2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prvenstvo Evrope u atletici, Geteborg 2006  (Pročitano 10918 puta)
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone 3Gs
Dragana Tomašević osma na EP u Geteborgu


Mlada srpska atletičarka Dragana Tomašević zauzela je osmo mesto u finalu bacanja diska na Evropskom prvenstvu u Geteborgu. Najbolji hitac u finalu ona je imala u prvoj seriji - 60,20.

Ipak, Dragana Tomašević se vraća iz Geteborga sa novim srpskim rekordom od 63, 63 metra, koji je ostvarila u kvalifikacijama.

Zlatna medalja neočekivano je pripala mladoj Ruskinji Dariji Piščelnikovoj koja je bacila disk na daljinu od 65,55 metara, što je njen najbolji rezultat ikada.

Drugo mesto zauzela je svetska rekorderka, Nemica Franki Dič, koja je "hitnula" disk na 64,35 metra, a bronzu je uzela Rumunka Nikoleta Grasu rezultatom 63,58 metara.


Obikvelu kralj evropskog sprinta

Četvrti dan šampionata u Geteborgu obeležio je Portugalac Frensis Obikvelu koji je dokazao da je u ovom trenutku apsolutni kralj evropskog sprinta.

Posle zlata koje na 100 metara, Obikvelu je osvojio najsjajnije odličje i na duplo dužoj deonici i tako postao prvi čovek kome je to pošlo za rukom još od prvenstva 1978. godine.

Obikvelu, koji je rodjen u Nigeriji, pobedio je u vremenu 20,01 sekundi.

Švedjanin Johan Visman novim nacionalnim rekordom 20,35 sekundi stigao je do srebra, a na treći stepenik pobedničkog postolja popeo se Britanac Marlon Devoniš koji je trčao 20,54 sekunde.

Nova evropska prvakinja na 400 metara je Bugarka Vanja Stambolova (49,85 skundi), a srebrna i bronzana medalja pripale su Ruskinjama Tatjani Veškurovoj (50,15) i Olgi Zajcevoj (50,28).

Na dvostruko dužoj stazi do zlata je stigla Ruskinja Olga Kotljarova (1:57,38), druga kroz cilja prošla je njena zemljakinja Svetlana Kljuka (1:57,48), a treće mesto zauzela je Britanka Rebeka Lin (1:58,45).

Na 400 metara sa preponama najbrži je bio Grka Periklis Jakovakis (48,46 sekundi), srebro je uzeo Poljak Marek Plavgo (48,71), a bronzu Britanac Rajs Vilijams (49,12).

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


GoNe WiTh ThE WiNd

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11180
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
HTC Desire HD
Sonja Stolić bez finala na 1.500m

Iako je istrčala najbolje vreme ove sezone, srpska atletičarka Sonja Stolić nije uspela da se plasira u finale trke na 1.500 metara na Evropskom prvenstvu u Geteborgu.

Ona je u svojoj kvalifikacionoj grupi u polufinalu zauzela tek 11. mesto sa vremenom 4:13.19, što jeste njen najbolji rezultat ove sezone, ali i za osam sekundi sporije od prvoplasirane takmičarke.

U ukupnom plasmanu (gledajući obe polufinalne grupe) Sonja Stolić je zauzela 20. mesto.




I Novaković bez finala na 110m prepone

Reprezentativac Srbije Miroslav Novaković zauzeo je 32. mesto u kvalifikacijama za polufinalne trke na 110 metara sa preponama, na Evropskom prvenstvu u Geteborgu.

Novaković je bio poslednji od takmičara koji su ostvarili vreme, a na konačnoj listi od prijavljenih iza njega je samo jedan takmičar koji nije završio trku i jedan koji se nije pojavio na startu.

Novaković je na EP došao sa rezultatom iz ove sezone od 13,87 sekundi, a sa ličnim rekordom od 13,83. Medjutim, on je u petak u prvoj kvalifikacionoj grupi istračao samo 14,40 i stigao poslednji na cilj.

Prethodno, zbog njega je ponovoljen start prve trke, pošto je krenuo ranije.

Poslednji, 16. takmičar koji se plasirao u polufinale, ostvario je vreme od 13,72, a najbrži danas je bio Stanislav Olijar iz Letonije sa 13,25.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share

Enjoy life today, yesterday is gone, and tomorrow may never come!!!!

Život je kratak, umetnost duga, prilika brza, pokušaj opasan, odluka teška.     Hipokrat, grčki lekar, otac medicine (460–377. p. n. e.)
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

realno

Zodijak
Pol
Poruke 1153
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
olivera jevtic uzela srebro, a korac opalio paljbu po 92 forumu... idemo da ga chekamo na aerodromu kada se bude vracao iz shvedske Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9126
Zastava Srem
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.00
mob
Samsung i5700 + D880
Legenda Smile

Parapsiho_nesto,pa Morgan,onaj pre Darvina,pa ono kako ljudi nastaju od dve ruke a ne od jedne...Potrudio se,cak mislim da je citao,nije lako zapamtiti sve ono... Ne da covek na sebe i zbog toga ga cenim Smile
IP sačuvana
social share



I sta sad mi nindze da radimo?
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Partizan u srcu

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1504
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.50
mob
Samsung D500
Izvor: B92
Olivera Jevtić druga u Evropi!

AP, Olivera Jevtić na početku maratona

   
Olivera Jevtić osvojila je drugo mesto u maratonu na evropskom prvenstvu u Geteborgu.

Od početka trke Olivera bila u vodećoj grupi. Na samom početku je ali nije želela da ostane na toj poziciji pa je tražila od protivnica da je preteknu. Nekoliko puta je uspela da odgovori na pokušaj protivnica da se odvoje.

Na tridesetom kilometru bila je na trećoj poziciji. Ruskinja Irina Permitina se malo odvojila od Olivere i zemljakinje Alevtine Biktimirove.

Pred kraj trke Olivera je izbila na drugo mesto, sa zaostatkom od 33 sekunde za Permitinom. Međutim, Olja nije zadržala tu poziciju.

Nju je obišla Nemica Urlike Majš, koja se probila sa šestog mesta. Na samo kilometar pred ciljem Majš je pretekla Permitinu, a Olivera je zaostajala samo 6 sekundi. Nekoliko stotina metara kasnije Olivera je izbila na drugo mesto, koje je održala go kraja trke i tako osvojila prvu medalju za Srbiju u atletici.

1)Majš (NEN) 2,30,02;

2) Olivera Jevtić (SER) 2,30, 26

3) Permitina (RUS) 2,30 53
IP sačuvana
social share
[img][/img]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

realno

Zodijak
Pol
Poruke 1153
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Legenda Smile

Parapsiho_nesto,pa Morgan,onaj pre Darvina,pa ono kako ljudi nastaju od dve ruke a ne od jedne...Potrudio se,cak mislim da je citao,nije lako zapamtiti sve ono... Ne da covek na sebe i zbog toga ga cenim Smile

parapsihopatologija.

elem, ovde mozete videti shta je to bilo tako provokantno kod nas na forumu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9126
Zastava Srem
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.00
mob
Samsung i5700 + D880
Parapsihopatologija,tako je Smiley

Inace,pratim tu temu od pocetka,i cinjenica je da,iako su mahom u pravu,neki ljudi preteruju..Meni licno je on zanimljiv komentator,bez obzira na sve lapsuse i gluposti

Nego,sta uradi Lars Ridl,izgubio sam ga kad sam prebacivao na neku seriju? Bio je osmi kad sam gledao...
IP sačuvana
social share



I sta sad mi nindze da radimo?
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


CS Maniac

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 5699
Zastava Novi Sad Srbija
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k300i
Bravo za Oliveru  Smile Smile
IP sačuvana
social share
         
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

realno

Zodijak
Pol
Poruke 1153
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Parapsihopatologija,tako je Smiley

Inace,pratim tu temu od pocetka,i cinjenica je da,iako su mahom u pravu,neki ljudi preteruju..Meni licno je on zanimljiv komentator,bez obzira na sve lapsuse i gluposti

teacher je tu najglasniji, ali on mora pa to ti je Smiley

shto se koraca tiche, mislim, ko bi se uopshte drugi pa baktao satima sa raspalim ep u atletici... morash da budesh konstantno pod gasom da bi to radio Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone 3Gs
Oliveri Jevtić srebro u maratonu na EP!!!


Najbolja atletičarka Srbije Olivera Jevtić ostvarila je fantastičan rezultat osvajanjem srebrne medalje u maratonskoj trci na Evropskom prvenstvu u Geteborgu.

Užičanka je zabeležila rezultat 2:30,27 časova, stigavši na cilj iza Nemice Urlike Majš (2:30,01), a ispred Ruskinje Irine Permitine (2:30,53).

Veliki uspeh Olivere Jevtić u najtežoj atletskoj disciplini ostaće zabeležen i kao prva medalja za Srbiju na jednom zvaničnom takmičenju.

Srpski atletičari poslednji put na Starom kontinetu briljirali su na šampionatu u Splitu davne 1990. godine kada su se Snežana Pajkić i Dragutin Topić okitili zlatnim medaljama u trci na 1.500 metara, odnodno skoku u vis.

"Zaista ću Geteborg pamtiti po lepom. Presrećna sam i drago mi je što sam svojoj zemlji donela prvu medalju u atletici posle 16 godina pauze. Ovo mi je najdraža medalja u karijeri", rekla je Jevtićeva za RTS.

"Po dolasku u Geteborg očekivala sam medalju, ali sam pre početka trke imala drugačiju taktiku. Medjutim, vremenski uslovi su nam otežali. Izlazila sam napred, ali sam poslušala savet trenera i čekala svoju šansu u grupi", rekla je Olivera Jevtić.

Izvor: MTS-Mondo


Išinbajeva popunila zbirku trofeja


Posle titule olimpijskog pobednika, zlatnih medalja sa svetskih šampionata napolju i u dvorani, kao i zlata na Evropskom dvoranskom šampionatu, Svetlana Išinbajeva osvojila je i poslednji trofej koji je nedostajao u njenoj prebogatoj kolekciji.

Ruska skakačica sa motkom u Geteborgu je postala šampionka Evrope preskočivši 4,80 metara u drugom pokušaju.

Njene najozbiljnije konkurentkinje, Monika Pirek (Poljska) i Tatjana Polnova (Rusija), uspele su da savladaju letvicu na visini od samo 4,65 metara, što je u tom trenutku bio rekord evropskih prvenstava.

Kada je obezbedila pobedu, Išinbajeva je po jakoj kiši pokušala da obori i sopstveni svetski rekord. Ipak, uslovi joj nikako nisu išli na ruku i zato ostaje aktuelno dostignuće od 5,01 metara, koliko je 24-godišnja Ruskinja preskočila prošle godine, na Svetskom šampionatu u Helsinkiju.

U preostalim finalnim takmičenjima održanim u subotu popodne, potvrdilo se da je ovo dan takmičara iz Istočne Evrope, odnosno bivšeg Sovjetskog Saveza.

Stanislavs Olijars iz Letonije odneo je pobedu u trci na 110 metara sa preponama (13,24 sekundi), ispred Tomasa Blašeka iz Nemačke (13,46) i Endrjua Tarnera iz Velike Britanije (13,52), dok je u bacanju diska zlato pripalo Litvancu Virgilijusu Alekni.

Alekna je hitnuo disk do 68,67 metara, a na pobedničkom postolju našla su se još dvojica Estonaca - Gerd Kanter (68,03) i Aleksander Tamert (66,14).

Izvor: MTS-Mondo


Zlatni centimetar Nate Koronjenko


U jednom od najuzbudljivijih finalnih takmičenja na Evropskom prvenstvu u Geteborgu, Beloruskinja Natalija Koronjenko osvojila je zlatnu medalju u bacanju kugle sa samo jednim centimetrom prednosti u odnosu na zemljakinju Nadeždu Ostapčuk!

Koronjenko je kuglu bacila 19,43, a najbolji hitac Ostapčukove pao je na 19,42 metra. Nemica Petra Lamert je sa rezultatom 19,17 uzela bronzu ispred reprezentativke Rusije Olga Rjabinkine.

Beloruski atletičari u ranim popodnevnim satima su uspostavili totalnu dominaciju, pošto su došli do zlatnih medalja u bacanju kladiva u muškoj konkurenciji, a potom i na 3.000 metara sa preponama (žene).

Ivan Tihon bacio je kladivo 81,11 metara, nadmašivši za 27 centimetara drugoplasiranog Finca Olija Peku Karjalainena, dok je još jedan Belorus, Vadim Devjatovski, zauzeo treće mesto sa rezultatom 80,76.

Konačno, Alesija Turava pretrčala je tri kilometra "stipl čejs" za 9:26,05 minuta, dve sekunde brže od Ruskinje Tatjane Petrove, a čak 5,57 brže u odnosu na Violetu Janovsku iz Poljske. Turavina sestra Rita u sredu je osvojila zlato u hodanju na 20 kilometara, tako da je ova porodica postala najsrećnija na šampionatu, bez konkurencije.

Aktuelni olimpijski šampion u troskoku, Švedjanin Kristijan Olson, oduševio je publiku na stadionu Ulevi, pošto je slavio sa dužinom 17,67 metara. Nejtan Daglas iz Velike Britanije aterirao je na 17,21, a Rumun Marijan Oprea na 17,18 metara. Švedjanima je to treće zlato na takmičenju čiji su domaćini.

Na 5.000 metara za žene trijumfovala je Španjolka Marta Dominges, sa 39 stotinki prednosti nad Lilijom Šobukovom iz Rusije, dok je Elvan Abejlegese donela Turskoj bronzanu medalju, prvu na EP.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.