2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prvenstvo Evrope u atletici, Geteborg 2006  (Pročitano 10911 puta)
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone 3Gs
Oliveri Jevtić 22.500 evra za srebro

Ministarstvo prosvete i sporta Srbije potvrdilo je juče da će atletičarki Oliveri Jevtić biti isplaćena nagrada od 22.500 evra, koliko joj pripada kao osvajaču srebrne medalje na Evropskom prvenstvu u Geteborgu. Olivera Jevtić osvojila je u subotu na EP srebrnu medalju u maratonu. To je prva medalja države Srbije na atletskim takmičenjima. Jevtićevoj nagrada pripada u skladu sa nedavno donetom Uredbom Vlade Srbije o nagrađivanju osvajača medalja na velikim takmičenjima. "Ministarstvo prosvete i sporta uplatiće Oliveri Jevtić ovaj iznos u najkraćem mogućem roku", navodi se u saopštenju.

-----

Završeno Evropsko prvenstvo u atletici

Rusi najuspešniji u Geteborgu

Evropsko prvenstvo u Geteborgu je završeno, a iz burne atletske nedelje sa najviše osvojenih medalja izašli su Rusi koji su odneli ukupno 34, od čega 12 zlatnih, 12 srebrnih i 10 bronzanih medalja. Slede ih Španija i Velika Britanija sa po 11 i Nemačka sa ukupno 10 osvojenih medalja.
Junakinja prvenstva svakako je bila švedska sedmobojka Karolina Kluft koja je na veliko oduševljenje 32.000 gledalaca na Ulevi stadionu osvojila petu uzastopnu zlatnu medalju na velikim takmičenjima. Među najzapaženijim nastupima bili su i troskok Šveđanina Kristijana Olsona (17.67m), skok uvis mladog Rusa Andreja Silnova (2.36m) i skok motkom Ruskinje Jelene Išinbajeve (4.80m) kojoj je bilo dovoljno samo sedam skokova uključujući i kvalifikacije da ponese titulu najbolje u Evropi. Evropsko prvenstvo u Geteborgu obeležio je i odlazak sa velike scene Jana Železnog, koji je na svom poslednjem šampionatu Evrope osvojio bronzu u bacanju koplja.
Za ljubitelje atletike u Srbiji ovo prvenstvo će svakako biti upamćeno po fantastičnom uspehu najbolje domaće atletičarke Olivere Jevtić koja je osvojila srebrnu medalju u maratonu. Ovo je prvo odličje za srpsku atletiku posle 16 godina. Relativan uspeh na prvenstvu ostvarila je i Dragana Tomašević koja je novim nacionalnim rekordom uspela da dođe do finala bacanja diska.
Naredno prvenstvo Evrope biće održano za četiri godine u Barseloni na stadionu Monžuik.

Izvor: Danas
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


In the shade, therefore, we will fight!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6523
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
HTC Touch Cruise
Nadjene kese sa dopingom posle EP!!


Dan nakon završetka Evropskog prvenstva u atletici u Geteborgu policija je pronašla dve plastične kese sa korišćenim doping sredstvima u blizini dva hotela, u kojima su odseli učesnici šampionata.

U jednoj kesi pronadjene su bočice sa nedozvoljenim stimulativnim sredstvima, špricevi i igle, dok je u drugoj, koja je nadjena kasnije u neposrednoj blizini, bio pribor za transfuziju krvi, saopštio je portparol policije Mats Glansberg.

Policija je navela sadržaje kesa, a na snimcima se vidi da je reč o lekovima pakovanim u Rusiji, mada za sada nije poznato ko je koristio ta doping sredstva.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

realno

Zodijak
Pol
Poruke 1153
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
zbog onog monologa o socijalistichkoj omladini beograda, korac je dobio mesec dana suspenzije i poslednju opomenu pred otkaz. pa vi vidite kakav uticaj ima foeum b92  Smile
« Poslednja izmena: 15. Avg 2006, 20:16:25 od Bartuc »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone 3Gs
Olivera Jevtić doputovala u rodno Užice

Srebrna heroina stigla kući!

„Dobro došla kući, srebrna Olivera. Hvala ti za prvu srpsku medalju!“, pisalo je juče na transparentu dobrodošlice, istaknutnom na zgradi SO Užice, ispred koje je nekoliko stotina građana dočekalo Oliveru Jevtić po povratku iz Geteborga. Srebrna maratonka pojavila se juče oko 13 časova u društvu trenera Slavka Kuzmanovića na stepeništu opštinske kuće, gde je dočekana ovacijama.

- Čast mi je i zadovoljstvo što sam opet sa vama, mojim Užičanima, da zajedno proslavimo medalju. Još sam u mobilnom stanju, nisam ni svesna uspeha, koji sam postigla u Švedskoj. Očekivala sam medalju, jer su mi prethodni rezultati ulivali nadu da do nje mogu stići, premda je u maratonu nezahvalno bilo šta prognozirati - prvo je što je Olivera rekla okupljenim građanima.

Jevtićeva je na Aerodrom „Nikola Tesla“ sletela u noći između ponedeljka i utorka, a već juče pre podne stigla je da trenira u Užicu, na stazi u „Velikom parku“, gde je najveći deo njenih odličja i skovan.

- U Geteborgu je najteži bio početak trke. Mnogo sam se nervirala jer nijedna takmičarka nije htela da povuče, da trka dobije brži ritam, što bi meni više odgovaralo. Trener Kuzmanović je tražio da, ako se ništa ne desi, ostanem u grupi i plasman rešavam u poslednjih 10 kilometara. Imala sam i problema sa Ruskinjama koje su me saplitale, jedna me čak i nagazila i skinula mi patiku. Ipak, sve se dobro završilo - opisivala je maratonski boj Olivera.

Za evropsko srebro i prvu srpsku medalju na velikim atletskim takmičenjima, opština Užice svoju sugrađanku nagradila je sa 100.000 dinara i umetničkom slikom.

- Užice ti se nije odužilo onoliko koliko si zaslužila, ali će ostati upamćeno da si i pored mnogih ponuda da odeš u veći grad, u veći klub, u bogatiju zemlju, ostala verna svojoj Pori, naselju Gluvaći gde živiš, svom gradskom stadionu i svom Zlatiboru - rekao je predsednik opštine Tihomir Petković.

Olja je dobijala čestitke sa raznih strana i na surčinskom aerodromu, a najdraža joj je sigurno bila od njenog idola Snežane Pajkić, šampionke Evrope iz 1990. godine.

- Presrećna sam što sam prva sportistkinja, koja je našoj državi donela medalju. Hvala svima koji su sve vreme bili uz mene i naročito Snežani Pajkić, koja je najveći krivac za moj uspeh. Evo, otkriću vam tajnu da sam zbog nje i počela da se bavim atletikom.

Kao mala gledala sam je kako osvaja zlato na Evropskom prvenstvu u Splitu, posle trke na 1.500 metara provela sam pola sata u suzama, a onda sam rekla majci da hoću i ja da budem šampionka. Verujem da sam do sada pokazala da kod mene više ništa nije slučajno - rekla je Olivera.

Pored Snežane Pajkić, reprezentativku Srbije dočekali su predsednik ASS Milan Spasojević, predsednik OKS Ivan Ćurković, kao i ministar prosvete i sporta Slobodan Vuksanović.

- Ministarstvo prosvete i sporta u saradnji sa Atletskim savezom Srbije odmah će se potruditi da okonča proceduru za dodelu nagrade koju je nedavno Vlada Srbije ustanovila za vrhunske sportiste i da Olivera dobije 22.500 evra za srebro na EP. Pored toga, hotel našeg ministarstva Oliveri Jevtić i drugim atletičarima ustupićemo na besplatno korišćenje, jer Zlatibor po svojoj klimi i ruži vetrova, najviše odgovara takmičarima za pripreme - dodao je ministar Vuksanović.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


j never lose...j just choose not to win

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10106
Zastava sever
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
evo malo slika sa stadiona od mene, sa zakasnjenjem

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

DSC00281.JPG
(703.17 KB, 2048x1536)
DSC00282.JPG
(832.43 KB, 2048x1536)
« Poslednja izmena: 27. Sep 2006, 10:26:23 od Anja_85 »
IP sačuvana
social share
...burn,like fire in Cairo...

ko igra za raju...i zanemaruje taktiku...zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku...
p.s; Avionu Slomicu Ti Krila. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


j never lose...j just choose not to win

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10106
Zastava sever
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

DSC00283.JPG
(836.02 KB, 2048x1536)
DSC00284.JPG
(665.82 KB, 2048x1536)
DSC00285.JPG
(805.55 KB, 2048x1536)
« Poslednja izmena: 27. Sep 2006, 10:33:25 od Anja_85 »
IP sačuvana
social share
...burn,like fire in Cairo...

ko igra za raju...i zanemaruje taktiku...zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku...
p.s; Avionu Slomicu Ti Krila. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.205 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.