Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:36:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: zasto ljudi idu u sekte???  (Pročitano 13284 puta)
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia 6630
i crkva je jedna vrsta sekte, i ona ima lazne svece i bogove, isto kao i masoni !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone SE 2020
otkad su masoni sekta  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@traktic
Prosvetli nas i objasni koji su to pravi svetci i pravi bogovi, da se "spasemo" zavodjenja nasih dusa od strane crkve ili famoznih masona. Koje su, po tebi, istinske vrednosti koje treba sladiti i postovati, a te istinske vrednosti koje podrzavas "sektasi" iz crkve i famozni masoni ruse i podrivaju. Tvoje "protiv" si rekao, hajde da cujemo tvoje "za" sta po tebi treba prihvatiti i podrzati???
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1813
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile
IP sačuvana
social share
Ljudi zive onoliko dugo koliko ih drugi ljudi spominju.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Vidis traktic - o tome sam pricao - cim koristis pojam sekta izazivas zabunu i konflikt medju ljudima. Kazes crna ruza sekta - onda je i moja mesna zajednica sekta, jehovini svedoci imaju milione vernika po celom svetu, neke tkzv satanisticke crkve su zvanicno priznate u americi - uvek kad nadjes argument za postoji argument protiv. Ljudi veruju u sta hoce da veruju i ne mozes nikome zabraniti nesto da radi sve dok se uklapa u zakone drzave gde to radi. Jednostavno ako hoces da pokrenes kult koji ce zrtvovati ljude zavrsices u zatvoru - ako zrtvujes pilice nece ti niko nista raditi osim sto ce da te se babe plase i pljuju tri puta kad te vide.

Anea je iznela jedan vrlo bitan stav - traziti podrsku u onima kojima dajes ljubav - mali krug ljudi koji te zna. Pa moj princip ide jedan korak dalje (ili blize bolje je reci) - ja pokusavam da znam samog sebe i da prvo sam sebi pomognem a tek onda da se okrecem drugima. Znaci razvijati sebe na svim poljima: emotivnom, intelektualnom, duhovnom - ne traziti odgovore napolju, u drugim ljudima ili u sektama ili u crkvama. Traziti odgovore u sebi a u isto vreme prihvatati razlicite odgovore drugih ljudi na ista pitanja. Ljudi koji ide u tkzv sekte traze univezalni odgovor na sve probleme ovog sveta - nece moci ove noci (na zalost). Duhovni kuvar niko jos nije napisao jer smo svi razliciti i za svakog od nas treba napisati unikatnu svetu knjigu da bi mogli svacije zelje za duhovnoscu da ispunimo.

Podseticu na pricu o Hristovom razgovoru sa Sotonom u pustinji - tu ima strasno mnogo simbolike o ovome sto sam ovde napisao.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1717
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
... smatram da odgovore i podrsku, pre svega, nekoj osobi treba da pruze porodica i prijatelji... samo oni mogu u potpunosti i bez zadnjih namera da te razumeju i podrze...
znaci.. ja sam za to da se odgovor trazi prvo u sopstvenom okruzenju, a zatim u grupama istomisljenika...

mozda je moj stav iluzija... ali mislim da me najbolje razumeju oni kojima sam pruzila svoju ljubav i od kojih  ljubav dobijam...

Ne mislim da je tvoj stav iluzija!
Potpuno se slažem sa tobom u vezi ovoga.

Naime, znam iz iskustva da jedna od bitnih i/ili prvih stvari koje sekta
nudi (traži) jeste - distanciranje od porodice/familije/prijatelja, po principu:
"Mi smo tvoja nova, prava ... večita porodica, dragi brate/sestro...".

Verujem da je Bog mene stavio u ovu porodicu, i njih u moj život - sa namerom,
i da to nije slučajnost. Niti je slučajno što ih volim i oni mene (premda me znaju!  Smile ).

I svaki čovek koji hoće da me odvoji od mojih (pa stajao on pored mene na molitvi
na Liturgiji ili sedeo on u klupi ... Prezbiterijanskoj u Južnoj Dakoti ili klečao on u
ašramu u Indiji ...) - on svejedno nema poverenja u Boga - Gospodara nad okolnostima.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1717
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Anea je iznela jedan vrlo bitan stav - traziti podrsku u onima kojima dajes ljubav - mali krug ljudi koji te zna. Pa moj princip ide jedan korak dalje (ili blize bolje je reci) - ja pokusavam da znam samog sebe i da prvo sam sebi pomognem a tek onda da se okrecem drugima. Znaci razvijati sebe na svim poljima: emotivnom, intelektualnom, duhovnom - ne traziti odgovore napolju, u drugim ljudima ili u sektama ili u crkvama. Traziti odgovore u sebi a u isto vreme prihvatati razlicite odgovore drugih ljudi na ista pitanja. Ljudi koji ide u tkzv sekte traze univezalni odgovor na sve probleme ovog sveta - nece moci ove noci (na zalost). Duhovni kuvar niko jos nije napisao jer smo svi razliciti i za svakog od nas treba napisati unikatnu svetu knjigu da bi mogli svacije zelje za duhovnoscu da ispunimo.

Podseticu na pricu o Hristovom razgovoru sa Sotonom u pustinji - tu ima strasno mnogo simbolike o ovome sto sam ovde napisao.

Dobro.
Jako dobro!
Odlično napisano!!

A što se tiče Hristovog dialoga sa neprijateljem u pustinji,
jedna od prvih stvari koja me oduševljava jeste da premda
pretvoriti kamen u hleb nije greh (ako će se taj hleb pojesti)
ako je to trebalo da Hristos uradi da bi Sotoni nešto dokazao,
onda zaista - logično i divno je što je Hristos odbio to da uradi!
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia 6630
ja se izvinjavam svima ali ovo
i crkva je jedna vrsta sekte, i ona ima lazne svece i bogove, isto kao i masoni !
ja nisam napisao neko se ulogovao na moje ime ja ne mislim, tako imam sasvim drugacije misljenje a ovo ko je napisao cestitam mu na njegovom misljenju i zahvaljujem mu na tome.i zbog toga nemogu dati odgovore koje ste mi postavili posle te izjave HVALA!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1717
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ja se izvinjavam svima ali ovo
i crkva je jedna vrsta sekte, i ona ima lazne svece i bogove, isto kao i masoni !
ja nisam napisao neko se ulogovao na moje ime ja ne mislim, tako imam sasvim drugacije misljenje a ovo ko je napisao cestitam mu na njegovom misljenju i zahvaljujem mu na tome.i zbog toga nemogu dati odgovore koje ste mi postavili posle te izjave HVALA!

Verujem ti.

I lepo si mu (joj) odgovorio.  Smile

Pozdrav tebi.  Smile
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia 6630
hvala svima vama sto me vec malo poznajete  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:36:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.