Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 16:59:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Intervju: Ivica Dačić ~ Pravimo vladu  (Pročitano 1287 puta)
20. Jul 2006, 12:05:26
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Prvi čovek socijalista smatra da je realno da SPS sledeću vladu formira u koaliciji sa SRS i DSS, ali da je preduslov da jedni drugima prestanu da otimaju biračko telo

BEOGRAD - Predsednik Glavnog odbora SPS Ivica Dačić u intervjuu za Kurir otkriva novu strategiju te partije koja će biti ozvaničena na sledećem kongresu stranke, najverovatnije u decembru, sa jasnim ciljem - ulazak u sledeću vladu! On ističe da je plan socijalista dalje jačanje stranke i njeno konsolidovanje, kao i da za SPS u ovom trenutku izbori uopšte nisu na dnevnom redu.

- Demokratskoj stranci odgovara da izbori budu sada raspisani, jer bi u tom slučaju oni i radikali bili prve dve stranke, ali zašto bismo im pomagali u tome? - pita Dačić.

Plašite li se to izbora?
- Ne, naš cilj je da nema nijedne buduće vlade bez nas, pošto nam više ne pada na pamet da neku vladu podržavamo!

Ukoliko na sledećim izborima radikali osvoje projektovanih 40 odsto i ponude vam da zajedno formirate vladu, hoćete li to prihvatiti?
- Zašto da ne. Pa, mi najkorektnije odnose imamo sa njima i DSS! Jedini naš problem u odnosu sa radikalima je da jedni drugima prestanemo da otimamo biračko telo i da obezbedimo da zajedno osvojimo više od 50 odsto glasova. Bitno je da ni oni, ni DSS, ni neko treći više ne može bez nas, i zato se svima više isplati da dugoročno "investiraju" u socijaliste, a ne da nas pljuju.

Šta još zamerate DSS?
- Pomogli su Borisu Tadiću da bude izabran za predsednika Srbije, a on sada ruši Vladu! Dalje, kadrovi bivšeg DOS i dalje su na vlasti, što nije normalno, jer ne govorim o portirima, već o ljudima koji su zaposeli veoma visoke funkcije. Primera radi, Vlada Srbije je imenovala predsednika beogradskog odbora DS Dragana Đilasa za člana saveta jednog fakulteta.

Da li ste se pokajali što ste pristali da podržavate Koštuničinu vladu?
- Daleko od toga! Nama je samo stalo da i on i DSS dobro obavljaju svoj posao, a podržavamo ga zato što i dalje mislimo da je on najbolje rešenje za premijera.

Smeta li vam što G17 puls pregovara sa demokratama?
- Da, oni odvojeno pregovaraju sa njima, a ovamo traže podršku od SPS?! Ma, neka se već jednom opredele.

Hoćete li, na kraju, ipak podržati izbor Vuka Draškovića za šefa diplomatije?
- Podsetiću da smo prvi tražili da se o tome glasa u parlamentu, što će se i desiti najverovatnije u septembru. Međutim, na GO čvrsto smo odlučili da ni pod kojim uslovima nećemo podržati taj izbor. Sada je na premijeru da odreaguje.

Ali, podržali ste izbor Ivane Dulić-Marković za vicepremijera iako je ona izjavljivala da su socijalisti svojevremeno u hladnjačama prevozili leševe umesto breskvi?
- U njenom slučaju bilo je jasno da naši glasovi nisu pokazivali odnos prema njoj, već prema Vladi. A da smo joj oprostili, nismo. Bili smo svesni težine te odluke, ali smo to uradili jer bi bila još veća šteta da je zbog našeg neglasanja pala Vlada, jer bi demokrate došle na vlast.

Na Izvršnom odboru niste oduzeli mandate poslanicima koji nisu podržali izbor Dulićeve. Da li ih to čeka na Kongresu partije?
- Mi smo na IO konstatovali da su tim postupkom partiji naneli štetu. Da pojasnim, svako ima pravo na pojedinačno mišljenje dok se ne donese odluka partije. Međutim, takve stvari ne želimo da rešavamo oduzimanjem mandata.
      

Samo da ubedim ženu

Planirate li da još jednom proširite porodicu, znate li da država za treće dete daje 150.000 dinara?
- Ma, ja ni onih 70.000 dinara koje daju za drugo nisam hteo da uzmem jer bi me ogovarali. Odmah bi bilo: "Vidi ga, malo mu poslanička plata, hoće još i dečji dodatak"! Znam da bi moj sin Luka voleo da dobije još jednu sestru, pošto mu se ne sviđa kako se Andrea zove, on je voleo da joj damo ime Anastasija. I ja bih voleo još jedno dete, pa mi samo ostaje da ubedim ženu.
      
Tadiću, hoćeš opet 5. oktobar?

Boris Tadić je tražio da pravosudni organi preispitaju odgovornost SPS za ubistvo Ivana Stambolića?
- SPS nema nikave veze sa tim zločinima! Ko god da je to radio, nije mogao da radi u ime SPS. Zanimljivo je da su optuženi isti oni koji su učestvovali 5. oktobra na strani DOS, uhapsili i izručili Slobodana Miloševića, pokušali da ubiju Draškovića i ubili Zorana Đinđića. Uostalom, kad nije zabranjena DS, nikada neće biti zabranjena ni SPS. A Tadić bi morao da se potrudi da svojim izjavama ne pravi haos u Srbiji da se ove godine 5. oktobar ne bi desio pre kalendarskog roka.


Izvor: Kurir / (J. J.)
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Da je srece ta sekta je davno trebala biti zabranjena.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
Ja mislim da se Kostunjavi obecao Tadicu.
Realno mnogo je vaznije mesto predsednika Srbije i gradonacelnika glavnog grada od jednog mesta gradonacelnika N.S.
Ali opasan je to igrac, sa njim se nikada ne zna, a DSS ima najveci koalicioni kapacitet, pa cemo videti.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2323
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Da je srece ta sekta je davno trebala biti zabranjena.
Upravo tako Smile Smile Smile Smile Smile
Sahranili su ideologa u mauzoleju, stubovi nosači polako pojačavaju ADO Den Haag, . . . uh, jak je Den Haag na svim pozicijama, jeste da su mnogi okačili kopačke o klin, al očekuju se nova pojačanja na mestu centarfora i zadnjeg veznog.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Znas li ti Danice, sta je to Vinca?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1971
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Vrlo je moguce da ce sledecu vladu praviti radikali, SPS i DSS, jer ideologija Kostunicine stranke se ne razlikuje od ideologije Slobine i Seseljeve stranke Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 16:59:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.