Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:11:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Potraga za petoro putnika  (Pročitano 21195 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Posle saobraćajne nesreće u kanjonu Lima
Rodbina traži još dvoje nestalih

PRIJEPOLJE - Tela Nebojše Vasovića (22) i Vladimira Brašanca (25) iz Prijepolja, koji su sa još troje prijatelja prekjuče poginuli kada se njihov džip survao u Lim, još nisu pronađena.


Ronioci Žandarmerije u sredu kasno po podne izvukli su iz korita reke tela Slavka Obrenića (34),Vladimira Ćirovića (21) i Tijane Jevtović (16).

Oni su sa Brankom Tomaševićem (31), koji je vozio džip "mercedes", desetak sati ranije sa magistralnog puta Bijelo Polje - Prijepolje, kod mesta Gostun sleteli niz liticu visoku trideset metara. Tomašević je, iz još neutvrđenih razloga skrenuo sa puta, probio zaštitnu ogradu i survao se u korito reke. Jedino je on uspeo da se izvuče iz smrskanog džipa i dokopa obale. U teškom stanju prebačen je u medicinski centar u Prijepolju.

Grda na Limu juče je bio nem od bola.

Za telima Vasovića i Brašanca juče su tragali samo rođaci i vatrogasci iz Prijepolja. Pripadnici Žandarmerije, nakon što su pronašli tela troje nastradalih i na obalu izvukli ostatke džipa, napustili su mesto nesreće koja se dogodila samo kilometar nizvodno od mesta na kojem je pre dve i po godine nastradalo 12 bugarskih đaka.

-Bez pomoći policije teško da ćemo ikada pronaći njihova tela - jadao se juče Milojica Brašanac, Vladimirov otac.



Izvor: Blic \Ž. Dulanović
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
TRAGEDIJA

Prijepolje zavijeno u crno posle saobraćajke u kojoj je poginulo petoro mladih ljudi. Potraga za telima dvoje stradalih. Vozač džipa Tomašević pokušao da se ubije

Olupina....Ostaci džipa

PRIJEPOLJE - Ronilačke ekipe Žandarmerije i dalje tragaju za telima Vladimira Brašanca (25) i Nebojše Vasovića (21), koji su prekjuče stradali u saobraćajki na putu Bijelo Polje - Prijepolje kod Gostuna. Do nesreće je došlo kada je džip "mercedes", kojim je upravljao Branko Tomašević (31), sleteo u kanjon reke Lim. Tomašević je jedini preživeo, dok su, pored Brašanca i Vasovića, poginuli Slavko Obrenić (34), Vladimir Ćirović (21) i Tijana Jevtović (16), svi iz Prijepolja. Kako Press saznaje, povređeni vozač Tomašević pokušao je da se ubije posle nesreće, ali su ga spasioci sprečili!
Podsetimo, nesrećni mladići vraćali su se prekjuče ujutro iz Kumanice sa tradicionalnog vašara, da bi u Bijelom Polju sa železničke stanice prevezli u Prijepolje Tijanu Jevtović. Po povratku za Prijepolje, u Gostunu je u jednoj oštroj krivini džip probio metalnu bankinu i sleteo u kanjon Lima.
- Tomašević je iznenada izgubio kontrolu nad vozilom. Pretpostavlja se da je hteo da izbegne autobus koji je "sekao" tu krivinu. O ovom autobusu se ništa ne zna i niko nema neku informaciju o tome šta se dogodilo - kaže za Press izvor blizak istrazi, i dodaje:
- Od nekih spasioca čuli smo da je vozač Branko Tomašević pre nego što su ga poveli u bolnicu pokušao navodno od jednog policajca da uzme pištolj da se ubije. Međutim, ova priča još nije potvrđena - kaže naš sagovornik.
Prijepolje je juče bilo zavijeno u crno. U naselju Kolovrat Milojica i Milica, otac i majka pokojnog Vladimira Brašanca, kažu da je njihov sin završio za automehaničara, odslužio vojsku i tražio posao. U naselju na ulazu u Prijepolje komšije kažu da takvog momka nije bilo u kraju.
Vladimir Ćirović bio je student druge godine Više građevinske škole u Užicu, radio je kao konobar u poznatim prijepoljskim kafićima "Bombo" i Bombonijera", inače vlasništvo Branka Tomaševića, kako bi zaradio neki dinar za studiranje i odlazak na more. Nije stigao ni vojsku da odsluži, a njegov otac Milivoje, slomljen i uništen, nije smogao snage ni reč da izusti.
- Govorio sam sinu da ne ide u Kumanicu - kuka Vladimir. Sestre Biljana i Miljana neprestano plaču, u porodicu Ćirović uvukli su se velika tuga i žalost.
Dok su lepili smrtovnicu Vladimira Ćirovića, njegovi najbolji drugovi Bojan Koković, Ranko Zindović i Miladin Zejak glasno su plakali.
- Bio je najbolji među nama, drugarčina, naš brat - jecajući nam je govorio Bojan Koković.
Vozač džipa Branko Tomašević, koji je jedini preživeo nesreću, prebačen je na lečenje u Zdravstveni centar u Užice. Njegovi roditelji Sloba i Branka Tomašević kažu da se on oporavlja i da je van životne opasnosti.
- Branko se uspešno oporavlja. Još sam u šoku, ne znam šta se sve ovo dogodilo. Sin mi je teško povređen i žao mi je ove izginule dece, ove mladosti - jecao je Slobo Tomašević, bivši fudbaler prijepoljskog Polimlja.
Kafići "Bombo" i "Bombonijera", inače vrlo popularni među mladim Prijepoljcima, juče su bili zatvoreni. Ispred njih je bilo nekoliko mladih ljudi, koji su pognutih glava izbegavali da pričaju.
U opštini Prijepolje 28. jul je proglašen za Dan žalosti. Na groblju u Ravnama biće sahranjeni Tijana Jevtović i Slavko Obrenić, a Vladimir Ćirović na groblju u Donjoj Kosatici.
(M. B - P. V.)

Tijana Divčeva rođaka

Tijana Jevtović je dete razvedenih roditelja. Živela je sa majkom, koja potiče iz poznate prijepoljske porodice Divac, čiji je rođak košarkaš Vlade Divac. Svi kažu da je bila divno, lepo vaspitano dete, vesele naravi, uvek nasmejana. Svoju mezimicu Tijanu u centru Prijepolja oplakivali su otac, majka, baba, deda i komšije.
- Bila je najdraže dete i omiljena u komšiluku. Bila je devojka za primer. Dan pre tragedije bila je kod oca Mikana u Novom Sadu, gde je upisala drugi razred srednje medicinske škole. Na povratku kući zaspala je u vozu i probudila se na ulazu u Bijelo Polje. Pozvala je Nebojšu Vasovića da dođe po nju. Posle nekoliko minuta džip je sleteo u Lim - kaže očajna majka Suzana.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Vozač džipa Tomašević pokušao da se ubije  Smile  Smile  Smile  Smile
joj zalosti....sta drugo reci..osim zalosno...Toliki mladi zivoti u nepovrat...
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Prijepolje oplakuje smrt petoro mladih sugrađana stradalih u Limu

Ronioci tragaju za telima još dva mladića


Iz reke je izvađen smrskani džip i u njemu su nađena tela Vladimira Ćirovića (21), Tijane Jeftović (16) i Slavka Obrenića (34). Žandarmerija traži Vladimira Brašanca (25) i Nebojšu Vasovića (21)

PRIJEPOLJE - Prijepolje je juče zavijeno u crno oplakivalo smrt petoro mladih sugrađana koji su se u sredu rano ujutru utopili u Limu kada je džip u kome su bili probio metalnu ogradu i niz liticu sleteo u reku, u provaliju duboku više od 40 metara. U tri prijepoljska doma juče su roditelji spremali sahrane dvojice mladića i jedne devojke, u dve kuće nesrećni roditelji i rodbina iščekivali su vesti sa reke, jer tela njihovih najmilijih do juče popodne nisu bila pronađena. Prethodne večeri, posle skoro tročasovne akcije iz reke je izvađen smrskani džip i u njemu je nađeno beživotno telo Vladimira Ćirovića (21), koji sat ranije, ronioci Žandarmerije iz virova reke, sa dubine od devet metara iz džipa su izvukli tela Tijane Jeftović (16) i Slavka Obrenića (34). Rođaci i prijatelji Vladimira Brašanca (25) i Nebojše Vasovića (21) i juče su uzalud obilazili reku, spuštali se niz strmine, zavirivali u brzake i virove, ali rezultata nije bilo. Juče nije bilo podataka o zdravstvenom stanju Branka Tomaševića (31) iz Prijepolja koji je upravljao džipom marke "mercedes" i koji je jedini uspeo da se spase iz talasa reke. Prekjuče popodne nezvanično je saopšteno da je njegovo zdravstveno stanje stabilno.

U stanu srednjoškolke Tijane Jeftović, u centru Prijepolja, juče su otac, majka, baba i deda, komšije, u sobi u kojoj stoje njene igračke i fotografije kad je bila mala, oplakivali svoju mezimicu. Majka Suzana Divac kukajući iz glasa dočekivala je prijatelje koji su došli da izjave saučešće.

Iščekuju vesti
- Bila je najdraže dete u komšiluku. LJupka, umiljata, odličan đak, devojka za primer - pričao je juče komšija Radivoje Stojkanović.
Dan pre tragedije Tijana je provela u Novom Sadu, kod oca Mikana, tamo je upisala drugi razred srednje Medicinske škole. Uveče, pozdravila se sa ocem, sela u voz u krenula u Prijepolje, kasnije, u vozu je zaspala, probudila se tek ispred Bijelog Polja... Iz Crne Gore pozvala je mladića Nebojšu Vasovića da dođu po nju, Nebojša je sa drugarima krenuo, i... Tijana je iz Novog Sada, pričali su juče njeni u stanu, pošla da bi na godišnjicu zabavljanja u Prijepolju bila sa svojim Nebojšom...

- U četiri sata i 34 minuta dobio sam poruku na mobilni telefon od Tijane. Deda, napisala mi je, prispala sam u vozu, čekam da Vasko dođe po mene, ne brini, ovde sam sa policajcima... - pričao je juče Tijanin deda Slavko Divac.

- Oko sedam ujutru zvala me je Vaskova majka, pitala znam li gde su deca... Još malo živela sam u nadi, posle sve mi je bilo jasno - opisivala je juče u grču tragične trenutke Tijanina majka Suzana.

Nekoliko stotina metara dalje, u naselju Sarač potok, u Prijepolju, u kući Vladimira Ćirovića ista slika. Lelek i kuknjava njegovih najbližih... U sobi kuće koju je gradio za Vladimira i unuke, njegov otac Milivoje slomljen i uništen od tuge primao je saučešće od prijatelja i rođaka koji su stizali sa svih strana.
- Nije stigao ni vojsku da služi, a kamo sreće da je nije odložio, da je otišao ili tamo ili bilo kud - ponavljao je Milivoje lutajući kroz hodnike od prekjuče ujutru prazne kuće.

NJegov Vladimir, student druge godine Više građevinske škole u Užicu, radio je, kaže, kao konobar, da zaradi koji dinar tokom leta, i za studije, i za letovanje, planirao je da početkom avgusta ode na more, na pet - šest dana da se odmori...
Zajedno za Milivojem, juče u kući Ćirovića plakali su i Vladimirovi prijatelji i drugovi još od detinjstva Branko Koković, Ranko Zindović, Miladin...

- Otišli smo posle srednje škole svako na svoju stranu, ali smo ostali drugari, delili sve i kad je bilo lako i kad je bilo teško - pričali su juče...
U stanu na samoj obali Lima, majka Rada Vasović, juče je skupljena kraj prozora, jadna i uplakana, čekala ikakvu vest sa reke. Sa mrvom nade u srcu.

- Tijana mu je bila devojka, znala sam da će te večeri da je sačeka na stanici. Ostao je ispred zgrade sa društvom, sedeli su, pričali, ja sam otišla da spavam. Sestra Mira zvala ga je u pola tri, rekao joj je da je još ispred zgrade i da ne brine, da spavaÖ Oko pet i 15 probudim se, vidim, nema ga. Okrenem njegov broj, javi mi se, veli, evo me u Bijelom Polju, došao sam sa Manom da uzmemo Tijanu, spavaj, ne brini... Otad ga majka više nije čula - ponavljala je juče majka hiljadu puta već ispričanu priču o kobnoj noći.
U naselju Kolovrat, Milojica Brašanac, otac Vladimirov, crn kao ugarak od tuge i nesreće koja se svalila na njega i na kuću, sa brega, ispod kuće, gledao je juče Lim. Dole negde je njegov sin.

Dan žalosti
- Da mi ga je samo naći, hoću li ga jadna ikad naći - kukala je ispred kuće Vladimirova majka Milica, unutra u kući jaukala je Vladimirova sestra Bojana.
- Išli su jutros moji prijatelji, rođaci, obilazili Lim, nema ništa. Popodne će ponovo ići... Da ga traže - pričao je Milojica.

NJegov Vladimir služio je vojsku, završio za automehaničara, posle tražio posla, nije birao, samo da dođe do dinara.
- Plače za Vladom celo naselje, bio je momak i čovek da mu ravna nije bilo - svedočili su juče o Vladimiru komšije Brašanaca sa Kolovrata.
- I nije mi bilo milo koliko je bio dobar za sve - više sam za sebe pričao je nesrećni Milojica, škripeći zubima da zadrži jauke koji su uzvirali iz njega.

U opštini Prijepolje 28. avgust proglašen je za dan žalosti. Na groblju u Ravnama danas će biti sahranjeni Tijana Jeftović i Slavko Obrenić, Vladimir Ćirović počivaće na groblju u Donjoj Kosatici.


Izvor: Glas Javnosti \ Tekst i foto Zaoran Šaponjić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Još traje potraga za dva tela
Prijepolje -- Ekipa ronilaca beogradske policije, koja je sinoć iz Lima izvukla džip, još nije uspela da pronađe dva nastradala mladića.


Ronioci su u Limu na mestu nesreće pronašli tela Nebojše Obrenića (34), Vladimira Ćirovića (20) i Tijane Jeftović (16), dok je potraga za stradalim Vladimirom Brašancem (25) i Markom Vasovićem (25) u toku i potraga će se nastaviti, rekao je istražni sudija Milan Vasiljević. Nesreću je preživeo jedino Branko Tomašević, vozač džipa marke "mercedes" sa pljevaljskim registracijama.

Predsednik opštine Prijepolje Nedžad Turković proglasio je 28. jul za dan žalosti u Prijepolju. Zbog toga su u Prijepolju odložene sve kulturno-sportske i turističke manifestacije, zakazane za predstojeći vikend.

Predsednik opštine doneo je i odluku da se porodicama tragično stradalih Prijepoljaca isplati jednokratna pomoć od po 30.000 dinara iz opštinskog budžeta.


Izvor: B92
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
 U PRIJEPOLJU PROGLAŠEN DAN ŽALOSTI

U opštini Prijepolje proglašen je Dan žalosti zbog teške saobraćajne nesreće u Gostunu kada su život izgubili četiri mladića i jedna devojka.

Danas će biti sahranjeni posmrtni ostaci nastradalih koji su do sada pronađeni.


Izvor: RTS
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Istraga o nesreći u kanjonu Lima
Pijan vozio džip smrti

PRIJEPOLJE - Istražni sudija Okružnog suda u Užicu Ljubiša Radulović juče je doneo rešenje o sprovođenju istrage i određivanju pritvora protiv Branka Tomaševića (31) iz Prijepolja, zbog sumnje da je nepropisnom vožnjom i pod uticajem alkohola izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je u sredu u kanjonu Lima život izgubilo petoro njegovih mladih sugrađana.


Tomaševiću je, kako se nezvanično saznaje, dva časa nakon nesreće u krvi pronađeno 1,66 promila alkohola.

Nesreća se dogodila kada je Tomašević na putu Bijelo Polje - Prijepolje izgubio kontrolu nad džipom "mercedes" i sa još pet saputnika survao se niz liticu u korito Lima. Život su izgubili Tijana Jevtović (16), Slavko Obrenić (34), Vladimir Ćirović (21), Vladimir Brašanac (25) i Nebojša Vasović (22).

Tomašević je jedini preživeo prevrtanje vozila i on se pod policijskim obezbeđenjem nalazi u Medicinskom centru u Prijepolju, gde se oporavlja od zadobijenih povreda.


Jevtovićeva i Obrenić su juče sahranjeni u Prijepolju, a Ćirović na porodičnom groblju u Donjoj Kosatici na Zlataru. Za telima Vladimira Brašanca i Nebojše Vasovića još se traga.



Izvor: Blic \ Ž. Dulanović
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.5
После трагедије код Гостуна
Нађен алкохол у крви возача
Истражни судија одредио притвор Бранку Томашевићу, у чијем џипу је страдало петоро младих


УЖИЦЕ – Превише попијеног алкохола би, према првим сумњама, могло да буде узрок трагедије код Гостуна у којој је страдало петоро младих Пријепољаца у таласима Лима. То се, како незванично сазнајемо, на терет ставља возачу „мерцедесовог” џипа Бранку Томашевићу (31) против кога је јуче поведена истрага у вези са овом несрећом.

Томашевић, који је власник два кафића у Пријепољу, возио је џип пун младих који је слетео у 60 метара дубок кањон Лима и једини је успео да се ишчупа из таласа реке. Сада се, са повредама задобијеним том приликом (прелом ребара, напрснуће седалне кости, потрес мозга), лечи у пријепољској болници.

Ту су га, отворивши истрагу, јуче саслушали истражни судија Окружног суда у Ужицу Љубиша Радуловић и заменик окружног јавног тужиоца Жељко Радибратовић. Судија Радуловић је одредио притвор за Томашевића, теретећи га за тешко кривично дело против безбедности јавног саобраћаја за које је запрећена затворска казна у трајању од две до 12 година. Осумњичени је у овој болници под будним надзором полиције.

На терет Томашевићу, како незванично дознајемо, правосудни органи су ставили да је непрописном вожњом, под дејством алкохола – а има поузданих сазнања да је у време узимања крви, два сата након трагедије, имао 1,66 промила – изазвао саобраћајни удес у месту Гостун и да је одговоран за смрт пет особа из Пријепоља: Славка Обренића, Тијане Јевтовић, Владимира Ћировића, чија су тела пронађена, као и Владимира Брашанца и Небојше Васовића, за чијим телима се трага. Зна се да је Бранко Томашевић саслушан, али надлежни о томе не саопштавају детаље. Незванично се, међутим, чује да он због здравственог и психичког стања није хтео да изнесе своју одбрану.

Док се истражни поступак наставља, са намером да се до танчина утврде све појединости несреће код Гостуна, у Пријепољу влада велика туга поводом трагедије петоро младих људи. Јуче је у овом граду био дан жалости, на улицама је и старо и младо жалило за својим несрећним суграђанима. Троје чија су тела пронађена сахрањено је, владика милешевски Филарет одржао је заједничко опело у Цркви светог Василија Острошког у Пријепољу. За двојицом који су нестали у Лиму родбина и пријатељи без престанка трагају, крстаре речном обалом, али узалуд.


Izvor: Politika / Б. Пејовић
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
CRNO PRIJEPOLJE

Stanovnici grada na Limu jučerašnji dan proveli na sahranama troje stradalih u saobraćajki i u potrazi za telima Nebojše Vasovića i Vladimira Brašanca

Tuga....

PRIJEPOLJE - Stanovnici Prijepolja jučerašnji dan proveli su na sahranama troje poginulih u saobraćajnoj nesreći i u potrazi za telima Nebojše Vasovića (22) i Vladimira Brašanca (25) u Limu! Nekoliko hiljada Prijepoljaca i žitelja okolnih gradova izašlo je na ulice kako bi poslednji put ispratilo Vladimira Ćirovića Ćiru (21), Slavka Obrenića (34) i Tijanu Jevtović (16), koji su sredu džipom sleteli u nabujalu reku.
Opštinski javni tužilac u Prijepolju Aleksandar Nestorović rekao je da se nastavlja potraga za još dvoje stradalih u kanjonu reke Lim. Ronioci Žandarmerije MUP-a Srbije pretražuju korito od mesta nesreće u Gostunu, pa nizvodno ka Brodarevu. Brojni Prijepoljci i dalje su na obali reke, u potrazi za telima Vasovića i Brašanca.
- Tražimo tela od Gostuna, pa sve do hidrocentrale Potpeć u Priboju, u dužini od oko 40 kilometara, jer se radi o brzoj planinskoj reci - kaže za Press jedan od ronilaca.
Vozač džipa "mercedes" Branko Tomašević (31), koji je jedini preživeo udes, oporavlja se u prijepoljskoj bolnici. On je pod policijskim nadzorom i protiv njega je podneta krivična prijava. Prema zahtevu za sprovođenje istrage, postoji osnovana sumnja da je Tomašević počinio teško delo protiv bezbednosti saobraćaja. Od Tomaševića je na analizu uzeta krv, a rezultati juče nisu bili poznati, kako bi se znalo da li je vozač eventualno koristio alkohol ili narkotike, o čemu se dosta pričalo u Prijepolju.
Istražni organi prijepoljskog Opštinskog suda, tužilaštva i policije nastavili su i juče sa prikupljanjem dodatnih informacija neophodnih za rasvetljavanje detalja koji su doveli do tragedije.
- Obične su manipulacije i priče o navodnom autobusu koji je "sekao" put džipu "mercedes", jer tako nešto niko nije ni potvrdio, niti pomenuo tokom dosadašnjih istražnih radnji. Za dan-dva, kada stignu analize krvi i drugi rezultati, biće izvesnije šta je moglo da uzrokuje ovu tragediju - kaže za Press izvor iz prijepoljskog tužilaštva.
Prijepoljska crkva Svetog Vasilija Ostroškog, njena porta i okolne gradske ulice bile su tesne da prime sve koji su došli da prisustvuju zajedničkom opelu, koji je sa deset sveštenika služio vladika mileševski Filaret. Uz jecaj i glasan plač, na opelo su doneti kovčezi sa stradalima Slavkom Obrenićem i Vladimirom Ćirovićem, i beli kovčeg ukrašen belim i crvenim cvećem sa telom Tijanom Jevtović.
- Sve je zanemelo, ne čuje se više muzika, ni glasni razgovori. Tuga se uvukla u sve nas. Rodili ste ovu decu da budu voljena, po današnjem ispraćaju i ovoj tuzi i bolu vidite svi da su zaista voljeni. Molimo se gospodu Bogu da njihove duše nastani tamo gde idu najbolji - rekao je jedan od mesnih sveštenika na kraju opela.
Tužna povorka krenula je onda na tri strane - Tijana Jevtović ispraćena je iz porodične kuće u prijepoljskom naselju Podvaroš, Vladimir Ćirović Ćiro iz roditeljskog doma u prijepoljskom naselju Sarač potok, a iz svog doma u glavnoj prijepoljskoj ulici ispraćen je i Slavko Obrenić. Jevtovićeva i Obrenić su u poslepodnevnim satima sahranjeni na mesnom groblju Ravni, nekoliko kilometara od Prijepolja na putu ka Pljevljima, a Ćirović na porodičnom groblju u selu Kosatica, desetak kilometara od Prijepolja.
Inače, juče je u Prijepolju bio dan žalosti, sve kulturne, sportske i zabavne manifestacije ranije zakazane za ovaj vikend su otkazane. U ovom gradu život je juče stao.
M. BJELOPOLJAC

Nije vozio brzo

Nekoliko minuta pre tragedije u džipu je vladala opuštena i vesela atmosfera. Kako Press saznaje, uglavnom su se prepričavala dešavanja u gradu i boravak u Kumanici, gde su ovi mladi ljudi proveli nekoliko sati na tradicionalnom narodnom saboru. Ostala je nepoznanica da li su mladići, a posebno vozač konzumirali alkohol.
Poznanici Branka Tomaševića, vozača i vlasnika džipa, kažu da on nikada nije vozio brzo i nije se ponašao bahato iako je imao dobar auto. Oni tvrde da nesreća nije mogla da se izbegne jer je autobus na koji su naleteli sekao krivinu, pa se džip zato survao.
(V. K.)

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.5
Pronađena i četvrta žrtva
D. GA­GRI­ČIĆ, 29. jul 2006

PRI­JE­PO­LJE - SPLA­VA­RI su u subotu , spu­šta­ju­ći se ka­njo­nom Li­ma od ma­na­sti­ra Ku­ma­ni­ca pre­ma Lu­či­ca­ma, u 14 ča­so­va pro­na­šli te­lo Vla­di­mi­ra Bra­šan­ca (25) iz pri­je­polj­skog na­se­lja Ko­lo­vrat.
- Te­lo Bra­šan­ca vo­da je na pre­li­vu iz br­za­ka iz­ba­ci­la u pli­ćak, me­đu ka­me­nje - ka­že za "No­vo­sti" Igor Di­vac, iz raf­ting klu­ba "Lim" iz Lu­či­ca. - Na­šli smo ga 250 me­ta­ra is­pod dr­ve­nog mo­sta za To­či­lo­vo, na dva ki­lo­me­tra od me­sta ne­sre­će.
Bra­ša­nac je ra­dio u pri­je­polj­skom ka­fi­ću "Bom­bo­nje­ra", a u do­mu ga opla­ku­ju maj­ka Mi­li­ca, otac Mi­lo­ji­ca, se­stra Bo­ja­na i broj­na rod­bi­na iz se­la Ba­bi­ne.
Ne­ma mi­ra i sna dok se ne pro­na­đu na­ši dru­go­vi... Ali, bez ro­ni­la­ca i opre­me - ma­lo je na­de... Po­zi­va­mo pro­fe­si­o­nal­ne eki­pe, kao i ro­ni­lač­ke klu­bo­ve da nam po­mog­nu... U vi­ro­ve i vr­tlo­ge se ne mo­že bez ki­se­o­ni­ka i opre­me...
Na oba­li Li­ma u subotu je ovo re­kao, ne­moć­no ši­re­ći ru­ke, Zden­ko Kr­po­vić, tre­ner od­boj­ka­škog klu­ba FAP - Liv­ni­ca iz Pri­je­po­lja, ko­ji sa igra­či­ma, uz po­moć čam­ca, ka­nua i gu­ma, pre­tra­žu­ju oba­le i ko­ri­to re­ke.
Če­tvr­tog da­na od tra­ge­di­je u Go­stu­nu, vi­ro­vi Li­ma kri­je još Ne­boj­šu Va­so­vi­ća (22) iz Pri­je­po­lja. Rod­bi­na, dru­go­vi i pri­ja­te­lji tra­ga­li su i u subotu u ka­njo­nu za te­li­ma uto­plje­ni­ka iz dži­pa ko­ji je u sre­du iz­ju­tra sa ma­gi­stra­le Bi­je­lo Po­lje - Pri­je­po­lje sle­teo u re­ku.
Str­me i te­ško pri­stu­pač­ne oba­le Li­ma u ve­ćem de­lu od 30 ki­lo­me­ta­ra ka­njo­na od Go­stu­na do Ve­li­ke Žu­pe - ote­ža­va­ju po­tra­gu. Uz vo­do­staj ne­što ve­ći ne­go u pro­se­ku za ovo do­ba go­di­ne, če­sti su su­sre­ti sa zmi­ja­ma u okol­nim ka­me­nja­ri­ma.
- Va­ske je na se­bi imao zim­sku tre­ner­ku i pa­ti­ke, što ga je od­vu­klo u du­bi­nu - vi­še za se­be ka­zu­je nje­gov tre­ner Kr­po­vić. - Ro­ni­o­ci Žan­dar­me­ri­je su u sre­du iz­vu­kli džip sa tri te­la, pre­tra­ži­li sa­mo naj­bli­žu oko­li­nu i oti­šli. Ro­ni­o­ci ama­te­ri, bez neo­p­hod­ne opre­me, ne­moć­ni su u ću­dlji­voj re­ci! A ka­ko su Bu­ga­ri pre dve go­di­ne mo­gli da na Lim po­ša­lju kom­plet­nu eki­pu? Za­što dr­ža­va ne pri­sko­či u po­moć une­sre­će­nim po­ro­di­ca­ma?
U ku­ća­ma po­ro­di­ca Va­so­vić i Bra­ša­na­ca cr­ni­na i le­lek, a sva­ki te­le­fon­ski po­ziv ili do­la­zak kom­ši­ja i pri­ja­te­lja - tra­čak na­de u ve­sti sa Li­ma.
Vo­za­ču dži­pa "mer­ce­des", Bran­ku To­ma­še­vi­ću (33), pri­vat­ni­ku iz Pri­je­po­lja, od­re­đen je pri­tvor zbog vo­žnje pod dej­stvom al­ko­ho­la (1,66 pr­o­mi­la u kr­vi dva sa­ta na­kon ne­sre­će). To­ma­še­vić se opo­ra­vlja u pri­je­polj­skoj bol­ni­ci, gde ga je u pe­tak sa­slu­šao Lju­bi­ša Ra­du­lo­vić, is­tra­žni su­di­ja Okru­žnog su­da u Uži­cu, ali on ni­je, ka­ko se sa­zna­je, zbog te­škog zdrav­stve­nog i psi­ho­fi­zič­kog sta­nja, iz­no­sio od­bra­nu.

OGRA­DA
RAD­NI­CI iva­njič­ke "Ni­sko­grad­nje" u pe­tak su, pre­ma re­či­ma Zo­ra­na Va­ra­kli­ća, iz nad­zor­ni­štva "Sr­bi­ja-pu­ta", za­po­če­li po­sta­vlja­nje no­ve me­tal­ne za­štit­ne ogra­de na ivi­ci ma­gi­stra­le, iz­nad am­bi­sa i ko­ri­ta Li­ma, ume­sto po­ru­še­ne u ne­sre­ći. Pu­ta­ri upo­zo­ra­va­ju na opre­znu vo­žnju ka­njo­nom i po­što­va­nje sig­na­li­za­ci­je, po­seb­no od Bro­da­re­va do Go­stu­na, jer je ko­lo­voz uzak, a vre­ba­ju od­ro­ni i kli­zi­šta.

OD­LO­ŽE­NI SKO­KO­VI
ZBOG tra­ge­di­je ko­ja je u cr­no za­vi­la Pri­je­po­lje i sa­u­če­šća u bo­lu po­ro­di­ca pe­to­ro na­stra­da­lih de­vo­ja­ka i mla­di­ća, od­lo­že­ni su za nedelju, za­ka­za­ni sko­ko­vi u Lim sa ste­ne vi­so­ke 16 me­ta­ra na pla­ži Pe­tro­vac. Ovo tak­mi­če­nje se bo­du­je za Kup Sr­bi­je u sko­ko­vi­ma u vo­du.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:11:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.128 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.