Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dragan Markovic Palma ~ Otac mi je zabranio da budem bokser  (Pročitano 4963 puta)
16. Jul 2006, 12:38:36
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
MOJE DRUGO JA Dragan Marković Palma, predsednik opštine Jagodina i stranke Jedinstvena Srbija

Otac mi je zabranio da budem bokser

I dan-danas rekreativno treniram sa takmičarima iz mog kluba. Do kraja života ostaću na selu. Oženio sam se u devetnaestoj godini, a moja supruga je tada imala 16

Predsednik opštine Jagodina i predsednik stranke Jedinstvena Srbija Dragan Marković Palma živi u porodičnoj kući u selu Končarevu nadomak Jagodine. Rođen je u bogatoj zemljoradničkoj porodici, naučen od malena, kako kaže, na rad i poštovanje.

- U jednoj istoj kući živimo moja majka, stariji sin sa suprugom i dvoje dece, mlađi sin, supruga i ja. Mi smo jedna od najbrojnijih porodica u selu, osmočlana. Ostao sam da živim na selu i sebi sam rekao da ću živeti tu do kraja života. Moji Končarevci su učinili mnogo za mene i osećam potrebu da se njima, ali i svim građanima opštine Jagodina, odužim. Ostao sam da živim na selu iz još jednog razloga - zato što mi je otac rano umro, pa nisam hteo majku da ostavim samu. Kada čujem da neko odvede roditelje u starački dom, a oni imaju i ćerku i sina, smatram da je to velika sramota. U starački dom treba da ide neko ko nema dece - kaže Palma..

Marković se bavi privatnim biznisom od 1981. godine, a u poslednjih deset godina njegova, kako on kaže, kompanija, zapošljava više od 100 radnika.
- U mojoj kompaniji postoje tri delatnosti - trgovina, transport i televizija. Televizija Palma plus, koja se vidi od Beograda do Niša, jeste televizija na kojoj su zastupljene sve partije. Ne samo sada, nego od 1997. godine, od formiranja ove televizije. Svima je poznat onaj čuveni duel između Zorana Đinđića i Vojislava Šešelja, kad su sve srpske televizije reemitovale tu emisiju - priča Palma.

Pored biznisa, Dragan oduvek vodi računa i o sredini u kojoj živi i pomaže joj.
- Imam Fond treće dete, koji pomaže porodicama sa troje i više dece. Dok nisam postao predsednik opštine, pomagao sam šest sportskih klubova. Nasipao sam mnogo puteva od svojih para i to sve pre nego što sam postao predsednik opštine - objašnjava.
Vlasnik je i kik boks kluba "Palmini tigrovi" koji je formiran 1994. godine i danas je to jedan od najuspešnijih klubova u Srbiji, sa više svetskih i evropskih prvaka, kako amaterskih tako i u profesionalnoj konkurenciji.

- Bavio sam se boksom. Imao sam 15 borbi u ringu, i onda mi je otac zabranio da se dalje bavim boksom. Ali, od kada znam za sebe, još kao klinac, pa i do dan-danas najmanje četiri puta nedeljno trčim, radim vežbe, i povremeno treniram sa mojim takmičarima - priča Dragan, čovek koji radi od 14 do 16 sati dnevno.
- Otac je smatrao da kao sin jedinac ne treba da se bavim profesionalno boksom, nego da radim - seća se dečačkih dana - Mi smo bili imućna porodica, otac mi je bio privatnik, čuvali smo po 20 bikova. Naravno, poslušao sam oca, pošto sam ga stvarno poštovao. Nije otac tada pogrešio. Obično se deca ljute kada im roditelji nešto brane, ali kada i sami postanu roditelji, onda vide da su roditelji bili u pravu. Izgubio bih vreme da sam nastavio da se bavim boksom i ne bih mogao da postignem rezultate u privredi i naravno kasnije u politici - objašnjava Marković.

Od tada on zagovara da se mladi ljudi bave sportom i stoga je po njegovim rečima napravio do sada 14 sportskih terena, a do kraja godine planira da napravi još sedam.

- Želim da mlade ljude skrenemo sa lošeg puta droge i alkohola, da se bave nečim lepim, a kada im stvorimo uslove, onda se javi masovnost. Kada se javi masovnost, onda mi tu pronađemo i talente koji postižu vrhunske rezultate - priča Palma.

Porodica je stub društva i zato kaže da je to što je porodičan čovek jedno od važnih merila uspešnosti.
- Ono što mene prati celoga života je da sam uporan i u životu sam primenjivao mudrost više nego hrabrost. Kao i logiku i zdrav razum. Logika je najjača činjenica kod svakog čoveka, i više puta se dešavalo je logika preovladavala - kaže Marvović.

Nikada mu se u životu nije desilo da nešto ne završi.
- Ako zacrtam da moj klub bude najbolji sportski klub, da televizija tamo gde se gleda bude jedna od najgledanijih, to i mora da se dogodi. Ja sam čovek koji voli da pobeđuje - sa ponosom ističe.
      
SELJACI MISLE DA VREDIM

- Ne želim da pričam o sebi, sve su rekli moji Končarevci. Od 1.600 birača, koliko ima selo Končarevo, izašlo je 91 odsto na izbore, a dobio sam 97 odsto glasova. U selu se zna i šta imate za ručak i za večeru. Moji seljaci su rekli da vredim - priča Dragan Marković. - Tri mandata sam odbornik, i uvek dobijam ogromnu većinu. Nikada niko u Srbiji nije dobio 97 odsto glasova tamo gde je rođen i gde živi - zaključuje on.      
   
   



Kao otac, Dragan Marković je bio veoma strog prema svojoj deci.
- Dok moja deca nisu napunila 18 godina, nisam dozvoljavao da se izlazi u 11 uveče, a da se dolazi u pet sati izjutra kući. Dok je trebalo da pričam svojoj deci, oni su slušali - kaže.

O svojoj supruzi, koju izuzetno poštuje, priča samo u superlativu.
- Iza svakog uspešnog čoveka stoji uspešna žena. Moram da kažem da mi je supruga Snežana uvek davala podršku što mi je mnogo značilo. Oženio sam se u devetnaestoj godini, dok je moja supruga imala 16 godina. Iz istog smo sela. Obično kažu da kada se neko oženi iz istog sela, neću da kažem da taj vredi, ali zna se da on i njegova porodica nemaju neke mane - u šali dodaje predsednik jagodinske opštine.

Zemlju, koju je nasledio od oca, više ne obrađuje, ali je dao u zakup svom komšiji kako ne bi ostala neobrađena, jer kako Palma objašnjava, ima previše obaveza i oko svoje firme i kao predsednik opštine, da jednostavno ne stiže da se bavi i poljoprivredom.
Da bi se uspelo, po njegovom mišljenju, potrebno je da niste tvrdoglavi, da niste narcisoidni, i naravno da kada se nešto ne zna ne prezate od postavljanja pitanja.

- Nije sramota pitati jer ne može da postoji čovek ili političar opšte prakse. Postoji samo lekar opšte prakse. Ko kaže da sve zna taj laže i sebe i narod i taj nikada ništa ne može da nauči i učini. Nikada nisam rekao da sve znam. Što ne znam, pitam. Što ne mogu sam, nađem nekoga da mi pomogne - objašnjava Dragan Marković Palma.


Izvor: Glas Javnosti \ Tekst i foto: Zoran Stojković
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Punk's njet mrtav..,Kosovo je Srbija...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 610
Zastava Serbia-na granici snova i stvarnosti !
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson Z600
jebeš mi sve ako ovaj Palma nije najpromoćurniji političar uvek se drži negde na liniji!
IP sačuvana
social share
Kosovo je srce Srbije, ... Vojvodina je njen mozak, ...a reka Drina je njena kicma koja protice kroz njenu samu sredinu!

Edit by Belgrade: Regulisana velicina slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Znas li ti Danice, sta je to Vinca?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1971
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Palma i njegovo koncarevo.  .  .  .  .  .ma cirkus Smile

Kada je "gostovao" na svojoj taleviziji palmi plus, voditelj je procitao pitanje nekog gledaoca:
-Kada postanete predsednik opstine Jagodina, sta cete uraditi sa, ovo nesto je necitko napisano, psima lutalicama?

-Mi kad dodjemo na vlast sve cemo da ih pobijemo- kaze Palma

-Cini mi se da pise JADNIM psima lutalicama- odgovara voditelj.

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Totalni debil.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Znas li ti Danice, sta je to Vinca?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1971
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ma stvarni je kreten .  .  .

Kada je po otvaranju zooloskog vrta u Jagodini, novinarka sa palme plus pitala jednu zenu na ulici : " sta mislite o zooloskom vrtu u Jagodini ? ", ona je rekla : " ma super je, da nema ovog naseg predsednika Palme, moje dete nikad ne bi videlo majmuna ?!". Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 308
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry bold 9000
E, al' pazi ovo:
Citat
Izgubio bih vreme da sam nastavio da se bavim boksom i ne bih mogao da postignem rezultate u privredi i naravno kasnije u politici - objašnjava Marković.

A, odmah zatim:
Citat
Od tada on zagovara da se mladi ljudi bave sportom i stoga je po njegovim rečima napravio do sada 14 sportskih terena, a do kraja godine planira da napravi još sedam.

Ili, možda ovo...
Citat
- Ono što mene prati celoga života je da sam uporan i u životu sam primenjivao mudrost više nego hrabrost. Kao i logiku i zdrav razum. Logika je najjača činjenica kod svakog čoveka, i više puta se dešavalo je logika preovladavala - kaže Marvović.

Ili, ovo...
Citat
- Ne želim da pričam o sebi, sve su rekli moji Končarevci. Od 1.600 birača, koliko ima selo Končarevo, izašlo je 91 odsto na izbore, a dobio sam 97 odsto glasova. U selu se zna i šta imate za ručak i za večeru. Moji seljaci su rekli da vredim - priča Dragan Marković. - Tri mandata sam odbornik, i uvek dobijam ogromnu većinu. Nikada niko u Srbiji nije dobio 97 odsto glasova tamo gde je rođen i gde živi - zaključuje on.

Kakav čovek... Da ga nema, trebalo bi ga izmisliti... Samo, treba neko da mu kaže da je slične rezultate na izborima ostvarivao i Sadam Husein, zar ne?
IP sačuvana
social share
This time next year we'll be millionaires !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Baš sve, pa i ova izjava, je relativno...

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1039
Zastava Cirih (CH)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6

Kakav čovek... Da ga nema, trebalo bi ga izmisliti... Samo, treba neko da mu kaže da je slične rezultate na izborima ostvarivao i Sadam Husein, zar ne?
U bre što si ti bistar - upoređuješ ga sa Sadamom. Za tvoju informaciju: reč je o demokratskim izborima, a ta reč je u Iraku verovatno bila zakonom zabranjena.
IP sačuvana
social share
There are two kinds of people in this world, and I am one of them.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.