veze ni sa crkvom ni sa ritualima ni sam bilo cime sto crkva kao organizacija ima da ponudi ljudima. Za ljude koji krenu putem traganja crkva nudi deo istine koji je sacuvan kroz vekove, iako je vremenom izgubila svoje chisto znacenje i sto je izmenjena i dopunjavana bas od strane onih drugih kojima je vera u zemaljsko bila bitnija od vere u duhovno. Istina koja je sacuvana je simbolicni jezik duhovnosti koji postoji u svim religijama ovog sveta podjednako. To ponekad moze da pomogne coveku u traganju a ponekad ne. Sve zavisi od coveka i od onog osecaja koji mu se prvi put javio u srcu - da traga za necim visim i znacajnijim nego sto je materijalni svet. Taj osecaj i razvijanje tog osecaja su osecaj covkove licne vezanosti sa kreativnom energijom ovog sveta.

Ljudi koji taj osecaj nemaju vide u crkvi neku vrstu masine za instant spasenje i prosvetljenje. Dosta njih uci knjige napamet u nadi da ce u recima iz svetih knjiga naci znacenje svojih zivota. Crkva kao organizacija mora sve ove ljude da prihvati i pruzi im neju vrstu utehe - da li je to moguce - NE. Ljudima se ne moze ugoditi - a posebno kad je cinjenica da su i svestenici ljudi tragaoci ili ponekad samo ljudi sa svim slabostima i manama kao i drugi. Njihov ego je cesto naduvan a sujeta prevelika da bi se spustili na zemlju medju ljude i to nikome ne pomaze.

Sustina price je da svako treba da trazi u sebi seme vere i duhovnosti - ako ga nema onda je obracanje crkvi uzaludno i kontraproduktivno. Odatle i dolaze price o uvek gladnim popovima koji otimaju pare.

Greska crkve je sto je kao organizacija sebe stavila i nezavidan i neprirodan polozaj posrednika izmedju Boga i ljudi. Ljudima nije potrebna crkva da budu sa Bogom - on je vec sa njima. Taj polozaj crkve radja u svestenicima osecaj gordosti i lazne velicini - osecaj moci nad ljudima koja je cesto zloupotrebljavana kroz istoriju svih crkvi.

Samim tim nema potrebe za teskim recima - ko zeli da bude clan crkve kao organizacije nek plati za uslugu i nek se ne buni - ali je bitno da razdvoj placanje rituala od duhovnosti jer je duhovnost lichna stvar svakog coveka.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1729
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Za neke ljude u mom okruženju, crkva beše mesto gde su
u Boga Jedinoga poverovali.
Za neke ljude koje lično znam, crkva je ambijent gde
se u veri, u poverenju u Boga - raste.
Brzina rasta je individualna i ostvaruje se i u kolektivu
vernika, i van njega.
I ja sam jedan od tih ... spororastućih verujućih faca.
Smile
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

En arhi in o logos...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
U pravu si "nemam pojma"

Ne trebamo gledati na crkvu kroz ljude, jer ne zaboravimo crkva je zajednica verujucih - gresnika, a ne samopravednih svetaca, prema tome u crkvi ima i zita i kukolja, ali trebamo gledati iskljucivo na Boga zbog koga bi i trebalo da odlazimo u crkvu.  "Decky999" je u pravu kada kaze da je odlazak u crkvu postalo stvar pomodarstva, ipak ima i onih koji iz iskrenih duhovnih potreba odlaze i nalaze utehu u Bоžjoj prisutnosti i tako se duhovno soubličavaju sa Hristom.

IP sačuvana
social share
En arhi in o logos, ke o logos in pros ton teon....
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1729
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Tja.
Imam dobrog prijatelja koga je sveštenik doslovno
izbacio iz crkve, jer je hteo da se pričesti svetim Telom i Krvlju
Hristovim - a nije postio i ispovedio se pre toga.
Nije nikada!

I šta?
I onda je moj prijatelj prvo obećao da njegova noga nikada
neće kročiti u crkvu!
Onda je obećao da će iz inata prema popu da posti na vodi 7 dana.
I postio je. Iz inata! I ispovedio se svešteniku (šta mu je već palo
na pamet). I pričestio se.

I šta?
I ništa. Eno ga sada, moli se Bogu, čita Sveto Pismo (kada mu ispiti to dozvole)
i posti i ... Voli Boga u koga je u međuvremenu poverovao!

Elem; ako neki idu u crkvu iz ovih ili onih motiva - neka.
Neka im se Bog smiluje i pomogne im da Ga poveruju.
To je i ovako i onako ... Božija jurisdikcija.
Ovo je vreme Milosti Božije.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Hahaha, koliko je to bedna prica! Bas lici na Balkanca da radi nesto iz inata tako da me uopste ne cudi sto se desilo i to da pocne da ide u crkvu i veruje u boga iz tog razloga...

Ovo je vreme Milosti Božije.
A kad to nije bilo vreme "milosti bozije"? Stari vek?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:39:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.