Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Na "Čobanskim danima" u Kosjeriću izabrani najbolji skakači i mis čobanica  (Pročitano 2015 puta)
19. Jul 2006, 12:22:15
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Na "Čobanskim danima" u Kosjeriću izabrani najbolji skakači i mis čobanica

Idem putem i čarape pletem

- Ovaj se zaletio k'o da skače s motkom! - reče jedan policajac na dužnosti, dok je gledao kako se jedan od prijavljenih "čobana" muči da preskoči u vis tričavih 98 centimetara. Iz mesta, kako je naglasio sudija. Nema zatrčavanja, zaletanja i ostalih ispomaganjaÖ S vetrom, bez vetra, al' iz mesta

Obala rečice Skrapež, nedelja, treći dan 26. čobanskih dana.
- Miloviću, Zorane, ti si najlepši čovek u Kosjeriću! - vikao je jedan dotičnom Miloviću, "imenu" sa majice koju je nosilo nekoliko čobana. Tek da se zna da GZPR "Milović komerc" zna šta je dobra reklama. A možda je to bio samo jedan od Milovićevih zaposlenih, koji juri povećanje plateÖ

- Ovaj k'o da ima federe na nogama! - komentarisali gledaoci prekjuče kad je Jovan Đukić "uzo" da preskače. Publika "podivljala"Ö Svi oduševljeni načinom na koji preskače onaj prutić, k'o od šaleÖ Prvo je pobedio u skoku u dalj, sa 308, pa je pobedio u skoku u vis sa 131 centimetar podignutom "letvicom" i na kraju dana bio je ukupni pobednik.

- Ja sam nekad mnogo dobro skako! Al' nekadÖ - setno se prisećao jedan od gledalaca. - Ih, ovaj preskoči, al' obori dupetom! - pade i dijagnoza zašto je jedan od takmičara oborio letvu.
- Ma, kako skače ovako, ovi se svi nešto grče! - krstio se jedan malac, gledajući Đukića kako "ripa". Kako se visina povećavala, menjao se i stil skakača. Sad, ako ste možda pomislili da su, kao Topić il' Sotomajor, imali sunđer na koji doskoče, varate seÖ Dva štapa pobodena u zemlju, poprečen prutić i to je to. Iz mesta

Ispostavilo se da najbolji takmičar nije ni malo običan "čoban". Čovek je već deceniju i po vicešampion države u bacanju koplja, ali i aktuelni šampion. Stameni Joca je i drugi u državi u dizanju tegova u kategoriji od 85 do 94 kilograma. I koliko može da podigne?

- Mnogo! - priča njegova supruga Tijana. - On se sada igra! Zvali su ga prijatelji da učestvuje na čobanskim igrama i on je prihvatio da dođe. Jovan Đukić inače, priča njegova žena, radi noću kao obezbeđenje, a danju trenira atletiku.

- U atletici nema para, to je čista ljubav i entuzijazam. Noću radi, danju treniraÖ Muka mi kad čujem priče onih fudbalera, a moj Jovan je baš skroman, nikad se ne bi pohvalio. Srećom, pa je "naleteo" na mene ovako brbljivu, da pričam za dvoje... Ja ću mu biti portparol - priča Tijana sa sinčićem Andrijom u rukama.

A ljudi se krstili, gledajući kako "glavni" čoban preskače. Malkice podigne ruke iznad glave, kao da se isteže i samo blago doskoči na drugu stranu, dok su neki krivili noge, pokušavajući da ne zakače prstima letvu, doskakali napola iskrivljeni... Publika je navijala i bodrila ga da skače i veću visinu, ali Jovan je hteo da čuva snagu za bacanje kamena s ramena.

A na bini postavljenoj na poljančetu malo dalje birana je čobanska mis. Za drugu pratilju izabrana je Ivana Munjić, prva je Zorana Bantić, dok je pastirska misica Sandra Savić iz Kosjerića. Devojčice su šetale binom u narodnim nošnjama, a najviše aplauza pobrala je, naravno, "domaćica".

"Idem putem i čarape pletem, pa sve mislim koga ću da sretnem! ", zapevalo je žensko pevačko društvo, jedno od brojnih koja su se proteklog vikenda takmičila za smotru narodnog stvaralaštva, koja će biti održana u Topoli, u oktobru.
"Mesečina, a ja zovem prelo, nije došlo moje luče belo, nije došlo, ali će da dođe, od dušmana ne može da prođe! Dok moj Mile prepreke savlada, čini mi se uvenuću mlada! "Kako je padao mrak, tako su se sve šatre i kafane punile, ljudima se otvorio apetit, jaganjci sa ražnja prosto mame, dok nekoliko ovčica, još nesvesnih šta bi moglo da ih zadesi, bezbrižno pase na obalama SkrapežaÖ A čobanski dani tekuÖ

I onaj Milović s početka priče, kažu, dao zaposlenima povećanje plate od 20 odsto. Bar za trud pri navijanju...


Izvor: Glas Javnosti \ Tekst i foto: J. Vučić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.