Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 17:28:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 ... 76 77 79 80
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kuda veceras: Informacije o koncertima!  (Pročitano 304818 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Pank svirka u petak u CK13


"DMT" i "Divlje svinje" nastupiće u petak, 21. aprila u Omladinskom centru CK13.


"DMT" (Distorzija Motorne Testere) je novosadski pank-rok bend koji svira već 25 godina. Iza sebe imaju preko 500 svirki, od čega najviše u Novom Sadu. Od 2003. godine počeli su da prave izlete u Sloveniju i Hrvatsku, a 2004. pod pokroviteljstvom francuske tour booking agencije "Torpedo Prod" napravili su i dve evropske turneje.
 
"Divlje Svinje" su novi pank bend iz Novog Sada. U februaru su izdali svoj debi album pod nazivom "Ne gledajte televiziju"# i ovo će ujedno biti i premijerno izvođenje istog u Novom Sadu. Iako mladi po vremenu nastanka, bend čine muzičari koji godinama peku zanat po novosadskim bendovima.
 
Svirka će početi u 21 čas, a ulaznice po ceni od 300 dinara će se prodavati na ulazu u klub.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
„Пијанисти и поп-џез класици у Клавир холу А. Дедића“ у „Пароброду“


Плоча „Пијанисти и поп џез класици у клавир холу Арсена Дедића“ биће представљена сутра у Установи културе „Пароброд“.

Промоцији ће присуствовати и музичари чија се дела налазе на плочи – Васил Хаџиманов, Матија Дедић, Корнелије Ковач, Саша Локнер, Иван Алексијевић и Александар Седлар.




Пре седам година, „Пароброд“, тада мали културни центар локалне самоуправе, настао је паралелно са новом поп-рок сценом престонице.

Као својеврсни ледоломац, пригрливши нове бендове кроз програм „Рок'н'Дорћол“, створио је камерни концертни амбијент који се потом проширио на „Американу“ Дома омладине, „Ган“, „Миксер хаус“, „Божидарац“, „Електропионир“...

Друга едиција представљена је кроз седам нових и одабраних наступа, тонски забележених на аудио-издању „Амстел анплагд“.

„Тада је генерисана амбиција да, попут књижевних кола СКЗ-а која представљају својеврсну антологију националног литерарног стваралаштва, винилом обележимо пресек савремене српске и регионалне музичке сцене кроз ауторске концерте најзначајнијих инструменталиста“, открива Маја Цветковић из бенда „И плеј“.

Паралелно, постојала је и потреба за „материјализацијом спомен-обележја Арсену Дедићу“ и тако је настала трећа сезона музичког програма „Пароброда“ – од октобра 2015. до јуна 2016. године са шест од десет најбољих поп и џез пијаниста са ових простора снимљених уживо.

„Пароброд“ је, кроз тај капитални музички издавачки подухват, уз копродукцију дискографа „Мултимедија рекордс“, постао реморкер наше културе, чији се посао и мисија не завршавају овом плочом и њеном промоцијом, нагласила је Цветковићева
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Дивна Љубојевић и „Мелоди“ сутра у Центру „Сава“


Прослављена интерпретаторка духовне музике Дивна Љубојевић наступиће са својим хором „Мелоди“ 20. априла увече у београдском Центру „Сава“. Реч је о традиционалном ускршњем концерту насловљеном „Слово љубави у Богородичином граду“.

Најављујући концерт, Дивна Љубојевић је истакла да публику очекује много радосних песама.

„Концерт смо заказали у Светлој седмици после Васкрса. Протеклих година нисмо могли да певамо радосне песме јер је концерт увек био заказиван у време Великог поста. Били смо закинути. Ове године наш наступ биће у пуном васкршњем сјају јер Васкрс је празник љубави нашег Господа који се жртвовао за нас“, објаснила је позната уметница.

Наша најзначајнија интерпретаторка духовне музике наглашава да ће публици пружити истински уметнички догађај.

„Нашу најлепшу поезију Слово љубави у Богородичином граду написао је Деспот Стефан Лазаревић чији је Београд био престони град. Та поезија је посвећена Богородици која је родила Христа. Све су то повезани детаљи који су довели до идеје да се концерт зове Слово љубави у Богородичином граду. Све најлепше што имамо принећемо тим концертом на дар Васкрсу“, обећала је Дивна Љубојевић.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Нова музичка авантура Влатка Стефановског сутра у Центру „Сава“


Гитариста Влатко Стефановски представиће сутра београдској публици у Центру „Сава“ своју „нову музичку авантуру“ – концерт са „Биг бенд оркестром словеначке војске“.

„Свирао сам и раније са биг бендовима, симфонијским оркестрима, али ово је нешто феноменално, па сам осетио потребу да тај концерт из Љубљане преселим у Београд, и покажем то српској публици. Уживао сам радећи са тим оркестром, они су биг бенд који звучи као један, и верујем да ће исто тако уживати и београдска публика“, најављује Стефановски.

Према његовим речима, репертоар концерта ће бити у соул-фанк маниру, уз обавезна извођења традиционала.

Пре две године диригент „Биг бенд оркестра словеначке војске“, Рудолф Гас, позвао је Стефановског да буде гост њиховог концерта на Конгресном тргу у Љубљани. Њихов одличан концерт остао је забележен и на издању Биг бенд оркестра словеначке војске са Влатком Стефановским.

Улазнице коштају 1.000, 1.200, 1.500, 1.800 и 2.100 динара на благајни Центра „Сава“ и преко мреже „Евентим“.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
„Парни ваљак“ 24. јуна на Ташмајдану


Група „Парни ваљак“ одржаће концерт 24. јуна на београдском стадиону „Ташмајдан“.

„Парни ваљак“ је започео обележавање 40 година рада распродатим концертима у Београду и током целе прошле године нису се зауставили - све арене, хале и сале широм региона и Европе биле су распродате.

Тако је прослава успешне каријере и успех акустичних концерата прерастао у концертну турнеју „2 у 1“, где ће публика чути два концерта у једном – акустични и електрични, уз веома захтевну продукцију.

Вишедеценијско искуство учинило је да састав свира боље него икада, а на сцени влада иста она енергија и жар као на самим почецима њихове музичке каријере, истичу организатори концерта.

Продаја улазница почиње данас, а да би се одужили својим дугогодишњим обожаваоцима за верност, бенд ће до 14. априла организовати поклон акцију „2 у 1“, у којој ће првих 150 обожавалаца уз купљену улазницу за фан пит другу добити бесплатно.

Потребно је само да на званичној Фејсбук страници догађаја потврде свој долазак, преузму слику, поставе је као позадину на свом Фејсбук налогу и покажу на билетарници „ДД Тикетса“ (Страхињића Бана 22) од 9 до 17 часова.

Улазнице за тросатни концертни спектакл „2 у 1“ ће моћи да се купе на свим продајним местима „Евентима“, „Гигстикса“, „ДД Тикетса“ и у радњама „Вин вин“.

Цена улазница ће се, зависно од датума куповине и категорије, кретати од 1.400 до 2.800 динара.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Koncert improvizovane muzike 22. aprila u Zavodu za kulturu Vojvodine


Koncert dua koji čine Manja Ristić i Marina Džukljev, najpoznatije umetnice koje se bave improvizovanom muzikom, održaće se u Zavodu za kulturu Vojvodine (Vojvode Putnika 2), u subotu 22. aprila u 20 sati.


Manja i Marina ostvaruju saradnju kroz improvE platformu tokom 2014. godine. U novembru 2015 osnivaju duo i predstavljaju prvo izdanje pod nazivom Tajni razgovori (Secret Conversations). Ubrzo nakon prvog, predstavile su i naredna dva izdanja: LIVE at Cultural Center Parobrod, i trio sa gitaristom i kompozitorom Đorđem Markovićem: SUPER SILENT MICE IN SPACE.
 
Marina Džukljev (klavir) je trenutno aktivna u sferi improv performansa i primenjenih zvučnih umetnosti. Članica je nekoliko internacionalnih improv ansambala i jedan je od aktivnih članova kolektiva koji organizuje Improstor.
 
Osim profesionalne violinističke karijere Manja Ristić je multimedijalni umetnik i interdsiciplinarni istraživač sa velikim brojem performansa i kuriranih izložbi izvedenih u zemlji i inostranstvu, zatim, edukator, kompozitor savremene muzike i izdat pesnik. U istraživanju zvučno-srodnih praksi njen rad se pruža kroz sfere eksperimentalne instrumentalne prakse, AV sinestetički koncept, intuitivnu kompoziciju, psiho-akustiku, zvučnu instalaciju i field recording.
 
Koncert u Zavodu biće posvećen izvođenju novih improvizovanih zvučnih situacija, kao i dela kao takvih.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Humanitarni koncert "Svi za Deju" 30. aprila u SNP-u


Humanitarni koncert "Svi za Deju", u okviru kojeg će nastupiti KUD "Veliko kolo", KUD "Neven" iz Dobanovaca, KUD "Đura Jakšić" iz Srpske Crnje i Hor "Ison", održaće se u nedelju, 30. aprila u Srpskom narodnom pozorištu.


Koncert počinje u 19 časova na sceni "Pera Dobrinović".
 
Organizator je Udruženje građana "Iz drugog ugla" iz Veternika.
 
Cena ulaznice je 300 dinara, a sav prihod će biti uplaćen na račun Dejana Jakovljevića.
 
Dejan Jakovljević - Deja (2005) iz Veternika je operisan u Rusiji marta 2016. godine, urađena mu je skeroplastika (stavljeni su implanti da drže ocne jabučice) i laserski je urađena operacija mrežnjace, jer je bila oštećena. Od tog dana, mora redovno da prima terapije četiri puta godišnje, doživotno i za dve godine će morati opet da ide u Rusiju.
 
Roditelji su se do sad snalazili, ali su sada u velikom problemu, jer su iscrpeli sve svoje izvore i mole sve ljude dobre volje da im pomognu da se sakupi novac za dalje lečenje.
 
Terapije koštaju 4x600 eura = 2.400 eura (za jednu godinu). Snimanje i dijagnostika su 1.500 eura, a put i smestaj 1.450 eura (put je 580 eura, smestaj za majku 600 eura i dete 250 eura).

IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Продаја улазница за Београдски џез фестивал од 30. априла


Овогодишњи 33. Београдски џез фестивал трајаће пет дана. Наступиће више од 20 састава, међу којима и амерички саксофониста Дони Мекаслин. Улазнице се могу купити од 30. априла и то по цени од 2.800 динара.

Програмски руководилац фестивала Драган Амброзић рекао је да се Београдски фестивал одржава од 26. до 30. октобра, под слоганом „Џез визије“.

„Намера нам је да доведемо највеће визионаре на џез сцени у свету и представимо их домаћој публици“, објаснио је Амброзић на конференцији за новинаре у Дому омладине у Београду, где ће бити одржавани концерти.

Градски менаџер Горан Весић, који је и председник Одбора за организацију Београдског џез фестивала, рекао је да је прошле године фестивал посетило скоро 17.000 љубитеља џеза.

Прошлогодишња добит од фестивала износила је 3,9 милиона динара и тај новац ће бити искоришћен за набавку столица за сале Дома омладине, додао је Весић и захвалио публици на поверењу.

Весић је напоменуо да ће концерти током трајања фестивала бити одржавани у Центру „Сава“ и Дому омладине, али не и у Дому синдиката, који ће се у октобру у том периоду уређивати.

Градска секретарка за културу Београда Ивона Јевтић рекла је да је Београд ове године за џез фестивал издвојио девет милиона динара, а да је још два милиона и 300.000 динара дало Министарство културе и информисања.

Светски дан џеза, 30. април, у Београду ће бити обележен концертом поп и соул певачице Ирене Благојевић, која је објавила албум Блистави град.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Програм другог дана „Супернатурала“ померен за 21. мај

Састави „Лолобриђида“, „Ири Еф-Ем“, „Канда, Коџа и Небојша“, као и Никола Врањковић и Дечји хор „Чаролија“ са Леонтином наступиће другог дана фестивала „Супернатурал“ 21. маја на Ади Хуји.

Осим одличне музике, посетиоци фестивала „Супернатурал“ имаће прилику да сврате до Зелене пијаце, која ће представити аутентичну гурманску храну Србије.

Биће представљене и Зелене заједнице еколошких организација, „Велнес“ радионица капуере, јоге, масаже и радионица за децу које ће кроз игру и забаву упознати најмлађе са различитим знањима и вештинама за здравију и зеленију планету.

Све карте претходно купљене за 23. април биће важеће и 21. маја или се могу рефундирати на продајном месту „Евентима“ на којем су купљене

Цена карте за други дан фестивала „Супернатурал“ 21. мај је 600 динара и може се купити на свим благајнама „Евентима“. На дан фестивала цена карте износиће 800 динара, а за децу и родитеље је до 14 сати је бесплатан.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Koncert studenata katedre za gudačke instrumente 4. maja


Koncert studenata katedre za gudačke instrumente održaće se u četvrtak, 4. maja u 20 sati u Holu Akademije umetnosti (Zgrada na Petrovaradinskoj tvrđavi).


Klasa:
Mihal Budinski, red. prof.
Nikola Aleksić, vanr. prof.
Robert Lakatoš, docent
 
Klavirska saradnja:
Svetlana Pantelić, sam. str. saradnik-korepetitor
Hilda Švan, sam. str. saradnik-korepetitor
Marina Mikić sam. str.saradnik-korepetitor
 
Program:
H. Wieniawski, E. Lalo, M. Bruch, S. Prokofjev, A. Khachaturian, J. Brahms,
 
A. Bazzini, N. Paganini, E. Chausson, A. Dvorak
 
Ulaz je slobodan.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 76 77 79 80
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 17:28:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.