Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 01:43:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zadržati ili ispoljiti bes  (Pročitano 9006 puta)
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
decky, to o čemu pričaš bi trebalo da bude nešto čemu svaki iole normalan i inteligentan čovek treba da teži.
na žalost, nije uvek tako.
neko će reći "šta ovi seru ovde"
neko drugi "pa možda ima tu nekakve istine, ali mrzi me bre da se mlatim oko toga"
treći će razmisliti o svemu, malo preispitati sebe i nastaviti dalje (ovakvih je, verujem, najviše)

retki su oni koji mogu da dostignu viši stupanj ovakvog duhovnog stanja (poznajem jednog takvog, i divim mu se, zaista)
na kraju
niko, ali listom niko ne može dostići savršenstvo duha, ovakvo kao što ga ti opisuješ - to bi, po meni, bio čovek-bog.

mi smo ipak realna bića, živimo u realnom svetu, sa svim lošim i dobrim stvarima koje nas okružuju, na koje nekad imamo manji, nekad veći uticaj, nekad nemamo nikakav.
razlikujemo se svi (stara, malo otrcana fraza, ali istinita)

ja mislim da je suština spoznati svoje realne mogućnosti, i u skladu sa tim formirati i svoje želje, u svim aspektima. tad je mnogo manja verovatnoća da se razočaraš.
ili ako tako hoćeš - mnogo je lakši put do sreće.

 Smile Smile Smile
široka bre ova tema  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
PA da - otprilike je tako ali ajde na nastavimo dalje tim putem kojim se redje ide (mada Scot Peck nije jedini koji je o ovome pricao) - da je tesko tesko je - da li ce da boli kod cika zube Hoce i to mnogo. I to je realnostkoju ti pominjes. Samo takva vrsta borbe za samog sebe je realnost za mene - sve ostalo je laz i izbegavanje realnosti.

Veruj mi u jednom - takvo savrsenstvo duha jeste moguce postici i ziveti u tom stanju na ovom svetu. Mnogo ljudi je postiglo to savrsenstvo duha i mnogi ce ga postici. Nemoj da idealizujes stvari. To stanje je nesto kao crni pojas u borilackim vestinama. Posto sam i sam bio u Aikidou jedno vreme reci cu ti sta kazu majstori u Aikidou. Dok vezbas na ucenickim nivoima maltretiraju te da tacno reprodukujes pokrete, da pratis svoje disanje, da proracunavas distancu do protivnika. Sve mora da bude ko u kompjuteru - kada polozis za crni pojas onda ti kazu - e sada sve ono sto si do sada naucio zaboravi jer ti ne treba, sada treba da stvoris svoj Aikido. Tako je i u zivotu. Kada se dodje do tog nazovi savrsenog stanja, o kome mnoge svetske religije pricaju i mastaju, tek onda pocinje pravi posao rada na sebi. Nista se time ne zavrsava niti prestaje, jer smo tek tada sposobni da spoznamo zaista sta treba da radimo u zivotu. Imam slicnu pricu u forumu religija - pitanje oko sudbine - otprilike ide ovako: za zivota mi nemamo sudbinu jer spavamo ali nam to daje lazni osecaj slobodne volje - treba da se probudimo iz sna i tek tada cemo postati svesni svoje sudbine i uloge u ovom svetu. Tek tada nas zivot zaista pocinje. I da upravu si - tada postajemo ono sto zista jesmo - Bogovi. To je nesto sto se mozda ne desava svaki dan ali je definitivno moguce. 

Ipak dalja prica zavisi mnogo ushta verujes, jer sve sto dalje sledi podrazumeva nesto sto je van materijalnog sveta.

Pominjes realan svet. Realan svet jeste svuda oko nas ali mi u svom snu ego-centricnog zivota nismo u stanju da ga spoznamo. Tek svesnim budjenjem shvatamo taj realan svet, shvatamo ogranicenja i pravi smisao slobodne volje i tezinu odgovornosti koja ona nosi sa sobom.

Sto se realnih mogucnosti coveka tice. Granice tvojih mogucnosti mozes samo ti sama sebi da postavis. Razocarenja nisu granice - ona su znak da su nasa ocekivanja bila promasena sto znaci da nismo dovoljno dobro shvatili svet oko sebe. Sa potpunom svesnoscu nema razocarenja jer nema ni ocekivanja. A ocekivanja nema jer nema nedoumice sta je dobro a sta lose. Jednom reciju - jedino "nerealni" optimizam moze da pomera granice ljudske svesti i postojanja. Sve ostalo je samo ponavljanje jedne te iste price
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
kad osecate bes prema nekom ... ne ispoljavajte ga odmah  ... zadrzite ga i pustite da se ohladi i kristalizujete ... oseticete kako se se pretvara u tamnu ,oshtru masu - chistu mrznju. i sad kad nauchite da ovladate mrznjom, mozete iseci ne samo telo , nego i dushu svog neprijatelja i baciti ga u najmrachnije dubine pakla ...

ovo je bio izvod iz knjizice "kako iskoristiti tamnu stranu sile u 10 skracenih lekcija" ,autora darth vadera Smile Smile
Smile

P.S za sve one koje je prevarila zena/devojka ,mogu da kazem samo hey,joe Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
Ja ipak volim svoje ne-savrsenstvo, duha, tela, mene.

Mozda covek koji i nije savrsen , moze da bude savrsen, sebi i drugima ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
...and may the force be with you my fellow jedi brothers and sisters.. Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
decky, breeee
ma slažem se ja sa tobom
ali ti pričaš o teoriji
ja o praksi

tu je suštinska razlika
inače se slažem (sa većinom stvari, ne sa svim)
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
dobro de ucutacu  Smiley 1

dosta je bilo ako je za vajdu - praksa - teorija ; za mene nema razlike jer ako se teorija ne primenjuje onda bolje i svinje da sa njom nahrane nego da stoji mrtvo slovo na ekranu (papiru)
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 01:43:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.064 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.