Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 16:56:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dijeta pomoću vode?  (Pročitano 15107 puta)
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.5
mob
Nokia E72
Oki-toki.
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja vec dve nedelje pijem mineralnu vodu (ne gaziranu)  sa limunom. Jedan limun - 200 ml vode. Nisam izgubila puno - 2kg, ali u obimu (butina, nadlaktica) rezultati su podsticajniji. Treba voditi racuna da se ne pretera sa limunom pa da nastrada zeludac. Uglavnom, sto cesce to bolje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Samsung e730
Ок, тек да оставим трага на теми, пошто ме је наслов асоцирао на нешто што практикујем понекад... (тродневна детоксикација организма - не једеш ништа, само пијеш по 2-3 литра воде, једном месечно).

Пази, вода је најбитнија ствар у исхрани. Без хране човек може да издржи и до 40 дана, али без воде знатно мање. Нека оптимална количина воде коју би одрастао човек требао да уности током дана је око 2 литра. Толико је потребно да се сви биохемијски процеси одвијају како треба. Наравно, ту је и због надокнађивања изгубљене течности током дана, али њена главна улога је управо у биохемијским процесима и ћелијском метаболизму.

Повећан унос воде може допринети губљењу телесне тежине, али вода није довољна. У сваком случају, 2 литра је сасвим довољно за почетак. Када држим водени пост, дневно унесем и до 4 литра воде...

Ако ниси навикао да дневно уносиш пуно воде, првих пар дана ћеш имати потешкоћа, зато што је потребно извесно време да се организам адаптира на "новонастале" услове, али најбоље је да имаш неку динамику. Најбољи начин је да увек крај себе имаш једну флашицу од 0.5 литара пуну воде, и да њу током дана празниш и пуниш. Свака 3 сата по једна флашица, и то је 2 литра за 12 сати, без великог оптерећења за организам. Не заборави да избациш газирано и јако зачињено, пошто су све то ствари које везују воду, и има да отекнеш као да си прогутао слона.  Smile

Што се млаке воде пре јела тиче, и ту има истине. И она има повољне ефекте за мршављење, а ево и зашто. Вода пре јела смањује апетити и ствара утисак "попуњености" желуца. "Цака" са млаком водом је у томе што има температуру много сличнију температури у орранизму, и можеш да је попијеш скоро па и 2 пута више, а да не осетиш "ситост", за разлику од хладне воде, која понекад падне "као камен", што је ефикасна варка за још ефикасније смањење апетита.

Шта још... ах, да, што се Аткинса тиче - та редукциона дијета је смеће. Уопште, када год прочитате неке "модне" дијете, бежите од њих. Сваки организам је посебан и јединствен, и сваки небалансирани унос хране може трајно пореметити ваш метаболизам, а то вам не треба.

Што се тиче лимуна и воде, лимун јесте одличан извор витамина Ц, али да се разумемо, не постоји магична супстанца која топи килограме, већ је све ствар синергије, тј садејства неколико чинилаца. Лимунада ту и тамо може да помогне, али никако не препоручујем дијете базиране на лимуну, и то не само због опасности да се изиритира желудачна слузокожа, већ и због чињенице да од лимунске киселине могу страдати зуби. Опрезно.

И, да, апсолутно се слажем са МункомЗе, храна се мора редовно уносити, иначе ћеш потпуно упропастити метаболизам. Не заборави да смањеним уносом хране успораваш и метаболизам, пошто регулациони механизам нашег тела максимално смањује утрошак потребне енергије за метаболичке процесе.
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

357 kume, 357...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 1503
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.00
dr. Atkins je degenerik koji je postigao (svojom brilijantnom dijetom) da mu enzimi ne razlazhu vitamin K, koji je (ako neko ne zna) direktno odgovoran za koagulaciju (zgrusavanje) krvi, kao i to da je do kraja zhivota morao da uzima veshtachki Ugljeni Hidrat,koji mu je (kao vidoko kancerogni dodatak ishrani, kao i veshtachki zasladjivaci) razorio mozdanu koru ... , jer su mu se enzimi toliko ulenjili da vishe nisu hteli da reaguju na prirodne masti i secere...

svaka mu cast... sad ne moze ni viljusku i noz da drzi, niti da pije jogurt i sl.
IP sačuvana
social share
Be sociable - have a Pepsi
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

357 kume, 357...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 1503
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.00
Пази, вода је најбитнија ствар у исхрани. Без хране човек може да издржи и до 40 дана, али без воде знатно мање. Нека оптимална количина воде коју би одрастао човек требао да уности током дана је око 2 литра. Толико је потребно да се сви биохемијски процеси одвијају како треба. Наравно, ту је и због надокнађивања изгубљене течности током дана, али њена главна улога је управо у биохемијским процесима и ћелијском метаболизму.

vodu mozes da unosis, od 2dl do 0.5l i od toga uglavnom i zavisi da li ces ici u wc posle 45 minuta ili 2-3 sata. oni sto piju po litar vode ujutru grdno grese jer dolazi do diureze vode i ides svaki cas u wc i ne mozes da izbacis opet sve, dok od dehidracije mozes odredjeno vreme da izdrzis, sve zavisi od uslova jer se organizam trudi da i to malo rezerve vode sacuva. voda pre svega sluzi da bi odrzala nivo minerala i vitamina na normali, ostalo je vise zavarivanje stomaka.
IP sačuvana
social share
Be sociable - have a Pepsi
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.5
mob
Nokia E72
A kašičica meda pred spavanje. Čuo sam da ona topi salo? Koliko je to istina?
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia E72
Ja se izvinjavam na spamu, ali kod mene ne postoji dugme "Izmeni". . .

Samo sam hteo da se pohvalim da sam za dve nedelje izgubio 5kg. Pridržavao sam se sopstvenog recepta i čak se u prvoj nedelji video delić relultata. Nisam se klukao čajevimaisam bio ni kod doktora. Sasvim se dobro osećam, isto kao i pre dijete. Hrana koju sam koristio: Breskve, lubenica, riba. . . Dve litre vode!!!!!
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 16:56:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.