2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:39:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koraću preti otkaz  (Pročitano 1435 puta)
15. Avg 2006, 22:20:05
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Koraću preti otkaz

- Duško Korać, sportski novinar RTS-a, suspendovan je na 30 dana i dobio je poslednju opomenu pred otkaz jer je narušio principe profesionalnog izveštavanja tokom prenosa Evropskog prvenstva u atletici - rekao je za „Blic“ Aleksandar Tijanić, generalni direktor RTS-a. Naime, Korać je u direktnom prenosu izvređao učesnike foruma Veb B92, koji su oštro osudili njegovo izveštavanje u kojem vređa takmičarke.

Duško Korać je u živom programu, tokom prenosa, izrekao niz skandaloznih uvreda na račun posetilaca sajta B92: „Obavešteni smo da sajt jednog glasila Socijalističke omladine grada Beograda, ali i Soroša, nastavlja primitivno ispiranje usta poslenicima RTS-a, pre svega sportskim komentatorima. U medicini i psihopatologiji zna se da apstinencija izaziva agresiju. Međutim, po Morganu, to je onaj pre Darvina, čovek je nastao upotrebom obe ruke, a ne samo jedne. Kao hrišćanin im opraštam. Kritika da, ali primitivno vređanje zaboravite, gospodo“.

„Napravio sam grešku, ne sporim. Ali, ogrešio sam se jedino prema gledaocima RTS-a i njima se i izvinjavam“, rekao nam je Duško Korać i dodao: „Odmah sam rekao sam sebi: ‘Duško, budaletino, šta ti je ovo trebalo?!’. Jeste tačno sve što sam rekao, ali nije za ekran. Samo sam se spustio na njihov nivo. Jednostavno, iznervirao sam se i popustila mi je moralna i profesionalna kočnica. Oni sa sajta B92 sistematski već godinama razbijaju sve naše emisije. Pišu da sam seksualni manijak, pijanac bez mozga... Ej, pa sajt je javno glasilo! Nije to privatni imejl! Hteo sam da ih tužim, ali sam odustao. Nije trebalo da im se obratim u direktnom prenosu. To je jedina moja greška, ali nisam ja Bin Laden, pa da sada od mene prave žrtveno jagnje“, kaže Korać.

Dejan Restak, direktor sajta B92, povodom ovog incidenta kaže da Forum B92 predstavlja lokaciju na kojoj posetioci sami pokreću teme o kojima kasnije diskutuju, a donekle ih sami i moderiraju.

„Dakle, kompletan uređivački posao je u rukama posetilaca i uloga B92 je ovde samo da servisira platformu preko koje se ova komunikacija obavlja. Vrlo često je i B92 predmet kritike forumaša, ali nam to ne daje za pravo da koristimo, recimo program radija ili TV u svrhe obračuna sa neistomišljenicima, pogotovo ne da ih javno vređamo“, kaže Restak i dodaje: „Takođe, protestujem zbog toga što se moj novac od pretplate troši na nekoga ko sebi ovo daje za pravo“.

I NUNS je oštro osudio Koraćeve komentare, navodeći da je ovo dobar povod da urednici RTS-a dobro razmisle kome dozvoljavaju da sedne pred mikrofon. Đorde Vlajić, zamenik predsednice NUNS-a, kaže da to ne sme da se dogodi nijednoj ozbiljnoj medijskoj kući.

- To što je kolega Korać uradio van je svih profesionalnih, pa i ljudskih standarda. Ako se već pozivao na pristojnost, onda je bar trebalo da koristi pristojan rečnik. Sportski prenos „javnog medijskog servisa“, kako oni sebe vole da nazivaju, nije za tu vrstu polemike.

Simonida Stanković

Izvor: Blic

(02. May 2007, 21:45:33)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Who the fuck is Bugs Bunny?!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 4047
Zastava Beograd, trenutno...
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia 6630
Ja sam protiv toga da ga otpuste... Dobar je Korac... Bolji od onog Saranovica i onog sa BK sto je vodio primeru...
IP sačuvana
social share
"Бог вас клео, погани изроди, што ће турска вјера међу вама?"

Remember, if you shake it more than twice, you're playin' with it!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

'OĆEŠ DA TI OPEREM ŠAJBU?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 864
Zastava vazduh-zemlja-voda
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
Meni on nije uopste dobar, stalno odlazi u neku krajnost i paljevinu, kada gubimo zna i da pljuje po igracima, kada dobijamo onda laprda o nepobedivosti...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone 3Gs
Citat
To je jedina moja greška, ali nisam ja Bin Laden, pa da sada od mene prave žrtveno jagnje“, kaže Korać.

 Smile Smile Smile

Ma gde je bolji od Saranovica..Nije bolji, samo je zanimljiviji..i to ne namerno  Smile
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


You'll Never Walk Alone

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 394
Zastava Sabac; Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6630
pffff...

nema sad normalnih komentatora
ni andrijasevic, ni onaj sa b92, sto je bio na BK, ni onaj Banjac sa BK, a tek onaj sa pinka...
da ne pominjem Mihajlovskog i Milojka Pantica...

jedino je Sarenac dobar, i Memedovic, ali on se bavi samo boksom... i ribolovom, valjda
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


uvek pomalo tu negde

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 777
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iphone 4s 16gb
ma kako neko može da kaže da je korać dobar komentator?
on će sve okolo da ispriča samo ne ono što treba.
a kad zapeni nebira reči koje izgovara.
još nešto ....notorni je alkoholičar(zato i ima toliko --oprostite svome komentatoru-----izvinite uzbudjen sam---kad će EPP--)
šta više reći.......boljih sigurno ima ali nemaju štelu.....tatini i mamini sinovi koji su tupani kao korać nas čekaju i u budućnosti
poz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

ceterum censeo, Carthaginem esse delendam

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 854
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
da je Korać jedini problem u ovoj zemlji
(ako je on uopšte problem) gde bi nam
bio kraj? meni on nije trn u oku, on je
osoba koja svoj posao radi onako kako
radi u jednom javnom servisu koji se
samozadovoljava da svoju egzistenciju
bazira na skupštinski izlgasanoj obavezi
harača/pretplate
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
korac je stvarno dileja kad moze da se primi na prozivke jednog obicnog foruma...
zamislite kad bi sve javne licnosti posecivale razne forume i posle toga javno komentarisale sta se pise o njima...
sto se tice njegovog novinarstva pratim ga veoma dugo...u pocetku je je bio dobar a vremenom je poceo da lupeta nevidjene gluposti i nazalost na tome stagnira vec oko 10 godina
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:39:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.