Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Žandarmi u „Pioniru“ prekoračili ovlašćenja  (Pročitano 1595 puta)
17. Jul 2006, 23:52:42
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Ministar Jočić o incidentu
Žandarmi u „Pioniru“ prekoračili ovlašćenja

BEOGRAD - Na košarkaškoj utakmici Partizan-Zvezda, 15. juna u hali „Pionir“, pojedini pripadnici Žandarmerije prekoračili su ovlašćenja, ocenio je Dragan Jočić, ministar unutrašnjih poslova.


Jočić je rekao da su sredstva prinude, službene palice i sredstva za vezivanje, upotrebljena „pravilno i opravdano“, u skladu sa Zakonom o policiji. U neredima na utakmici povređeno je devet policajaca i 18 navijača. Privedeno je 30 osoba, od kojih su četiri maloletne. Ministar je takav odgovor uputio na poslaničko pitanje Vladimira Homana iz G17 plus. U odgovoru se navodi da je naređenje za intervenciju izdao pomoćnik komandanta Žandarmerije pukovnik Mileta Novaković kada su u hali „Pionir“ navijači Crvene zvezde narušili javni red i mir. MUP je ocenio da je jedinica Žandarmerije intervenisala radi odbijanja napada ekstremnih navijača Crvene zvezde.

- Činjenica je da pojedini pripadnici Žandarmerije nisu prilikom intervencije na vreme prestali sa upotrebom sredstava prinude, kada su prestali razlozi za to - konstatovao je Jočić.



Izvor: Blic \ (Tanjug)
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Pa­li­ce po za­ko­nu
D. M. S. - R. O., 17. jul 2006

HA­OS u ha­li "Pi­o­nir" i sve­op­šta tu­ča, ko­ja je, pre me­sec da­na, obe­le­ži­la fi­na­le ko­šar­ka­škog plej-ofa i iza­zva­la pre­kid utak­mi­ce "Zve­zda" - "Par­ti­zan", iz po­li­cij­skog ugla iz­gle­da ova­ko: pa­li­ce i li­si­ce, ili for­mal­no - "sred­stva pri­nu­de" upo­tre­blje­ni su pra­vil­no i oprav­da­no, ali ne­ki po­li­caj­ci je­su pre­ko­ra­či­li ovla­šće­nja ta­ko što "ni­su na vre­me pre­sta­li sa upo­tre­bom sred­sta­va pri­nu­de". Kad bu­du "iden­ti­fi­ko­va­ni, bi­će "utvr­đe­na nji­ho­va od­go­vor­nost i pred­u­ze­te od­go­va­ra­ju­će za­kon­ske me­re".
Ovo je su­šti­na pi­sa­nog od­go­vo­ra ko­ji je na adre­su pred­sed­ni­ka Na­rod­ne skup­šti­ne Pre­dra­ga Mar­ko­vi­ća upu­tio mi­ni­star po­li­ci­je Dra­gan Jo­čić. On je ta­ko od­go­vo­rio na po­sla­nič­ka pi­ta­nja Vla­di­mi­ra Ho­ma­na o či­ta­vom ni­zu de­ta­lja ve­za­nih za in­ci­dent na ovaj utak­mi­ci.
Mi­ni­star je, iz­me­đu osta­log, iz­ve­stio da je po­sto­jao prav­ni osnov za in­ter­ven­ci­ju Žan­dar­me­ri­je i ob­ja­snio - za­što "da bi us­po­sta­vi­la: na­ru­še­ni jav­ni red i mir i od­bi­la na­pad od se­be, ko­ji je do­la­zio od stra­ne eks­trem­nih gru­pa na­vi­ja­ča "Cr­ve­ne zve­zde", ko­ji su ke­sa­ma sa uri­nom, sto­li­ca­ma i me­tal­nim šip­ka­ma ga­đa­li po­li­cij­ske slu­žbe­ni­ke Žan­dar­me­ri­je, a po­ku­ša­no je i iz­vla­če­nje eks­trem­nih na­vi­ja­ča - hu­li­ga­na iz gru­pe".
Na pet pi­ta­nja ko­ja se od­no­se na to ko je iz­dao na­re­đe­nje za upo­tre­bu Žan­dar­me­ri­je, kad ona ima pra­vo da "re­a­gu­je" i da li je u ovom slu­ča­ju to uči­ni­la u skla­du sa za­ko­nom, ili mi­mo pra­vi­la, mi­ni­star je od­go­vo­rio pre­ci­zno: "da je po­moć­nik ko­man­dan­ta Žan­dar­me­ri­je, pu­kov­nik Mi­le­ta No­va­ko­vić bio od­re­đen da tog da­na ru­ko­vo­di an­ga­žo­va­nim sna­ga­ma Žan­dar­me­ri­je" u Ha­li "Pi­o­nir", da je na­kon pro­ce­ne si­tu­a­ci­je iz­dao na­re­đe­nje za in­ter­ven­ci­ju, a da su je­di­ni­ce Žan­dar­me­ri­je in­ter­vent­ne je­di­ni­ce MUP ko­je se, po­red osta­log, an­ga­žu­ju na jav­nim oku­plja­nji­ma kad se pro­ce­ni da je skup vi­so­kog ri­zi­ka".
HI­CI
U "pi­smu" mi­ni­stra Jo­či­ća na­vo­di se da je tog, 15. ju­na, oko 22.20 ča­so­va "deo gru­pe "Par­ti­za­no­vih" na­vi­ja­ča pro­du­žio ka uglu Bu­le­va­ra De­spo­ta Ste­fa­na i uli­ce Jo­va­na Ava­ku­mo­vi­ća, gde su ka­me­ni­ca­ma ga­đa­li slu­žbe­na vo­zi­la Po­li­cij­ske upra­ve za grad Be­o­grad i ošte­ti­li slu­žbe­ni auto­bus, pa je Vla­de­ta Po­po­vić, po­li­cij­ski slu­žbe­nik De­žur­ne slu­žbe, ras­po­re­đen na stra­žar­skom me­stu is­pred ula­za broj 1. zgra­de Po­li­cij­ske upra­ve za grad Be­o­grad, is­pa­lio u va­zduh osam pro­jek­ti­la iz slu­žbe­nog pi­što­lja ra­di sig­na­li­za­ci­je i po­zi­va­nja po­mo­ći". I još, da je ta­da pri­ve­de­no 13 oso­ba.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Policijska istraga o incidentu u „Pioniru“
Jočić štiti vrh Žandarmerije

Izjava ministra policije Dragana Jočića da su pojedini pripadnici Žandarmerije prekoračili ovlašćenja u intervenciji na košarkaškoj utakmici Partizan - Crvena zvezda u hali „Pionir“ otkriva nameru da se krivica za premlaćivanje navijača svali na nekoliko policajaca kako bi Mileta Novaković, koji je te večeri naredio primenu sile, ostao i dalje pomoćnik komandira Žandarmerije - tvrdi izvor „Blica“ iz Službe Generalnog inspektorata.


U izveštaju o incidentu koji je Komanda Žandarmerije dostavila Inspektoratu samo je navedeno da su protiv nekih njenih pripadnika pokrenute disciplinske mere. Imena tih žandarma se ne pominju, a nema ni slova o kakvim merama se radi, saznaje „Blic“.

- Izveštaj je pun kontradiktornosti. U njemu nema plana obezbeđenja utakmice, niti se navodi ko je i šta te večeri naređivao policajcima na terenu. Taj izveštaj je napravljen s jasnom namerom da se „kola slome“ na sedmorici-osmorici policajaca. Tome će se oštro suprostaviti Služba Generalnog inspektorata jer ukoliko postoji nečija odgovornost, onda je ona na starešinama koji su procenjivali situaciju i naredili primenu sile - tvrdi naš izvor.

- Ministar Jočić je napravio farsu za javnost kada je formirao radnu grupu za ispitivanje ovog slučaja. U toj grupi su pripadnici Žandarmerije, gradskog SUP-a i Uprave policije, čiji su pripadnici i primenili silu protiv navijača. Ministar je tako potpuno ignorisao Službu Generalnog inspektorata koja je i napravljena zato da bi utvrđivala zakonitost i profesionalnost u postupanju pripadnika MUP-a. Postoji član zakona koji ministru omogućava da u specijalnim situacijama oformi radnu grupu, ali taj član nije pravilo već izuzetak. U ovakvom MUP-u radna grupa se pravi svaki put kada neki slučaj treba da se zataška - tvrdi naš izvor.

O ometanju Službe Generalnog inspektorata da ispita ovaj slučaj pismeno su obavešteni Srbije i premijer Vojislav Koštunica.



Izvor: Blic\ T. M. S.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1047
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Samsung G880
 Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

grafitnavijacijocic2ju.jpg
(21.44 KB, 410x304)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Srbija do Tokija

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 37
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6500s
Ajde postavite pitanje sebi:da ste vi od 8 ujutru u punoj opremi i na vrucini stajali u mestu,i da vam posle svega toga neki maloumnici bacaju kondome sa urinom na glavu i psuje vam sve po spisku,sta biste mu vi uradili?
Smile
IP sačuvana
social share
"Ja ne odlucujem da li cu u bitku po tome kolika je sila koja mi preti,nego po tome koliku svetinju branim"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.127 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.