Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ako ih volite, da li bi ste im pomogli?  (Pročitano 5571 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
mob
Motorola MPx220 ROM:1.53
To sto zlostavljan pas nece nikog da napada pricaj nekom drugom. Ja se ne bojim psa jer sam sasvim sposoban da se odbranim, ali koliko sam video to ih ne sprecava da me napadnu. Redje jedan (od njega mogu da se odbranim), najcesce napadaju kao "tim"(copor) i veruj mi, samo jer sam prosao oko 50 metara od njih! Isli su onom taktikom "search and destroy". Pojedini psi najvise su me napadali dok sam prolazio bicikom. Mozda su oni utripovali da su macke(tigrovi) a ja zbog brzine kretanja antilopa... iskreno me ne zanima. Ako me neko napadne, bila to najsladja zivotinja na svetu, ja cu se braniti i to mi niko ne moze zabraniti.
Meni ne smeta postojanje azila nego to sto dajes opravdanja psu. Pa pobogu, cak i covek kada napadne nekog on biva zatvoren, a u zavisnosti od uspesnosti napada mozda dobije i smrtnu kaznu (u nekim drzavama). Sada, nije pas kriv sto se "stroziji" odnosi prema njima, ali sve je to opstanak, pas ima zube, covek ima pamet.
Kao drugo, pas nije ugrozena vrsta. Tako da iako neke uspavaju, to nece poremetiti njivogu polulaciju toliko da oni ne mogu da se oporave, sto pokazuje da ljudi ne ubijaju pse preko "potrebe", tj. bez razloga jer bi onda bili ugrozena vrsta, a ja ne verujem da oni to jesu.
Kada je pas vec istaumiran, uzmi ga ti u azil, da vidim dal' ces moci da mu pomognes! Pas koji bez ociglednog razloga napada ljude radice to dokle god moze, tako da... sta drugo?

Ok, covek je prvi mucio zivotinju, i sada zivotinja moze da "muci" svakog?
To je isto kao kada bi neki otac zlostavljao sina, pa posle taj sin sme da zlostavlja svoju decu? To se jako tesko moze izbeci i kod ljudi, a ne kod pasa(zivotinja).
Ne mozes pse proglasiti svetim zivotinjama i izbeci to! Razmisli malo...
« Poslednja izmena: 06. Sep 2006, 12:14:36 od dusan333 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
nisam rekla da zlostavljan pas nece da napadne, taj ce prvi da ti zaskoci za nogu, ne prevrci moje reci vec citaj kako treba. Ja razmisljam razumnije od tebe jer moj krug pogleda je dosta siri od tvog... gresis da se pas ne mozes iz traume povratiti dodji svrati do mog azila pa se uveri, opet nije tacno da agresivan pas ne moze da se smiri... on je takav jer nema poverenja u nikog tj u ljude. ne branim psa koji napadne on i treba da se skloni sa ulice ali taktika kod ljudi, iskustvo iz mog kraja, je da ako je u coporu 10 pasa, kao primer, i samo jedan sam napada, ljudi nece samo njega juriti da biju i gadjaju vec i onih ostalih 9. nemozes poreci da to nije tacno jer sam ja bila ta koja je silazila kad se to desavalo i vikala na ljude sto gadjaju one neduzne mirne pse, na kraju sam onog agresivnog sklonila ali nije vredelo opet i bez napadanja bili su terorisani mirni psi koji su na kraju postali agresivni jer su se samo BRANILI OD TAKVIH LJUDI... moras imati iskustva i znati uzroke psecih napada. Znam da ti se najverovatnije desavalo da te copor/pas napadne bez ikakvih razloga samo zato sto si prolazio 50m pored njih/njega ali ja bi se zapitala zasto uopste to rade/ radi i sta im/mu se desilo kad su/je postali/o takvi/av, a opet ti kao osoba koju ne zanimaju ulicni psi, vidim iz prilozenog,neces znati njegovu proslost da bi mogao da nadjes uzrok... i dragi moj dusane ja agresivne pse i sklanjam u moj azil pa i one neduzne ali ne mogu sve njih jer drzava, organizacije pa cak ni oni ljudi koji najvise vole pse pa ih cak i imaju po dva tri komada nece da daju ni 100 dinara mesecno jer su vecina   
gradjana u ovoj zemlji egoisti al opet shvatam da neko nema i para i to mi je razumno jer je i drzava finansijski na nuli a plate male... pa mi ti onda daj resenje... ja koja volim zivotinje i koja sam otvorila azil za MOJE pse, mislim na one sa ulice koji su bili ispred moje zgrade, primam i ove druge strane jer me ljudi zovu i PREKLINJU jer ce ih drugi ubiti zbog njihovog loseg karaktera koji je stvoren tokom trauma. drzava moze da se organizuje i da napravi 5 azila da ih opremi i da kapaciteti budu za 300pasa da 
ih sve sterilise one jadne i bolesne bez nade uspava, dotira svakog meseca, nadje ljude koji ce da ciste azi,l da ih hrane i cuvaju za PARE. ali ne niko ne zeli to pa zato se onda vi zalite svakog dana ovde na forumima raznoraznim zovete kalfileriju saljete sms poruke na studio b itd itd.
KADa bi svi izasli na ulici, pa cak i oni koji ne vole pse , samo tim bi mogli da pomognu, jer ako se skupe ljudi u velikom broju akciju ce drzava da prihvati i tad ce svi biti zadovoljni
Ljubitelji zato sto su psi na sigurnom i imaju dobru buducnost
a oni koji ih nevole bice mirni i sigurni na beogradskim ulicama...
« Poslednja izmena: 07. Sep 2006, 16:55:14 od JovanaLola9 »
IP sačuvana
social share
Lola
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 30
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Jovana,svaka cast Smile Ako mogu da pomognem javi i ne uzbudjuj se zbog komentara ljudi koji se i ne trude da razumeju svet u kome zivimo Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
 :shock:
:!:
Pozdrav svima!
podrzavam sve akcije koje se rade za dobrobit zivotinja. . .
student sam veterine u novom sadu i treba mi pomoc za naucni rad, trebaju mi ljudi sa puno zivotinja-mesojeda kod kojih bi mogao izvrsiti ektoparazitske preglede. . . ili ako neko ko zna mogao bi mi napisati listu azila u VOJVODINI, koje bih mogao posetiti
unapred se zahvaljujem na informacijama i ako mogu pomoci bilo kako javite mi, bilo kakav volonterski rad u azilima bi mi bila cast a ne posao
pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.