Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mladic zaklan u najavljenoj navijackoj tuci  (Pročitano 16175 puta)
28. Jul 2006, 12:47:17
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Zaklan

Aleksandar Panić (24) iz Železnika ubijen je sinoć u zakazanoj navijačkoj tuči na terenu FK "Žarkovo"

Mesto zločina...

BEOGRAD - Aleksandar Panić (24) iz Železnika ubijen je sinoć oko 21 čas u tuči između dve grupe mladića na terenu Fudbalskog kluba "Žarkovo". On je sa četvoricom drugova došao na teren, kako smo nezvanično saznali, na zakazanu tuču navijačkih grupa iz Železnika i Žarkova. U opštoj gužvi i haosu koji je nastao kada se petnaestak navijača potuklo neko je Panića ubo nožem u donji deo vrata i bukvalno ga zaklao, jer je nesrećni mladić ostao mrtav na licu mesta. Nakon što je mladić pao obliven krvlju, desetak momaka iz suparničke grupe se razbežalo. Huligani koji su bežali prema Žarkovu razlupali su jedan parkirani automobil i čak napali ekipu Hitne pomoći koja je pozvana na lice mesta.
Kako su nam ispričali dečaci koji su se zadesili u blizini mesta obračuna navijača, bilo im je malo čudno kada su nešto pre 21 čas počeli da dolaze automobili sa zatamnjenim staklima.
- Blejali smo i zezali se kada smo videli da pet automobila onako u konvoju prolazi ka terenu. Od fabrike se ne vidi samo igralište, pa smo pretpostavili da su otišli do kafića iza. Posle dva, tri minuta čuli su se dreka i lupanje kamenja po nekom limu. Izgledalo je kao da neko razbija neki auto. Malo posle toga, desetak momaka sa štanglama, motkama i kamenicama protrčalo je pored nas, derući se: "Jebali smo im kevu!" Naišla je i Hitna pomoć, kojoj su oni pritrčali i počeli da je šutiraju. Tada je naleteo i policijski džip, pa su se neki razbežali uz stepenice prema Vodovodskoj ulici, dok su drugi potrčali prema okretnici autobusa - ispričali su nam svedoci ove navijačke tuče.
Celu ovu gužvu čuli su i ljudi koji su sedeli u upravnoj zgradi FK "Žarkovo", pa su i oni obavestili policiju. Na mesto krvavog obračuna navijača prvo je stigla ekipa Hitne pomoći, koja nažalost nije mogla da pomogne Aleksandru Paniću jer je fatalni ubod verovatno presekao vratnu arteriju i mladić je već bio mrtav.
Interventne patrole policije uspele su da sustignu i uhapse četvoricu mladića, koji su i pored toga što su im ruke bile krvave od tuče tvrdili da ne znaju šta se desilo i da se oni uopšte nisu tukli. Policijske patrole krstarile su sinoć ovim delom Žarkova u poteri za ostalim učesnicima navijačkog sukoba, ali su oni uspeli da pobegnu. M. STOJADINOVIĆ

Pronađen nož

Uviđajne ekipe policije koje su pretražile svaki deo terena FK "Žarkovo" u travi su pronašle okrvavljeni nož koji je ubica prilikom bekstva odbacio. Pretpostavlja se da će mladić koji je zadao fatalni ubod Aleksandru Paniću ubrzo na osnovu otisaka biti identifikovan.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
oh boze..postali smo kao engleski navijaci..zalosno Smile
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Who the fuck is Bugs Bunny?!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 4047
Zastava Beograd, trenutno...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia 6630
Navijač ubijen u tuči
28. jul 2006. | 13:53 -> 16:10 | Izvor: B92
Beograd -- U masovnoj tuči navijača fudbalskih klubova Crvena zvezda i Partizan, sinoć je ubijen Aleksandar Panić iz beogradskog naselja Železnik.

Kako je saopšteno iz Ministarstva unutrašnjih poslova, Panić je najverovatnije usmrćen ubodima noža. Policija sumnja da je tuča na fudbalskom stadionu bila unapred dogovorena. Aleksandar Panić je, prema saopštenju policije, zadobio smrtonosne ubode nožem.

Tuči navijača prisustvovali su ekonomi fudbalskog stadiona Žarkovo, Radmila Popović i Dobrivoje Sarić. Oni za B92 kažu da je prizor Panićevog ubistva bio jeziv. Radmila Popović dodaje i da su od podivljalih huligana uspeli da se spasu pobegavši u prostorije kluba. "Čula sam: 'A imaš nož, sada ću da ti izvadim creva, imam i ja.' I tu je počela tuča. Tukli su se nogama, rukama, to sam videla iz susednog dvorišta, nisam smela da se pojavim na svetlu. Prošlo je dva minuta, dečko je zapomagao, i tu se dovukao do stolice i seo", kaže Popovićeva.

Kako B92 nezvanično saznaje, ekipa Hitne pomoći, koja je ubrzo stigla na mesto nesreće, kamenovana je ispred stadiona. Posle nekoliko minuta, lekari su konstatovali smrt mladića.

Sukobi navijačkih grupa nisu retkost. Sličan incident dogodio se u avgustu prošle godine, kada je na železničkoj stanici Rakovica, dan pre početka prošlogodišnjeg šampionata, ubijen navijač Voždovca.
IP sačuvana
social share
"Бог вас клео, погани изроди, што ће турска вјера међу вама?"

Remember, if you shake it more than twice, you're playin' with it!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Krvav obračun navijača Crvene zvezde i Partizana na igralištu u Žarkovu
Izbodenog druga ostavili da iskrvari

Beogradskoj policiji se juče popodne predao M.B, osumnjičen da je preksinoć u zakazanoj tuči tridesetak navijača Partizana i Crvene zvezde na terenu Fudbalskog kluba Žarkovo, nožem usmrtio Aleksandra Panića (24) iz Železnika.

Radmila Pavlović, domar FK Žarkovo bila je očevidac događaja. Na njenim rukama je nesrećni mladić i umro.

- Oko 20.30 na terenu su pojavilo petnaestak mladića golih do pojasa. Bili su veoma bučni. Mislila sam da su neki narkomani iz kraja koji imaju običaj da se tu skupljaju. Odjednom je pored mene protutnjala druga grupa mladića, njih deset-petnaest, s drugog ulaza. Trčali su prema onima koji su ranije stigli i drali se iz sveg glasa. Povikala sam da se ne zadržavaju na terenu, ali ne verujem da me je iko čuo. Onda sam čula da je jedan povikao: "A, p..., poneo si nož. Imam i ja dva. Povadiću ti creva" - ispričala je za "Blic" Pavlovićeva.

Ona dodaje da je tada doviknula suprugu da odmah zove policiju, ali je tridesetak mladića već započelo tuču.

- Nije se znalo ko koga udara. Bilo je strašno. I onda odjednom tajac. Momak, sav krvav, bukvalno je dopuzio do moje kuće. Iza njega su u dužini od tridesetak metara ostali krvavi tragovi. Seo je na stolicu i rekao: "Molim vas, zovite Hitnu pomoć". Još se držao. Snažan momak. Pritrčala sam da mu dam vode, da ga umijem, ali je umro posle nepuna tri munuta. Samo je zakrkljao i izdahnuo. Pogledala sam na teren, ali više nije bilo nikoga. Svi su pobegli. Onda su se vratila četvorica njegovih prijatelja. Vikali su: "Sale, nemoj da umreš", ali već je bilo gotovo. Isečena mu je bila glavna arterija u grudima. Onda su došli Hitna pomoć i policija... Jedan od drugova ubijenog mladića rekao je inspektorima: "Igrali smo fudbal pa su nas napali". Laže. Neke od ovih huligana policajci su uhvatili tu, u blizini. Ruke su im bile krvave. Našli su i noževe. Jedan sinoć, a jutros u žbunju još dva. Kada je mladić uboden, svi su pobegli pešice, pa im je automobile odneo pauk - priča Radmila i tvrdi da to nisu navijači Žarkova.

U dvorištu u Ulici Svete Milutinovića juče se okupila rodbina i prijatelji nastradalog Aleksandra Panića. Otac, majka, sestra... Svi u crnini. Aleksandrovo telo je još na obdukciji. Ne znaju ni kada će biti sahrana.

- Iz novina smo saznali da nam je sin ubijen. Sramota. Policija nije ni došla da nam javi. Kakva je to država? Mene su ubili, eto. Dvadeset četiri godine ga gajim i sad ga nema... - kuka Aleksandrova majka Stana.

Otac Aleksandar skrušeno kaže da ne može da poveruje da njegovom sinu niko nije hteo da pomogne, ni drugovi koji su ga i pozvali na tuču.

- Nije on bio navijač. On je igrao fudbal u Moštanici. To su neki mlađi momci. Čuo sam da su sukobili još juče na Adi i da su zakazali tuču za uveče. Sale je bio na poslu i uveče su ga zvali da ide sa njima, da ih brani... On je zbog njih krenuo, a niko nije potrčao da mu pomogne. I Hitna je kasno stigla. Kažu da su huligani bacali kamenje na vozilo Hitne pomoći. Ma, ne mogu da verujem. Neću od svog sina da pravim sveca, ali evo tu su njegovi drugovi, njegov trener. Neka kažu kakav je bio - priča otac Aca.

Miša Blagojević, predsednik Fudbalskog kluba Moštanica u kojem je poslednjih godinu dana trenirao Aleksandar, kaže da je on bio izuzetan talenat.

- Igrao je prethodno u Železniku, u Sartidu. Uvek je voleo da odbrani druge i to je sad, ni kriv ni dužan, platio životom - kaže Blagojević.

Policija je do sada privela 12 osoba, a intenzivno traga i za ostalim učesnicima tragičnog obračuna.



Izvor: Blic \ Tamara Marković-Subota
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Who the fuck is Bugs Bunny?!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 4047
Zastava Beograd, trenutno...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia 6630
KRVAVI OBRAČUN
Marko Blagojević (19), osumnjičen da je nožem ubio Aleksandra Panića, predao se policiji. Privedeno 12 navijača zbog tuče u Žarkovu u kojoj je stradao Panić

BEOGRAD - Marko Blagojević (19) iz Beograda, koji je osumnjičen da je preksinoć u Žarkovu nožem usmrtio Aleksandra Panića (24), predao se juče policiji. On je u pratnji roditelja oko 14 časova otišao u SUP Beograd. Posle ubistva, policija je privela 12 navijača zbog učestvovanja u tuči. Panić je ubijen posle žestokog obračuna pristalica Crvene zvezde i Partizana na stadionu Fudbalskog kluba "Žarkovo". Navijači su tuču dogovorili nekoliko sati ranije, kada su se posvađali na Adi Ciganliji.
Neposredno posle krvavog obračuna policija je pronašla jedan nož na terenu, a juče ujutru još dva. Prema rečima Radmile Pavlović, ekonoma FK "Žarkovo", prva grupa navijača došla je na stadion oko 20.30 sati.
- Bilo ih je oko 10-15. Skinuli su se do pojasa i galamili. Posle njih, s druge strane stadiona utrčala je druga grupa navijača. Počeli su da se tuku. Začulo se kako neko viče: "Šta je, pičko jedna! Došao si sa nožem?! Sad ću ja tebi da istresem creva" - priča Radmila.
Ona je čula da je neko povređen, pa je krenula ka terenu i videla Aleksandra, koji je dopuzao do stolice ispred njenog stana.
- Stigao je samo da mi kaže da su ga uboli i onda se čulo krkljanje iz njegovih grudi. Izgubio je svest. Nije bilo puno krvi, pa smo mislili da će ostati živ. Počeli smo da ga polivamo vodom, ali nije pomoglo. Tako je umro, kao da se onesvestio. Kada je lekarka iz Hitne pomoći rekla da je mrtav, momci koji su bili sa njim počeli su da se bacaju po terenu. Kasnije sam videla da je puzao pedesetak metara stazom, jer su se videli krvavi otisci njegovih šaka - priča Radmila.
Aca i Stana Panić, roditelji ubijenog Aleksandra, kao i njegova sestra Sanja Panić, ogorčeni su jer ih niko iz policije nije obavestio o tragediji.
- Kada smo kupili novine, pročitali smo da je naš Aca ubijen. U kakvoj mi to zemlji živimo, kada niko iz policije nije došao na naša vrata da nam javi da je naš sin ubijen? - kroz plač kaže Stana. Oni kažu da je Aleksandar na stadion otišao posle posla, na poziv poznanika koji su nekoliko godina mlađi od njega. Trebalo je navodno da zaplaše grupu sa kojom su se posvađali.
- Ti momci su nasrnuli na njega. Britvom su ga uboli u srce i zaustavili dotok krvi. On je bio izuzetan momak. Nikada nije imao probleme sa zakonom. Otišao je da pomogne poznanicima, a oni su se razbežali kada su videli da je ranjen - kaže njegov otac Aca Stanić.
(NA. S.)

Aca je obožavao fudbal!

Aleksandar je igrao za FK "Moštanica", a ranije je bio član Sartida i Železnika. Njegovi poznanici kažu da nije bio navijač Partizana, nego simpatizer tog kluba.
- Najstrašnije je što mu drugovi nisu pomogli. Bio je divan mladić. Živeo je za fudbal. Strašno je što je ovako umro. Platio je životom to što je pomagao drugovima - kaže Miša Blagojević, predsednik FK "Moštanica".
IP sačuvana
social share
"Бог вас клео, погани изроди, што ће турска вјера међу вама?"

Remember, if you shake it more than twice, you're playin' with it!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.5
Za­klan u me­te­žu
P. STOJ­KO­VIĆ - D. S. MI­NIĆ, 28. jul 2006

KR­VA­VI su­kob na­vi­ja­ča ve­či­tih ri­va­la od­neo je još je­dan mla­di ži­vot. Po­sled­nji u ni­zu na­stra­da­lih je Alek­san­dar Pa­nić (24) ko­ji ubi­jen u četvrtak oko 21 čas u ob­ra­ču­nu de­se­tak na­vi­ja­ča FK Cr­ve­ne zve­zde i Par­ti­za­na na te­re­nu FK "Žar­ko­vo".
Po­li­ci­ja je pre­ma po­sled­njim in­for­ma­ci­ja­ma uhap­si­la 12 uče­sni­ka u tu­či, dok se za ubi­com još tra­ga. Pro­te­kle se­zo­ne ži­vot su iz­gu­bi­la tro­ji­ca na­vi­ja­ča, od če­ga u ok­to­bru dvo­ji­ca.
Pre­ma ne­zva­nič­nim sa­zna­nji­ma u pi­ta­nju je do­go­vo­re­na tu­ča na­vi­ja­ča ve­či­tih ri­va­la na ne­u­tral­nom te­re­nu. Raz­log za su­kob ni­je po­znat, ali se pret­po­sta­vlja da su se dve gru­pe su­sre­le još na Adi Ci­gan­li­ji gde je i do­šlo do čar­ki.
U me­te­žu ko­ji je na­stao, na me­stu ob­ra­ču­na - u Žar­ko­vu, ne­sret­ni mla­dić je, naj­ve­ro­vat­ni­je no­žem, ubo­den u do­nji deo vra­ta i bu­kval­no za­klan.

NE­VE­RI­CA
UME­STO da po­mog­nu mom­ku ko­ji je po­vre­đen svi su se raz­be­ža­li, a jed­na gru­pi­ca hu­li­ga­na, na­o­ru­ža­na šip­ka­ma i lan­ci­ma, u iz­li­vu be­sa ka­me­no­va­la je vo­zi­lo Hit­ne po­mo­ći ko­je je ju­ri­lo u po­moć po­vre­đe­nom mla­di­ću. Na ža­lost, mla­dić je is­kr­va­rio jer mu je bi­la po­vre­đe­na aor­ta.
Pre­ma ne­zva­nič­nim in­for­ma­ci­ja­ma hu­li­ga­ni su se do­ve­zli sa pet-šest auto­mo­bi­la sa za­tam­nje­nim sta­kli­ma. Ubr­zo se čuo zve­ket i ja­u­ci, a za­tim su iz­le­te­li sa sta­di­o­na vi­ču­ći "je­ba­li smo im ke­vu". Kao da im ni­je bi­lo do­sta iži­vlja­va­nja ne­da­le­ko oda­tle "zla sud­bi­na" za­de­si­la je i par­ki­ran "golf". Ka­da je na­i­šla in­ter­vent­na pa­tro­la po­li­ci­je raz­be­ža­li su se u svim prav­ci­ma.
Bol, ne­ve­ri­ca i muk vla­da u po­ro­di­ci Pa­nić. Kom­ši­je, pri­ja­te­lji, Alek­san­dro­vi sa­i­gra­či iz klu­ba, do­šli su da iz­ja­ve sa­u­če­šće. Su­za je svi­ma u oči­ma. Ni­ko­me ni­je ja­sno ka­ko je ta­kav mla­dić i vr­sni spor­ti­sta ne­stao iz nji­ho­vih ži­vo­ta.
- Ni kriv ni du­žan, stra­dao je sa­mo zbog svog ve­li­kog sr­ca. Zva­li su ga da ih bra­ni, a on­da su ga osta­vi­li da umre - očaj­ni su pri­je­te­lji. - Aca ni­je imao ve­ze sa hu­li­ga­ni­ma. Ni­ka­da ni­je bio "na­vi­jač" već uz­o­ran spor­ti­sta.
SPOR­TI­STA
PRE­MA re­či­ma pred­sed­ni­ka FK "Mo­šta­ni­ca" i nje­go­vog pri­ja­te­lja Mi­še Bla­go­je­vi­ća, uvek je sva­kom po­ma­gao.
- Mo­gao je da igra u ne­kom ja­čem klu­bu, u vi­šem ran­gu, ali je zbog pri­ja­telj­stva do­šao da po­mog­ne - ka­že Bla­go­je­vić. - Ni­je mi ja­sno šta je u gla­va­ma te de­ce. Ubi­ti ne­ko­ga zbog na­vi­jač­kog opre­de­lje­nja, to mo­gu sa­mo lju­di pra­znih gla­va.
Bla­go­je­vić is­ti­če da je Alek­san­dar, za­hva­lju­ju­ći svo­joj fi­zič­koj spre­mi, mo­gao da pre­ži­vi ubod da mu je na vre­me pru­že­na po­moć.
Pri­ja­te­lji ubi­je­nog ka­žu da je ne­do­pu­sti­vo da po­ro­di­ca iz no­vi­na sa­zna za sud­bi­nu svog si­na.

KA­RI­JE­RA
ALEK­SAN­DAR je po­ni­kao u fud­bal­skom klu­bu "Že­le­znik" u ko­me je igrao u svim ka­te­go­ri­ja­ma. Kao se­ni­or u pr­voj li­gi na­stu­pao je i za FK "Sar­tid" (Sme­de­re­vo). U Be­o­grad se vra­tio na po­ziv pri­ja­te­lja ka­ko bi po­mo­gao FK "Mo­šta­ni­ci" da iz­bo­ri vi­ši rang.

CR­NI BI­LANS
5. maj 2005. - Po­sle ko­šar­ka­ške utak­mi­ce Voj­vo­di­na - Cr­ve­na Zve­zda u No­vom Sa­du, je­dan na­vi­jač Voj­vo­di­ne ubo­den je tri pu­ta u gru­di, ali je sre­ćom pre­ži­veo.
4. i 5. av­gu­st 2005. - Na­vi­ja­ča Vo­ždov­ca, Bo­ja­na Ma­ji­ća ubi­li su u vo­zu ko­ji sa­o­bra­ćao na li­ni­ji Be­o­grad - Pod­go­ri­ca na­vi­ja­či Ra­da.
18. ok­to­bar 2005. - U cen­tru Obre­nov­ca, Ra­do­van Mi­lo­še­vić (17), uče­nik tre­ćeg raz­re­da Po­ljo­pri­vred­no-he­mij­ske ško­le, ubi­jen je u tu­či ko­ja je po­če­la ver­bal­nom ras­pra­vom na na­vi­jač­koj osno­vi "zve­zda" - "Par­ti­zan".
21. ok­to­bar 2005. - Ma­lo­let­ni Đ. P. dva pu­ta je ubo­den no­žem u gru­di, po­sle od­boj­ka­ške utak­mi­ce u Bu­dvi iz­me­đu "Bu­dvan­ske ri­vi­je­re" i "Cr­ve­ne zve­zde". U bli­zi­ni Sport­skog cen­tra, ma­lo­let­nog Bu­dva­ni­na je ubo na­vi­jač be­o­grad­skog klu­ba, pri­pad­nik gru­pe ko­ja je do­šla iz ne­kog od pri­mor­skih gra­do­va. Mla­dić je, sre­ćom, pre­ži­veo.
29. ok­to­bar 2005. - U tu­či iz­me­đu na­vi­ja­ča fud­bal­skih klu­bo­va "Be­ža­ni­ja" i "Ču­ka­rič­ki", u Voj­vo­đan­skoj uli­ci na Be­ža­ni­ji, po­gi­nuo osam­na­e­sto­go­di­šnji Go­lub Ba­le­vić.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
KRVAVI OBRAČUN

Marko Blagojević (19), osumnjičen da je nožem ubio Aleksandra Panića, predao se policiji. Privedeno 12 navijača zbog tuče u Žarkovu u kojoj je stradao Panić

Aleksandar Panić

BEOGRAD - Marko Blagojević (19) iz Beograda, koji je osumnjičen da je preksinoć u Žarkovu nožem usmrtio Aleksandra Panića (24), predao se juče policiji. On je u pratnji roditelja oko 14 časova otišao u SUP Beograd. Posle ubistva, policija je privela 12 navijača zbog učestvovanja u tuči. Panić je ubijen posle žestokog obračuna pristalica Crvene zvezde i Partizana na stadionu Fudbalskog kluba "Žarkovo". Navijači su tuču dogovorili nekoliko sati ranije, kada su se posvađali na Adi Ciganliji.
Neposredno posle krvavog obračuna policija je pronašla jedan nož na terenu, a juče ujutru još dva. Prema rečima Radmile Pavlović, ekonoma FK "Žarkovo", prva grupa navijača došla je na stadion oko 20.30 sati.
- Bilo ih je oko 10-15. Skinuli su se do pojasa i galamili. Posle njih, s druge strane stadiona utrčala je druga grupa navijača. Počeli su da se tuku. Začulo se kako neko viče: "Šta je, pičko jedna! Došao si sa nožem?! Sad ću ja tebi da istresem creva" - priča Radmila.
Ona je čula da je neko povređen, pa je krenula ka terenu i videla Aleksandra, koji je dopuzao do stolice ispred njenog stana.
- Stigao je samo da mi kaže da su ga uboli i onda se čulo krkljanje iz njegovih grudi. Izgubio je svest. Nije bilo puno krvi, pa smo mislili da će ostati živ. Počeli smo da ga polivamo vodom, ali nije pomoglo. Tako je umro, kao da se onesvestio. Kada je lekarka iz Hitne pomoći rekla da je mrtav, momci koji su bili sa njim počeli su da se bacaju po terenu. Kasnije sam videla da je puzao pedesetak metara stazom, jer su se videli krvavi otisci njegovih šaka - priča Radmila.
Aca i Stana Panić, roditelji ubijenog Aleksandra, kao i njegova sestra Sanja Panić, ogorčeni su jer ih niko iz policije nije obavestio o tragediji.
- Kada smo kupili novine, pročitali smo da je naš Aca ubijen. U kakvoj mi to zemlji živimo, kada niko iz policije nije došao na naša vrata da nam javi da je naš sin ubijen? - kroz plač kaže Stana. Oni kažu da je Aleksandar na stadion otišao posle posla, na poziv poznanika koji su nekoliko godina mlađi od njega. Trebalo je navodno da zaplaše grupu sa kojom su se posvađali.
- Ti momci su nasrnuli na njega. Britvom su ga uboli u srce i zaustavili dotok krvi. On je bio izuzetan momak. Nikada nije imao probleme sa zakonom. Otišao je da pomogne poznanicima, a oni su se razbežali kada su videli da je ranjen - kaže njegov otac Aca Stanić.
(NA. S.)

Aca je obožavao fudbal!

Aleksandar je igrao za FK "Moštanica", a ranije je bio član Sartida i Železnika. Njegovi poznanici kažu da nije bio navijač Partizana, nego simpatizer tog kluba.
- Najstrašnije je što mu drugovi nisu pomogli. Bio je divan mladić. Živeo je za fudbal. Strašno je što je ovako umro. Platio je životom to što je pomagao drugovima - kaže Miša Blagojević, predsednik FK "Moštanica".

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.5
Kad se navijači obračunavaju
Beograd -- Zamenik načelnika Uprave policije Slobodan Vukolić kaže da navijači najčešće zakazuju obračune, ali da policija uspe da ih spreči.


Vukolić navodi i da se u poslednjem slučaju, kada je u obračunu navijača Crvene Zvezde i Partizana ubijen Aleksandar Panić, radi o dogovorenom obračunu.

"Pripadnici policijske uprave za Beograd vrlo često dolaze do saznanja o zakazivanjima tuča i do sada smo u više navrata svojim energičnim postupanjem to sprečili. Međutim, njihov je cilj tuča radi tuče, a nalaze svakojake načine da se i bez sportskog povoda međusobno razračunaju. Zakon o sprečavanju nasilja na sportskim priredbama tretira vreme pre odigravanja, za vreme i posle odigravanja sportskih priredbi, dok u ostalim situacijama potpada pod Zakon o javnom redu i miru", kaže Vukolić.

Vukolić navodi da je za suzbijanje takvih pojava neophodno uključivanje i drugih struktura. "Tu prvenstveno mislim na efikasniji rad pravosudnih organa kako bi prema tim izgrednicima i huliganima bile preduzete odgovarajuće zakonske mere, što efikasnije. Takođe je neophodno da se uključe i druge strukture, u cilju resocijalizacije tih grupa, a velika je i uloga fudbalskih i drugih klubova u cilju u praksi vidljivog i nedvosmislenog ograđivanja od ponašanja takozvanih navijača, odnosno huligana", kaže on.

"Teritorije nekažnjenog nasilja"

Psiholog Dragan Popadić kaže za B92 da ne postoji jedan odgovor koji bi objasnio takva ponašanja. "Činjenica je da je naše društvo bilo preplavljeno nasiljem, koje se posledniih godina povuklo, ali ne tako što je prognano iz društva i proglašeno nečim zabranjenim, već zato što je steklo teritorije na kojima se može slobodno i nekažnjeno ispoljavati. To je problem sa svetom u kom mladi odrastaju, a škola je, na primer, teritorija gde ima nasilja, verbalnog, a koje nije kažnjeno jer ga žrtve i nasilnici smatraju normalnim", kaže Popadić.

"Navijačko nasilje takođe se smatra dozvoljenim, smatra se da ono nije jednako kažnjivo i da ima opravdanja za njega. Videli smo da je mladić ostavljen da umre, a njegovi iz grupe mu nisu pomogli, čak su sprečavali ekipu hitne pomoći da mu priđe. To je već bezdušnost i to posebno zgražava. Često se kaže da je to normalno ponašanje za navijače, ali se zaboravlja da je ljudima takvog moralnog sklopa navijanje ulaznica za teritoriju nekažnjivog nasilja. Reč je o bezdušnim, surovim i asocijalnim ljudima koji koriste navijanje da bi mogli biti nekažnjeno nasilni", kaže on.


Izvor: B92
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.5
 PRIVEDENI UČESNICI TUČE NA STADIONU FK 'ŽARKOVO'

Beogradska policija privela je istražnom sudiji Okružnog suda u Beogradu Marka B. [19] iz Beograda, zbog osnovane sumnje da je 27. jula ove godine, u 20,50 časova, na terenu FK 'Žarkovo', prilikom tuče između dve grupe navijača, nožem usmrtio Aleksandra Panića [24] iz Železnika.

Privedeni su i: Marko V. [19], Miloš B. [20], Branko K. [20], Nikola S. [20], Miloš K. Š. [22], Marko G. [19], Miloš L. [19], Boris J. [18], Aleksandar P. [20], Čedomir S. [19], Miloš Đ. [19] i Nikola K. [19], svi iz Beograda, zbog osnovane sumnje da su izvršili krivično delo učestvovanje u tuči, dok se intenzivno traga za dvojicom učesnika tuče.

Marko G. je osumnjičen i za krivično delo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga. Policija je prilikom hapšenja i pretresa, kod njega u obe patike pronašla oko dva grama marihuane.

Zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično delo pomaganje učiniocu nakon izvršenog dela, krivična prijava je podneta protiv Nemanje G. [19] iz Beograda. On je Marku B. dao svoju čistu garderobu kako bi mogao da pobegne, iako mu je Marko priznao da je nožem ubo jednog mladića za koga ne zna da li je preživeo.

Zbog ovakvih događaja, Ministarstvo unutrašnjih poslova sagledava neophodnost izmena dosadašnjih zakonskih propisa koji regulišu ovu oblast, navodi se u saopštenju.


Izvor: RTS
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Who the fuck is Bugs Bunny?!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 4047
Zastava Beograd, trenutno...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia 6630
Ubica Panića
se predao

D. S. MINIĆ, 29. jul 2006

BEOGRADSKA policija privela je 13 učesnika tragičnog navijačkog obračuna na terenu FK Žarkovo, u kome je život izgubio Aleksandar Pantić (24). Policiji se pre­dao i Marko Blagojević (19) iz Beograda, osumnjičen da je Pantiću zadao smrto­nosni udarac nožem. Pored njega, uhapšeni su Marko V. (19), Miloš B. (20), Branko K. (20), Nikola S. (20), Nikola S. (20), Miloš K. Š. (22), Marko G. (19), Mi­loš L. (19), Boris J. (18), Aleksandar P. (20), Čedomir S. (19), Miloš Đ. (19) i Niko­la K. (19), svi iz Beograda.
Kako su nam rekli, u MUP-u, Blagojević je bio identifikovan još pre predaje, najve­rovatnije na osnovu otisaka na nožu koji je policija pronašla na mestu obračuna. On je u subotu priveden istražnom sudiji pod optužbom za ubistvo, dok je preosta­lih 12 navijača optuženo za učestvovanje u tuči. Policija traga za još dvojicom ak­tera ovog krvavog obračuna.
Aleksandar Pantić je ubijen u tuči koja je započela još na Adi ciganliji, gde je do­šlo do koškanja dve grupe navijača Crvene zvezde i Partizana. Oni su tada zaka­zali tuču na terenu FK Žarkova, a jedan mladić iz grupe navijača Partizana je po­zvao Pantića da im pomogne. Prema rečima Pantićevih prijatelja, ti koji su ga po­zvali su nekoliko godina mlađi od njega, a nesrećni mladić je trebalo samo da za­plaši protivnike, pošto je bio krupan i visok.
Na žalost, navijači su pored motki, štangli i cigli koristili i noževe, a Pantić je za­dobio udarac u vrat kojim mu je presečena aorta.
Puzao je stazom nekih pedesetak metara, ostavljajući krvave otiske šaka. Eko­nom FK Žarkova Radmila Pavlović, koja je primetila da se nešto dešava, videla je Aleksandra koji je dopuzao do njenog stana.
- Oko 20.30 čula sam veliku buku na terenu. Okupilo se oko 15 mladića golih do pojasa. Pretpostavila sam da su narkomani iz kraja koji su tu redovno sastaju - kaže Radmila Pavlović. - Iznenada je sa drugog ulaza protrčalo još desetak mladi­ća i krenula je međusobna vika i koškanje. Čula sam kako neko uzvikuje: "A, p... poneo si nož. Imam i ja dva. Prosuću ti creva". Počela je tuča, nije se znalo ko koga udara. Momak, sav krvav, dopuzao je do moje kuće. Oko 50 metara iza nje­ga ostali su krvavi tragovi. Seo je na stolicu i jedva izgovorio da pozovem Hitnu po­moć. Polivali smo ga vodom, umivali, ali se onesvestio, a verovatno je posle tri mi­nuta i umro. Samo je zakrkljao i izdahnuo.
Radmila kaže da su se svi ostali sa terena odmah razbežali i da je za trenutak za­vladao tajac. Međutim, posle nekog vremena vratila su se četvorica mladića koji su vikali "Sale, nemoj da umreš", ali dečko je već bio mrtav.
Aleksandrovi roditelji Stana i Aleksandar Pantić za smrt svog sina saznali su iz novina. Razočarani su jer im policija nije javila. Naročito su ljuti na Aleksandrove drugove, koji su ga pozvali da ih brani, a zatim ga napustili kada je bio ranjen.

"KODEKS" PROTIV NOŽA
PRE izvesnog vremena časopis "Srpski navijač", glasilo svih navijača Srbije, sproveo je anketu među predstavnicima većih navijačkih grupa o nošenju nože­va na tribinama. Svi učesnici ankete su istakli da bi one koje koriste noževe u tučama trebalo proterati sa stadiona, jer su to kukavice koje svojim ponaša­njem bacaju ljagu na navijački pokret. Oni se takođe zalažu i za sastanak svih navijačkih grupa, gde bi trebalo da se donese kodeks protiv nošenja noževa, a da se iz navijačkih grupa proteraju svi takvi pojedinci, kako ne bi više dolazilo do ovakvih tragičnih ishoda.
POMAGAO BEKSTVO
POLICIJA je podnela krivičnu prijavu protiv Nemanje G. (19) iz Beograda, zbog sumnje da je izvršio krivično delo pomaganja učiniocu nakon izvršenog dela. On je Marku Blagojeviću dao svoju čistu garderobu kako bi mogao da pobegne, iako mu je ovaj priznao da je nožem ubo jednog mladića za koga ne zna da li je preži­veo.


FK PARTIZAN
STAV TEK U NEDELJU

Iz fudbalskog kluba Partizan nije bilo reakcije na težak incident. - Nemamo zva­ničan stav pošto su ljudi iz rukovodstva bili u Nionu na žrebu za Kup UEFA. Oni dolaze u subotu kada bi trebalo da se uradi zajedničko saopštenje - obavestio nas je Marko Vjetrović, portparol crno-belih.
IP sačuvana
social share
"Бог вас клео, погани изроди, што ће турска вјера међу вама?"

Remember, if you shake it more than twice, you're playin' with it!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.