Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Krvavi obračun na beogradskom asvaltu ~ Ubistvo po zemunskom scenariju  (Pročitano 13365 puta)
02. Avg 2006, 11:49:28
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Krvavi obračun na beogradskom asvaltu
Ubistvo po zemunskom scenariju

BEOGRAD - Berto Jovanović (45), Beograđanin sa bogatim policijskim dosijeom, ubijen je preksinoć po receptu likvidacije koju je godinama na beogradskim ulicama primenjivao ozloglašeni zemunski klan. Ubica iz „audija 80“, uz pratnju pomagača, prišao je Jovanoviću, ispalio u njega nekoliko hitaca, a zatim se vratio u vozilo u kome je čekao još jedan saučesnik. Samo dvadeset minuta posle pucnjave, policija je pronašla zapaljeni „automobil smrti.“


- Jovanović je važio za žestokog momka, koji je u kriminalnim vodama bio još od ranih devedesetih. U policijskom dosijeu ima jedno ubistvo u Topoli koje je odležao, četiri silovanja, preprodaju ukradenih automobila... Družio se sa dorćolskim žestokim momcima, ali je često viđan u Mladenovcu i Aranđelovcu - kaže izvor „Blica“ iz policije.

Jovanović je ubijen oko 20.45 sati u bašti kafića „Rekvijem“, na uglu ulica Gundulićev venac i Đure Đakovića. Dok je sa prijateljima sedeo za improvizovanim šankom, prišla su mu dvojica nepoznatih muškaraca.

- Čula se samo psovka, a onda je jedan izvadio pištolj i već sledeće sekunde su odjeknuli hici. Ubica je, s leđa iz neposredne blizine ispalio tri-četiri metka u Jovanovića. Pogođen u glavu i leđa, Jovanović je pao, a ubica sa pištoljem u ruci i njegov saučesnik su se okrenuli i otrčali do „audija“ parkiranog ispred kafića, u kome ih je čekao treći saučesnik. Pod punim gasom i uz škripu guma, odvezli su se u pravcu Bulevara despota Stefana - pričaju očevici zločina.

Jedini trag

Jovanović, koji je u momentu dolaska Hitne pomoći još davao znake života, umro je pola sata posle prijema u Urgentni centar. Na mesto zločina ubrzo je stigla i uviđajna ekipa beogradskog SUP-a. Uprkos opsežnoj potrazi za ubicom i njegovim saučesnicima, policija nije uspela da ih locira.

Jovanovićevi prijatelji, koji su preksinoć bili u „Rekvijumu“ kažu da se on poslednjih godina povukao iz biznisa. Oni dodaju da nikome nije jasno zašto je sada postao meta i ko bi mogao da stoji iza toga.

- Ranije se bavio svim poslovima koji su mogli da donesu novac. Da se tada nekome zamerio, odavno bi bio mrtav. I sada da se to desi, kad se potpuno povukao iz te priče. Otvorio je kafić, ali mu nije išlo... Voleo je da ide po kladionicama, to mu je bila strast - pričaju Jovanovićevi prijatelji.

Jedini trag koji su za sobom ostavili zločinci je „audi smrti“, koji je ubrzo nađen zapaljen u dvorištu između zgrada u Ulici Stanoja Glavaša. Policija pretpostavlja da se radi o ukradenom automobilu.

„Audi“ je odavno zaštitni znak većine likvidacija u Beogradu. Iz ovog modela automobila „zemunci“ su likvidirali Zorana Uskokovića Skoleta, Uglješu Ljubojevića, Sredoja Šljukića, Jovana Guzijana Cunera, Aleksandra Ristića, Nenada Batočanina, Željku Škrbu... „Audijem“ je po otmici odvezen Milija Babović...

„Prepisan“ recept

- Preostali ali i novostasali kriminalci „prepisali“ su ovaj recept zemunskog klana. Za njih je bilo karakteristično: sačekuša „audijem“ sa ukradenim tablicama, maskirani napadači, pucnjava, bekstvo i zatim paljenje vozila kako bi se uništili svi tragovi. Na tom mestu, u drugom vozilu čekao ih je saučesnik, koji ih je odvozio na sigurno mesto - objašnjava izvor „Blica“ iz SUP Beograd.

Po zemunskom receptu, samo godinu dana posle „Sablje“, pokušani su atentati na Zorana Nedovića Šoka i Andriju Draškovića. Nedovićevi napadači su sa mesta pucnjave pobegli „audijem“ sa ukradenim tablicama, da bi zatim izašli iz vozila i na ulici oteli „opel kadet“, koji su potom zapalili. I saučesnici u likvidaciji Vojislava Jekića, svedoka na suđenju ubicama Željka Ražnatovića Arkana, sačekali su ubicu u „audiju“ i zatim pobegli u nepoznatom pravcu.

„Gori Audi“

Rečenica „Gori audi!“ policijskom radio-vezom poslednji put je prošla u noći između 2. i 3. juna, samo nekoliko minuta nakon što je u blizini Urgentnog centra nađeno telo odbeglog „zemunca“ Zorana Povića Pove. Te noći, Pović je sa saučesnicima oteo zaštićenog svedoka Zorana Vukojevića Vuka. U okršaju sa Vukojevićem, koji je par sati kasnije brutalno ubijen, Pović je ranjen i zatim izbačen iz „audija“, kog su njegovi saučesnici ubrzo zapalili u blizini hale „Limes“. Ovoga puta recept nije prepisan. Likvidaciju Vukojevića, prema saznanjima policije, izveli su upravo odbegli pripadnici zemunskog klana.

T. M. S.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
SKANDAL!!

Istražni sudija Vuk Tufegdžić sprečio hapšenje petorice osumnjičenih za ubistvo Berte Jovanovića! Sudija odbio da izda nalog za pretres njihovih stanova


Petorka privedena tek ujutru, kada su uklonili tragove zločina

BEOGRAD - Vuk Tufegdžić, istražni sudija Okružnog suda u Beogradu, sprečio je hapšenje petorice kriminalaca iz "dorćolske grupe", osumnjičenih za ubistvo Berte Jovanovića (42)! Tufegdžić je bio dežurni istražni sudija u ponedeljak uveče, kada se dogodilo ubistvo u beogradskom kafiću "Rekvijem", pa je sa policijom izvršio uviđaj. Kada su mu kasnije policajci na zahtev tužioca tražili da uđu u stanove petorice osumnjičenih i da ih uhapse, Tufegdžić nije hteo da potpiše nalog za pretres njihovih stanova. Zbog toga su kriminalci privođeni na informativni razgovor tek ujutru!
- Odmah smo "provalili" učesnike atentata. Hteli smo da ih pohapsimo i pretresemo njihove stanove. Na zahtev tužioca, tražili smo od Tufegdžića da potpiše nalog za pretres njihovih stanova. Međutim, on je to odbio! Osumnjičene smo priveli tek ujutru. Istražni sudija je upropastio istragu, jer su napadači od 21 čas, kada se desilo ubistvo, imali dovoljno vremena do jutra da uklone tragove zločina! Ovo je veliki skandal, neko mora da odgovara za ovaj propust - kaže za Press izvor iz vrha policije.
Bert Jovanović ubijen je dok je stajao za improvizovanim stolom ispred kafića "Rekvijem", koji se nalazi na uglu ulica Gundulićev venac i Đure Đakovića. Pričao je sa prijateljima kada je naišao maskirani napadač, koji mu je iz neposredne blizine ispalio nekoliko hitaca iz pištolja u leđa i glavu. Ubice su pobegle crnim "audijem 80", koji su posle zapalili na parkingu u ulici Stanoja Glavaša, dok je Jovanović preminuo u Urgentom centru.
Niko od gostiju koji su stajali i pričali sa Bertom nije primetio ništa jer su ubice koristile prigušivač.
- Tek kada je pao na zemlju, shvatili smo šta se desilo. Ubica je ispalio u njega ceo šaržer. Bert nije bio kriminalac. Tačno je da je imao kriminalnu prošlost, ali sa tim je završio otkako je izašao iz zatvora pre nekoliko godina - kažu gosti kafića, koji su sedeli sa Bertom kada je ubijen. Oni kažu i da je Jovanović poslednji put hapšen u akciji "Sablja" i da je u pritvoru proveo tri meseca.
Jovanović je navodno bio blizak sa pokojnim Sredojem Šljukićem Šljukom, a svojevremeno je držao kafić "Nak nak" u Gundulićevoj ulici. Berta Jovanović ima deblji kriminalni dosije, ali se poslednjih godina, barem prema policijskoj evidenciji, smirio. Devedesetih godina izdržao je zatvorsku kaznu zbog ubistva koje je počinio u Topoli. Neko vreme sklonio se u inostranstvo, jer su mu navodno pretili.
- Pre deset godina bavio se svim i svačim. Sve što je moglo da mu donese novac. Prodavao je devize, krao kola, trgovao ukradenim kolima, vezivali su ga za poslove sa drogom, ali se poslednjih godina smirio - kaže jedan njegov poznanik.
(NA. S.)

Obračun narko-dilera

Kako Press saznaje, ubistvo Jovanovića nastavak je obračuna narko-mafije po Beogradu. Jovanović je, navodno, bio blizak sa Gordanom Glišićem, koga su ubili policajci na Badnji dan ove godine, pošto je zapucao na njih i teško ranio pripadnika Interventne policije Vladimira Karanfilovskog.
Ova grupa u sukobu je sa grupom nekoliko kik boksera, policiji poznatih kao grupa "sportisti", koji diluju narkotike. Pretpostavljalo se da je Glišić pucao na članove te grupe u hotelu "Metropol". Policija ispituje da li ovo ubistvo ima veze sa ubistvom Berta Jovanovića.

Vuk nedostupan

Press je juče pokušao da kontaktira istražnog sudiju Vuka Tufegdžića, ali je on bio nedostupan.
Tufegdžić je javnosti postao poznat posle afere "Topčider" kada su, 5. oktobra 2004., stradala dva vojnika. Tada je vršio i uviđaj. On je bio na čelu vojne komisije, koja je tvrdila da su dvojica vojnika pucali jedan na drugog, a da je potom vojnik izvršio samoubistvo. Međutim, posle istrage nezavisne komisije, utvrđeno je da je u vojnike pucao neko treći.
Pažnju javnosti ponovo je privukao u maju ove godine, kada je pred policijskom patrolom skinuo pantalone i pokazivao im polni organ! On je takođe psovao policajce i vikao na njih, šutirao im vrata od kola, zbog čega je na kraju priveden istražnom sudiji.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Bivši diler deviza ubijen u svom kafiću

BEOGRAD - Poznanici i komšije Berta Jovanovića (45), koji je preksinoć ubijen u bašti kafića "Rekvijem" na uglu Venizelosove ulice i Gundulićevog venca, iznenađeni su onim što se dogodilo jer, kako kažu, Jovanović se odavno ne bavi nelegalnim poslovima i ni sa kim se nije zamerio. Jovanović je preksinoć oko 20.30 sati ubijen u bašti kafića, čiji je suvlasnik, kada je nepoznati napadač u njega ispalio nekoliko hitaca i sa saučesnikom pobegao "audijem 80" koji je pronađen spaljen na parkingu u Ulici Stanoja Glavaša.

- Berto se poslednjih godina nije bavio nelegalnim poslovima, ili bar mi nismo znali za to. Bavio se trgovinom, a zajedno sa još jednim prijateljem zakupio je kafić u kom je ubijen. Devedesetih godina je važio za žestokog momka, bavio se dilovanjem deviza, ali se posle smirio. Živeo je sa suprugom Jelicom i dve kćerke, a imao je i jedno vanbračno dete. Sredinom 90-tih je bio optužen za ubistvo Mladena Kovačevića u Topoli, ali je oslobođen, pošto je sud ustanovio da se radilo o nužnoj samoodbrani. Protiv njega su bile podnošene i prijave zbog iznude, ali se sve to dešavalo devedesetih godina i davna je prošlost.
      
POLICIJSKE PATROLE

Dorćolci kažu i da su policijske patrole u ovom kraju grada poslednjih meseci izuzetno pojačane. Patrole Interventne brigade često zaustavljaju vozila i legitimišu prolaznike upravo na uglu Venizelosove i Francuske, na samo nekoliko desetina metara od mesta gde je ubijen Berto Jovanović. Prema rečima stanovnika ovog kraja, nije redak slučaj da patrola saobraćajne policije zaustavlja automobile na uglu Venizelosove ulice i Gundulićevog venca, tačno preko puta kafića "Rekvijem", ali na nesreću, večeri kad se desilo ubistvo, policija nije bila u blizini.      
   
   



Niko nije čuo da je u poslednje vreme sa nekim bio u sukobu da bi moglo da dođe do ovoga. Jedino ako se zamerio ili posvađao sa nekim klincima, koji ne praštaju ni nebitne stvari, pa su ga oni ubili. Druga mogućnost je da je stradao zbog druženja sa nekim jer je često bio u društvu dorćolskih žestokih momaka. Iako nije bio u poslovima sa njima, viđao se i bio dobar sa momcima iz kraja, bez obzira da li se radi o porodičnim ili ljudima sa kriminalnom prošlošću - kaže naš sagovornik upućen u zbivanja na dorćolskom asfaltu.

Prema njegovim rečima, gosti kafića nisu primetili ubice da se približavaju jer su stigli iz drugog dela Gundulićevog venca koji vodi prema Francuskoj ulici i nije dobro osvetljen. Napadač je istrčao iz kola, ispalio nekoliko metaka u Jovanovića i sa saučesnikom pobegao ka Ulici despota Stefana. Neki od Jovanovićevih prijatelja su potrčali za "audijem", ali su napadači uspeli da pobegnu.
A. Dimitrovska - N. Čolić

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.5
Is­tra­ga bez do­ka­za
Sr. K. - Z. U., 2. avgust 2006

IS­TRA­GA o li­kvi­da­ci­ji Ber­ta Jo­va­no­vi­ća ni­je još do­šla do do­ka­za o ubi­ci i nje­go­vim po­ma­ga­či­ma, ko­ji su u po­ne­de­ljak u ovog Dor­ćol­ca is­pa­li­li se­dam hi­ta­ca iz "škor­pi­o­na" sa pri­gu­ši­va­čem. Ve­šta­če­nje spa­lje­nog "audi­ja" u ko­me je bi­lo i ubi­či­no oruž­je, ni­je do­ve­lo do ve­ćeg po­ma­ka u tra­ga­nju za na­pa­da­či­ma.
Du­gač­ka je li­sta Be­o­gra­đa­na, ali i kri­mi­na­la­ca iz Sr­bi­je, ko­ji­ma je sme­tao "ču­ve­ni" Ber­to Dor­ćo­lac, pri­ja­telj estrad­nih zve­zda i bi­zni­sme­na na ivi­ci za­ko­na. Pr­ste je ume­šao i u tr­go­vi­nu nar­ko­ti­ci­ma, de­vi­za­ma, ali i u po­slo­vi­ma oko pro­sti­tu­ci­je u Be­o­gra­du.
Po­li­ci­ja je to­kom uvi­đa­ja na me­stu zlo­či­na u ka­fi­ću "Re­kvi­jem" na Gun­du­li­će­vom ven­cu na­me­ra­va­la da kre­ne u po­tra­gu i pre­tres ku­ća mla­di­ća, ko­ji su mo­gli da bu­du u ve­zi sa ma­ski­ra­nim na­pa­da­čem. U me­di­ji­ma se po­mi­nja­lo da je ak­ci­ju hap­še­nja omeo Vuk Tu­feg­džić, is­tra­žni su­di­ja Okru­žnog su­da u Be­o­gra­du, ko­ji, na­vod­no ni­je hteo da pot­pi­še na­log za pre­tres sta­no­va i ku­ća.
- Je­di­na isti­na u tom pi­sa­nju je da sam te no­ći bio de­žu­ran i iza­šao na li­ce me­sta, sve osta­lo ni­je tač­no - tvr­di za "No­vo­sti" Vuk Tu­feg­džić. - Da je po­li­ci­ja ima­la osum­nji­če­ne ni­je im bio po­tre­ban moj pot­pis ni na­log da kre­nu u pre­tre­se. To im, uosta­lom, omo­gu­ća­va i no­vi Za­kon o kri­vič­nom po­stup­ku.
Advo­kat Đor­đe Tri­fu­no­vić, prav­ni za­stup­nik Vu­ka Tu­feg­dži­ća, na­vo­di da je pro­tiv me­di­ja, ko­ji je ob­ja­vio da je nje­gov kli­jent one­mo­gu­ćio hap­še­nje osum­nji­če­nih, pod­ne­ta kri­vič­na pri­ja­va za kle­ve­tu. Tri­fu­no­vić ob­ja­šnja­va da je u po­me­nu­tom član­ku "ne­struč­no" pre­zen­to­van Za­kon o kri­vič­nom po­stup­ku:
- Pri­ku­plja­nje oba­ve­šte­nja oba­vlja tu­ži­lac, a ne su­di­ja ko­ji ra­di uvi­đaj.
To­kom te no­ći, po­ne­de­ljak na uto­rak, po­li­ci­ja je pri­ve­la ne­ko­li­ko oso­ba ko­je bi po­mo­gle u is­tra­zi ali bar za sa­da ne­ma re­zul­ta­ta ko­ji bi do­ve­li do pra­vih hap­še­nja. Ope­ra­tiv­ci ima­ju ne­ke in­di­ci­je i pret­po­stav­ke, ali če­ka­ju da se to po­tvr­di kroz ma­te­ri­jal­ne tra­go­ve.
Ve­šta­če­nje za­pa­lje­nog "audi­ja" iz ko­jeg je pu­ca­no na Jo­va­no­vi­ća ni­je do­ne­lo od­go­vo­re o zlo­čin­ci­ma. U nje­mu je na­đen i "škor­pi­on" za ko­ji se pret­po­sta­vlja da ga je ubi­ca ko­ri­stio u li­kvi­da­ci­ji Ber­ta sa Dor­ćo­la.

"POT­PIS" ZE­MUN­SKOG KLA­NA PRI­ME­NJEN I U UBI­STVU BER­TA JO­VA­NO­VI­ĆA
SMRT STI­ŽE IZ "AUDI­JA"

Auto­mo­bil iz ko­ga se pu­ca na žr­tvu po­li­va se ben­zi­nom i pa­li. U va­tri i oruž­je. "Špan­ska krag­na" po­sle smr­ti Želj­ka Ra­žna­to­vi­ća Ar­ka­na

"ŠPAN­SKA krag­na" iz "audi­ja".
Ovaj ču­ve­ni stil ubi­ja­nja, kao i u slu­ča­ju li­kvi­da­ci­je dor­ćol­skog di­le­ra i ma­kroa Ber­ta Jo­va­no­vi­ća, za­ži­veo je na be­o­grad­skom as­fal­tu po­sle smr­ti Želj­ka Ra­žna­to­vi­ća Ar­ka­na, usmr­će­nog 15. ja­nu­a­ra 2000. go­di­ne u Ho­te­lu "In­ter­kon­ti­nen­tal". "Špan­sku krag­nu" uve­li su čla­no­vi ze­mun­skog kla­na Du­ša­na Spa­so­je­vi­ća Šip­ta­ra.
U svim ubi­stvi­ma ko­ri­stio se cr­ni ili si­vi "audi" ko­ji su po­sle zlo­či­na po­li­va­ni ben­zi­nom i pa­lje­ni. U ko­li­ma su go­re­la i auto­mat­ska oruž­ja, ko­ja su ko­ri­šće­na u li­kvi­da­ci­ja­ma.
Pr­va žr­tva smr­to­no­snog "audi­ja" bio je Ze­mu­nac Mir­ko To­mić, po­zna­ti­ji kao Bo­sa­nac. Na nje­ga je, 13. fe­bru­a­ra 2000. go­di­ne, dok se na­la­zio u "gol­fu 4" pu­ca­no kod no­vo­be­o­grad­skog sru­še­nog Po­slov­nog cen­tra "Ušće".
Ne­du­go po­sle nje­go­ve smr­ti ubi­jen je Ra­do­slav Tr­la­jić - Ba­ta Tr­la­ja (37), li­der kla­na sa Be­ža­ni­je. U nje­go­voj li­kvi­da­ci­ji uče­stvo­va­lo je ne­ko­li­ko "audi­ja" a Tr­la­jić je pao po­ko­šen ra­fa­li­ma ne­da­le­ko od zgra­de u ko­joj je ži­veo u Uli­ci dr Iva­na Ri­ba­ra u No­vom Be­o­gra­du.
Na uklju­če­nju na auto-put Šid - Be­o­grad, 23. mar­ta iste go­di­ne, iz­re­še­ta­ni su Zo­ran Da­vi­do­vić Ćan­da (28) i nje­gov pri­ja­telj Ivan Sto­ja­no­vić (29). U že­sto­koj puc­nja­vi i jur­nja­vi po be­o­grad­skim uli­ca­ma, 27. apri­la, ubi­jen je Zo­ran Usko­ko­vić Sko­le. Hi­ci­ma je ubi­jen i nje­gov te­lo­hra­ni­telj - po­li­ca­jac Mi­loš Ste­va­no­vić.
No­vo­be­o­gra­đa­nin Sr­đan Lju­jić (29) ubi­jen je 20. no­vem­bra 2000. go­di­ne. Na nje­ga su, iz "audi­ja", is­pa­lje­ni ra­fa­li dok je u svom auto­mo­bi­lu če­kao da se upa­li ze­le­no sve­tlo na se­ma­fo­ru kod "Ha­ja­ta" u No­vom Be­o­gra­du.
Naj­tra­že­ni­ja oso­ba sa po­ter­ni­ca na­še ze­mlje - Ve­se­lin Ve­sko Bo­žo­vić iz Bi­je­log Po­lja - ubi­jen je 5. sep­tem­bra 2002. go­di­ne, u Žar­ko­vu. Po­red nje­ga, te­že i lak­še, ra­nje­no je pet oso­ba. Za nje­go­vu smrt su op­tu­že­ni čla­no­vi "ra­ko­vič­kog kla­na", či­ji je li­der Ne­boj­ša Stoj­ko­vić Stoj­ke, ko­ji su is­ko­ri­sti­li na­čin li­kvi­da­ci­je svoj­stven "ze­mun­ci­ma".
U sep­tem­bru, ubi­je­ni su Sre­do­je Šlju­kić (30), zva­ni Šlju­ka, vo­đa ze­mun­skog kla­na, i nje­gov brat Zo­ran (25). Bra­ća su ubi­je­na u auto­mo­bi­lu na auto-pu­tu Be­o­grad - Šid, kod Cen­tra "Sa­va" u No­vom Be­o­gra­du.
Ne­ko­li­ko da­na ka­sni­je, 4. ok­to­bra, na iden­ti­čan na­čin ubi­jen je Šlju­ki­ćev bli­zak sa­rad­nik - Jo­van Gu­zi­jan Cu­ner (40), je­dan od vi­đe­ni­jih pri­pad­ni­ka be­o­grad­skog pod­ze­mlja. Sa njim je na No­vom no­vo­sad­skom pu­tu smrt­no ra­njen i Cu­ne­rov se­strić Ra­de Cve­tić (19).
Ne­da­le­ko od sta­di­o­na Cr­ve­ne zve­zde, 26. no­vem­bra 2002. go­di­ne, u "pe­žou" su ubi­je­ni Ne­nad Ba­to­ča­nin (38), za­me­nik na­čel­ni­ka Upra­ve za obez­be­đe­nje Sa­ve­znog MUP, i Želj­ko Škr­ba (41).
Iz "audi­ja" su po­ku­ša­ne li­kvi­da­ci­je i Zo­ra­na Ne­do­vi­ća Šo­ka i An­dri­je Dra­ško­vi­ća.
"Audi" je, pre ubi­stva Ber­ta Jo­va­no­vi­ća, ko­ri­šćen i u ju­nu ove go­di­ne. U nje­mu su ot­mi­ča­ri vo­zi­li za­šti­će­nog sve­do­ka Zo­ra­na Vu­ko­je­vi­ća Vu­ka, ne­ka­da­šnjeg še­fa obez­be­đe­nja Du­ša­na Spa­so­je­vi­ća Šip­ta­ra.
U tom "audi­ju" je, ka­ko se pret­po­sta­vlja, i te­ško ra­njen "ze­mu­nac" na po­ter­ni­ci MUP Zo­ran Po­po­vić Po­va, ko­ga su pri­ja­te­lji iz­ba­ci­li is­pred Ur­gent­nog cen­tra gde je ne­ko­li­ko sa­ti ka­sni­je pre­mi­nuo. Auto­mo­bil je pro­na­đen spa­ljen u jed­noj od ga­ra­ža kod no­vo­be­o­grad­ske ha­le "Li­mes".

VO­ZA­ČI
NAJ­PO­ZNA­TI­JI vo­zač "audi­ja" smr­ti bio je Mi­loš Si­mo­vić, član ze­mun­skog kla­na ko­ji je u bek­stvu od aten­ta­ta na pre­mi­je­ra Zo­ra­na Đin­đi­ća. Ova­kav auto­mo­bil u li­kvi­da­ci­ja­ma su vo­zi­la još dvo­ji­ca "ze­mu­na­ca" - Ni­ko­la Ba­jić (u pri­tvo­ru Cen­tral­nog za­tvo­ra) i De­jan Mi­len­ko­vić Bag­zi, sa­da za­šti­će­ni sve­dok.

RE­CEPT
U LI­KVI­DA­CI­JA­MA "ze­mun­ci" su ko­ri­sti­li po ne­ko­li­ko auto­mo­bi­la. Pr­vi se uglav­nom uba­ci­vao i uspo­ra­vao is­pred vo­zi­la u ko­me je žr­tva. Za­tim bi se dru­ga ko­la na­la­zi­la tik iza žr­tvi­nih. Tek ta­da, pri­la­zio je "audi" sa ubi­ca­ma. Iz pa­ra­lel­ne vo­žnje u me­tu su is­pa­lji­va­li ra­fa­le.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.5
Нови детаљи о убиству Берта Јовановића
Одрастао са Шљуком
Пресудом Окружног суда у Крагујевцу ослобођен одговорности за убиство пријатеља Млађе Ковачевића


Берто Јовановић (41), који је у понедељак око 21 сат убијен у башти београдског Клуба љубитеља музике „Реквијем”, одрастао је са Средојем Шљукићем Шљуком, вођом криминалног клана са београдске Звездаре, ликвидираним у јесен 2002. године. Иако су били добри пријатељи, Јовановић никада није прихватио отворен позив да постане „војник” овог ганга.

Према неким причама, Јовановић је био „индивидуалиста”. У пословима није желео да се везује ни за кога. У последње време је посредовао у трговини беле технике и возила. Према неким информацијама, бавио се и препродајом девиза. Пре седам-осам година, полако је почео да се извлачи из незаконитих послова којима се до тада бавио. Понашао се заштитнички према особама за које је мислио да то заслужују. До „преокрета” у Јовановићевом животу дошло је после његовог венчања са супругом Јеленом. Са њом је добио двоје деце и потпуно се посветио породици. Водио је рачуна и о ванбрачној ћерки коју је добио са женом са којом је живео пре венчања са Јеленом.

Пресудом Окружног суда у Крагујевцу, Јовановић је 1995. године ослобођен оптужбе за убиство пријатеља Млађе Ковачевића. Током доказног поступка утврђено је да је Јовановић убиство починио у нужној одбрани. Окружни тужилац је уложио жалбу, али је Врховни суд потврдио ослобађајућу пресуду.

Београдски адвокат Небојша Павловић, који је у то време заступао Јовановића, објашњава како је дошло до инцидента.

– Јовановић је са Млађом Ковачевићем седео у једном кафићу у близини резиденције Карађорђевића, у Тополи. Пришао им је Бертов пријатељ, иначе познати спортиста. Поздрављајући се, Берто се пољубио са њим. Ковачевићу, који је био пијан, то је засметало и почео је да провоцира Јовановића. Када је Берто устао да испрати пријатеља спортисту, Ковачевић је узео пиштољ и седам пута га дршком ударио у главу. Берто је отео Ковачевићу пиштољ и пуцао у њега – прича адвокат Павловић.

За сада се поуздано зна да је Јовановић у „Реквијуму” убијен „шкорпионом” будући да је на месту његове ликвидације пронађено седам чаура калибра 7,65 милиметара. Поред пројектила, у башти поменутог кафића пронађени су и други докази који би полицију могли и морали да одведу до убице. Недалеко од места злочина полиција је пронашла и спаљени „ауди 80” којим је убица, у друштву саучесника, побегао. Према информацијама које су могле да се чују на месту догађаја нападач је пре него што је пуцао у Јовановића, три пута обилазио око кафића мотрећи на присутне и чекајући погодну ситуацију да оствари намеру. У тренутку када му је пролаз до Јовановића био „слободан” и када на нишану није било никога сем њега, убица је повукао обарач.

Иначе, маскирана особа је ушетала у препуну башту, Јовановићу пришла са леђа и у њега испалила три кратка рафала. Све се десило невероватно брзо. У моменту када је одјекнуо први пуцањ, гости „Реквијема” су почели да беже на све стране. Тек када се зачула шкрипа гума „аудија”, схватили су шта се десило. Берто је, у дворишту кафића, лежао у локви крви, у непосредној близини свог

Јовановићев кум адвокат Павловић открива за наш лист:

– Имам чврсто обећање полиције да ћу до почетка следеће недеље знати све детаље у вези са ликвидацијом. Чим су ми то обећали претпостављам да знају и ко је извршилац, али и разлог због којег се убица одлучио на овакав корак.

--------------------------------------------------------------------------

Кум адвокат

Према речима адвоката Павловића, убијени Јовановић је одрастао у Улици мајке Јевросиме, у строгом центру Београда.

– Био сам изузетан пријатељ са његовом мајком, а то пријатељство се касније пренело и на Берта. Оно је постало толико јако да ме је позвао да му будем кум на венчању, а потом и да му крстим децу. Искрено, нисмо се чули последњих неколико месеци, али је наш однос и поред тога био изузетан – каже Павловић.


Izvor: Politika / М. Дерикоњић
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
RAT NARKO-MAFIJE!
Ubistvo Berta Jovanovića (42) nastavak obračuna sitnih dilera oko tržišta droge u Beogradu. Kokain preplavio glavni grad - tvrdi za Press izvor iz policije.

Rat narko-mafije....

Dileri navlače na kokain i estradne zvezde!

BEOGRAD - Ubistvo Berta Jovanovića (42) u beogradskom kafiću "Rekvijem" nastavak je obračuna narko-mafije u Beogradu! Prema tvrdnjama našeg sagovornika iz MUP-a Srbije, sukob je počeo prošle godine kada se u Beogradu pojavilo mnogo sitnih narko-dilera, koji su vremenom počeli da zauzimaju sve veću teritoriju.
- Posle rasturanja zemunskog klana, grupe koje su "preživele" počele su da se šire na veće teritorije, a pojedine su se udruživale i radile zajedno. Pošto je našem tržištu ima trenutno mnogo droge, naročito kokaina, mreža dilera se raširila pa su neki od sitnijih prodavaca ojačali. Da bi ih sprečili da im zauzmu teritoriju, šefovi velikih grupa započeli su rat za tržište - kaže za Press sagovornik iz policije koji je insistirao na anonimnosti.
On objašnjava da su ovi kriminalci, kako bi pokazali snagu, počeli da primenjuju metode "zemunaca" - ubistvo na javnom mestu, izrešetana žrtva i na kraju zapaljeni auto smrti - "audi". Da bi bili sigurni da je meta mrtva, čak su proveravali u Urgentnom centru, predstavljajući se kao "prijatelji". Jedina novina je prigušivač koji su stavili na "škorpion" koji je kasnije pronađen u spaljenom automobilu - priča naš izvor.
Koliko je Beograd preplavljen drogom, kako kaže naš sagovornik, vidi se i po tome što se na žurkama pored marihuane, heroina i raznih sintetičkih droga, uvek može naći i kokain!
- Pošto je kokain skupa droga, jedna grupa dilera se preko svojih prijatelja ubacila u estradne krugove i preko oprobanog sistema navlači pevačice na kokain! Polovina estrade ga koristi, a dešavalo nam se da smo neke estradne zvezde hvatali sa ovom drogom - kaže naš sagovornik, i dodaje:
- Policija će pojačati kontrolu objekata u koje odlaze osobe iz kriminogene sredine, kao i mesta u Beogradu na kojima se preprodaje droga. Redovno kontrolišemo kafiće na Dorćolu, ali, nažalost, u ponedeljak uveče, kada je ubijen Jovanović, naša patrola nije bila u kafiću "Rekvijem" - priča naš izvor.
Iako ga mnogi povezuju sa poslovima sa drogom, poznanici pokojnog Berta Jovanovića tvrde da on odavno nema veze sa kriminalom.
- Mogu oni da pričaju šta hoće. Berto se poslednjih godina smirio. Često smo ga viđali sa decom, svuda ih je vodio sa sobom. Posvetio se porodičnom životu i biznisu. Zbog načina na koji je ubijen sada ga mnogi povezuju sa sumnjivim poslovima, što nije tačno. Možda je dugovao neke pare, pa je zbog toga ubijen, ali nije radio sa drogom - priča poznanik ubijenog Jovanovića.
(I. P.)

Potera za ubicom

Beogradska policija traga za mršavim, visokim muškarcem starim oko 35 godina, koji je osumnjičen da je u kafiću "Rekvijem" ubio Berta Jovanovića. Iako je u protekla dva dana privedeno i saslušano više pripadnika dorćolske grupe, policija još uvek nije uhapsila nijednog osumnjičenog za ovaj zločin.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
KRVAVI POZDRAV
Berto Jovanović, koji je likvidiran preksinoć na Dorćolu, poznavao ubicu, koji mu je prišao, pružio ruku, a onda ga opsovao i izrešetao

BEOGRAD - Berto Jovanović (45), koji je preksinoć ubijen u dorćolskom kafiću "Rekvijem", oko 21 sat, najverovatnije je poznavao ubicu ili naručioca ove likvidacije, nezvanično saznaje Kurir od izvora bliskog istrazi. Prema saznanjima našeg lista, ubica je neposredno pre likvidacije mirno ušao u baštu kafića "Rekvijem" i da bi zavarao ostale goste, pružio ruku da bi se "pozdravio" sa Jovanovićem.

Umesto toga, sočno je opsovao Berta, poslao ga u materinu, a zatim izvadio pištolj i u njega ispalio više hitaca. Berto je preminuo pola sata kasnije, a istraga je utvrdila da je u njega pucano iz pištolja kalibra 7,65 mm. Berto, koga su hici sasekli po stomaku i po telu, pao je pored baštenskog šanka u lokvu krvi, a ubica je ušao u "audi 80", barskih tablica, koji su on i njegovi saučesnici zapalili u ulici Stanoja Glavaša, dvadesetak minuta posle zločina.

Zapaljeni automobil poslat je na veštačenje, ali je malo verovatno da će biti od bilo kakve koristi, jer je njegova unutrašnjost potpuno izgorela. Policija još nije na tragu ubici i njegovim saučesnicima. Berto Jovanović je skoro svakodnevno svraćao u "Rekvijem", a gosti ovog lokala i njegovi poznanici kažu da je bio laka meta, jer je imao iste navike. Nije imao obezbeđenje, a često je stajao naslonjen na šank pored drveta u bašti, leđima okrenut ulici, kao i preksinoć.

Svedoci ubistva nisu mogli detaljno da opišu ubicu, jer su u strahu iz bašte kafića bežali na sve strane. Većina njih ispričala je da je ubica nosio slamnati šešir, dok su drugi videli kapu "fantomku". Od izvora bliskog istrazi Kurir saznaje da je ubica najverovatnije na glavi imao samo kapuljaču.

Zvanično, motiv ubistva ovog žestokog momka sa Dorćola još nije poznat. U beogradskom podzemlju, međutim, već se spekuliše sa nekoliko mogućih motiva, ali se svi slažu samo u jednom - da je Berto bio veliki prijatelj sa žestokim momcima sa Zvezdare. Odrastao je sa Zvezdarcima i bio prijatelj sa Sredojem Šljukićem Šljukom, koji je likvidiran kod Centra "Sava" u jesen 2002. godine, ali i sa Srđanom Adžemovićem Adžemom.

- Berto je u poslednje vreme voleo da se ponaša zaštitnički prema nekim mlađim momcima, pa je očigledno takvim ponašanjem stao na žulj nekome. Njegov zaštitnički stav čak je ličio i na osiono i bahato ponašanje, a to je dovođeno u vezu s ljudima sa kojima se družio i njihovih "leđa". Takvo drsko ponašanje mnogima nije bilo po volji. Možda je Berto negde tako nagazio i ubicu ili one koji su ga poslali, jer ga likvidator nije slučajno opsovao - priča za Kurir jedan Jovanovićev poznanik.

On kaže i da se u prvi mah Beogradom pronela vest da su Berta likvidirali Crnogorci, ali da je to malo verovatno, jer je Jovanović ubijen po klasičnom beogradskom "receptu" - ubica ga je izrešetao, a zatim pobegao autom, koji je nekoliko minuta kasnije zapaljen i sa kojim je, najverovatnije, izgorela i većina tragova, recimo garderoba koju su napadači nosili.

Na spisku mogućih motiva spekuliše se i o tome da su Bertu došli glave finansijski dugovi. Prema ovoj verziji, Berto je, navodno, iza sebe ostavio dug od oko 80.000 evra, ali nije poznato - kome. Jovanović je, inače, imao podeblji dosije. Osuđivan je zbog "reketa", iznuda... Pre desetak godina, Jovanović je u kafanskoj tuči, u jednom lokalu u Topoli ubio izvesnog Mladena Kovačevića. Kragujevački sud utvrdio je, međutim, da je Jovanović pucao u nužnoj odbrani, jer je Kovačević pre toga maltretirao goste, a Berta je drškom pištolja tukao po glavi.

Advokat mu krstio decu

Iz dva braka Jovanović ima dve kćerke. Jedan od njegovih kumova bio je i beogradski advokat Nebojša Pavlović. Ovaj poznati advokat krstio je obe Bertove kćerke.
- Kumovao sam na krštenju Bertovih ćerki, ali sam ujedno pokušavao i da ga izvučem iz sveta u kome je nekada bio. Berto je bio dobar čovek i u poslednje vreme je uspeo da se izvuče iz života kakav je nekada vodio. Bio je posvećen deci. Druga žena Jelica potpuno ga je okrenula porodici - kaže Pavlović za Kurir.


Izvor: Kurir / (D. M.)
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Istraga o ubistvu u kafiću „Rekvijem“ na Dorćolu
Bertove ubice ostavile tragove

BEOGRAD - U istrazi ubistva Berta Jovanovića (45) beogradska policija očekuje da će biološki tragovi sa mesta zločina uskoro moći da ukažu na identitet ubice i njegovih saučesnika.


Policija je sakupila tragove u kafiću „Rekvijem“, gde je Jovanović ubijen. Nepoznati mršavi i visoki muškarac, star oko 35 godina, prišao je s leđa Jovanoviću i ispalio u njega hice iz „škorpiona“ sa prigušivačem. Neki tragovi su nađeni i u zapaljenom „audiju 80“, kojim su pobegli napadač i njegovi saučesnici. Automobil je pronađen u dvorištu između zgrada u Ulici Stanoja Glavaša, a u njemu je nađeno i oružje kojim je počinjeno ubistvo.

Prema prvim saznanjima policije, Jovanović se povukao iz kriminalnih poslova zbog kojih je imao deblji policijski dosije. Jovanovićevi prijatelji kažu da se on posvetio vođenju kafića, ali da mu posao nije išao i navode da je moguće da je likvidiran zbog novčanog duga.

Jovanović je ubijen 31. jula uveče u bašti kafića na uglu Gundulićevog venca i Đure Đakovića. Dok je sa prijateljima sedeo za improvizovanim šankom, prišla su mu dvojica nepoznatih muškaraca. Jedan je izvadio „škorpion“ sa prigušivačem i iz neposredne blizine ispalio nekoliko metaka u Jovanovića.

T. M. S.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Okružni sud protiv Pressa!
Sud tvrdi da sudija Vuk Tufegdžić nije stopirao pretres stanova osumnjičenih za ubistvo Berta Jovanovića, Press tvrdi suprotno!

BEOGRAD - Okružni sud u Beogradu negirao je informaciju Pressa da u slučaju ubistva Berta Jovanovića istražni sudija Vuk Tufegdžić nije dozvolio policiji da izvrši pretres stanova osumnjičenih. U saopštenju suda se navodi da je Tufegdžić "kao dežurni istražni sudija Okružnog suda, u ponedeljak, 31. avgusta, izašao na lice mesta i izvršio uviđaj povodom ubistva Berta Jovanovića u kafiću 'Rekvijem' na Dorćolu".
Dodaje se da "istražnom sudiji nije ni bio podnet zahtev za pretresanje stana od strane ovlašćenog lica, budući da se nije ni raspolagalo podacima o identitetima osumnjičenih, što je pretpostavka da se primene zakonske odredbe koje se odnose na pretresanje stanova". Sud navodi i da policija po zakonu ima ovlašćenje i da bez odluke sudije izvrši pretres ukoliko za to postoje opravdani razlozi.
S druge strane, Press u vrhu policije saznaje da "stvari oko istražnog sudije Vuka Tufegdžića stoje sasvim drugačije". Sagovornik našeg lista, koji je insistirao na anonimnosti, navodi da "sudija Tufegdžić ipak policiji nije dozvolio pretrese stanova osumnjičenih".
- Kada je ubijen Jovanović, od istražnog sudije tražili smo da odmah izvršimo pretres stanova svih kriminalaca koji su bili u vezi sa ubijenim Bertom, kao i ostalih iz suparničke kriminalne grupe, za koje sumnjamo da su i izvršili ovaj zločin. Uvereni smo da bismo na taj način pronašli ubicu, ali ko zna šta bismo još sve pronašli. Međutim, sudija Tufegdžić nam je doslovce rekao: "Šta, pa vi to naslućujete, ne može", i nije nam odobrio pretres stanova. Pa, da smo znali tačno ko je, odmah bismo uhapsili ubicu! Zbog takve odluke sudije morali smo sve osumnjičene da privodimo ispred njihovih stanova, na ulici - kaže sagovornik Pressa.
Na opasku da sud navodi da je policija mogla da krene u pretrese i bez odluke Tufegdžića, sagovornik Pressa dodaje da ni to ne stoji.
- Policija ima pravo da uđe u stan samo ako može da spreči ubistvo ili neko teško krivično delo! Ovde je stvar sasvim drugačija - kaže izvor Pressa.
S. Marjanović

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone SE 2020
Motiv ubistva Berta Jovanovića najverovatnije novac
Ubijen zbog nevraćenih dugova
Jovanović pozajmio veliku sumu novca i dva puta odlagao rok za vraćanje duga. Posle isteka roka, počele da stižu pretnje

BEOGRAD - Berto Jovanović, kontroverzni Dorćolac, ubijen je najverovatnije zbog dugova, saznaje Glas iz dobro obaveštenih izvora. Iako nije poznato o kolikom se dugu radi, niti da li je Berto dugovao samo jednoj osobi ili više njih, ova verzija se uzima kao jedna od najverovatnijih jer nije poznato da je Jovanović bio u sukobu s nekom kriminalnom grupom.

- Berto je pozajmio novac za neki posao i već je dva puta prolongirao rok za vraćanje. Radi se o velikom novcu i verovatno da je ubistvo naručeno posle isteka trećeg roka za vraćanje duga. Pošto nije vratio pozajmljeni novac na vreme, počele su da mu stižu pretnje, što ukazuje da ubistvo ima veze s nevraćanjem pozajmice. Jovanović je imao u planu neki veći posao, bio je u lošem finansijskom stanju i zato je pozajmio pare - kaže naš izvor upućen u zbivanja oko ubistva Berta Jovanovića. Na to da se radi o naručenom ubistvu ukazuju i okolnosti ovog zločina. Prema svedočenju očevidaca, ali i izvora bliskih istrazi, Jovanović je najverovatnije poznavao ubicu, pošto se on mirno ušetao u Jovanovićev kafić "Rekvijem", navodno mu prišao da se pozdravi i u njega ispalio tri kratka rafala iz "škorpiona". Prema našim saznanjima, ubistvo je namerno izvršeno prema "zemunskom scenariju" da bi se policija navela da ubistvo Berta Jovanovića poveže s njegovim druženjem sa zvezdarskom kriminalnom grupom, Sredojem Šljukićem i drugim "žestokim" beogradskim momcima i na taj način zameli svoj trag. Naime, ubica je sa saučesnikom pobegao crnim "audijem" koji je kasnije nađen spaljen na parkingu zgrade u Ulici Stanoja Glavaša, što je bio omiljeni metod "zemunaca". U spaljenom automobilu nađen je "škorpion" i prigušivač, ali ne i drugi tragovi. Kako nezvanično saznajemo, policija je najverovatnije na tragu izvršiocu ubistva, njegovim pomagačima, ali i naručiocima, a jedan od glavnih tragova su pretnje koje su Jovanoviću upućivane. Da ubistvo Berta Jovanovića nema veze s kriminalnim grupama, ali ni trgovinom drogom, kako se u nekim medijima pominjalo, svedoče i tvrdnje njegovih poznanika.

- Berto se jeste bavio svim i svačim devedesetih, ali se poslednjih godina smirio i nije se bavio nelegalnim poslovima. Nismo čuli da je bio u sukobu s nekim, bavio se trgovinom i živeo sa suprugom i dve ćerke - kaže naš sagovornik upućen u dešavanja na dorćolskom asfaltu.
G. J.

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.